Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strata mlieka

yamee17
3. okt 2012

ach mamicky.... :(
este len vcera som pisala ze mala sa nevie vykakat z materskeho mliecka... a dnes ho uz nemam...:( vcera vecer sa uz nedokazala napapat.... pri odsavani mi nevysla ani kvapka.... da sa s tym nieco robit?? aby sa mi mliecko vratilo???

bodka13
3. okt 2012

@yamee17 ....hlavne sa treba upokojiť a ak chceš pokračovať v dojčení myslieť pozitívne ...musíš dodržiavať pitný ršžim=zvýšený príjem tekutín,tvorbu mliečka podporuješ častým prikladaním dieťatka-najmä nočné dojčenie zvyšuje tvorbu mlieka ...ja som nedodržiavala žiaden časový režim,dojčila som na požiadanie
Neviem či máš problémy s dojčením - prečo si mlieko odsávaš?

...skús pohľadať odpovede na tvoje otázky aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/o-laktacnej-poradni-na-modrom-koniku/

yamee17
autor
3. okt 2012

zo zaciatku sa mi prsniky nalievali tak preto mam odsavacku... aj pred troma dnami som dostala horucky tak som odsala a mala dostala nutrilon.... ale vcera vecer... :( cely vcerajsi den som pila, vodu, caje na podporu tvorby mlieka, polievky ktore su vraj na tvorbu mlieka... a aj tak sa mi do vecera mliecko nedokazalo vytvorit... takze ty si myslis, ze som mliecko nestratila nadobro????

bodka13
3. okt 2012

@yamee17 určite nie ....neviem či sa nemýlim,ale podľa mňa horúčka neznamená že nemôžeš dojčiť ...ja by som na tvojom mieste malú prikladala čo najčastejšie,teraz by som neodsávala ...kúp si v lekárni čaj na podporu tvorby mlieka a hlavne odlož ten nutrilon 😉 ...koľko má malinká?

alenka600
3. okt 2012

@yamee17 cim castejsie prikladas, tym viac mlieka sa bude tvorit (ak je inac vsetko zdravotne v norme). Vela pit, vela kludu, zober si babatko k sebe do postele, nic ine nerob ak sa da, len sa mojkajte a vela prikladaj.
Ja som mala aj dobru skusenost s ricinus communis 5ch homeo - 3x denne 5 guliciek a za pol dna som opat mala mlieko spat a za 1,5 dna uz bolo mlieka stabilne vela (az som nakoniec zistila, ze som tehotna a preto mi kolise tvorba mlieka, tak uz som prestala to nejako regulovat, to je ale iny dovod)

carodejnica
3. okt 2012

@yamee17 mliečko sa nedá stratiť zo dňa na deň, a to koľko odsaješ nehovorí nič o tom, koľko máš mliečka, lebo dieťa je najlepšia odsávačka... 😵
Určite odporúčam kontaktovať laktačnú poradkyňu, kontakt nájdeš na tejto stránke. http://www.mamila.sk/
Ozaj a prečo si dala Nutrilon? Kvôli teplote? To je mýtus, kľudne môžeš dojčiť, aj keď si chorá, alebo máš teplotu.

nikolet_89
3. okt 2012

@yamee17 ahoj ja som prestala kojit, ked mala mala 3 tyzdne nie preto, ze by som chcela, ale tiez som stratila mlieko...respektive ja som ho mala, ale mala stale plakala, skusila som si odsat aby som zistila, kolko vlastne mam, a odsala som z oboch dokopy 50ml, co je nic...mlieko sa mi tvorilo tak max 2x za den, co je velmi malo...pila som caje asi vsetky co su na trhu, jedla som homeopatika na podporu tvorby, jedla polievky az mi z nich bolo na zvracanie...ale aj tak nic...jedneho vecera mala strasne plakala od hladu, chytila som hystericky zachvat, ze nam umrie, muz isiel po nutrilon skoro o pol noci...od vtedy ho malinka pije, rozhodla som netrapit ju a ani seba...nastastie malinka ho uz dobre znasa, ale bol to boj, kym sme nasli ten spravny...

vonicka
3. okt 2012

Ked si odsavas, nemozes povedat, ze vsetko co si odsajes je aj vsetko co v prsiach mas. Ja som si odsala ledva 30-50ml, pritom som mala taku nadprodukciu, ze mi mlieko same tieklo z prs. To, kolko mas mlieka v prsiach nemozes vediet, ale ak si skoro po porode tak ho tam najskor mas dost. Ja mam 8 mesacne dieta a az teraz mam menej mlieka. Ked ti jeden den nejde, nezufaj, pi vela vody a naozaj casto prikladaj, nic mudrejsie ti nikto neporadi (okrem byliniek a ostatnych samozrejmych veci). Hlavne to nevzdavaj a snaz sa, pojde to, ked budes naozaj chciet. O par mesiacov budes vdacna za to, ze si ten boj vyhrala, to ti slubujem 🙂

vonicka
3. okt 2012

a este - naozaj si zavolaj domov poradkynu z mamily, ako ti radi @carodejnica. ja somsi tiez jednu zavolala, elbo som mala problemy s prikladanim, so zapalom atd. a aj ked som zistila, ze vlastne robim veci viacmenej dobre, aspon ma ubezpecila, ze ako mam uspesne pokracovat. Na ich stranke je zoznam poradkyn, su tam aj bezplatne konzultacie. Dojde k tebe domov za hodinu - dve a presne ti povie co a ako robit.

bejami
3. okt 2012

Carodejnica ti najlepsie radi, to ze mas horucku neznamena ze nemozes dojcit, prikladaj a prikladaj a mliecko budes mat. Odsavacka je blbost ja som ju chvilu pouzivala tiez som mala velmi naliate a bolestive prsia vysledok bol ze som mala nadprodukciu mlieka🙂 Tvorba mlieka sa v prvych tyzdnoch matke sama upravi. Ani to nezmyselne meranie odsajem si a tolko tam mam to je tiez blbost. Prsnik sa nikdy uplne nevyprazdni. Doveruj prirode a svojmu dietatu, tak ako aj ja vykaslala som sa na odsavacku len som ju kojila kedy ona chcela a mlieko bolo ked cucala a cucala. Materinske mlieko sa stale upravuje podla potrieb a vyvoju dietatka. Moje ma 8-mesiacov dojcim a vzdy je spokojna🙂))Ked si si nieni ista konzultuj laktacnu poradkynu.Urcite nie Nutrilon.

ankaevka
3. okt 2012

@yamee17 ahoj, tiež som dostala horúčku nad 38 a kojila som naďalej, aj keby si mala do 40 a tebe to nerobí problém tak kľudne dojči veď tým dostáva bábatko protilátky v mliečku takže to na neho neprejde..hlavne prikladaj malinkú čo najviac aj každú hodinu..neviem koľko má malinká, tak možno sa ti len prsia ukľudnili a tvorí ta ti už len toľko mliečka koľko potrebuje..odsávačku som nepoužívala aj keď som si ju kúpila, nikdy som si s ňou nevytiahla ani 1ml aj keď prsia boli naliate..ak ti pri stlačení prsníka prstami strieka na všetky strany, tak máš dosť mliečka

yamee17
autor
3. okt 2012

ach baby.... ankaeva, ked prsnik stlacim tak skoro nic netecie, nanajvis tak jedna dve kvapky... a aj to musim tlacit a tlacit.... mala ma presne mesiac a toto je prvy krat co sa mi toto stalo... doteraz krasne papkala.... ono... stalo sa to presne teraz ked som dostala horucky tak si to s tym spajam... ale ja som mala problem uz aj po porode zo zapalom v tele a teraz ho mam znova tak si to spajam aj s tym... ja sama neviem... ale viem ze ked mala saje tak vobec nepapa, a place od hladu... a co sa tyka tych laktacnych poradkyn.... je ta navseteva nejak spoplatnena?? aby ma to potom neprekvapilo ked si nebudem vediet dat rady a budem ju musiet zavolat....

yamee17
autor
3. okt 2012

@nikolet_89 presne toto zazivam ja... ak okeby si opisovala moju situaciu... akurat ze ja nechcem davat nutrilon, lebo sa ma vidim ze to nie je dobre aspon co sa tyka spanku... lebo mala ked sala z prsnika tak na konci uz aj spala ako drevo... a teraz ked dopije flasu tak este dve tri hodiny na mna pozera tymi ocami... :( a v noci je to najhorsie... ako znasalo tvoje babo umele mlieko cez noc?? tiez nechcelo spat?

nikolet_89
3. okt 2012

@yamee17 mne malinka spinkala...neskor som presla na kase

carodejnica
3. okt 2012

@yamee17 krásne si vystihla jednu vec, dojčenie nie je len kŕmenie, má aj iné funkcie - napríklad uspávanie.. 😵 Určite ti stojí za to zabojovať, dievčatá ti tu pekne poradili - dôležité je prikladať, mliečko sa tak bude tvoriť, každopádne určite tú laktačnú zavolaj (ideálne čo najskôr!), skontroluje bábo na prsníku, či dobre pije, pomôže a poradí ti ako zvýšiť produkciu mliečka a určite ťa psychicky podporí a upokojí.

Laktačné poradkyne - teda nie všetky - robia za poplatok, ja som platila prvé sedenie 25€ ďalšie dve už po 10€. Ja však hovorím, že ich služby sú na nezaplatenie, zober si, koľko by si dala mesačne na Nutrilon... ja som volala laktačnej, lebo môj syn s neprisával a neľutujem.

Tu je zoznam poradkýň - http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

ankaevka
3. okt 2012

@yamee17 takže vidíš na malinkej, že len ťahá a nehltá? musí viac krát potiahnuť aby niečo mala v pusinke? skús ju vždy keď sa začne hnevať preložiť na druhý prsník..možno sa rozčuluje lebo zadné mliečko ide ťažšie, stláčaš prsník keď dojčíš? vtedy ide lepšie mliečko..no možno by naozaj bolo dobré zavolať laktačnej aby sa pozrela na to..ťažko takto na diaľku poradiť..ale ak naozaj strácaš mliečko kvôli horúčkam, tak potom treba určite dokrmovať UM

luciferkax
3. okt 2012

@yamee17 možno si nemala dať Nutrilon. Neviem, kto ti povedal, že pri horúčke sa dojčiť nesmie? Ja dojčím stále, ak potrebujem liek na zníženie horúčky, tak nadojčím a tak zjem tabletku,Už som brala aj ATB, netrebsa sa kvôli tomu vzdávať 🙂 🙂 🙂 tk len prikladaj a prikladaj, aj každú pol hodinu, nestresuj a veľa pi 🙂
Držím palce, nech je zas všetko OK :D

beton
3. okt 2012

@yamee17 v prvom rade sa upokojit. mliecko sa stratit neda zo dna na den. to, kolko odsajes nesvedci nic o tvorbe mliecka. dieta saje uplne inak a vzdy si nieco vytiahnut vie, takze podla toho sa riadit neda. @nikolet_89
dobre si spajas chorobu s tym, ze mala nepije. ale to nevzniklo kvoli chorobe, ale kvoli flaske, ktorou si jej podala ten nutrilon. kde si prisla k tomu, ze odsavas svoje mliecko a namiesto neho das dietatu UM? a co si spravila so svojim? ved nic cennejsie pre take male babo neexistuje ako tvoje mliecko, ked si chora. su v nom vsetky protilatky na tvoju chorobu, ktoru prave prekonavas a takto ich elegantne a bezbolestne dokazes dostat do svojho dietata a ochranit ho. ani keby si bola na liekoch, tak to mnozstvo, co prejde do mlieka je vzdy mensie zlo ako odstavenie babatka. takze k veci. babatko sa nedokazalo napapat, lebo v dosledku pouzitia flasky sa uz nevie spravne prisat. a teda nedokaze poriadne sat mliecko a vyprazdnit prsnik. ked sa prsniky nevyprazdnuju, tak sa tvorba znizuje. kazde krmenie mimo prsnika znizuje tvorbu mliecka, lebo dietatko namiesto na prsniku je na flaske. dojcit sa ma na poziadanie, vo dne v noci, hoci kazdu polhodinu, stale, ked dietatko prejavi akykolvek nepokoj, z akehokolvek dovodu, nielen od hladu. teda v prvom rade vyhodit flasku. opravit si prisatie:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
ked bude prisavanie ok, prejdeme na krmenie cievkou na prsniku. teda nutrilon nevyhadzuj, ale podame ho nie flaskou, ale na prsniku. takto dietatko pije UM, ale saje prsnik, takze stimuluje tvorbu mliecka u teba:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
dolezite je vediet, kedy dietatko naozaj pije a kedy len dudka
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
Iba vtedy, ked naozaj pije, podporuje sa tvorba mliecka. cim viac prikladas, tym viac mliecka sa tvori. na to pamataj a lahni si s malou do postele, idealne na holo. kontakt koza na kozu. vela sa nosit, mojkat, maznat. a dojcit, dojcit, den, noc. neboj, ste este malicki, mliecka mas dost, ved tvorba mliecka sa ustali az po sestonedeli. tak to nezanedbaj. teraz si ho nastavis tak, aby ho bolo dostatok, ale treba na to ist pricipom dojcenia na poziadanie a casteho prikladania.
ked si to podla tychto linkov netrufas sama, urcite sa spoj s laktacnou poradkynou
www.mamila.sk. to platenie je individualne. ja som sa s platenim nestretla, ale od niektorych bab som pocula, ze niektore za to beru peniaze. skor si vsak nechavaju uhradit aspon cestu. pokojne obtelefonuj viacere, urcite sa nejaka najde, co ti vyhovie. ale ked porovnas sumu, ktoru by si minula za UM s tym, co by si pripadne mala zaplatit laktacnej poradkyni, tak myslim, ze nie je o com. drzte sa a ked nieco, pis. a hlavne si doveruj, lebo bez vlastneho presvedcenia a odhodlania to nepojde. ale to my, zeny, predsa dobre vieme :o))

danjelca
4. okt 2012

ahojte v pondelok som dostala zápal prsníkov horučky 4O.Dostala som ofloxin chemoterapeutikum a tam je napísané že nie pre dojčiace a nepodáva sa detom pod 18 rokov len vo vážnych prípadoch. Malého som kojila aj v horučkach odsávala, dávala cez cievku..ten druhý den bol už ok a teraz na tretí den sa mi napriek odstriekavaniu prestali nalievat prsia odsajem ani nie polovicu ako predtým....znamená to stratu mlieka??Ešte mi ostávaju tri tabletky, dávam mu umelé-celu noc mrnkal mal problémy asi z toho antibiotikového mlieka...ale stále odstriekavam. čo mám robit?dokedy su antibiotiká v mlieku-možem kojit už na druhý den po dobratí??

ivonka720
4. okt 2012

Ahoj Danielka neviem či to bolo nutne brat antibiotika ja som mala zapal prsnikov 39 tepl dala som si len paralen cely den som ležala odstrekavala poriadne ked bolelo tak pod sprchou a hned natierala masťou CICERNA ta sa nemusi umyvať pred kojenim neboj mliečko nestratiš prikladaj si maleho myslim že na druhy den po dobrati antiboot. možeš kojiť preto neviem prečo ti ich dali ked kojiš lebo to sa nema!

danjelca
4. okt 2012

@ivonka720 ja som to mala brutal teploty 40-ani paralen nezaberal..hrozne mi bolo nevládala som ani vstat z postele:/Tak už je to tam-zajtra doberiem posledné len sa bojím že mliečko je fuč!

danjelca
4. okt 2012

@ivonka720 39,6 triaška zimnica...nemohla som sa o malého starat:/

ivonka720
4. okt 2012

Neboj vela pi vody ja som vela pila melty odstrekavaj, odstrekavanim sa tvori mliečko a pozajtra si prilož maličkeho len odstrekuj! Ja som nasilu odstrekovala a nakoniec som kojila maličku do 15 mesiacov a Danka musiš pozitivne myslieť vrav si že musim koji musim držim ti palčeky.

danjelca
4. okt 2012

@ivonka720 skusim to už som sa tam natrápila na začiatku a ked sa to začalo zlepšovat zápal a sme na začiatku!
Normálne mám depku z toho.

ivonka720
4. okt 2012

Nie Danka netrap sa mysli na maličkeho pozitivne . Zapal ma skoro každa druha žena ked ma vela mliečka a neodstrekne ho to je normalna vec nie si prva ani posledna Danka drž sa a oddychuj.

jajatko
4. okt 2012

ahoj, tento caj robi zazraky.. potvrdilo to uz vela mamiciek
http://eshop.weleda.sk/caj-na-podporu-dojcenia-...

ewca
4. okt 2012

no ja som bohuzial nikdy nekojila, lebo mlieka som mala sice az az, ale kvoli liekom som nemohla a dcera sa uz neskor nechela prisat, ale vtedy mi poradili homeopatika ricinus comunnis, zevraj je to super...

diana_81
4. okt 2012

Baby, ja som zistila, ze u mna je to NAJVIAC o strese a o psychike. Ked som mala zly den, dva, tyzden slo to z kopca. Normalne boli rana, ze som sa zobudila s lahkymi "vysusenymi" prsiami a mala cez den stracala zaujem, lebo musela tahat ako o zivot a nic riadne z tych prs neslo. A to bol zacarovany kruh, lebo ci menej cucala, tym menej mliecka bolo. Ale ked som sa snazila SKUTOCNE upokojit a proste sa len s nou doma uvolnit, hodit domacnost za hlavu, neriesit rezim a ani ine (viem, ze nie kazdy to moze takto urobit, ale u na je to prve babo), spala som cez den s nou, pila vela tekutin a nezaujem odojcenie u malej som nakopla dojcenim za pochodu v nosici behom par dni bolo mliecko spat.

@yamee17 drzim velmi palce, urcite sa vam to podari. Ja viem len za seba povedat, ze som musela prestat riesit a skratka pracovat na tom len s mojou dcerkou. Bez odsavacky, bez napatia... Len my dve a vela blizkych momentov...

luba41
4. okt 2012

@danjelca ak dobre rozumiem, kvôli liekom nekojíš, len odsávaš a dávaš umelé? Opýtaj sa na stránke http://www.mamila.sk/ presne na ten liek, oni už majú skúsenosť, či sa môže popri nom kojiť . Každá flaša UM znižuje produkciu Tvojho mlieka 😒 Prázdne prsia neznamenajú, že mlieka nie je dostatok. Ale odsávaním nepodporíš takú tvorbu MM, ako ked malého prikladáš na požiadanie.

beton
5. okt 2012

@ewca do buducna. pri vacsine liekov sa kojit moze. treba si to overit priamo u laktacnej poradkyne na www.mamila. sk. co bolo, bolo. nevratis. ale este sa ti to moze zist. zasada je, ze mensie zlo je dietatko odstavit ako to male mnozstvo lieku, co prejde do mliecka.

beton
5. okt 2012

@danjelca upokojit sa a dojcit. urcite prikladaj cim viac. na zapal prsnika nie su nevyhnutne atb, da sa to zvladnut aj babskymi receptami a hlavne cim castejsim dojcenim. len to treba vcas podchytit. to, ci odstriekas, nic nehovori o tvorbe mliecka, s tym sa vobec netrap. dietatko si vie vytiahnut, aj ked ty nevies. horsie bude, ze ked si podala um flaskou, tak to prisatie uz asi nebude celkom ok a teda ani sanie babatka. asi by som sa radsej spojila s laktacnou poradkynou osobne www.mamila.sk. bolo by skoda pociatocne usilie nechat odplavat kvoli tomu. sama vies, co si si uz presla. mliecko sa len tak znicoho nic nestrati, len treba cim skor riesit. drz sa.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli