Syn má zo mňa už len ,,dojnú”

20. jan 2024

Ahojte, mám 15m syna, ktorý je stále kojený..chcela by som s tým už prestať lebo ma to obmedzuje a hlavne syn už ani nevníma poriadne mňa ale len čo je v mojej blízkosti hneď vyťahuje tričko a cicka, uspavat ho musím len ja kojenim (bohužiaľ som ho tak naučila), v noci vstane tak 5x na to že chce prso- ja sa vôbec nevyspím….proste už chcem s tým seknúť a neviem ako, uz som z toho nervózna, zufala, byvame zatiaľ s našimi našťastie posledný mesiac ale chcem tým povedať to ze oni pracujú a skoro vstávajú čiže skúšať syna na noc odstaviť bolo zatiaľ nepredstaviteľné lebo oni by sa nevyspali čo by plakal…ešte do toho je syn slabý jedák čiže kojenie to ako tak zachraňuje, fľašku s mliekom odmieta 😩fakt uz potrebujem s tým skoncovať lebo mám pocit ze mi to lezie na mozog, prosím nesúďte ma ale uz som vyčerpaná nevyspatá…cítim sa ze uz som pre neho len chodiaci automat na mlieko..

nika11103
20. jan 2024

Ja tá absolútne nesúdim ja tá totálne obdivujem . Vstávať 5krat za noc pri jeden a pól ročnom dieťati je pre mna extrém extrémov mna by už odviezli exitus. Skus skus vydržať prve noci budú extrém , mna tu teraz roznesú na kopytach ale ja by som skúšala dať flasu pred spaním Potom aj v noci , možno si pár noci poplace ale buď si istá že od hladu ti neumrie . Za mna je to naozaj sila vstávať 5krat v noci a to nie len kvôli tebe ale aj dieťa sa predsa nemôže poriadne vyspať , keď sa nonstop budí . Držím ti moc moc palce

saxana000
20. jan 2024

Prelep povedz mam au a nedaj..alebo octom na neho..ponukaj tu flasu mojkaj skrabkaj spievaj chviku to potrva ale prezije to

andreakotesova
20. jan 2024

Ja som dojcila syna cez 3 roky, no nikdy by som mu nedovolila, aby mi zdvihol tričko kdekoľvek. Ani doma to, chvalabohu, nerobil. Pre dieta jeho veku vôbec nie je mlieko z fľaše, ako náhrada dojčenia, dôležité. Ponukni mu iné jedla, syry, maslovy chlieb....

tinka_1807
20. jan 2024

Ja by som na to išla postupne. Predsa len si treba najskôr uvedomiť, že je to jeho najdokonalejší upokojovaci prostriedok, hračka, jedlo, proste všetko dokopy. Preto by som mu to nebrala hneď a naraz všetko. Dobrý príklad je napríklad, že ak piješ 4 kávy denne a niekto ti zrazu povie, že nemôžeš ani jednu, tak ťa ide šľak trafiť. Tvoje uvedomenie si, je prvý krok.Teraz by som najskôr skúsila predlžovať intervaly dojčenia najskôr cez deň. Namiesto prsnika mu ponúknuť banán, vodu, čokoľvek iné. A povedať že bude mať až pred spánkom napríklad. Dojčenie pred spánkom a v noci by som zatiaľ neobmedzovala. Ale najskôr cez deň. Potom skúsiť odstaviť aj pred spánkom a nakoniec v noci. Je to bolestivý proces pre obe strany a bez plaču sa to asi nezaobíde. Ale naozaj skús na to ísť postupne. A vysvetľovať mu.

autor
20. jan 2024

@andreakotesova samozrejme nedovolím mu dvihnúť tričko ale stále to skúša a skuša aj keď vysvetľujem že nie…písala som že je slabý jedák čiže z tých mliečnych výrobkov do neho dostanem max biely jogurt a maslo roztopené v kaši :(

autor
20. jan 2024

@tinka_1807 cez deň je dojčený ráno keď vstane, potom na prvý spánok, na druhý spánok a večer na uspávanie..vyskúšam zmeniť spôsob uspávania nejako
, ďakujem

autor
20. jan 2024

@nika11103 bohužiaľ niekedy je to najmenej 5x…akože doma to máme hore nohami niekedy ale jedine čo ma zachráni si s ním ľahnúť na hodinku cez prvý spánok,inak by som už aj ja mala exitus 😀

tinka_1807
20. jan 2024

Nám ešte pomáhalo cez noc predlžovať intervaly, že snažiť sa ho hladkať, upokojovať. Ale mrncal no. Ako chce to trpezlivosť a výdrž. My ešte nie sme úplne odstavení. Syn sa dojčí cca 3 krát v noci. Ale mne to zatiaľ úplne zásadne neprekáža. Ale keď sa budil 5 krát bolo to už celkom dosť. Ja som sa snažila predlžovať tie intervaly fakt tým hladkánim a nedať. Dala som napríklad až o hodinu, alebo ak zaspal, tak vlastne keď sa znovu zobudil tka som dala. Takýmto štýlom som si tie intervaly predĺžila, resp. Zredukovala na 3 krát za noc

mabenn
20. jan 2024

syna som finalne odstavila v 3rokoch...pocitovo som ho chcela odstavit uz po roku a natahovali sme...moja skusenost spatne: viackrat nam to zachranilo hnusne choroby, spal celu noc az po 3rokoch a s kojenim to nesuviselo...je to na tebe, ale poznam to, ma to svoje vyhody/nevyhody, je to na tebe

andreakotesova
20. jan 2024

@autorka mliečne výrobky, mlieko, v podstate, k svojmu životu naozaj nepotrebuje. Dávaj mu pestrú stravu, skúšaj.

nikpa
20. jan 2024

Tak vydrz ešte ten mesiac kým sa odsťahujete a proste to utni. Nedať prso a vydržať pár dní a noci počúvať plač. Na toto neexistuje žiadny návod.

tinka_1807
20. jan 2024

@mabenn S tými chorobami súhlasím. Nás to už 2 krát zachránilo v chorobách. Najmä keď nechcel nič jesť, tak mlieko z prsníka si vždy dal a tým pádom sme sa vyhli dehydratacii. 👌

euka210
20. jan 2024

Ja som tak stopla pri prvom, odisla som vecer prec a manzel ho daval spat...plakal, ale nic hrozne. V noci sa zobudil, trochu plakal a potom uz spal do rana. Dalsia noc rovnako, rychlo si zvykol.

domka222
21. jan 2024

Slabý jedák môže byť aj preto,lebo vie že aj tak dostane mlieko. Však skús odstaviť cez víkend, dve tri noci poreve a máš pokoj. Ja som odstavila presne kvôli častému nočnému vstávaniu,hrabaniu v tričku

miska2509
21. jan 2024

ja som mala podobny problem s malym ale ten uz ma o mesiac dva roky 😀 on bol na cicke nonstop maly maniak
sekla som s tym z minuty na minutu, potrela som si prsia horcicou povedala ze mliecko sa pokazilo plakal prvu noc odvtedy mame pokoj, z nocneho budenia co sa mi budil niekedy aj 12 krat tak teraz je v noci raz max dvakrat napije sa vody alebo mlieka a spi dalej
najlepsie rozhodnutie ake som urobila
a maly to zvladol 1000 krat lepsie ako to bolo v mojich predstavach 😀

riamia91
21. jan 2024

U druhej neexistovalo žiadne postupne, žiadne citróny na cicku. Jedno ráno som vstala, nasratá po nevyspatej noci, prelepila bradavky a povedala bibi. Tiež bola ceckoš, tričko mi síce nedvíhala, ale len čo som si sadla, prišla a už chcela. V noci 5x hore, nevyspatá 1,5r som bola. Prvýkrát chápavo prikývla, že dobre a vlastne celý den tak, až na spánok. Bola naučená zaspať na cicke a spať v kočíku na balkóne, cez deň. Tak som ju vzala do postele poplakala 5 minút, ja som ju hladila, mojkala, zaspala bez problémov. Večer to bolo horšie, ale zaspala. Asi 2 noci sa budila, nedostala, ponosila som ju... v tomto prípade muža nechcela, chcela mňa, tak som bola s ňou, zaspala. Asi 3 dni trvalo, kým zaspala bez plaču a neplakala v noci. Svoje mlieko som nenahradila fľašou ani ničím. Po 1,5r som konečne spala. Pri prvej som také niečo nepoznala, bola kojená dlho, ale nezaspávala tak, chcela cumeľ, sama sa odstavila postupne. Nevydržia tvoji rodičia tie 2-3 dni? Len proste buď pri ňom, nedávaj ho, že mužovi, potrebuje teba.

dorothee
21. jan 2024

Akoby si o mne pisala 😀 Aj ja mam 15 mesacne ciciaka,ale uz vo faze odstavovania..Kedze sa v noci dojci cca 5-7 krat a cez den tiez ale 5 krat,zacala som v pondelok rusit denne kojenie mimo uspavacieho,po troch dnoch som zacala rusit aj denne uspavacie,takze teraz som v stave ze kojim len vecerne uspavanie a v noci,no a od zajtra idem rusit aj tie nocne,necham len vecerne uspavacie a po par dnoch zrusim aj to..Myslim ze takto postupne to bude mensia zataz aj pre moje prsia a lepsie by to mal zvladnut aj krpec 😀 teda dufam,zatial to zrusene denne kojenie dava dobre,aj ked obcas pride a kuka do vystrihu,poviem mu ze cici boli,ze mam au a odvediem pozornost inde..

nikasmile
21. jan 2024

@tinka_1807 ahoj. Oboch som prestala kojiť v 15m. Sekla som zo dňa na deň, najprv denné kojenie a potom v noci. Ležala som pri nich a hladkala. Týždeň bol plač a potom si už ani nespomenuli. Hlavne vydržať a nepolaviť.

denisa0504
21. jan 2024

Nečítam odpovede, tak neviem či to bolo spomenuté, no keby skúsiš odsať svoje mlieko a dať do fľaše? Takto by si na tú fľašu možno zvykol a potom mu tam dať časom umelé mlieko..

majlo1234
21. jan 2024

Ako bolo spomenute, hlavne vydrzat pre teba. Na zaciatku asi bude plac. Ale to prejde. Pripadne to skus postupne, najprv mu nedat cez den, potom v noci, ze uz len na uspavanie, a nakoniec uspavat bez toho

mikadooo
21. jan 2024

Ahoj. Slabé jedáctvo je spôsobené tým, že mu najviac chutí tvoje mlieko a má ho k dispozícii v neobmedzenom množstve. Čiže po ukončení kojenia si to buď bude vynahrádzať umelým či kravským mliekom, alebo sa rozje. Ak rodičia majú problém s plačom cez noc, pracujú cez víkendy? Ak nie, nevedeli by si kúpiť nejaký wellness víkend a ty by si začala odstavovať hneď v piatok ráno? To sú tri dni, malý si síce pred spinkaním poplače aj po týchto troch dňoch, ale nemyslím si, že bude nejak zásadne rušiť v noci.... Na večeru treba dať nejakú sýtejšiu kašičku a možno aj prespí do rána. NIE hneď v prvú noc, ale možno už v ten pondelok by zvládol... Držím ti palce, ja by som to skúsila takto. Ty prsia obviazať, mliečko neni, pokazené, mama má bobo a pripraviť si železné nervy, chápať jeho plač a vzor, pomojkať, ale nepoľaviť. Možno že odmenu dať raz denne niečo, čo má rád, ja neviem banán s piškótkami alebo čo ľúbi. Pochváliť, že už je veľký veľkáč, keď napríklad ochutná kravské mlieko, že také pijú veľkáči... A cez deň byť s ním aj veľa vonku, keď budeš mať bundu, nezošklbne ju z teba a keď už bude fakt hladný, možno vezme aj tú fľašu s "nie až tak" dobrým mliečkom. Noci sú najkritickejšie, je to o hubu, ale prvé dni sú najťažšie, treba skúšať dudlík, mojkáčika, možno mu tíško spievať, kolísať, hladkať, neviem. Ja som proste dávala všetko zaradom a do kolečka. Po týždni bolo už úplne dobre a mohla som prsia konečne odviazať. Verím že to dáte ❤️.