Ťažkosti s prisatím na prsník

jasadaresa
28. feb 2023

Potrebujem poradit, lebo uz mam chut s tym prastit. Dnes som uz revala s malym aj ja.. Je to predcasne babatko narodene v 34.tt, teraz ma 4 tyzdne co je na svete. V nemocnici sa musel naucit pit z flase, inac by ho nepustili domov. Doma uz len kojim, ale mam problem, ze sa tazko prisaje na prsnik. Mam velke bradavky a on akoby nevedel/nechcel tak nasiroko otvorit usta. Vediet to musi, lebo vzdy sa nakoniec prisaje, ale trva mu to nekonecne dlho a az na x-ty pokus. Medzitym si parkrat zdriemne, lebo ho to vycerpava. Teraz mu to trvalo 40 minut, kym sa prisal 😪. Samotne sanie mu nerobi problem, pekne pije. Ale kym sa prichyti, ja uz niekedy stracam nervy a teda v noci je to hroza... Mam viac deti a domacnost na mojej hlave a este mam s malym cvicit, fakt neviem ako to casovo stihat, prestavam to zvladat. Ako mu pomoct aby sa rychlejsie prisal?

anavixy
28. feb 2023

Verim, ze je to vycerpavajuce pre vas oboch, ale je skvele, ze mas dost mliecka a dokaze sa napapat. Ak je problem
“len” v tom otvarani ust, tak to bude chciet hlavne cas, aby dieta podrastlo a zosilnelo. Predpokladam, ze vies ako mas dieta drzat, ako prechadzat bradavkou po hornej pere, aby dieta otvorilo usta dokoran, skusas rozne polohy atd. Riadis sa pri dojceni casom alebo znamkami hladu? Drzim palce, nech sa to rychlo upravi a babatko krasne rastie a hlavne nech si aj ty spokojna 🍀

zuzanaokasova
28. feb 2023

@jasadaresa ja ti skúsim poradiť, pred tým ako mu prsník dáš, odsaj ( odstriekaj) trocha mlieka, aby prsia zmäkli a neboli také plné...u nás pomohlo...

jasadaresa
autor
28. feb 2023

Dakujem, ale uz som viacnasobne kojila, mam nejake skusenosti a odsatie pred kojenim u nas nefunguje, praveze potom sa mu horsie chyta bradavka.. Mam vacsie bradavky a vystupene, nie su ploche, takze tam nie je problem.

minesasubu
28. feb 2023

@jasadaresa a neskusala si mu pozriet uzdicku ? ci ju nema moc kratku a tak nevie sa poriadne prisat