Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trápenie s dojčením a iné problémy

anthoniam
6. feb 2015

ahojte som mamina 7 tyzdnoveho synceka uz v porodnici sme mali problemy s dojcenim. Malinky bol prisaty aj hodinu a o pol hohinu sa chcel zase dojcit a ked som ho prevazovala aj tak skoro nic nevipil napriek tomu ze som mala mliecka dost. Stale som nevedela ulozit tak aby sa pekne prisal a z toho som mala krvave popraskane bradavky co mi sposobovalo hroznu bolest ale to som ustala a po case preslo. No problem s kojenim mame dodnes. Najskor som myslela ze mam malo mlieka lebo malinky bol bud prisaty hrozne dlho lebo zadriemal alebo sa odtrhal, plakal a hneval sa v com potom pokracoval tak som ho skusila dokrmit umelim mliekom malinky bol spokojnejsi ale mne vynechanie dojcenia sposobilo naliatie prsnikov! Z toho a este z toho ze mi mlieko niekedy same od seba tieklo som zase prezmenu usudila ze mam vela mlieka tak som skusila odsavanie co som mohla len ked bol manzeldoma lebo maleho treba stale nosit na rukach lebo stale place a odsavanie mi trvalo hrozne dlho kym som odsala potrebne mnozstvo skratka mi to odsvackou neslo! tak som skusila striedanie prsnikov 2x z jedneho a potom z druheho a salviovy caj! Aj po niekolkych sa zdalo sa ze to nezabera! Tak som znovu usudzovala ze problem moze byt niekde inde lebo do toho mi mali zacal dost grckavat tak ma napadlo ze ma reflux a trapi ho zaha tak skusam davat gastrotus baby ale ten moc nezabera a najnovsie nutrilon na zahustenie mlieka v brusku coho sa obavam lebo vraj zapeka a krpcek ma aj tak problemy s bruskom ked sa stale prisava na novo na prsnik a place nabera vela vzduchua este aby ho zacalo zapekat no zbohom! Do toho mi doktrorka vravy ze je stale moc zlty tak mu brala odber a vraj sa jej nezda krvny obraz, ze vraj sa uvidi ci to pojde do anemie! Tak mi nakazala prevarat svoje odsate mlieko alebo jeden den nedat materske! Bojim sa mu davat umele mlieko aby mu este viac nezatazilo zaludok a nezhorsilo reflux. Uz som z toho zufala! Niekolko krat som s placom povedala kaslem na to budem davat umele! Okrem toho ze mame problemi s dojceni refluxom kolikami mame aj zabku v pusine a dokonca sa mu s tych neustalich revov spravili potnicky po tvári co sa pri tom cely dopoti! Pripadam si ako najhorsia matka na svete a som z toho velmi nestastna! Mali ste aj vy tolko problemov? ako to mam vsetko vyriesit? poradte mi prosim skusene maminy

zdena12345
6. feb 2015

mam to v cerstvej pamati taketo problemy 😒
len ja som mala este aj malo mlieka, takze som umelym musela dokrmovat.

takze moja skusenost- prikladat, prikladat a prikladat. pripadne vyskusat dat najskor napr 30ml odsateho- upokoji sa a potom moze skusit pokracovat v cuckani z prsnika. mlieko si odsat aj do zasoby do chladnicky ked zacne mrnkotat aby bolo hned po ruke a nemusel cakat kym si odsajete, trosicku sa zasiti a potom mozete davat z prsnika v klude a nebude tak vystrajat. (ja som takto davala najskor umele a potom na prsnik)
vyskusajte caje na kojenie- mlieko by malo byt potom pre dieta chutnejsie

dalsie priblem- reflux- okrem beznych opatreni- hore hlava, zahustovanie (ktore aj tak veky uspech nemalo), nakloneny matrac (dobre je hned po nakrmeni dat takmer na kolmo a po pol hodne trosku viac do roviny, nenatriasat ani na rukach ani v kocari (iba mierne otacat trup alebo posuvat kocar), vzdy odgrgnut...
sa nam VELMI osvedcila rektalna rurka- vyprdi s, vykaka a hned je babatko kludnejsie a dokonca ked nebol vykakany nechcel ani jest a bol cely mrzuty. takze takto nam zacal krasne papat a priberat. vzdy vecer sme dali rurku, okupali, napapali a v 3 mesiacoch vedel spat aj 5-6 hodin pokial ho nic netrapilo...

ukludnilo sa to vsetko asi v 2,5-3 mesiacoch ked zacal sam prdkat a viac sa pohybovat, myslim ze uz ho tak brusko neboli a preto je kludnejsi aj lepsie papa. reflux ma este stale- ma 7 mesiacov. rady v style nejedz to a hento lebo to bude maleho dut sa vobec neosvedcili. iba take extremne jedla napr velmi cibulove, strukoviny naozaj robili zlobu. este ma v tejto suvislosti napada- espumisan kvapky pre babatko(nas ma sab simplex- je to skoro to iste len na predpis a lacnejsie) a aj klasicke tabletky espumisan pre maminu by zevraj mali zabrat ale mne nepomohli. vyslovene sme si to museli pretrpiet a ustupilo same- toto vsetko co sme robili len ulahcovalo situaciu. snad som trosku pomohla. drzim palce a aby ste nemali nic vazne

zdena12345
6. feb 2015

@anthoniam a este k tomu nutrilonu- zapekalo. ani sme nedavali v takych davkach. lebo sa nemohol vykakat a potom grckal este viac. u nas bola t arurka na nezaplatenie

alikaa
6. feb 2015

@anthoniam co najskor kontaktuj laktacnu poradkynu v tvojom okoli, nech k tebe pride osobne a preberiete vsetko potrebne ohladne dojcenia, poradi ti ako postupovat a co robit - http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

katkov
6. feb 2015

Neboj sa, si ta najlepsia mamina 🙂 ako pise @alikaa urcite kontaktuj laktacnu poradkynu. my sme sa tiez natrapili s dojcenim, trvalo to 7 tyzdnov, no a potom prisal laktacna, vysvetlila, ukludnila ma a odvtedy sme sa pekne kojili az do 23 mesiacov. drzim palce!!!

senka111
6. feb 2015

Žiadna mamina nieje zlá, keď chceš pre svoje dieťa to najlepšie. Máte 7t,chlapci mávajú koliky,sú leniví. Syn nechcel sat, bolelo ma to.Rozbalovat na podlozku aby si pokopkal,pomasirovat bruško,a urcite kontaktovať laktacnu. Malá má 27m a kojim ju stále, syna som len 3m.Neboj všetky sme tým prešli a časom to prejde a príde niečo iné. 😊.Veľa síl prajem.

andromeda_ja
6. feb 2015

@anthoniam Obdivujem, ze napriek problemom stale sa snazis, aby mal aj Tvoje mliecko. Si dobra mamka! Chlapci su naozaj taki citlivejsi. Mozno sa mu nedari poriadne sa prisat a taha len koniec. Ked trosinku povyrastie pojde mu to lepsie. S refluxom ma problemy velmi vela deticiek. Aj my sme mali. Pol roka sme grckali zakazdym, ked sme sa pohli. Ani nutriton ani nic podobne nepomaha naozaj. Nasa doktorka, ale zhodnotila, ze mala napriek vsetkemu krasne prospieva a netreba nic extra, len polohovat babatko. Cez den bola v nadvihnutom lehatku a kociar mam nastastie taky, kde sa da aj vanicka polohovat. Na prdiky su cviky. Rozbalit babatko, zobrat jednu nozicku, vytiahnut skrcenu v kolienku az k brusku, chvilocku podrzat, jemne zatlacit o brusko a dole a potom druhu nozku a striedat. Pri tom si krasne prdkaju. Na zaver sa mozu zdvihnut obe nozky. Na zabku treba cas. Treba to vytierat a od lekara na to treba nejake vodicky a prsniky pred a po kazdom dojceni umyt! Drzim Vam palce. Urcite to zvladnete.

siska53
6. feb 2015

@anthoniam dojcenie- oslov laktacnu poradkynu. Skontroluje prisatie a mozno sa vyriesi aj grckanie. Ak grckanie neprejde moze mat reflux ma ho vacsina babatiek. Ale to by som ja osobne dala vysetrit a ak sz potvrdi,tak ti povedia co a ako davat.
Koliky - moja mladsia mala,pomohol len cas,trvalo to u nej 3,5m. Ona zas negrckala. Starsi zas nemal koliku,ake zas zvykol grcnut (mal tichy reflux-zistene po 5.m.).
A po napapani s nim moc nemanipuluj a nech je v trosku vyvysenej polohe.

Zlta pokozka - slnis ho? My sme sa tiez dost dlho slnili.

Zabka - maly sa s tym trapil,potierali sme takou hnusnou vodou,predpokladam,ze vam na to nieco pediatricka dala.

Odsavanie - no,to vacsine zien nejde,hoci maju mlieka kopec. Ja som to robila i tak,ze na jednom prsniku dieta,na druhom odsavacka.
Mlieka mas dost,skoda to stratit,radsej fakt tu laktacnu zavolat.
A hlavne sa vela noste,ak nemas,kupte si nosic,satku,dieta bude vo zvislej poloheresp.vo vyvysenej a to je dobre aj na reflux a to,ze bude na tebe,nude ta citit,zas ulahci tie koliky. Plakat asi bude aj tak (nasa plakala),ale bola na mne,nie niekde odlozena v postielke. Ja som sa mohla ako-tak hrat s malym alebo nieco robit.
Drzim paste.

andromeda_ja
6. feb 2015

@anthoniam Este k tomu zazltnutiu som zabudla. Dojcenym detickam prejde novorodenecka zltacka rychlejsie a aj slniecko pomaha. To mi vraveli uz v porodnici lekari z novorodeneckeho aj sestricky. Co sa tyka moznej anemie, tak ak si bola privelmi anemicka pocas tehotnosti, tak si babatko mozno nevytvorilo dostatocne zasoby zeleza na prvy polrok. Kedze Vam to lekarka kontroluje nerob si velke starosti. Ak bude treba, predpise Vam Maltofer a k tomu vitamin C. To sa jednoducho prida do mliecka. Tak sa drzte a vela zdravicka 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli