Tvorba materského mlieka

michaelaaa37
14. júl 2017

Mamičky čo vám pomáhalo na tvorbu materského mlieka? Či už strava alebo oleje alebo vitaminy, prosím napiste mi rada si precitam vase skussnosti 🙂

yasamin
14. júl 2017

V skupinke Laktacna poradňa ti baby pomôžu najviac 🙂

emi16
14. júl 2017

Stare dobre
Vela tekutiny a prikladat,prikladat,prikladat

magic08
14. júl 2017

ako pise emi16, vela pit a vela dojcit. Cim vyssia je spotreba, tym vyssia je tvorba...

ivuska00
14. júl 2017

presne, veľa piť, čaje, vodu, hocičo, mliečne, polievky - rascová hlavne

emi16
14. júl 2017

Kolko dojcis?
Nemas prvu laktacnu krizu?

tami2014
14. júl 2017

Ja som vyskusala asi vsetko a najviac mi pomohol ricinus communis. A samozrejme prikladat prikladat prikladat. 🙂

shee11
14. júl 2017

ahok. uzivat kapsule senovka grecka a benedikt lekarsky.

1988majka
14. júl 2017

@michaelaaa37 zrusit cumel klobuciky flasu ak nahodou mas. Kontakt koza na kozu spat spolu prikladat nosit. benedikt senovka.

siska53
14. júl 2017

@michaelaaa37 vela pit,casto prikladat... Stimulovat odsavackou tak,ze na jednom prse dieta,na druhom odsavacka.

brunettka28
24. júl 2017

Ahoj mam ten istý problém 2 t po porode u nas je to o tom ze mala casto grcká po napapaní aj po odgrgnutí a potom znova hlada prsnik, nakolko sa jej uvolnilo miesto v zalúdku, ale problem je v tom ze akonahle ona dopapa ja tam nemam uz mliecko a tak siahnem po UM. :( je to zacarovany kruh. :( som z toho nestastna a cítim sa ako zlá mama. :((((((((

1988majka
24. júl 2017

@brunettka28 hlavu hore da sa to riesit. aj hore su uvedene rady a linky no najviac by pomohlo ak by ta mohla laktacna poradkyna prist pozriet rovno domov (skus najst na mamila.sk ci v tvojom okoli nejaka je)

luba41
24. júl 2017

@brunettka28 ale máš mlieko..ved ju znova prilož, prsníky stláčaj pri dojčení, možeš striedať každý aj viackrát pri jednom dojčení-ak je treba..nedávaj odgrgávať štýlom-zdvihnuť hore, cez plece, nevstávaj s nou a pod..vtedy deti vela grckajú..a flašou si len kazíš prisatie, znižuješ tvorbu..skus dojčiť poležiačky, dieťa ti samé naznačí-ak potrebuje odgrgnuť..a nájdi si niekoho, kto ti vysvetlí ako funguje dojčenie, aj tu na MK v laktačnej skupine ti poradia..
pozri si aj toto https://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastr...

brunettka28
30. júl 2017

@1988majka laktacnu som mala u seba dala mi cievku akurát neviem asi som nebola veľmi spokojná

brunettka28
30. júl 2017

@luba41 dojčím po leziacky je to lepšie ale s tým grckanim ako davat teda odgrgnut babo

brunettka28
30. júl 2017

@luba41 prosím pošli mi link na tu laktacnu poradňu neviem to nájsť. Další týždeň za na nami a ja v noci nespiiim mám pocit že ujdem z domu

lenivica
30. júl 2017

Mne pomaha piť caro cca 2x denne po 1/2 litra, Vinea jedna fľaša na den a čaje z DM babylove stilltee, teekanee motherlove a jastrabina. Hlavne veľa piť, aspoň 3 litre na den, v horúčavách aj viac a stále prikladať, hlavne v noci častejšie.

brunettka28
30. júl 2017

@lenivica mojkaaaa ďakujem vyskúšam 😊Ale ja som už to kojenie v duchu vzdala sle ešte skúsim z posledných sil normálne sa bojím čo bude v noci zase ...🙁

lenivica
30. júl 2017

@brunettka28 za máličko. Nemôžeš sa vzdávať. Musíš si veriť, že mliecko tam je, strašne veľa robí psychika. Takze neopúšťaj sa. Jasne, keď to nepojde týžden, tak kašli na to a netráp bábätko. Ja som sa tiež na začiatku natrapila, bola som po sekcií a mlieko mi nabehlo možno po dvoch týždňoch. To som začala jesť senovku, benedikt a morringu od swansonu všetko (najvyššia koncentrácia), ale neviem ci mi to pomohlo, som si odsavala mlieko každé 2 hodiny, od začiatku som odsavala po 20ml max, neskôr sa to zvyšovalo na 60ml. Odsate mlieko som dala pomocou cievky. Potom ma uz z toho odsávanis tak boleli bradavky (mala som ich poškodené od začiatku zo zlého prikladania) že som si povedala že posledný krát, že uz nevladzem odsávať a cez cievku sa s tým s...t, že bud to uz príde koľko ma prísť, alebo nebude ani prvý ani posledný na UM. A tak mi uz potom nabehlo toľko koľko maly potreboval. Ešte v mojej skupine hovoria že zaberá aj shatavari, tak si skús pripadne aj to objednať. Keď som mala krízu cca pred 3 mesiacom u malého kedy je rastový špurt tak som čítala že dieta uz potrebuje viac mlieka a je potrebné zvýšiť tvorbu, tak som googlila a vygooglila to caro, vineu bielu, a tie čaje. Od kedy ich pijem tak mi mlieko pri zatlačení vystriekne. Držím palce a verím, že to dáš 😉👍🏼

lenivica
30. júl 2017

@brunettka28 a ešte ma napadol červený melón.

lenivica
30. júl 2017

@brunettka28 tiež si ešte vytláčajmlieko pod teplou sprchou, ľahšie sa ti pre babo spustí a tiež sa zvýši tvorba.