Večer sa mi tvorí málo mlieka

5. sep 2023

Dievčatá, ako je možné že na večer nemám mlieko :( väčšinou to začne okolo 18.tej/19 hod. Celý deň pritom pekne papáme/kojime - každé 2-3 hod. No večer je plač, nervozita, malo mlieka (skúsila som si aj odsavat ale je to naozaj málinko) takže vtedy dávam fľašku. Chcela by som ju úplne vynechat, no nemôžem nechať dieťa hladne...párkrát sa nám to krásne podarilo aj bez flasky ale zas mi začínajú také večery "bez mlieka" :/

anavixy
5. sep 2023

Ja si nemyslim, ze mas malo mlieka, problem bude “v babatku”, teda ono ma nejaky problem zrejme. To ze neodsajes nic neznamena, nie je to dokaz toho, ze mas malo. Nie je problem s bruskom? Ide len o jedno vecerne papanie alebo potom aj neskor a v noci je to tak?

autor
5. sep 2023

@anavixy iba večer sa to opakuje..ale ako vravím, už sme mávali aj fajn večery, že sa pekne napapkala, ale posledné dni mám pocit že jej ide málo mliečka, resp veľmi pomaly a to ju rozčuľuje

anavixy
5. sep 2023

Presne to som sla doplnit 🙂 problemom moze byt napr pomaly tok. Skusala si aj stlacat prsnik pocas dojcenia?

autor
5. sep 2023

@anavixy áno, to robievam, ale väčšinou hneď na začiatku po priloženi je po chvíli krik. Asi sa s tým nič nedá, len viac mlieka mať večer , ale to neviem ovplyvniť

bolarazjedna
5. sep 2023

No mne samotná pediatricka povedala, že to tak býva, že večer je menej mlieka, aj ja som mala menej. Len prikladaj, prikladaj, večer možno aj každú hodinu, ono sa to ustáli, napraví... Skus dokrmovat iba na konci kojenia, nie namiesto (aj keby papal pred hodinou, skus znova ho dat na orsnik, az potom dat fľašu). Tvorba mlieka sa prispôsobí postupne dopytu.

theanak
5. sep 2023

Ahoj, mala som to presne tak isto s dcérkou keď mala asi tak 4 mesiace. Cez deň v pohode, večer plač, odstrkávala ma, hnevala sa…dala som fľašku. Takto sme fungovali asi mesiac a potom to samo od seba prešlo a opäť sa začala dojčiť večer bez problémov takže sme zrušili aj fľašu 🙂

emalka
5. sep 2023

To ze odsajete len malicko nic neznamena. Kojacie zeny castokrat neodsaju nic, ale dieta koja normalne. Bradavka sa trochu zmenila a potrebuje iny stimul.

Tomuto sa inac hovori "witching hour". Jednoducho povedane vecer byva detom najhorsie. Casto su pretazene z celeho dna a musia to spracovat. Vtedy pomoze udrziavat naozaj kludovy rezim - malo vzruchov ako telka, radio a podobne, vecer uplne skludnit a stlmit svetlo.
Moze to byt sposobene aj travenim. Vtedy skuste masirovat brusko (na nete je vela navodov).
Ak nepomaha nic z tohto, skuste si mozno kupit ergonomicky nosic a aspon babatko noste pri sebe, to tiez zvykne niekedy zabrat.

Dieta si tiez samo zvysi laktaciu. Ak sa chce casto kojit, tak ho kojte. Tie stare rady o kojeni raz za X hodin su uz prezitok.

No a teda mlieka sa najviac tvori v noci. Ak si chcete zvysit laktaciu tak odstavajte po polnoci.

54tinka54
5. sep 2023

Večer je znížená tvorba mlieka.. treba sa pokúsiť navýšiť tvorbu buď nejakými doplnkami alebo ako tu už bolo spomenuté, nočným odsávaním.. v noci sa tvorí najviac mlieka

ja_bb
5. sep 2023

U nas rovnako,ale mne bohužiaľ mlieko odislo. Asi si len uzivat,keď to ide a mat po ruke flasku,UM pripadne zmrazene svoje. Ja som to uz nevedela ani s pomocou odvratit,ale najdolezitejsie je byt asi zmierena,ze ako to je,tak je to v pohode.