Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

nany100
31. máj 2009

ahoj annag, prosím opäť o radu 🙂 ...už si mi radila pri kojení a zabralo to, maličká už týždeň nie je dokrmovaná a je len na mojom mliečku, čo som strašne šťastná. Máme ale problém večer. Cez deň v pohode, každé dve hodiny papá, ale večer po kúpaní cca o 19:00 začne a s malými prestávkami keď zadrieme tak do 23:00 kŕmime. Ak ju položím, strašný rev nastane. Myslíš, že máme posunúť kúpanie? Cumlík odmieta a ja ho ani veľmi nechcem vnucovať. Mám ale pocit, že ona si len tak dudká aby sa ukľudnila a dobre spinkala. Je to veľmi únavné a ani mojim bradavkám to neprospieva. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň

nany100
31. máj 2009

ešte dodatok...myslela som posunúť kúpanie na neskôr. Predtým si mi poradila kúpať skôr kvôli večernej únave bábätka a nervozite, čo aj zabralo, ale nastal tento problém. No a večer som väčšinou dokrmovala predtým, tak asi aj to je pre ňu problém, zvyknúť si večer na prsník, nemyslíš?

pataya
31. máj 2009

Ahoj Annag, mám 8,5 mesačnú dcérku, a posledný mesiac máme v noci problém, od 23.30 do 3.45 sa budí každú pol hodinku až každú hodinku. Keď jej dám prsník, naje sa a spí. Myslela som, že jej asi moje mlieko nestačí a preto som jej chcela dať umelé mlieko HAMI 2, ale len v tom čase od 23.30 do 3.45. Ale ak vypila 40 ml počas celej tej doby, tak je to veľa. Viac menej to odmietala. O 3.45 ju kojím a potom o 6.15. Nevie piť z flaše, resp. s problémom. Už skutočne neviem, čím to može byť. Cez deň máva desiatu - ovocie, frutapuru 100 ml, na obed maso so zeleninou 60-100 ml, olovrant - ovocie, frutapuru 100 ml, na večeru sunarku na dobrú noc 150 ml(18.15.hod), potom ju okúpem a 19.00 ešte nakojím a ide spať. Ale nevie sama zaspať. Čo je ďalší problém. Musím byť pri nej, či už doobeda alebo večer a niekedy ju uspím až pohupovaním na fitlopte. Cez deň ju kojím ráno o 6.15, 9.00., po hlavnom jedle, po olovrante, po kúpaní, v noci v spomínanom problematickom čase (5-6krát) a o 3.45. Váži cca 8 kg. Neviem, čo mám robiť. Skúšali sme aj to, že muž bol s malou v tom čase a ja som bola vedľa v izbe, aby necítila mlieko. Hladom to určite nebude, keďže vypila tak málo mlieka, a v inom čase jej moje mlieko postačuje. Vopred ďakujem za radu. Ak by si mi mohla pomocť aj ohladne toho uspávania, bola by som Ti tiež povďačná. Tiež som už vyskúšala všetko možné, a navyše posledný mesiac ja zaspím skor než ona.

macka23
31. máj 2009

Ahoj annag,
aj ja by som sa chcela poradit. Samko uz ma 4 mesiace, je plne kojeny, doteraz sme nemali ziadne problemy s mlieckom, len teraz posledne 3-4dni mam pocit, ze mam ovela menej mliecka. Doteraz vzdy staccilo ked sa napapal z jedneho prsnika a druhy som mu ani neponukala, lebo bol spokojny. Lenze teraz papa, vidim ako pekne si taha a prehlta, lenze asi po 5minutach sa zacne akoby jedovat, potiahne si, odstrci sa zamrnci/zaplace, a znova sa prisaje a tak dokola, ked si skusim stlacit mliecko este tecie, ale dam ho na druhy prsnik a znova sa to zopakuje. ☹ Dam ho na plece odgrgnut, odgrgne si, nieco vygrcka, place pri tom, ale potom je uz spokojny.
Myslela som aj na to ze mam laktacnu krizu, tak pijem viac tekutin, skusam homeopatika, vineu a podobne, ale nemam pocit, ze by sa mi prsia nejak naliali. Po kojeni skusam este odsavat ale odsajem, ci vlastne odstriekam si asi 5-10ml, dnes rano som odsala asi 100ml, ale to asi preto, ze maly mi papa zhruba kazde 3-4hodiny, len vecer papa okolo pol 8mej a potom az okolo 1nej - 2hej, cize tam vynechava jedno kojenie. Uz neviem co mam vyskusat aby som mala viac mliecka. ☹ Viem, ze je to aj psychika, snazim sa byt v pohode, ale nie vzdy sa to da 🙂Dnes vecer som mu dla z toho ranneho odstriekaneho 30ml flasou, co ako tu citam som asi nemala ☹
Samkova porodna vaha bola 3650g, a naposledy na poradni 27.4. mal 7660g, cize prospieva dobre myslim 😉
Dakujem velmi pekne za radu.
Pekny vecer.

annag
31. máj 2009

nany100 - maličká sa správa ako milióny detí v jej veku a presne ako píšeš, v hlade to nebude. Je to ozaj len typický trojmesačný nepokoj a jediným riešením je to bábetku nejakým spôsobom uľahčiť. Ono za to totiž nemôže, je nezrelé a nevie sa upokojiť. Potrebuje dobre spinkať cez deň, aby nebola extrémne vyčerpaná a unavená. A večer ako som písala - minimum podnetov a skúšať, čo by zabralo- skús vynechať kúpanie úplne - radšej ju okúp potom ráno a sleduj, ako sa správala. Môžeš vyskúšať i neskôr kúpať - každé bábo je iné. Kúpanie niektoré bábo extrémne vyčerpá a podráždi, iné upokojí. Pocuckávanie tiež môže pomôcť - sanie bábetko uspáva - hoci mamičky sa neskôr sťažujú, že bábo im inak nezaspí. Ale ono nezaspí ani bez prsníka, takže zaspávanie na prsníku vôbec netreba zavrhovať. Spomínam si na moju najstaršiu dcérku - tiež takto plakávala - až som si s ňou raz ľahla, vzala knižku, ona si cuckala, ja čítala a z uplakaných večerov sa stali tie najkrajšie , dodnes na ne spomínam, toľko kníh som odvtedy neprečítala... Avšak píšeš, že to robí zle bradavkám - napriek cuckaniu by bradavky bolieť nemali. AJ Ťa bolia inokedy? Pália, svrbia, štípu? Bolia takto po dojčení či pomedzi dojčenia?

adus22
31. máj 2009

Ahoj Annag, pridavam sa a prosim Ta o radu. Nasa Natalka bude mat l0.juna tri mesiace. Narodila sa v 38tt s porodnou vahou 2900g a pri prepusteni z nemocnice mala 2700g. V nemocnici malo vypila, tak jej bez mojho vedomia davali umelu vyzivu. Napriek vsetkym problemom - vpacene bradavky, prasknuta bradavka, strata mlieka este v porodnici - teraz len kojim bez klobucikov a mlieka mam asi dost a kojim ju na poziadanie. Natalka teraz vazi 5400 g a pri jednom kojeni vypije tak od 80 do l60 ml - obcas vazim pred a po. Problem je ze posledne tyzdne je kojenie jeden velky boj. Nie kazde, ale vacsina. Mala sa vrti, kruti, rozhadzuje rucickami, nozickami, niekedy zaplace - tym padom sa odtrha od bradavky, hned nato ju hlada a takto spolu bojujeme. Ona je z toho unavena a ja nervozna. Takto tlaci aj nejaky cas po kojeni. Kaka ale len raz za den - stolica zlta so semienkami 🙂. A aj ked sa vykaka, najblizsie kojenie vyzera takto zase. Pocas kojenia pocujem ako je v brusku zblnka. Ja si myslim, ze to jedovanie suvisi s bruskom, ale je to normalne? Som z toho nestastna. Neodgrgne vzdy, grcne niekolkokrat za den a tiez vidim, ze niekedy sa je mliecko vracia hore a prehlta ho naspat. Ak vies, prosim porad. DAKUJEM

ollako
31. máj 2009

ahoj annag mam nasledovny problem a dufam, ze mi poradis, je to dost akutne..asi vo stvrtok som dostala horucky , ale kojila som syna nadalej... po dvoch dnoch horucky prestali a okrem unavy som sa citila v pohode, v sobotu rano ma vsak prehnalo, ale priradovala som to tomu, ze som toho vela nepojedla, zato vela popila...

ale dnes som mala tri velmi riedke stolice, da sa povedat vodove! bojim sa, ci nemam nejaku crevnu chripku, teploty uz nemam, mam krce v bruchu...moja otazka teda je mozem maleho dojcit nadalej, maly mi posledne dni odmieta prikrmy uplne, ziadna zelenina, ziaden caj, ziadne masko, ovocie, zje akurat chlebik, a dnes asi polku bananika teplotu u neho som nenamerala, ale obavam sa ci nahodou aj jemu nieco nie je pretoze, malinky po prikmoch mal problem sa vykakat , vzdy plakal a odrazu ho zacalo prehanat, ale vysli mu aj dva zuby...teraz ma zltu stolicu, trosku hustejsiu ako ked bol len dojceny...myslis, ze tie hnacky sposobili tie zubky, alebo sa nakazil odo mna,... (alebo skor ja od neho, lebo ja som ochorela az potom, co som si u neho vsimla riedku stolicu) 😒 .
este podotykam, ze v noci sa mi budi po pol hodinach a vzdy si musi cucnut

annag
31. máj 2009

macka23 - no tú fľašu si nemala 😀 - fľašu odlož pekne hlboko do skrine, alebo ešte lepšie, daruj ju najhoršej susedke čo máš😅 Malý len reaguje na pomalší tok mliečka. Laktáciu trošku podporíš a malý sa hnevať prestane.

Nech sa už stalo čokoľvek, stačí urobiť jediné - častejšie dojčiť a z obidvoch prsníkov. Snaž sa mu prsníky ponúkať oveľa častejšie - nemusíš ho budiť, je to veľký chlapček, ale snaž sa mu ich ponúknuť pár dní ideálne do 2 hodín. Ak si ich vezme, je to v poriadku, ak bude odmietať, nenúť ho a vtedy počkaj, kým si sám nevypýta.

Ak sa dá, môžeš čo to odsať - po každom dojčení a vždy uprostred dlhšej prestávky. Napr. ak spí od 20 do 1. tak za ten čas môžeš obidva prsníky odsať i 2-3 krát.

Počas dojčenia využívaj stláčanie prsníka- teda keď vidíš, že bábo po skutočnom pití prechádza do cuckania, začína sa hnevať , prsník na pár sekúnd stlač - bábo začne pekne piť (prsník chyť čo najďalej od dvorca akoby si išla odsávať - prsty dole, palec hore - do tvaru písmena C) , keď bude prestávať, prsty uvoľni a opäť stlač - opäť začne piť .... takýmto stláčaním prsníka predlžuješ aktívny čas na prsníku - vtedy bábo si vypije viac mliečka . Stlač pevne, ale nie bolestivo, s prstami nepohybuj, len stlač tak, aby si zvýšila tlak v prsníku a mliečko tieklo rýchlo. Keď už stláčanie nefunguje, ponúkni prsník druhý a pokračuj rovnako

Takže častejším dojčením, z obidvoch prsníkov, využívaním stláčania a odsávania bude za pár dní mliečka viac. 🙂

Pri dojčení je vždy potrebné ponúknuť po dôkladnom vypití jedného prsníka i druhý - to, či má bábo dosť, to si má rozhodovať ono samé - niekedy si vezme i druhý prsník, niekedy nie - je to plne v kompetencii bábetka.

annag
31. máj 2009

ollako - určite dojči i naďalej. Je už v tejto chvíli jedno, kto koho nakazil, s najväčšou pravdepodobnosťou sa aj tak nenakazil cez mliečko, ale vzájomnou blízkosťou. Keďže pri hnačke je najdôležitejšie zavodnenie, ponúkaj mu prsíčko častejšie než zvyčajne. MM obsahuje samé osobe probiotiká, ktoré obnovujú črevnú flóru a teda práve dojčením sa mu črievka rýchlo uzdravia. Zúbky môžu mať súvislosť skôr v tom, že ak sa bábetku prerezávajú zúbky,je náchylnejšie schytať nejaké ochorenie . Prajem Vám skore uzdravenie a nezabúdaj ani na seba a veľa pi 🙂

ollako
31. máj 2009

annag dakujem 😉
len este ma trapi aj kojenie ako take, on sa mi v noci budi aj po polhodine niekedy si cucne a niekedy nie, cumlik nema,a inak sa nevie upokojit. v posteli so mnou ho vsak nenechavam, lebo vtedy ja nespim vobec, co sa bojim aby som mu neublizila ja alebo muz...takze stale ho prekladam, niekedy ho mam na prsniku aj tri hodiny v kuse a ja pri nom bdiem, len aby sa muz vyspal, bradavky mam zufalo bolestive, cervene, skusala som chranic, no to odmietal uplne...mastim len cez den , lebo v noci je takmer stale na prsniku a momentalne aj cez den...uz ma to dost vycerpava a este aj tato choroba do toho , strasne som schudla, som nervozna a samozrejme to drobcovi tiez nerobi dobru naladu 😖 keby aspon cez den viac papal tych prikrmov, nemyslis , ze je malo ho len kojit v jeho veku?, on teraz prikrmy odmieta uplne , ale ani predtym toho vela nepojedal,max 60 ML napr. pomixovanej zeleniny s maskom...niekedy si myslim,ze by bolo lepsie nekojit no len kvoli mojej pohode, lenze co maleho zdravie. a pri jeho papkani si to ani nejdem radsej predstavit..neviem co uz mam robit, porad mi , povzbud ma prosim 😅

kajuska111
31. máj 2009

ahoj annag,
tak sme sa po dva dni trapili s odburavanim nasej vecernej flase mlieka...
skusala som malu uspat aj pocas dna co najviac, aby nebola prilis unavena, vecer sme okupkali skor, napapala sa a ked som myslela, ze je problem zazehnany, tak spustila krik neskor...po papani trosku zdriemla a asi hodinku a pol od posledneho krmenia sa cely scenar s placom zopakoval...no a dnes sme sa taktiez snazili co najviac spinkat, ale mala len tak podriemavala po troskach, no a vecer okolo pol siedmej sa napapala, bola spokojna, trosku podriemala, ale bol to taky lahky spanok a o osmej sa zobudila, som ju nakojila, tak chvilku bola v pohode a asi po tristvrte hodinke zase zacala plackat a nedala sa nijak utisit.

vilocka
1. jún 2009

annaq, dakujm za rady, prsnik pri kojeni stlacam, snad to funguje. Ked aj o par sekund sa papanie predlzi, tak to stoji zato. 😉
Chcem sa este poradit s dalsou vecou....nasa babulka teraz prespinka v noci aj 5, niekedy aj 6 hodin v kuse. Bojim sa, ze ked tak dlho spinka, vlastne vynechame jedno papanie, ze sa mi bude robit menej mliecka. Vlastne sa mi zda, ze uz sa to aj deje...Neviem ci sa tomu da nejako predist. Nechcem po troch hodinach po krmeni odsat, lebo nikdy neviem dopredu kolko bude spinkat. Prsia po takom dlhom spani mam plne, ale nie tak, ze by som to nemohla vydrzat. ( a zda sa mi, ze coraz menej su po takej dlhej dobe plne) Myslim, ze potom sa v priebehu dna robi mliecka menej ako predtym...
Da sa s tym nieco robit?
Dakujem krasne 😵 vopred za odpoved

dupinka
1. jún 2009

Vilocka, s tym mam aj ja problem (Adam spinka aj 4 hodiny), odsajem len trochu prip. jeden prsnik a druhy necham. A vypijem vela tekutin.

Inak, dnes na poradni nas pani doktorka pochvalila, ze pekne papkame, pribrali sme od prepustenia z porodnice, za 15 dni, 890 g.
A mame aj dost mliecka (ved uz vyse 1liter v mraznicke, pri jeho apetite).

Annag, to grckanie je zrejme z prilisneho papkania. Mam mu odmietnut druhy prsnik, ked pyta alebo ako?

dm1
1. jún 2009

annag:
tak sme dnes boli na prevazeni a od piatku sme pribrali dalsich 130 gr takze uz mame 3750 gr! Takze som flasku pekne krasne vysterilizovala a odlozila do skrine 😉 .
v stredu ideme na mesacnu kontrolu a budu nas znovu vazit tak dufam ze to pojde takto dalej.
Zda sa mi vsak ze mam menej mliecka tak budem skusat odsavat po kazdom kojeni a uvidime ci to pomoze.

berus222
1. jún 2009

ahoj annag. aj ja potrebujem radu. mam 2oj tyzdnoveho chlapceka. ked mi nabehlo mlieko, prsia som mala jak kamen asi 3 dni. potom som si ich poriadne odsavackou vyprazdnila, lebo som sa bala zapalu a odvtedy sa mi nejako nenaplnili. najprv som mu davala 1 prsnik a na dalsie kojenie druhy. teraz obidva, lebo ma malo. ako si mam zvysit mnozstvo mlieka? pijem rozne caje, vela pijem, jem polievky,... a nic. dakujem

annag
1. jún 2009

berus222 - napíšem Ti do IP 🙂

annag
1. jún 2009

dm1 - no nádhera, paráda 🙂 🙂 🙂 - ak dojčíš častejšie, máš pocit prázdnejších pŕs, to je normálne a vôbec to neznamená, že je mliečka menej , len sa prsníky nestíhajú nadmerne prepĺňať, naopak, je to tak lepšie 🙂

annag
1. jún 2009

dupinka -
- dnes mi tu robíte takú radosť 🙂 , super 🙂 🙂 🙂

- jasné, grckanie je i preto, ale pokiaľ to malému nevadí, pokojne mu ten prsník daj. Ale bežne zaberie dať jeden prsník a po napr. hodine druhý - medzitým si odgrne ,ponosí sa, trošku pretrávi .... treba vyskúšať - pri takýchoto deťoch treba hľadať optimum 🙂

annag
1. jún 2009

vilocka - ak prespí , je to v poriadku. Nemusíš sa o mliečko báť, ale osobne mamičkám odporúčam, čisto zo psychologického hľadiska - odsaj si mliečko večer už aj po hodine od skončenia dojčenia . Po hodine už je dosť mliečka nahromadeného. Takto budeš vedieť, že máš mliečka dosť a budeš spokojnejšia. Povedz si napr. každý večer odsajem 50 ml. Inak, keby sa ja prebrala tesne pred dojčením, vždy si nejaké mliečko vydoluje - mliečko sa tvorí non stop a odsávačkou nikdy nevytiahneš toľko ako bábo saním. 🙂

pataya
1. jún 2009

Ahoj Annag, prosím Ťa, ak sa Ti dá, možeš mi poradiť s mojim problémom, písala som o ňom na tejto strane. Ďakujem Ti veľmi pekne.

annag
1. jún 2009

pataya - bohužiaľ Ti neporadím, skôr sa budem snažiť vysvetliť : maličká sa správa úplne normálne a perfektne sa dojčí i papá pekne. Správa sa ako drvivá väčšina detí v jej veku. Ona sa v noci nebudí pre hlad - budí sa, lebo je v období, kedy sa detičky často budia. Majú plytký spánok, prebudia sa a nevedia samé zaspať. Uspáva ich sanie prsníka. Niektoré detičky sú na tom horšie - nedokáže ich uspať ani prsník, vtedy je to na psychiku mamičky ešte väčší nápor. Robíš to veľmi dobre - ponúkneš jej prsník, maličká zaspinká. To isté večer - takto dojčené detičky rady zaspávajú pri mamičke na prsníku, tam sa cítia bezpečne, pohodlne. Deti okolo 8 mesiaca prechádzajú obdobím extrémnej naviazanosti na mamičku, sú bojazlivé vo vzťahu k okoliu. Cez deň majú deti tak od 5-6 mesiacov veľa aktivít, na dojčenie nemajú čas, o to viac si to potrebujú vynahrádzať v noci. Dá sa to riešiť aj podľa múdrej knihy , čo tu koluje - ale pre mňa je to drastický spôsob, ktorý niekedy môže narušiť celkové správanie bábetka, deti zneistejú, otázne je, ako sa to prejaví na deťoch neskôr. Láska, blízkosť mamičky ešte žiadnemu dieťatku neublížila. Preto je ideálne nebojovať proti večernému zaspávaniu na prsníku, nesnažiť sa obmedzovať dojčenie , zobrať si bábo k sebe do postele a vydržať ešte pár týždňov. Okolo roka -roka a pol sa režim začína upravovať , deti majú hlbší súvislejší spánok a noci sa stanú pokojnejšie. Týmto obdobím prechádzajú všetky deti,len deťom na UM nemajú mamičky možnosť dať prsník a musia bábo utíšiť a uspať inak.
V noci hladná nie je, teda ak sa rozhodneš obmedziť dojčenie, tak ho nenahrádzaj fľašou. Dojčené bábo fľašu nepotrebuje, pomaličky ju uč na normálny pohárik, resp. slamku, náustok, ale neuč na cumeľ. Potom sa často stáva, že bábo si vymení prsník za cumeľ z fľaše a pije v noci fľašu ešte ako škôlkar, ba i školák. Maličká má dosť mliečka od Teba, UM vôbec nepotrebuje.

Keď bude staršia, napr. rok a pol - tak už si dá vysvetliť a pochopí, že zaspinkať sa dá i inak, že v noci sa má spinkať , postupne jej vysvetľuj, že mliečka je menej, že sa stratilo. Prsník jej daj, keď si ho vypýta, ale neponúkaj. Takto sa deti krásne samé odstavia - necítia, že tlačíme na pílu, prsník dostanú a pomaly sa pre nich stane menej zaujímavý až sa odstavia úplne a vtedy zvyčajne aj začnú pekne samé spinkať - ak sa to podarí, tak potom vieš, že odstavenie i samostatné zaspávanie bez prsníka prišlo v správnom čase, že k nemu bábo samé dospelo.

teda nerobíš nič zlé, naopak, robíš pre svoju dcérku v tejto chvíli maximum. Aj toto je súčasť materstva a našej "obety" - bábetká nám to neskôr vrátia, odrazí sa to na ich dôvere voči nám. Deti si dobre uvedomujú, že sme tu pre ne i keď sme na pokraji síl.

annag
1. jún 2009

kajuska - takto to býva. AK sa zobudí po hodinke, pokojne ju nanovo nadojči. Po takej dlhšej chvíli už môže byť hladná. Potrebuje sa napapať, zdriemnuť, napapať, zdriemnuť. AK je unavená, tak papá takto s prestávkami. Takže len jej to umožni. Ale na fľašu to rozhodne nie je. 🙂

annag
1. jún 2009

ollako - teraz som písala pataye - ako by ste si z oka vypadli 😀 . Neboj sa ho nechať v noci v posteli, určite mu neublížiš, ale sa dobre naspíš. Neboj sa, my mamičky to máme v sebe, bábo si neudusíme ani nepriľahneme. Mám pocit, že to sa stane iba mamičke, ktorá sa posilňuje alkoholom alebo sa otupí liekmi. Ak nerobíš ani jedno, ani druhé, tak si bábo do postele vezmi. Okrem toho, 8 mesačné bábo sa dokáže otáčať a reflexne si hlávku otočí, aj keb si ho prihodila vankúšom. Pri malých deťoch, čo sa nevedia pretáčať je trebadať pozor na to, aby si mohli otáčať voľne hlávku - inak im tiež nič nehrozí. Napriek cuckaniu by Ťa bradavky bolieť nemali. Aj Ťa štípu, pália, svrbia? Sú také i pomedzi dojčenie? Po dojčení pália tiež?

annag
1. jún 2009

adus22 - pokiaľ to nie je zakaždým, je to ozaj tráviaci problém. Pri dojčení sa deťom v brušku všetko pohne a potom ich tlačí a kakanie, prdkajú ... Pri takomto hltavom pití si však naberie na bruška i veľa vzduchu a všetko sa jej následne v brušku krúti, vyvoláva si reflux. Pokiaľ je to takto, skús ju z prsníka stiahnuť a počkaj, kým si ho nevypýta neskôr. Za ten čas ju skús dať na bruško alebo ju ponos. Pretože takýmto nepokojným pitím vzniká začarovaný kruh. Hnevajúce sa bábetko sa dobre nikdy nenapapá. Takže vyskúšaj, čo o urobí,ak ju stiahneš a dáš prsník neskôr. Ak to nepomôže, ozvi sa, ale napíš mi do IP úplne celý režim dňa - kedy, koľko papá, kedy spinká.

pammy
1. jún 2009

Ahojky,
citam Vas a pripajam sa i ja... tiez v noci nespime a vela sa budime... je to narocne. Annag krasne si to napisala pre Patayu. Neostava nam nic ine, len vydrzat 😵 😵 😵 Drzime palce !

kajuska111
1. jún 2009

annag dakujem, no nie je problem ju dojcit aj kazdu hodinku, ja by som rada, len mala nechce, cchvilku potiahne a potom sa zacne jedovat, place, kope...skusala som aj zmenit polohu alle nepomaha. Cely den papa v pohode, len jedno vecerne papanie je taketo. Ked som ju nakojila a mala zacala plakat, skusali sme ju ponosit, nejako zaujat, uspat...ale nic nepomohlo a stale len plakala, ked aj zadriemala, tak na 15 minut a potom zase len plac...

annag
1. jún 2009

kajuska a čo si potom urobila?

kajuska111
1. jún 2009

skusala som ju dat na prsnik, ale stale odmietala, tak to manzel ukoncil flaskou, po frflani, ze malu len trapim a nikam to nevedie ☹

annag
1. jún 2009

kajuska 😀 - a dnes to bolo to isté? ako dlho bola hore kým išla večer spinkať? Uspávaš ju sama v spálni kde spinká? Máš šatku či vak?

ajka30
1. jún 2009

Ahoj Annag,
mam k tebe prosbu, co sa tyka kolik mojho dvojtyzdnoveho synceka. Zvycajne vecer okolo 19-20 zacne mat zachvaty placu az priam zurivosti a trva to niekolko hodin, niekedy aj 6 az 7. Medzicasom ho trikrat nakojim prebalim, pomojkame ho, pocvicime, vozime v kociari po byte, nic nepomaha, zaspi az po uplnom vysileni a tretom napapani. Potom vydrzi spat aj 4-5 hodin a to sa mi zase zda strasne dlho. Cez dne sa potom budi zhruba kazde tri hodiny. Maly berie na koliky kvapky Sab simplex, ale mam dojem, ze to moc nezabera... Dnes sa k tomu pridalo aj grckanie, po kazdom kojeni sa cely pogrckal ...Este sa chcem spytat, ci je normalne, ak ma maly uplne riedku stolu oranzovej farby? Niekedy je doslova pocut ako to pri prdiku z neho vyleti....Dnes sa pokakal pri prebalovanie a doslova to z neho tieklo.... Dakujem Ti velmi pekne za radu