Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

katinam
12. máj 2010

Lenocka, je to mozne. Moj sa narodil predcasne s 2,3kg a vcera na dvojmesacnej poradni mal 4,8kg, od zaciatku pribera asi 280g za tyzden, plne kojeny. Neviem, ci to je vela, ale aspon zacal konecne dobiehat rovesnikov.

monicka101210
12. máj 2010

1tyzden takze ani nie,to som si nevsimla prepac ale dr mi hovorila ze skor narodene chcu velmi rychlo dobehnut rovesnikov a casto ich aj predbehnu myslim vahou

rimmel
12. máj 2010

nieje to vela lenocka 🙂

liviaf14
12. máj 2010

annag, všetky tvoje články sú výborné. ja ti vďačím hlavne za článok o refluxe, konečne som pochopila čo sa deje s mojím malým Tomim, a to mal už dva mesiace, škoda, že som to nečítala skôr. musím bežať, akurát sa mi zobudil drobček 😵

jelencek
12. máj 2010

rimmel, ak som spravne pochopila, tvoj maly spava vo svojej izbe? Mozno sa kym bol chory stal citlivejsim, mozno mal nejake zle sny alebo co a nechce byt sam. Aj ked si s nim, boji sa, ze odides, ked zaspi, to cucanie je tiez sposob, ako si ta priputat, aby si neodisla... Mozno sa mylim, neviem, ale skus zostat par noci s nim, snad sa upokoji.

lenocka84
12. máj 2010

ahojky
dievcata, maly nemal moc pocikanu plienku za 3hod, ma stale rovnaku teplotu 37,5
co s tym? co to znamena? ani pokakany moc nebol, len fakt malicko

nevesta
12. máj 2010

Lenocka, prikladat, prikladat, prikladat 😉 Moja mava tiez sem tam menej pocuranu plienku, nestresuj 😉 Hlavne, ze je pocurana...

lenocka84
12. máj 2010

nevesta len my nepijeme z prsnika, zial
akurat mu uz hrejem, ale cakame na laktacnu, ale uz asi ani necakam, bo uz vela hodin

annag
12. máj 2010

lenocka, bábätko viac vypotilo než vycikalo. Len ho normálne kŕm, lepšie sú však menšie dávky a častejšie veľké na jedne raz. Napr. radšej každé dve hodine 80 ml než každé 4 hodiny 160 ml. Aby sa nemusel príliš namáhať.

rimmel
12. máj 2010

jelencek nie nie vobec to neni tak ako hovoris ale dik aj tak 😉 ja som s nim zvykla spavat ale som ho este viac budila tak som prestala a vzdy ked docucal isla do mojej postele.

ako on sa vzdy v noci casto budil -od 4 az do 10krat ak mu sli zubky..to neriesim ze sa casto budi..ale to ze sa taaak strasne odrazu casto budi! ved s vekom by to malo byt lepsie a lepsie ale u nas to je opak 😢

annag
12. máj 2010

pokiaľ bude teplota stúpať, určite na pohotovosť , sleduj, aby nebol príliš spotený a naobliekaný a naopak, príliš málo oblečený - regulovať teplotu je pre neho námaha. Ideálne by bolo - zobleč sa, daj si ho na seba na holé prsia, a len zvrchu ho zľahka prikry

strapco13
12. máj 2010

lenocka...co okrem teploty je este malemu?..teplota, nadcha, moc ma v poriadku?
uz ste doma? alebo este v nemocke? ak je v inkubatore este, tak ta teplota je v norme 😉

lenocka84
12. máj 2010

annag teraz mu teplota klesla, pred chvilou odisla janka, vidi to veeeellmi dobre s tym nasim kojenim
tak sa tomu tesim
pije davku 80, tak mu ju rozdelim, a snad to bude ok, pri janke sme teraz mali 35 pred prichodom, a 50ml s jej pomocou a cievkou

strapco nie maly v inkubatore ani nebol
zatial mu teplota klesla, uvidime za chvilu ked ho budem prebalovat, opat odmeram
pre istotu

annag
12. máj 2010

lenocka84

no paráda, veľmi sa teším - tak už fľašu zahoď von oknom, už len cievka a dojčenie, nech sa všetko pekne napraví - prisáva sa, to je neskutočne dobrý základ, si šikulka a malý ešte viac 😵

lenocka84
12. máj 2010

annag dakujem za ciselko na janku, fakt vie co robit, bola velmi zlata
nestastna ze ide zajtra prec ze nemoze zase prist
jedine zle je ze ma ten flaskovy uchop, ale ze sa to da.

strapco13
12. máj 2010

lenocka...tak ta teplota kludne mohla byt aj z rozrusenia, z novych zazitkov...pokial nema ine priznaky choroby a nepojde teplota znovu hore..tak neries a tes sa z uspechov 😉

lenocka84
12. máj 2010

strapco len on ju mal uz v noci, potom mu klesla, a teraz sa mi nezda, uz nie je taky horuci, ale odmeram pri prebalovani
a ine priznaky nema, ani nekasle ani nekycha, tak netusim ze z coho by to mohlo byt
ale ked bude mat aj rano, volam k dr. nech ho pozrie
pre istotu

annag
12. máj 2010

rimmel

bábätko je barometer našej nálady , ak Ťa dojčenie bolí, je Ti nepríjemné, tak on cíti, že chceš uniknúť a toho sa bojí.... a o to viac Ťa chce. Je veľmi, veľmi časté, že bábo sa ZRAZU začne úplne inak dojčiť, úplne inak budiť . Príčin môže byť milión - ale aj tak sa všetky riešia vlastne rovnako - dojčením, prítomnosťou. Ak mu doteraz nevadilo, že si inde, teraz mu môže - práve tým, že dospieva a že si ešte viac uvedomuje, čo robíš. Nič za to nedáš - zostať s ním v noci spať a uvidíš, ako Vám bude. Je možné, že za všetkým stoja práve tie bradavky - pretože pre bolesť sa zle mliečko spúšťa, Ty v podvedomí dojčenie skracuješ, prenášaš na malého stres .... ani Ty, ani on sa neviete uvoľniť. Bábätko pod tlakom nezaspí súvislým spánkom.

- ak Ťa bolia bradavky- bude na nich zrejme infekcia - aj to je bežné pri starších deťoch, nič nie je sterilné, často sa môžu infikovať. Kúp si Canesten a natieraj si bradavky klasika - po dojčení, v tenkej vrstve, neumývať, vetrať

strapco13
12. máj 2010

leni..nebol prehriaty? babatka nemaju este dobru termoregulaciu
ale ak bude mat, tak sa spytaj dr aj na moc..casto je on na pricine

lenocka84
12. máj 2010

strapco kebyze je naobliekany tak to chapem, ale ma len tielko body, a kosielku, tak asi nie je
musim si pockat do rana ako bude

annag
12. máj 2010

rimmel - a cez deň je inak spokojný, alebo i vtedy je iný a nepokojný?

strapco13
12. máj 2010

nemusi byt naobliekany..staci ak je prilis teplo v miestnosti...ale jasne..uvidis do rana...keby ale mal 38 po odcitani tak mu mozes dat nieco..paralen napr..ale do 38 st po odcitani mu nedavaj nic

annag
12. máj 2010

lenocka84 - ak sa Ti zdá horúci, zmeraj mu teplotu i v spánku, deťom zvykne teplota i prudko stúpať a nemusí sa Ti o to viac prebrať na papanie. Je veľmi maličký

lenocka84
12. máj 2010

strapco ani som mu nic nedavala zatial, az nad 38 ako pises

len ked mu merat v zadocku, a ked ho rozbalim zobudi sa, to ho uz poznam
ale tak za polhodku ho aj tak budim na papanie, tak odmeram

strapco13
12. máj 2010

leni..tak o polhodku zmerias a uvidis...pevne verim, ze po odcitani bude mat teplotu v norme 😉 inak je kludnucky? soplik nema?

lenocka84
12. máj 2010

ziadne ine priznaky, pekne spinka, je v pohode, az na tu teplotku
akurat som aj kamosovi pisala ze ci by bol ochotny ma odviezt na pohotovost, bo sak uz je dost hodin aby som niekoho zhanala

annag
12. máj 2010

carodejnica

malú som privykala samozrejme postupne, trvalo to celé mesiace - v prvom rade spoznávala moju mamku a bola s ňou v mojej prítomnosti.A až neskôr som ju napr. uložila do kočíka a ona ju vozila spolu so mnou. Keď sa prebrala videla mňa, ale i ju. Potom videla iba ju a ja som prišla až o čosi neskôr . A až teraz - v roku a pol si dovolím odísť preč tak,aby ju uložila sama . Nezaspala by pri hocikom, resp. ani by som to nikdy neskúšala. Nezaspávala napr. ešte pri mužovi a ani by nebola spokojná, ak by sa zobudila pri ňom. Zbožňuje ho síce, no na také privítanie ešte celkom pripravená nie je, vždy musím byť nablízku. AK s ňou musí muž pre niečo výnimočne zostať, tak skrátka nespí - pekne na mňa počkajú 😅 .Večer ju ukladám zásadne ja, od neho má len pusinku. 🙂

annag
12. máj 2010

lenocka84

v takomto prípade pri takomto malom predčasniatku máš právo na rýchlu - ak môžu zbierať opitých po nociach, môžu pomôcť a bábätko previezť.

strapco13
12. máj 2010

lenocka..ano mas narok na rychlu..lenze tych opitych co popadaju a vola sa k nim sanitka je strasne vela ☹ 😠 😠 😠 ..tak je bohuzial lepsie mat vlastny odvoz zabezpeceny
ale mysli pozitivne..nebudes to potrebovat...malinky je urcite v pohode 😉

lenocka84
12. máj 2010

baby pod pazuskou 37,1
tak snad to bude uz ok