Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

rimmel
21. máj 2010

☹ ja som to niesla celkom v pohode ani neviem preco 😕 aj ked mi povedali ze budem rodit-moja mama preplakala vsetko ja som nechapala preco neskor povedala ze predsa od strachu, no ja som ziadny nepocitovala..neviem ako keby som proste myslienku ze daco bude zle odmietala..vobec ma to ani len nenapadlo ze daco moze nevyjst ci daco sa moze stat..mozno aj preto ze vsetci naokolo sa tvarili pozitivne a nestrasili ma nicim 😀 my sme boli v nemocke "iba" dva tyzdne..dlheee dva tyzdne..

mneme
21. máj 2010

dievcata, neda mi - leelo, olifcek - vy ste pre mna uzasne hrdinky, je to nadhera, co sa vam podarilo dosiahnut, uzasne, ze krasne dojcite 😵

olifcek
21. máj 2010

mneme no mne sa malicka narodila v tt ako lenocke a babske recepty zaberali, pretoze som im verila...

rimmel
21. máj 2010

tak to urcite 🙂 ja som oziadnych ani nevedela 😅 😀

mneme
21. máj 2010

olif, ale ved ten placebo efekt je velmi dolezity, lebo - ako vsetky dobre vieme - mliecko je v hlave. lenze ked si v strese, tak je to z mojej skusenosti s nimi tazsie. kdezto costi ti blokuje prave tie stresove hormony a tym umoznuje zvysenie hladiny prolaktinu 😉

olifcek
21. máj 2010

rimmel ja som tiez verila, ze malicka bude zdravucka a je...mame len pruh x;o( v nemocke si povedali,ze treba cvicit vojtovku, a od pruhu som to odmietla, osetrujuca malej tiez, a tak sa cvicilo asi 2 tyzdne a uz skoro 5 mesiacov nie, preco? lebo nieje treba...grrrr...malicka tak plakala pri trj vojtovke, ze si pruh vytlacila...grrrr...

ale inak je vsetko ok...az na anemiu, ale to je uz tiez teraz super, pretoze az v septembri je kontrola x;o)))

akurat, ze je drobnejsia, no odozenie, ved tatko ma cca 190cm a ja 174cm, takze...

my sme boli v nemocke 25 dni...oliv veeela papala, ale malo priberala...

mneme dakujem...i ked m aniekedy chyta hysak, ci mam dost mliecka, ale vtedy zauraduje mm a aj annag x;o)

rimmel
21. máj 2010

mne furt chodili do izby ci UZ UZ UZ mam mliecko aja stale nic aj dva dni, neslo mi to.nevedela som to, oni ked mi zmackli tak mlieko slo ale to tak bolelo fuj 🙄 taky natlak z ich strany som pocitovala .. potom ma raz v noci ked som plakala zachranila vila sestricka ja si doteraz mysim ze to bol nejaky anjel! a zobrala ma do vane, povedala ze neboj pojde to, som jej neverila..potom mi to ukazala, jemne, trpezlivo somskusala a potom to konecne slo! 🙂

olifcek
21. máj 2010

mneme x;o) ja som v nemocke bola skoro stale v strese...ale ked som sa citila na zrutenie, vzdy ma stoplo to, ze nesmiem, ze mala v mliecku citi vsetko, a tak som sa umelo drzala akoze v brej nalade x;o))

silu mi dodaval skvelu manzel, to, ze malicka nemala ziadne problemy aaaaaaa baby z februara2010 😵

leelo
21. máj 2010

@rimmel to hormony ta drzali nad vecou. vsetko je v prirode tak zariadene, aby druh prezil, teda na ochranu mladat 😉

rimmel
21. máj 2010

ps aj ja som mavala hysaky ci mamdost..a vzdy mi povedali ze mam lebo ma dostatok plienok mokrych... 😅

rimmel
21. máj 2010

leelo myslis? no musi byt..mi dali v nemocke prezyvku ze statocna 😵 to mi muz povedal..kto vie ci si to nevymyslel aby ma potesil 😝 😀 😀

olifcek
21. máj 2010

rimmel ja som odsavala s rucnou...najprv neslo nic, no ale druhy vecer uz kvapky...za ani neviem kolko som naplnila pol skumavky kolostra, neskor uz celu...ale sa mi i vylialo, ma to mrzelo 😒

a dali den uz slo mliecko...najprv len 20ml, potom 40ml a paq uz to slo krasne...potom som odsavala az kym som neodsala tolko, kolko som si povedala, ze bude minimum...

jak ma uz dlane boleli...mm aj chcel, ze kupi elektricku, ale ja som vravela, ze nie, ze az, ked sa malicka doma nenauci papat z prsnika...ale ona to vedela hned...je sikovna...

rimmel
21. máj 2010

a tiez si myslim olifcek ze to super zvladas 🙂

leelo
21. máj 2010

@olifcek tie vianoce ma mrzia. my sme tieto vianoca zili v strachu, ze B zomiera na CF, lebo uz na ine lekari nevedeli prist...
neboj, olivka ti to vsetko vynahradi. ved uz to aj robi, taka je zlata a ocka jej len ziaria 😵

olifcek
21. máj 2010

rimmel a vies aku som mala prezyvku ja? x;oD dojka...akoze faaakt vtipne 😀

rimmel
21. máj 2010

ofi mne najprv rukov ale neslo mi to dobre tak potom priniesli obrovsku vec-elekt.odsavacku a to bola paraada 😀

rimmel
21. máj 2010

😀 😀 ze dojka 😀 😀 😀 😀

rimmel
21. máj 2010

ze rukov -pardon malo byt rukou..

olifcek
21. máj 2010

rimmel dakujem x;o) ale ja bych to bez podpory a sikovnosti malej nezvladla...blba povaha som...ale je pravdou, ze uz niesom tak precitlivela ako kedysi a dokonca si viem i svoje povedat...kedysi som kaslala na to a len si svoje pomyslela x;o))) niesom papulnata ci drza, to nie, ale uz som silnaaaaa

...ale len pokial nemam pocit, ze mam menej mliecka 😀 😀 😀

leelo mozno tieto vianoce uz budeme stromcek strazit pred naletmi malej x;oD a dakujem...jemine, to s Benjaminom...mala si to tazke...a co sa nkoniec ukazalo?

olifcek
21. máj 2010

rimmel mne to rukou neslo skoro nikdy...ale ani som sa nesnazila, kedze som rucnu mala x;o)) 😀

vejula
21. máj 2010

@leelo to si musela mať strašne vianoce a čo je to CF???? A nakoniec zistili čo mu je?

olifcek
21. máj 2010

lenka no vidis? nevzdavaj to...Ty a drobcek ste silnejsi nez stresss

leelo
21. máj 2010

@mneme ja som to zvladla najma vdaka katke. to uz bolo na porazenie - robili sme s dojcenim vsetko mozne a nic nezaberalo. do toho tie diagnozy, hospitalizacia... cim viac ma chceli doktori zlomit, tym drzejsia som na nich bola. ale ajtak som nemala argumenty. pritom je to vsetko ich zodpovenost, z ktorej sa dodnes vyzuvaju...
preto ma vedia poburit take reci, ze matka ma mysliet na seba a podobne zvasty. proste ja som nemala pokoja, nezila som, pokial sa to nevyriesilo. ku koncu aj moj muz uz si zacal mysliet, ze mi sibe. jednoducho vsetci vraveli, ze chcem maleho vyhladovat, a aj do nasho vztahu uz prichdzalo uplne zdesenie zo vsetkeho. bola to kriza celej rodiny.
a prezili sme, lebo katka vzdy bola pri mne. v tych najtazsich dnoch mi pisala aj do 5 minut odpoved na mail, robila vsetko. a na dialku! ta vdaka sa neda vyjadrit slovami

rimmel
21. máj 2010

boze neviem ci hormonmi ale toto ma leelo dojalo k slzam 😔

olifcek
21. máj 2010

@leelo som rada, ze si to zvladla...si silna

leelo
21. máj 2010

CF = cysticka fibroza. aj pri nej deticky nepriberaju. tak to "ordinuju" kadzemu. plna cakaren babatiek na vysetrenie. tam idu peniaze z nasho zdravotnictva
no, samozrejme, ze to ani nic podobne maly nemal. mal IBA prirasteny jazycek. uz som to tu velakrat pisala, tak som myslela, ze viete...

olif, presne chapem tu silu o ktorej hovoris. mna sa vsetci v nemocnici uz bali a neznasali ma, lebo som sa ohanala WHO a unicefom 😀

olifcek
21. máj 2010

@leelo 😀 ja lutujem, ze som tu silu chytila, az ked pruh bol a mala som uz notak s netom v nemocke...ale neva, c uz 🙂

vejula
21. máj 2010

@leelo a teraz ešte v phodičke kojiš??? To lvôli tomu jazyčku nepriberal??? A čo mu s tym vlastne nakoniec spravili???

leelo
21. máj 2010

@olifcek lepsie neskor ako nikdy 😉

@vejula
http://dojcenie.wordpress.com/?s=ankyloglossia

jazycek je nesmierne dolezity pri piti. nakoniec mu to cvakli, prestrihli. a aj to bol problem - nikto to nechcel urobit na tej klinike kde patrime a kde sme boli hospitalizovani. povedali mi: ked vie pit z flase, tak co riesite??? 😠
dalsi ma strasili plnou narkozou potrebnou na tento zakrok. proste vsetko preto, aby som to vzdala.
cez nemecku laktacnu ligu som potom ziskala kontakt na chirurgicku, ktora asi pomaha celemu mestu, lebo 2 tyzdne sme cakali na termin a este v cakarni 2h. zakrok trval asi 1 sekundu, maly absolutne neplakal, este doktorke otvaral usta, akoze hrame sa 🙂 bolo to dokonca bez lok. umrtvenia, smyk noznickami.
no a potom som este nejaky cas bojovala, kym som sa suplementora s UM zbavila uplne, potom prisla tuha strava a doteraz sa vpoho dojcime. praveze mi mlieko vyteka az strieka. nechapem 😎

olifcek
21. máj 2010

@leelo to lebo si v tvrdej pohodke x;o) aspon sa Ti rodina a blizke okolie omluvilo???