Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
1. okt 2010

@janula.k

už by som len dodala - stará zlatá klasika - čerstvo odsaté mliečko mu viackrát krát denne kvapkaj do nošteka a ak prsníky odmieta, treba ich odsávať, aby sa neznížila tvorba mliečka , skontroluj i ušká, pusu .... či ho nebolia

strapco13
1. okt 2010

@janula.k ma aspon zelene sople, ked hned ATB....ale treba nos uvolnit..to nespravia antibiotika 😠 😠 😠 ..kedy to pediatri pochopia 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

janula.k
1. okt 2010

@strapco13 nechcela som ta tak nahnevat 😀 mal taky vodovy soplik..teraz ma hustejsi a taky zlty..myslis, ze atb su zbytocne?

janula.k
1. okt 2010

@annag pusinku ma zda sa v poriadku, tiez som si myslela, ci tam nema afty, alebo nieco...jedine ak, sa mu tlacia zubky, lebo este nema ani jeden..a uska mu kontrolovala doktorka, tak hadam je to ok.

strapco13
1. okt 2010

@janula.k ..nie na zlte sople uz lokalne atb patria..mna len hneva, ze sa zabuda na Nosne kvapky na odpuchnutie sliznice..treba dat tie najprv..lebo kazda nadcha, ci uz virusova alebo bakterialna ide s opuchom a prekrvenim sliznice...a na t nic ine nezaberie ako klasicke nosne kvapky...lebo hoci preplach a MM su super /ja doporucam obe/....treba nos uvolnit a hlavne u dojciat, lebo inak sa nechcu kojit, lebo sa vlastne dusia
cize preplacni, daj nasivin, pockaj chvilu a daj striedavo raz MM a raz ATB kvapky

prsky
1. okt 2010

inak u nas sa prave cez sopliky dojci viac..a tym, ze sa vehementne snazi udrzat na dide, "vcucne" tie sople do seba a dycha potom nosom...nie je to sice bohvieco, ale aspon ked zaspi, dycha pekne nostekom. ale samoska, ze preplachujeme marom a ked je horsie ako priesvitne sople, tak nasivin a spol

strapco13
1. okt 2010

@prsky no a co..mala si sikovne poradila..zaludok to stravi, pokial to teda zapije mlieckom..nalacno by to asi slo von.ale aj to je riesenie 😅

janula.k
1. okt 2010

@strapco13 no co sa tu clovek nedozvie, dakujem vam za cenne rady!

prsky
1. okt 2010

@strapco13 sak hej, len ta predstava je ble 😀 ale aspon vidiet, akeho didofila mam doma 😉

strapco13
1. okt 2010

@prsky ja este s malym nastastie soplikovu skusenost nemam..klop-klop

prsky
1. okt 2010

@strapco13 my sme ju 1x ziskali uz v porodnici 😠 a od vtedy uz asi 2 alebo 3x mala nadchu, teraz jej doznieva zatial posledna. ale som rada, ze nic horsie zatial nebolo (teda ak neratam grcackokakacku)

strapco13
1. okt 2010

@prsky v nemocnici sa vzdy nieco chyti 😅 ..len sa toho blbo zbavuje..nemocnicne bacile su hnusne
ked som nastupila, som do tyzdna ochorela...mali sme tam babu so strasne hnusnou anginou..preco by som sa k nej nepridala
ale uz si moje telo zvyklo a nosim krpca obcas do nemocky..nech si zvyka aj on 😅

prsky
1. okt 2010

@strapco13 no len na antolskej je prievan jak svina (v novembri bola aj dost kosa), takze skor bola prechladnuta z toho (mala iba priesvitne sople, len aj to je na tak drobne babatko dost, v podstate mozem byt rada, ze nemala problem s dojcenim) - este si aj primar detskeho dovolil mat poznamku, ze to ma z toho, ze ju prevlakujem po chodbe a ukazujem rodine cez to "uzasne" pidiokienko 😠 (co som nespravila ani raz). skor si myslim, ze jej uskodili tie ich uzasne vizity - dieta v kose vyzlecene caka na pana doktora, aby ho mohol prezriet. ale skoda reci, kazda mame nejaku boliestku 🙂 malo to aspon fajn efekt v tom, ze bcg som jej dala pichnut az po 600nedeli

tinkerbell
1. okt 2010

@strapco13 dakujem 🙂

vejula
1. okt 2010

@prsky no na začiatku tam začali vychvalovať kojenie, ako je to to najlepšie pre naše dieťa a ako sa vytvara nejaky ochrany film či čo a imunita, no až nasledne na to ak však nemožete kojiť tak.... A už začali o nutrilone. Celkom ma to prekvapilo, lebo som takuto reklamu ešte nevidela

martinaho1
1. okt 2010

Chci se zeptat zkusenych, fontanela, resp. jeji pokles se posuzuje v horizontalni nebo vertikalni poloze, myslim tim znamka dostatecne hydratace. Protoze nas malicky ji ma lehce vkleslou od narozeni, ale jen ve vertikalni poloze a v horizontalni, kdyz lezi ji ma zarovnanou s urovni kuze...to mne jen zajima, pokud muzete, za odpoved dekuji 🙂

monicka101210
1. okt 2010

ahoj mamicky,mozte ma len ujistit ci som robila spravne.... od stvrka mam horucku 38-39 a vsetko ma boli ziadna nadcha hrdlo nic ale boli ma prsnik nie velmi ale na dotyk mam tam take male hrcky a rozne tvary... gynekologa mam mimo takze asi mam zapaleny prsnik?

strapco13
1. okt 2010

@martinaho1 fontanelka sa posudzuje ked dieta akoby stoji..norma je ked je v urovni alebo mierne vpacena..nesmie byt pod uroven dolnej hrany kosti alebo ked je vypukla

avaka
1. okt 2010

Ahojte 🙂 ,neviete mi prosim poradit?Mala ma 8 mesiacov,kojim,zacali sme treti prikrm.Ked som cisto kojila,mala kakala 2-3 x denne,po prvom prikrme(mrkve )ju zapieklo na viac dni,potom sa to vsak upravilo na 1-2x denne.Uz tyzden vsak kaka cca 6x denne,Zda sa mi to vela,ked som volala dr.,vraj zuby,alebo viroza..Hnacku vsak nema,niekedy ma sice redsie...co to moze byt?mam ist radsej k dr? Dakujem 🙂

strapco13
1. okt 2010

@monicka101210 vyzera to na zapal prsnika a upchaty mliekovod..dobre popzeraj bradavku..aj v zahybcekoch, ci niekde nie je drobna biela bodka..mliecny pluzgier...to treba potom prepichnut, ak mas bradavky citlive alebo bolestive aj mimo kojenia moze ist aj o mykozu
postupuj podla
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

strapco13
1. okt 2010

@avaka na virozu to nevyzera..ak je inak spokojna..skor by som povedyla, ze je to zubkova kakanica
alebo jej nieco v strave nesadlo..co si pridala, ked to zacalo?

avaka
1. okt 2010

@strapco13 ,myslim,ze ani nic nove.. 😕 predvcerom jogurt,ale to kakanie zacalo uz predtym...A jogurt sa moze normalne smotanovy jogurt?inak sa mi zda,ze ma obcas aj zadok trosku zapareny,co predtym nemavala a ,aj ked ju prebalujem hned...Moze to mat z masa??Vlastne ma napadlo,ze som zacala davat aj telacie a zajaca,predtym len kuracie..
Inak je spokojna...zubky este nemame,moze byt,aj budenie sme mali minuly tyzden po 20-30 minutach,kym som si k nej neprisla lahnut(ale to mi skor pripadalo,ako separ.uzkost.. 😕 )
Mne sa len zdalo,ze z nej ide toho viac ako do nej.. 😅 ,lebo zelenine,teda vela neda..

domeli
1. okt 2010

@avaka ahoj,
prikláňam sa k zúbkom - my sme z intervalu 1 x za 6-7 dní prešli zrazu na interval takmer do každej plienky, trvalo to 2,5 týždňa a objavili sme 2 zuby 🙂 (pri plnom dojčení, nakoľko sme mali iba 4 mesiace)

avaka
1. okt 2010

@domeli ,dakujem,dufam,ze to budu naozaj tie zubky.. 🙂

monicka101210
1. okt 2010

@strapco13 dakujem bielu bodku nemam ani olestive bradavky asi to bude ten zapal...

strapco13
1. okt 2010

@avaka ak chces vylucit infekciu..tak jedine vyterom u dr...ale tiez sa priklanam k zukom
ci to bolo z maska zstis iba tak, ze sa vratite cisto ku kuracine a uvidis, ci to prestane

avaka
1. okt 2010

@strapco13 a vyter urobi nasa detska dr.?

strapco13
1. okt 2010

@avaka bud ho spravi ona, alebo ti da nadobku na hovienko, z ktoreho si spravis vyter ty

avaka
1. okt 2010

@strapco13 dakujem 🙂

busni
2. okt 2010

ahojte, ako vzdy - idem sa sem poradit 😉 ma nejaky vplyv na laktaciu zeleny caj? kupila som si teraz taky skvely sypany zeleny s jazminom no a uz mam nan dva vecery chut, len som sa zacala obavat, ci to nahodou neovplyvnuje tvorbu mlieka. do mlieka to asi velmi neprechadza, no nie? len s tou laktaciou som si nie ista, tak radsej.... viem, ze napr. salvia utlmuje laktaciu. vdaka za radu 🙂