Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
19. okt 2010

caute,je normale ze mala kaka kazde 3dni a to tak ze sa mi pokaka az na brucho a lopatky?ale brutal? 😀 takto kakaju kojene deti?

strapco13
19. okt 2010

@elinka27 kojene dieta kaka ako kedy..niektore do kazdej plienky, ine raz za tyzden
my sme kakali rovnakym stylom ako vy 😀 😀 😀 ..a ked mal hugiesky plienky tak az do ponoziek 😝 ..ale zas neslo to na lopatky 😀 😀

pele
19. okt 2010

Baby poradte mi, je to normalne ked nasa mala (ma 2 tyzdne) papa len 4 krat za 24 hod? Na jedno papanie vytiahne cele 1 prso, trva jej to aj 45 min. S prebalovanim a so vsetkym je tak dve hodky hore a potom spi 4-6 hodin. Nepapa malokrat? Skusala som ju budit, ale bola potom nespokojnejsia, proste to krmenie neslo.

zlatusik28
19. okt 2010

@pele no keď pekne priberá tak potom jej to asi stačí. Môj malý papal každé 3 hodiny, a v noci už nepapal vôbec. Večer o osmej sa napapal a ráno o siedmej sa zas napapal, cez deň potom už papal len každé 4 hodinky a schudol mi. Tak mu teraz viem aj v noci dávať aspoň raz a cez deň si pýta aj každé 2,5 - 3 hodinky a krásne spinká. Tak ak priberá, má dosť mokrých plienok, tak asi má dosť. 😉

zlatusik28
19. okt 2010

@elinka27 môj malý kaká raz do týždňa, už asi mesiac, ale keď už, tak fest poriadne, ako ty vravíš aj brucho aj lopatky 😀 Kojené deti takto kakajú

norikk
19. okt 2010

ahojte,potrebujem poradit.na bradavke sa mizrobil pluzgierik. co mam s nim robit?? zmizne sam?

krakulka
19. okt 2010

Ahojte, Andrejko uz ma 8 mes. od cca 6,5 mes. som zacala davat zel. prikrm, od 7,5 mes. ovocny. Papa zeleninovu polievocku - taku (mrkva, petrzlen, dyna hokkaido, zemiak) - striedam tieto druhy zeleniny, robia Andrejkovi dobre. Z ovocia davam uvarene 2 jablcka alebo hrusky. Andrejko krasne prospieva, v poradni 7,5 mes. 72 cm a 9600g. Aj ked papa na obed a olovrant prikrm, vzdy si este pyta mliecko. T.z. , ze pije kazde dve hodiny oba prsniky + 2x denne prikrm. Aj po prikrme vypije oba prsniky. Pred nedavnom som mu zmerala, kolko prikrmu zje - polievocky okolo 150-180 ml. Nie je to vela? Som rada, ze ho stale kojim - aj v noci kazde 2 hod. Asi len potrebujem uistit, ze to robim spravne. Inak odkedy mam prikrmy ma problem so stolicou. Kaka kazdy druhy den a dost ho bol brusko. Ked prdka, tak sa toci bokom, pomaha si, v noci casto pri kojeni place, lebo sa snazi prdnut. Vodicky vypije za den tak max. 30ml. a aj z toho viac vypluje alebo vygrca.

strapco13
19. okt 2010

@norikk pravdepodobne sa jedna o mliecny pluzgier..prepichnut sterilnou ihlou a dokladne bvyprazdnovat prsnik.dieta, odsavacka
@pele ..dojcit sa ma na poziadanie..skus pred spanim ponuknut prsko. Ak ma zltacku a preto je spave, treba budit aby mal viac mliecka, skor ustupi zltacka
sleduj ci ma dost pocikanych a pokakanych plieok.
Kolko pribrala od narodenia?

strapco13
19. okt 2010

@krakulka papa ti pekne, skus mu dat menej prikrmu ak a taketo problemy s bruskom, nadalej kojit na poziadanie, skus aj nejake probiotikum
niekedy detskemu organizmu trva dlhsie privyknut si na tuho stravu

michaelas13
20. okt 2010

ahojte baby! neviete mi poradiť, maleho kojim už 4 mesiac, ale uz asi 2 mesiace ho kojim viac menej len z lavého prsníka, pár dní mi pravý odmietal ale preslo ho to, uz si ho vezme v pohode, len problem je v tom ze v tom pravom sa mi akoby strácalo mlieko, je aj ovela mensi, takze vyzeram ako "šiši" 😖 a hlavne ma trapi, že maleho som plánovala kojiť čo najdlhšie ☹

monique02
20. okt 2010

ahojte kocky,

neviete mi poradit co na kvasinky na prsiach? canesten nezabera ☹ kupila som si aj ten vytazok z grapefruitu (citrovital) tam ale pisu ze nie je vhodne pre deti a kojace matky

zuzkat1
20. okt 2010

tak jogurt uspech nemal...zjedla asi 4lyzicky a naplo ju...potom este jednu vzala a odmietla viac... tak neviem... asi chvilu este pockam....

prsky
20. okt 2010

@monique02 jedine canesten/candibene a vetrat vetrat - liecba trva dlho, nemozes cakat zazraky za par dni. a s liecbou treba pokracovat este zo 2 tyzdne po odzneni priznakov. mozes okrem canestenu pouzit este gencianovu violet alebo roztok sody bikarbony. ak sa nebude zlepsovat niekolko tyzdnov, tak sup k doktorovi, da ti na to antimykotika + kortikoidy a ak ani to, tak da tbl

zuzkat1
20. okt 2010

dievcata este otazocka... malu kojim takmer vylucne len z praveho prsnika... nezda sa mi ze byb ol nejak vyrazne vacsi ako lavy, ale ked dlho nekojim (3 a viac hodin) tak rozdiel vidiet... teraz mi to vobec nevadi... len by ma zaujimalo ze ked uz nebudem kojit ci nebude ten rozdiel vidiet? 😅

zuzkat1
20. okt 2010

akurat pozeram ze riesite nieco podobne🙂

monique02
20. okt 2010

@prsky dakujem za odpoved, ten canesten som si davala uz dlhsie a nepomohol a teraz ked maly vkuse papa, tak je to o dost horsie 😅 skusim este tu sodu bikarbonu a ked nie tak asi len vydrzim kym malinky nebude vacsi a behnem pre tie kortikoidy

elinka27
20. okt 2010

ja zasa citim ze mam rozdiel medzi dvomi prsnikmi,lavy je mensi ako pravy,ale na lavom som prekonala mastiditu,nedavno ten mliekovod upchaty a mala ho celkovo nepreferuje ale ja aj tak tvrdohlavo ju k nemu na striedacku prikladam. 🙂vzdy to zatial vzdala a prisala sa 😎v tej futbalovej lopte jej ten lavy chytit ide lepsie,tak to striedam tie polohy,ked sa da.
Niekde som citala ze kojene deti netreba davat odgrgavat,ale tak moja si vzdy odgrgnut potrebuje,vzdy ked sa napapa sa zacne krcit a vtedy ju davam odgrgavat a niekedy si grgne a inokedy jej to trva necham ju tak a potom si aj za 30min grgne, a co nechapem je ze ona negrcka casto ale vzdy rano po celej noci si po papani ranajsom gcne.Moze to byt tym ze ju celu noc kojim po leziacky a ked sa napapa tak uz s nou nemanipujulem a necham ju spat tak ako je ked odpadne od prnsika?spava so mnou.A preco teda tolko grga ked sa nema kde nahltat vzduchu?Nemam pocit ze by sme mali zlu techniku pri prisati

elinka27
20. okt 2010

a co tych prsnikov tyka,opticky to ani nevidim,ale na pohmat citim ze ten lavy je vzdy makksi aj ked je naliaty, ale zatial sa este nestalo ze by som jej po lavom musela dat este pravy,vzdy sa z neho najedla,ci tolko kolko z praveho neviem mozno sa zasyti z praveho viac,ale mne sa este nestalo ze ked sa napapala a mohla ako dlho papat aj tak ked som si stlacila prsnik z ktoreho pila nikdy nebol uplne prazdny 😨

prsky
20. okt 2010

@monique02 ked nepomohol canesten, moc velku sancu sode bikarbone nedavam...a maly nema zabu v ustach? lebo moze byt, ze ste v kolotoci - trochu sa preliecis, on ta "nakazi". ak ma, treba aj jemu vytierat pusinu prstom namotanym vo vlhkej gaze, ktoru povalas v sode bikarbone - trochu moze tiect aj krvicka. a pomaha aj trochu pomoct imunite - davaj si nejake probiotika (napr. nutrolin B)

elinka27
20. okt 2010

@monique02 ja pijem Gravimilk a beriem B-koplex na imunitu tiez sa na mna vsetko lepi

strapco13
20. okt 2010

@elinka27 kojene deti nemusia odgrgavat..ale mozu..hlavne ak piju hltavo pri silnom toku mliecka /co mate asi aj vy/..si grgnut potrebuju, niekedy aj pocas kojenia si mozu spravit pauzu, grgnut a pokracovat dalej v papani,a ze si obcas grcne..nevadi, umyjes to 😉 ..ja som nemusela umyvat..ja mam psa, ten to zlizal 😀 😀 😀
mliecko sa tvori aj pocas kojenia, cize preto sa neda prsnik uplne do dna vypit, preto po stlaceni moze mliecko vytekat..to nefunguje tak, ze ked dieta zacne papat, tak sa niekde zatvori kohutik a mlieko sa ntvori..mlieko sa tvori stale, teda dovtedy kam dlho v prsku nestoji, potom uz obsahuje latky, ktore signalizuju stop vyrobe

elinka27
20. okt 2010

@strapco13 oki,pochopila som.Este k tej mykoze co sa tu riesi,nebolia ma bradavky,ale na pravom mam pocit ze ma obcas zasvrbi ale tak prirodzene neviem,o dojceni mavam bielu sred bradavky ale nic ma neboli,tak neviem mam pocit ze to je len z toho ako tahala, potom sa farba znormalizuje.Co ma ale trapi na lavom prsniku tam kde bol predtym ten upchaty mliekovod mam spicku bradavky trosku fialovu,neboli to ale co na to Bepanthen?Ja mam celkovo bradavky nejake ocelove,mala ich aj ponatahuje ked vymysla,ale rada by som riesila prevenciu

prsky
20. okt 2010

@monique02 a teraz pozeram, ze tvoj syncek ma 2 tyzdne..co znamena teda, ze si canesten davas dlhsie? mala si mykozu uz pred porodom? lebo liecba canestenom moze trvat niekolko tyzdnov a treba naozaj poctivo mazat po kazdom dojceni a idealne je nenosit doma podprdu

strapco13
20. okt 2010

@elinka27 je mozne ze mas pociatocne stadia mykozy...natieraj si ich po kazdom kojeni tenkou vrstvou Canesten, Candibene/na volnopredaj/, pred kojenim nemusis umyt..mozes sebe bradavky aj babu pusu umyt sodou bikarbunou a sebe este gencianku mozes

strapco13
20. okt 2010

@monique02 mykozu ries uz teraz..vyhnes sa problemom, skontroluj aj spravne prisatie..lebo pri mykoze su bradavky jemnejsie, koza sko praska a nespravne prisatie moze sposobit hnusne ragady /praskliny/

elinka27
20. okt 2010

@strapco13 oki,canesten mam doma,tak si dam ale kedze nemam na 100 percent mykozu, ako dlho davat ked to je brane ako prevencia?

strapco13
20. okt 2010

@elinka27 mykozu 100% zistis ak ti obvodak spravi ster...ale priznaky, ktore popisujes, by som takto nadialku povedela, ze mas na 90% mykozu ☹ ..skus canesten aspon 3x denne po kojeni, minimalne 14 dni

elinka27
20. okt 2010

@strapco13 no parada,ja si to tusim odskacem vsetko od mastidy cez upchaty mliekovod po mykozu,no niekto tam "hore" ma ma asi rad.A to nepocitam tie bolave zuby herpes predtym 🙂

strapco13
20. okt 2010

@elinka27 ja som si tym tiez presla a z vlastnej skusenosti..ries to, inak je zle..ja som neriesila, nevedela som, nepoznala tuto temu..a odtrpela som si potom nasledky..takze ries
radsej riesit mykozu, ktora nie je..ako ju zanedbat 😝