• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
norikk
30. okt 2017 Čítané 410xUž dávnejšie nosím túto rečnícku otázku v hlave....
Sťažujeme sa na to, kde žijeme, mnohí by ani na mape nevedeli nájsť, kde sa vlastne nachádzame... taká malá nenápadná krajina. Nebyť pár úspešných športovcov, ani by o nás nebolo počuť.
Chlapi, vy slovenskí junákovia, viete, čo za poklady máte doma? 
Prečo Slovenka
Nedá sa ináč začať, ako známym výrokom p. Lasicu: 

Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami.
Na Slovensku nemusia.
Oproti ide ďaľšia.

Treba toto rozpisovať? Nie. Slovenky sú krásne a basta! Blonďavé, ryšavé, hnedovlásky, tmavovlásky, zelenooké, modrooké, čierne oči vábiace.... Nech sa páči, máte na výber :-P

Slovenky sú nielen pekné, ale aj múdre.
Približne od roku 1997 zvrátili ženy prevahu mužov, čo sa týka vysokoškolského štúdia. V roku 2015 skončilo vysokú školu prvého a druhého stupňa spolu 37 716 študentov. Z tohto počtu až 23-tisíc absolventov boli ženy. Niekedy to síce chlapa naplaší, ale treba uznať, hlúpe nie sme! A nie sme ani žiadne namyslené fúrie, chceme ľúbiť a mať rodinu.

Pretože Slovensky sú srdcom matky.
Slovenky dojčia viac, ako iné ženy vo svete. Viac, ako ženy vo vyspelejších krajinách.

V bohatých krajinách je dojčenie čoraz ojedinelejšie, v niektorých krajinách ide už o extrémne nízke čísla. V Anglicku, Írsku či Dánsku v prvom roku života dojčia len tri percentá žien. Nemecko je na tom o niečo lepšie – tu dojčí okolo desať percent žien v prvom roku života.

Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií v roku 2010 dojčilo na Slovensku svoje dieťa 49,3 percenta žien, v roku 2014 to bolo už 53,4 percenta žien. Je to teda viditeľne stúpajúci trend. :hearts:
Za pozitívne sa dá hodnotiť aj systém trojročnej rodičovskej dovolenky, čo napomáha ženám na Slovensku sa plne venovať svojim ratolestiam čo najdlhšie.

Okrem materstva sú Slovenky aj šikovné gazdinky. Nie sú odkázané na reštaurácie a fastfoody. Slovenky medzi sebou priam súperia, ktorá navarí zdravšie, chutnejšie, krajšie jedlo. Vedia variť aj piecť. Upečú tie najkrajšie torty podľa najnovších trendov, zákusky od výmyslu sveta. Do práce príde jedna s receptom, o týždeň ho už vyskúša ďalších 5 žien. V TV bola reportáž o tom, že na Slovensku sa prestal jesť chlieb. To vôbec nie je pravda, nákupné čísla síce klesli, ale chlieb je u nás stále dôležitý. Ako to? Slovenky ho pečú. Už odmietajú jesť ten rýchlo upečený chlebík z veľko výroby. Na svoje stoly kladú domáci, chutný, vlastnými rukami miesený chlebík.  
Okrem toho Slovenky vedia pestovať zeleninu a ovocie, obrábať záhradu, chovať statky, vedia zavárať, áno aj v roku 2017... Hladní pri nich určite nebudete. 

Slovenky sú do koča aj do voza.
Slovenky sú kreatívne, niektoré vyšívajú, iné šijú, ďalšie háčkujú alebo sa ináč handmade vyžívajú. 
Slovenky sú chudé a tie, ktoré nie sú, ešte lepšie varia!
Slovenky majú pekný hlas, prízvuk a jazyk.
Slovenky vedia krásne spievať.
Slovenky sú usilovné, keď si odpracujú šichtu v práci, pokračujú v ďalšej šichte v domácnosti.
Slovenky sú poriadkumilovné.
Slovenky sú verné.
Slovenky sú turistky a športovkyne.
Slovenky sú starostlivé. Ako sa o ne starali ich mamy, tak sa ony starajú o tie svoje v starobe. 
Slovenky sú skromné, nepotrebujú veľké domy, mnohé sú vďačné za rodinnú pohodu v panelákovom byte, a tie ktoré chcú veľký dom, chcú ho iba pre to, aby ho nplnili deťmi. 
Slovenky sú dobré šoférky.

Čo by ste ešte doplnili?

V niečom ste sa nenašli?  To preto, že každá Slovenka je jedinečná. :hearts:
Obr. prevzatý z https://www.slavorum.org/wp-content/uploads/2014/09/cimany_2014_slovak_folk_parta_detail.jpg_effected.jpg

Čítaj celý článok
norikk
9. máj 2017 Čítané 85x

S drahým sme včera boli na lúke....hľadala som štvorlískty. Nenašla som žiaden. Boli tam len klasika- trojlístkové ďatelinky.

V tom mi to došlo. Štvorlístok je predsa iný. Iný, ako je bežné. A tým je aj výnimočný. Trojlístkov je veľa, ale všetci hľadajú iba tie iné a keď to iné nájdu, tešia sa z toho, našli radosť, niektorí veria, že aj šťastie.

Kiež by to tak bolo aj u ľudí. Niekto sa narodí iný alebo počas života sa stane iným. Ale spoločnosť prijíma len to, čo je stred, byť "iný" znemaná byť na obtiaž, niečo nežiaduce. Všetci musíme byť zdraví, pekní, silní, dobrí, atď...Byť štvorlístkom medzi ľuďmi nie je šťastie....

Pocta tým, čo ho našli   ..... 

Čítaj celý článok
norikk
12. júl 2013
Dnes som sa dozvedela (nastastie z TV) zaujimavu a dolezitu vec:

Nikdy nehaste horiaci olej v hrnci ci panvici ani kvapkou vody!!

http://www.youtube.com/watch?v=z7JzJlgNuU8
Zobraz celú správu