Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

divoska
15. nov 2010

caute holky. dotaz. pred zmrazenim sa ma v chladnicke schladene mlieko pomiesat este? bo som si vcera skusila odsat, neviem kolko sa moze na jeden krat, ale dala som 125 a este by aj islo, rozdelila som to do dvoch nadobiek /vsimam ze poslednu dobu taha zas kratsie no castejsie/, jednu mu skusim dnes dat striekackou /ze ci by si poradili aj bezo mna ak by bolo treba/ a druhu zmrazim. a uz sa tam odelili aj tie vrstvy, hore taka tukova, dole vodnata, tak asi to pretrepem este ze? ci je to jedno?

akdarka
15. nov 2010

@elinka27 akoby si pisala o mne a malom 😀 ale mna vecer uz nepusti od seba lebo drzi bradavku v puse a mna za tricko este k tomu...a vecer od malej vies odist ked zaspi?ja teda musim zostat spat s nim 😝

elinka27
15. nov 2010

@akdarka no ona ked tvrdo zaspi tak mi pusti bradavku sama,takze vtedy odidem,ale stane sa ze sa aj 10x musim vratit, a to uz nemam na to nervy tak sup do satky tam dudle a ja pozeram telku,verim,obriadujem starsieho.A potom ju odviazem a idem spat s nou.Manzel sa ma stale pyta,ze naco sme kupovali postielku 😀

akdarka
15. nov 2010

@elinka27 no ved to, ze on sa pusti a o par minut v polospanku hlada bradavku, prisaje sa a spi dalej 😅 mame my nejake rovnake deturence...aj my mame postielku na ozdobu.to ja mam vyhodu, ze mam len jeho ale popri tom obriadit druhe dieta - obdivujem 😉 k tebe chodila laktacna Veronika, vsak? videla som davnejsie uvaz satky co si sem foto pridala - my fungujeme na tom istom uvaze kolisky co ma ona naucila 😀 aj teraz spi v satke a dudluje si...jaaaaj, snad z toho vyrastie.v jednej teme bolo prirovnanie "mama - dudlik deluxe" plati to u nas 100%

strapco13
15. nov 2010

@elinka27 mas pekne motto v pase 😉 ..nech vam to vydrzi 😉

michaela80
15. nov 2010

@akdarka
@elinka27 ako ich mate uviazane pri tom dudlpovani..ja juá asi zle viazem lebo sa mi bňnechce priat v satke... 😠

akdarka
15. nov 2010

@michaela80 ja mam kolisku co mi ukazala laktacna - posielam jej video do IP 😉

michaela80
15. nov 2010

@akdarka dakujem

patatina83
15. nov 2010

@annag ahoj chcela som sa ta opytat,,citam,ze si poradila vela mamickam pri kojeni,,ale bohuzial nemam cas citat si vsetky prispevky..ja kojim uz 3,5mesiaca,,a vsimla som si,,ze v lavom prsinku sa mi vytvara menej mlieka,,a to prikladam pravidelne ,,striedam prsniky..z coho to moze byt??

prsky
15. nov 2010

@patatina83 ako si zistila, ze sa ti v lavom prsniku vytvara menej mlieka?

patatina83
15. nov 2010

@prsky ahoj kojim cca kazde 3 hodiny doteraz ked som kojila priklad o 10 rano z praveho ,,tak o 1 ten lavy nebol ani makky,,ani tvrdy taky stred nakojila som a potom o 3 zase ten prvy bol tiez taky ani nie tvrdy ani makky,,no ale posledny tyzdne stale ten lavy akoby zaostaval je v porovnani s pravym stale makky a to predtym nebol.. ☹ sestra mi vravela,ze ked kojila pred rokmi tiez mala podobnu situaciu..neviem ci sa mi tam vytvara menej mlieka,,ale pomalsie teda urcite..

divoska
15. nov 2010

huhu pripominam sa s otazkou z vrchnej casti strany pls. bo zachvilu bude 24h od odsatia 😉 dakovala

miskatn
15. nov 2010

budem rada, ak si najdete chvilku a poradite aj nam :
lavy prsnik ma trochu pobolieva uz 1-2 dni a zda sa mi, ze dnes rano som si nasla taku malinku hrcku kusok od bradavky,neviete co by to mohlo byt? nejake zapalenie? pravy prsnik je v poriadku, len lavy nas trapi, dakujeme za pomoc 🙂

strapco13
15. nov 2010

@divoska ked to chces rozdelit na 2 davky, tak premiesaj..nech je v kazdom cca rovnaky pomer predneho a zadneho mliecka...ked to das spolu zamrazit, tak staci premiesat po rozmrazeni

strapco13
15. nov 2010

@miskatn ak mas nad tou hrckou aj cerveno zapalnu kozu tak sa jedna o zapal prssnika, ak len hrcaka bez farebnych zmien, tak je to upchaty mliekovod
dobre si prezri bradavku, ci tam nemas taku aj ked len mini bielu bodku...mliecny pluzgier, treba prepichnut
dobre vyprazdnit prsnik, koj tak aby brada baba smerovala k hrcke, prsnik nahrej pred kojenim a po kojeni studeny obklad
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...

miskatn
15. nov 2010

@strapco13 velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, a ta bodka by mala byt nad tou hrckou alebo na bradavke?

divoska
15. nov 2010

@strapco13 thx 😉 idem vykonat. bo aj teraz vyzeraju rovnako. inak vlastne, sak to bolo z jedneho. a to som premiesala predtym nez som ho rozdelila do dvoch. tak asi uz ani miesat teraz nemusim a staci potom po rozmrazeni aby sa to spojilo predpokladam

miskatn
15. nov 2010

@strapco13 prepac, uz som to pochopila, berem spat moju otazku 🙂

strapco13
15. nov 2010

@miskatn na bradavke..popozeraj aj tie minizahybceky

@divoska hej po rozmrazeni staci, ono aj ked je to z jedneho prska..ak to rozdelujes na 2 a viac davok tak premiesat treba

prsky
15. nov 2010

@patatina83 makkost prsnika nemusi znamenat, ze je v nom menej mliecka, casom sa upravi zrejme aj pocit plnosti v pravom prsniku (ja ani nemam pocit, ze by som v prsnikoch mliecko mala, su stale makke, dokonca si aj tazsie mliecko rukou vytlacim, ale moja dcerka si vytiahne dost). Ak je tvoj syncek po nadojceni sa z laveho prsnika spokojny a nevyzaduje pravy prsnik, tak je v nom mliecka dostatok = podla jeho aktualnej potreby. Jedine, co ti moze prekazat je pripadna nerovnakost prsnikov - viac k tomu u annag: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

strapco13
15. nov 2010

@miskatn v pohode..uz som odpovedala 😉

patatina83
15. nov 2010

@prsky diky moc za link

elinka27
15. nov 2010

@michaela80 mam ju uviazanu v polohe koliska

elinka27
15. nov 2010

@akdarka presne tu polohu ma naucila laktacna Veronika,volala som jej na odporucanie @annag a som jej za to vdacna, lebo kojime dalej 🙂

@strapco 🙂

akdarka
15. nov 2010

@elinka27 aj u mna bola 2x a samozrejme,ze som jej aj volavala;)inak som zvedava kedy prestanem sluzit ako cumel.

ivush
15. nov 2010

@strapco13 ďakujem za geniálnu radu - dať ranku malej do kútika pusinky....jediný problémik je, že potom jej zas brada nesmeruje k upchatému miestu - čiže zatiaľ ho stále neuvoľnila, ale aspoň ťahá a dokážem ju dlhšie udržať na prsníku...uff... 😵

strapco13
15. nov 2010

@ivush jaj..ja som myslela, ze to mas vsetko na jednej strane..najprv zhoj ragadu..cize koj tak, aby ragada bola v kutiku ust a po kojenii skus odstriekat este mliecko, rozmasiruj tu hrcu, nahrej ju aj pred kojenim aj pred odstriekanim...akonahle bude ragada zhojena, tak kojit bradou k hrcke..ale dovtedy to snad mala uplne vycuca 😉

ivush
15. nov 2010

ja som to nemyslela ironicky, ale úplne seriózne, že to bola fakt geniálna rada, ktorá mi nenapadla- teraz keď je tá ranka v kútiku jej pusinky, tak ako dcérka cucká, aspoň to nebolí a napapá sa pokojne bez môjho zavýjania od tej neznesiteľnej bolesti...

strapco13
15. nov 2010

@ivush ja viem..ja som ti to aj seriozne radila 😉 ...mas "stastie" ze mas ragadu na boku bradavky...ja som mala na vrchu..a to sa neda strcit do kutika..takze viem ake mas bolesti 😖
len som dopisala ze ako teda doriesit tu hrcku 😉 ked je na inej strane

janica81
15. nov 2010

Ahojte 🙂

idem sa opýtať na Váš názor.... kojím dcérku, myslite, že pri jedení majonézy, tatarky jej to moze sposobit nejak eproblemy...stravujem sa normalne, davam si pozor na ovocie...korenene jedla,... a neviem ci sa mozu majonezove salaty.... a pod... ??