Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

barbarka
31. dec 2010

@happy8051
@nevesta vdaka 😉 no snad sa to nejak upravi . lebo uz rozmyslam nad odstavenim 😒

happy8051
31. dec 2010

@barbarka urcite maleho neodstavuj! vydrz to som si ista ze sa bradavka vylieci. neoberaj malinkeho o mliecko, viem, ze ta to boli, ale vydrz. mliecko je najlepsie, co mu mozes dat a mrzelo by ta to neskor... drzim palce, napis potom, ako to ide

barbarka
31. dec 2010

@happy8051 myslela som ze som si uz z kojenim vytrpela dost, velmi tazko sme zacinali, s bolestami, potom jedno prsko odmietal. a teraz toto. ked ono sa mi to zacne hojit ale vzdy pri kojeni mi tie chrasticky dotrha a znova to krvaca. dnes mu skusam cez den nedat. dostane az vecer pred spanim

prsky
31. dec 2010

@barbarka na hryzanec treba aplikovat bactroban alebo framykoin (su sice na predpis, ale vacsinou sa v domacnostiach nachadzaju, pripadne v lekarni sa zvykne niektora lekarnicka zlutovat a preda aj bez predpisu). aplikovat po dojceni v tenkej vrstve, pred dojcenim nezmyvat...do 24h by si mala citit ulavu a do 3 dni je to zahojene - mam s tym skusenost 😉
a pokial sa da, hryzanec umiestni do kutika ust dietata - vtedy sa to tak neroztvori

prsky
31. dec 2010

@stanka02 nikdy neodsajes tolko, kolko si je schopne vysat dobre prisate babo...ak ti na prsniku zaspava, treba stlacat prsnik (technikou ako keby si si chcela rucne odsat prsnik) hned ako vidis, ze prechadza z aktivneho satia do dudkania. mas zrejme slabsi tok mliecka. mliecka mas tolko, kolko je jeho spotreba, cize potrebujete zvysit spotrebu a tym sa aj upravi tvorba mliecka = davat pozor na spravne prisatie, dojcit na poziadanie, pripadne hned ako sa zobudi, aby nebol unaveny a prilis hladny. mohli by ti pomoct clanky:

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...

elinka27
31. dec 2010

ja zasa potrebujem radu,ZInka zacala kakat po papani,skoro po kazdom,napapa sa a uz to z nej leti,pocujem ako to spliecha do plienky 😠 takto sme boli na tom uplne prvy mesiac ked sa narodila,potom bol klud a kakala kazdy 2-3 den.Vyse tyzdna sme brali atb /Klacid/ neviem ci to moze byt tym,alebo co sa zasa deje.Vzhlad stolice je normalny ako byt,len je to casto proste, uz ma vyzratu ritku, musim jej to stale osetrovat.Davam jej aj prsniky tak ze 2krmenia z jedneho,pre istotu aby nepila len predne mlieko,ale nezda sa mi ze by to bolo zasa nadprodukciu,tak cim?Tie atb uz 2 dni neberieme

aktak
31. dec 2010

@elinka27 jednoznacne je to z antibiotik, porusili floru v crievku, ihned treba nasadit probiotika, nam v tomto istom pomohli kvapky Biogaia ale su aj ine, po cca tyzdni sa to upravi, mliecko s tym moc nema 😒

elinka27
31. dec 2010

@aktak no mna len napadlo,ci to nemoze byt z toho ze pije len predne,lebo vtedy sme to tak mali,ale ako hovorim teraz nemam pocit ze by to bolo ono.Doma mam len Dophilus a Hylak co mi dala doktorka

janka2110
31. dec 2010

Ahojte dievcata.
Viem,ze skoro vsetky Silvestrujete 😀 ale snad sa tu najde niekto kto mi poradi...
Mame teraz v rodine virus....zacal asi pred 4 dnami u mna a mm.
Mali sme teploty nad 38stupnov a vracali sme a mali hnacky...
Nasadili sme si dietu a probiotika a preslo nam to po dvoch dnoch....
Aj ked mm ma este neake priznaky 😒
Ale vcera sa to prejavilo u syna a Alessandri 10mesiacov.
No najhorsie je ze stale pije mlieko a to ju hned po dopiti napne a ide to
z nej vsetko prudom von...takze celu noc bola hore co plakala lebo bola hladna..a ked som ju chcela oklamat
vodou tak ju nechcela pit...
A po mlieku vracala...
Dnes dostala aj hnacky...cely den nic nezje...co sa necudujem ked sa neciti dobre...ale mlieko pyta stale...
Potrebujem radu co mam robit?mam jej ho stale davat pit?aj ked vracia ponom?alebo nedat a nechat ju hladnu a plakat?
Dakujem za kazdu radu..

janka2110
31. dec 2010

Zabudla som dodat,ze kojim...
Takze sa jedna o materske mlieko..

nevesta
1. jan 2011

@elinka27 urcite su to ATB, ak nechces davat malej probiotika, kup si ty Nutrolin B, prejdu do mliecka 😉

nevesta
1. jan 2011

Babule, krasny Novy Rok 2011 vam prajem, nech ste vsetci zdravi a dalej takto super raddte maminam 🙂

elinka27
1. jan 2011

@nevesta zacala som jej davat Dophilus probiotika, tak uvidim snad sa to polepsi.Ju akoze brusko nejak neboli neplace,len ma stale sprtnute v plienke,skoro v kazdej niekedy nestiham menit.Ale uz to pomaly ma mensiu intenzitu tak snad to bude uz ok, kolko treba davat este tie probiotika?A ten nutrolin B to je co ?Nejaky napoj alebo?

akdarka
1. jan 2011

@elinka27 nutrolin b su probioticke tabletky.ja som jedno balenie vybrala na posilnenie imunity.prsky mi ich poradila.

lubocka
1. jan 2011

🙂 Babenky vsetkym vam prajem do noveho roka vsetko len to naj naj, zdravicko, stasticko, kopec lasky a usmevov od deticiek. Potrebujem surne poradit. Mam 4mesacneho synceka, ktoreho kojim, ale uz tyzden odmieta pravy prsnik. Mlieko v nom je, ide mu sice pomalsie ako z laveho, ale akonahle ho otocim na pravu stranu zacne plakat. Ani sa nechce prisat. Uz som podla annag skusala vsetky mozne polohy, no nic nezabera. Na zaciatku jeho protestu sa z praveho prska napil aspon v noci, ked to akosi nevnimal. No teraz uz ani v noci, ani cez den. Stale z neho odsavam, aby som tam udrzala mlieko, ale uz nevladzem. Je mi z toho doplacu. Chcem mu dat to najlepsie a chcela by som dojcit co najdlhsie. Zatial mu ten lavy staci, ale co ak nebude? Moze to byt tym, ze ked maleho nosim na rukach, nosim ho vzdy na lavej strane?
Dakujem 😉

latvia
1. jan 2011

@janka2110 hladneho ho urcite nenechaj, skus mu este dat cajik, ci nebude chciet, kludne lyzickou, aj trochu sladeny moze. pripadne tvoje mlieko ale len po troskach, mozno ho nevygrcia hned. a kup si hylak forte, v lekarni ti sice povedia ze je to pre deti od 3 rokov, ale mozu i 10 mesacne, len v redukovanej davke, mali by zabrat, pripadne infant dophilus....teda, ak niesi v taliansku 😅 lebo tam netusim co maju

latvia
1. jan 2011

ja vam vsetkym prajem plne ceciky mlieka 😉 bez kusancov, mykoz a upchatych mliekovodov, nech mozete kojit tak dlho ako si prajete 😉

janka2110
1. jan 2011

@latvia dakuejm za odpoved 🙂
A som v Taliansku,ale pojdeme pozriet, ktora lekaren je otvorena a
spytame sa na to.

valika_val
1. jan 2011

@janka2110
tak mi napadlo, ci sa netreba uistit, ze je to ozaj virus... teploty, hnacka a vracanie - to nie je sranda.

PF 2011

janka2110
1. jan 2011

@valika_val no som si na 99% ista,lebo to mame
aj my ostatny....
Ked bol mm v lekarni tak Dr.vravel,ze teraz je vo vzduchu virus a ze je strasne vela ludi
s tymto problemom.
A teploty uz nema nastastie len hnacky...a vracala dnes len 2 krat...
Dufam,ze sa to uz lepsi..
Ak by sa nieco zhorsilo urcite by sme sli do nemocnice.

latvia
1. jan 2011

@janka2110 tak v lekarni opytaj nejake probiotika, na nete si vyhladaj hylak forte, opis zlozenie a nech sa na to pozru co podobne maju, a aj ked to bude pre starsie deti, vezmi to, zredukujes davku

elinka27
1. jan 2011

@akdarka dik,skusim ich kujpit a snad pomozu,lebo mala teda kaka o dusu 😖

elinka27
1. jan 2011

@latvia ten dophilus ako rychlo zaberie?malej ho podla davkovania mozem dat len 1/2 odmerky za den, a zacala to brat vcera,cize dnes bola druha davka a kaka o dusu 😠 po kazdom jedle skoro a inak este neviem co sa deje zacala mi nejak casto pytat papat, skoro aj kazdu 1,5 hod, prsia mam ako slivky vysusene ☹ neviete poradit cim to moze byt?Bola chora a vtedy malo papala,teraz zasa taha o dusu a niekedy mam obavy ci chuda ma vobec co tahat, lebo je schopna byt na prsniku non-stop teraz, moze to byt tym ze je po atb a chorobe a vtedy aj schudla a teraz to dohana?

latvia
1. jan 2011

@elinka27 no, dophilus zabera do 14 dni 😅 ale mam dojem ze davkovanie je 3x denne 😕 musim pozriet. mozes kupit aj hylak, ten zabera rychlejsie, mam dojem

elinka27
1. jan 2011

@latvia mam doma aj Hylak,a ten by nam mozno zabral,ale mala ho grca neviem preco,proste ho vzdy vygrcne 😒 tak skusam Infants Dophulis ale mam tam napisane,ze do 6 mesiacov len 0,5g (1/2 odmerky) denne 😕

michaela80
1. jan 2011

@elinka27 ja davam iba pol odmerky raz denne...

petafa
1. jan 2011

Ahojte potrebujem poradiť, máme 4 týždne, papáme celkom fajn ale máme problém s grganím. Niekedy mi vôbec malinký negrgne a zaspí.(to je podľa mňa ten lepší prípad) a keď ho dám grgnúť, trápime sa aj hodinu, stále sa len krčí a mrnká, normálne počuť ako mu tá bublina ide hore a nie a nie vyjsť. A keď si konečne grgneme tak sme hore a nevieme zaspať(tiež ten lepší prípad) ,alebo niekedy hneď ako si grgneme tak dostane čikutku, čo nevieme zastaviť aj 15min. a chudáčik už je potom z toho nervozny a nechce piť. A najnovšie čo máme, že si grgne a dám ho ležkať tak stále ako keby prežúval a ešte ako keby chcel grgnúť. Som zúfalá, lebo naše kojenie a grganie trvá aj 3hod. Potrebujem poradiť, ďakujem

strapco13
1. jan 2011

@petafa kojene dieta nemusi grgat..cize pokial po kojeni pekne zaspinka, tak ho na grganie nebud..pokila si odgrgne a je potom nespokojny, tak mu daj este raz cucnut /z toho prska, co papal/ nech si splachne chut, takisto ked ma stikutku daj mu cucnut mliecko..ale nie az po 15 min..hned
to ze sa tvari akoby prezuval ked lezka...moze ist o slaby skryty reflux..skoro u vsetkych deti je, lebo maju este nezrely traviaci trakt..vyvis postel tak aby mal vysie hlavicku ako busko..podloz nohy postele pod hlavou, alebo nos vo vyvsenej polohe

strapco13
1. jan 2011

@elinka27 dophilus sa dava polodmerky ale 3x denne 😉
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...

michaela80
2. jan 2011

@strapco13 len mne bolo povedane ze akutne pouzivat 2-3 odmerky ale ked to uzivame dlhodobo preventivne tak len pol odmerky , povedala mi to primarka detskeho tak som sa toho drzala.. ☹