Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

jajka78
25. feb 2009

mojsejovka, daj si ibalgin na zapal a kapustovy list najlepsi, ja to poznam asi mas upchaty mliekovod, myslim.aj ta boli prsnik? skus pozriet ci tam nemas bielu bodku(pluzgierik) mne to radila anka tiez, velmi mi pomahala. ja to mavam pravidelne.anka 😀 dakuuuujem

annag
25. feb 2009

mojsejovka, neboj sa, nič sa nestratilo a UM nedávaj. Mliečko sa takto stratiť nedá. Problém je, že sa Ti nespúšťa, lebo si v strese. Maličkú nech manžel ponosí, Ty si daj teplú sprchu, manžel nech namiesto UM uvarí teplý čajík ,choď s ňou do postele a pekne sa dojčite,hoci aj hodinu,len si ju prehadzuj z jedného prsníka na druhý. Vieš z čoho to máš? Z návštevy lekárky, vystresovala si sa, že budeš musieť dokrmovať. Nebudeš, budeš krásne a dlho dojčiť, len opravíme pár chýb. Daj si paralen alebo ibalgin, dobre pozri bradavky ako píše jajka. Nemáte doma červenú infralampu? Môžeš si nahriať bavlnenú plienku a takú horúcu si ju dať na prsníky. Ideálne by bolo, ak by manžel skočil do pôrodnice kde si rodila popýtať trošku oxytocínu aby sa Ti mliečko ľahšie spustilo. Kvapátkom si kvapneš chvíľu pred dojčením kvapku dve do nosnej dierky.

Pokiaľ sa dokáže prisávať pekne bez klobúčika, tak ho okamžite zahoď. Malá zle stimuluje dvorce a prsníky sa zle vyprázdňujú, dochádza k zníženej tvorbe mliečka.

shupolienka
25. feb 2009

ahoj annag - tak hlasim ze kazdym dnom sa nam dari prisavanie lepsie a lepsie..tak asi to chce fakt trening. A aj viacej mliecka sa mi tvori odkedy nemam klobuciky.
No dakujem ti za vsetky tvoje rady, si uzasna osôbka 😀

oliverkaa
25. feb 2009

ahoj rony253
dakujem ti pekne aj za clanok,maly zatial teplotku nema, ale je nervozny,plackal,teraz zaspinkal.pekny vecer

shupolienka
25. feb 2009

ahoj mojsej. Nebooj moja bude to dobre. Presne viem co prezivas. Ja som mala 38,9 a zapchaty uplne pravy prsnik. Tak Sašo tiez utekal do lekarne a doniesol velke balenie nutrilonu. A aj som krava siahla na neho jednu noc lebo mu lavy prsnik nestacil a pravy mi nesiel vobec odsat. Ale potom sa to rozbehlo. Tiez som nahrievala tou lampou a sprchy som davala. A maly sa snazil cucat z neho az to roztahal a rozbehlo sa. 😝
Takze drzim palceky nech sa podari, a hlavne klud bude to dobre nebojkaj. Drzte sa papa.

annag
25. feb 2009

oliverka, rony to krásne vysvetlila 🙂

rony, no potvorka je to malá, ťažko povedať, či je problém v tom istom čo bolo pred mesiacom alebo inde

- treba skontrolovať pusinku, ušká, hrdielko,zúbky môžu vychádzať, bruško .... vylúčiť ochorenie, ktoré jej neumožňuje pohodlne piť

- nemáš náhodou menzes? alebo len takú jeho predzvesť? ak sa to zopakovalo presne po mesiaci ....

- hnevá sa ešte pred priložením na prsník alebo pár krát potiahne a je plač?

- kaká ako obyčajne? nemá zastavené vetry? nejedla si niečo nezvyčajné? mala si neskôr preplnené prsníky, treba ich pred priložením odsať, aby jej mliečko netieklo prudko, namala si už ráno prsia príliš naliate?

annag
25. feb 2009

pipika, petruci a spol . 😀 , čo k dennému spánku môžem povedať 😀 vôbec Vám neporadím, len podotknem

- každé dieťa je iné a sú deti, ktorým jednoducho spanie dnu nevyhovuje, vyrušujú ich zvuky z domácnosti, nedokážu sa uvoľniť tak, aby hlboko cez deň zaspali a nedali sa vyrušiť okolím. Nežijeme vo zvukotesnom prostredí. Deti doslova cítia, že mamička je niekde okolo nich a túžobne si plná nervozity praje aby už konečne zaspalo. Zaručene sa jej to nepodarí. Väčšina detí vonku dokáže spinkať oveľa lepšie. Najskôr len v pohybe, časom aj na balkóne či terase. Myslím, že je jednoduchšie ísť ľahšou cestou, bábo si vonku celkom ľahko vytvorí aký taký režim dňa.

Keď si ja neviem rady so svojim dieťaťom, vždy hľadám paralelu s prírodou. Postieľka je pre dieťa vlastne neprirodzená, každé mláďa v prírode chce byť a aj je v blízkosti mamičky, aj vtáčatká plačú, keď mamička odletí z hniezda, aj psíčatá ... Aby bolo dieťa spokojné, potrebuje mať sucho a teplo, pocit bezpečia a byť pri zdroji jedla. Všetky tri podmienky má, ak je v náručí mamičky v blízkosti prsníka. Postieľku vymysleli múdre hlavy, no dieťa nechápe, prečo by malo byť inde než v náručí mamičky. Len postupne ako dozrieva sa od náručia mamičky odpútava - začne samé liezť, chodiť ... Akonáhle sa dokáže samé nejakým spôsobom presúvať, tak nosenie bude vyžadovať čoraz menej. Väčšina mamičiek čo "šatkujú" má časom problém, že deti sa už vôbec nosiť nechcú, diaťatko sa nosením nerozmazná.

Moje staršie deti som sa ani nepokúšala uspať cez deň dnu, ak zaspali, tak len na gauči či v šatke. Mňa bojovať s nimi nebavilo. Ich denný spánok sa odohrával asi do roka a pol vonku. Potom sa samé, doslova z jedného dňa na druhý presunuli spinkať dnu.
Najmenšia zatiaľ spinkáva aj von v kočíku aj dnu vo svojej postieľke. A tiež nechápem prečo a ako sa to podarilo. Je asi taký typ dieťatka. Pochopila asi, že ak chce mať pokoj od starších, tak postieľka je pre ňu vlastne záchrana 😅 . Určite je to však aj tým, že netlačím na pílu. Ak sa chce nosiť, tak ju nosím. Ak si chce dlhšie pocuckať prsíčko, tak ju nechám.

-len k tomu, aby ľahšie spinkalo bábo inde a prečo aj kočík vonku skôr funguje - ak sa bábo prebudí a zistí, že je niekde inde než bolo pred uspatím, tak sa rozplače. Do kočíka ide pravdepodobne ešte bdelé, max. v polospánku. Presne tak by sa malo presúvať z náručia inde - aby sa po prebudení nezľaklo, že je inde než keď zaspalo. Teda pohojdať na fitlopte, ale prehodiť ešte pred zaspatím. Ak sa preberie, zobrať znovu do náručia, upokojiť a znovu preložiť. Určite je to lepšia taktika nech nechať bábo vyplakať do nepríčetnosti.

- takisto budenie v noci - je to normálny, fyziologický jav, deti majú plytký spánok, často sa najmä po polnoci budia. Niektoré dokážu samé zaspať a rodičia si to ani nevšimnú, iné sa prebudia a zaspať nevedia. Samé intuitívne hľadajú pomoc - prsník, cumlík, náruč mamičky ... Veľa detí sa až okolo trištvrte roka - roka naučí ľahko zaspávať tak, ako to bolo pri narodení. V noci pri deťoch okolo polroka a viac niekedy pomáha, ak spia v inej miestnosti než rodičia, lebo tí ich rušia svojim dýchaním, chrápaním ... Rozhodne však do polroka neodporúčam obmedzovať dojčenie.

Deti som dávala vždy na noc do postieľky, hoci niekedy to bolo len pár minút. Postieľku teda poznali. Keď sa prebúdzali často, tak som si ich prehodila k sebe do postele a spali sme spolu, bola som (aj teraz som) lenivá zakaždým vstávať k postieľke. Keď sa odstavili, samé v postieľke dokázali prespať celú noc, lebo im bol známa. Čas , ktorý v nej strávili sa postupne zvyšoval.

Bohužiaľ, v tomto Vám fakt neporadím, jediné čo viem, že ten čas veľmi rýchlo ubehne a raz naň budeme všetky iba nostalgicky spomínať. Len to netreba brať tragicky.

p.s. malá mi teraz spáva v postieľke a až nad ránom si ju beriem k sebe, no máme nad manželskou posteľou látkovú hojdačku , stačí pohojdať a spí sa ďalej 😉 🙂

annag
25. feb 2009

jaja, Ib je normálny nález a široké balenie nemá zmysel, lebo stav nemení. Naopak, násilné preventívne balenie môže napáchať škodu, lebo niektoré mamičky v snahe baliť naširoko fixujú nôžky tak, že dochádza k nedokrveniu kĺbikov. Podľa odporúčaní Ministrevstva zdravotníctva sa stav Ib nemá nijako riešiť

- bruško - pre bábetko je to veľmi vhodná poloha, no bohužiaľ, problém je v tom, že môže dôjsť k zástave dychu. Nikto Ti nemôže povedať, dávaj ju na bruško , lebo jeden nikdy nevie, hoci riziko SIDS je veľmi nízke ...Ak spí na brušku bez monitora, musíš ju non stop sledovať, alebo dokúpiť ešte jeden monitor 😒

annag
25. feb 2009

petruci - urieknutie - myslím, že dieťatku ozaj urobí zle, ak sa na neho vyškiera nejaká tetka, nedajbože ho stíska a bozkáva, sú ľudia, ktorí sú deťom svojim hlasom či správaním nesympatickí a pokazia im náladu i celý deň 😀

misutovo
26. feb 2009

Ahoj Annag,

Ako vidim niektore mamicky si zufaju ze babo nechce spat. My mame zas opacny problem, spi v noci tvrdo a na dojcenie sa budi coraz zriedkavejsie. Posledne 3 dni sme skoro nic nepribrali a za vinu to davam tomu nocnemu dojceniu lebo cez den krmime kazdu hodinu az hod a pol. V noci papa o 20:00 potom az o 24:00, 03:00 a 05:00 a o 06:00 (07:00).
Ked sa aj krmime musim ju skrabkat a hladkat lebo mi zaspava na prsiku a vypluva ho. Casto jej to mliecko normalne do pusy vytlacam a niekedy aj neprehltne len jej to vytecie. Proste 4-5 krat si na zaciatku potiahne a uz by spala. Podla mna sa dobre nenapapa. Viem ze si na to raz spomeniem ked mi nebude chciet v noci spavat 😅 ale teraz by mala este jest poriadne no nie? V sobotu bude mat presne 2 mesiace. Alebo co dam jej vecer neaku kasicku alebo UM nech sa vyspi ale zaroven aj pribera?

annag
26. feb 2009

misutovo, ak jej začneš dávať kašičku aby sa vyspala a priberala, tak sa úspešne odstavíš.Mimochodom, 2 mesačné bábo kašu nesmie. Mám pocit, že to s tým váždením preháneš, ozaj by satčilo vážiť maximálne raz za týždeň, ideálne mesiac, lebo sa z toho zblázniš. Malú ani seba by si nemala držať pod tlakom merania. Deti priberajú skokom, majú obdobie, keď stagnujú a na ďalší týždeň priberú až nadpriemerne.

AKo dlho trvá ozaj aktívne pitie na jednom prsníku, kým na prsníku nezaspáva? Vyrátaj prírastok za posledných 7 dní? Ponúkaš aj druhý prsník? V akej plohe ju dojčíš? koľko má plienok pocikaných, aká je stolica?

misutovo
26. feb 2009

Ano je mozne ze som trochu hystericka, ale to preto ze ma na zaciatku ta dochodkyna (lekarka) naplasila ze ci chcem podvyzivene babo. Ja som si myslela ze bud dieta pribera alebo nie ( cize nieco je zle). Ale ak je to priberanie take skokovite tak je to ok.
Dakujem
🙂

petruci6
26. feb 2009

annag dakujem za odpoved o tom nespani,posunula som to dalej 😉

ja mam svoju malu tiez skoro stale na rukach a kazdy mi to vycita,ze ako som si ju naucila na ruky,ze bude rozmaznana a blablabla
ale ja ju neviem pocuvat plakat a radsej ju utisim akoby som ju mala nechat "vyplakat" ako niektori mudry ludia hovoria
ved to tak nebude donekonecna,no nie? 🙂

adamko05
26. feb 2009

ahojte...prepáčte, ak vstúpim... annag ma pozná troška už 🙂
... misutovo... môj malý mal v utorok 4 týždne, v noci papá väčšinou iba dvakrát (dnes iba raz, iba o druhej a potom až o siedmej a večer papáva okolo 19tej) a priberá krásne... za dva týždne pribral 850 g, lekárka len oči vypulila.... tak nocou by som to ja až tak neriešila, skôr dnom... 😉 ... treba, aby s cez den poriadne napapal.... (sa mi vraví, ked môj malý sa napapá v pohodlí z flašky... ale materské mliečko je materské mliečko a kašlať na to, že je z fľašky 😉 )

adamko05
26. feb 2009

.. Alex pribral za prvý týden doma "iba" 200 g, a teraz to vyšlo až cez 400 g na týžden, ale zasa sa môže stať, že mi teraz aj dva týždne nič nepriberie... 😉

anna181
26. feb 2009

Ahoj Anna. Zase ja ta rusim 🙂 Prepac 😎
Maly pribera to je ok, teda zatial 🙂 Ale trapi ma to, ze on sa pekne napapa cez den z prsnika, vacsinou z oboch... Ale podvecer uz nemam tak plne prsia a potom mrnci dokedy nezaspinka... Mam si odsavat castejsie? Po kazdom dojceni z oboch prsnikov? Bude sa tak tvorit viac mliecka? Ci je to normalne a neplace preto, ze je hladny... Rano mam uplne super prsia, papa az mu tecie z pusinky, ale podvecer uz to tak nie je.. Napr. vcera bol hore od 17 do 22 hod. A potom som ho nakojila a zaspinkal. Uz mame skoro 2 mesiace, pomoze v tvorbe mliecka odsavanie??? Dakujem moja.
Ozi zajtra ideme tam...vies kde... Som taka vystrasena, ze az... Ked budem nieco vediet, napisem ti.
Prajem pekny den.
A dakujem krasne za tvoj drahocenny cas... 😉

rony253
26. feb 2009

ahoj annag, tak si predstav, skusila som ju o desiatej vecer v spnaku prilozit, najprv odtahovala hlavu v spanku, ale potom sa chytila a tahala, potom sa zobudila o pol druhej a to tiez pekne papala z oboch prsnikov, potom o piatej, vytahala jeden a z druheho len trosku a potom sa mi aj zgrckala, asi toho bolo moc no a ked sa o siedmej zobudila, to len trosku pocuckala a od vtedy nepapala, teraz zaspala, dala som jej predtym len vodicku a tu pila.
Nejem nic ine, menzes mam uz od jej druheho mesiaca a teraz ked som mala krasne papala a mala som aj prsia plne. prdka si statocne, niekedy kaka dva krat na den, niekdy aj 2 dni nie, ale to je u kojencyh deto vraj normalne. takze ja neviem z akeho titulu sa stalo toto. no skusala som ju aj o pol desiatej teraz rano prilozit, lebo bola zamrncana a mala stale ruky v puse. no ani nahodou, odvrati sa mi od prsa a plac, ze preco jej to asi davam, ked ona nechce. Nebudem ju nutit, lebo to nic neprinesie. Nech sa teraz pospinka jej typicku pol hodinku a potom skusime papat, ak sa neprisaje, uz fakt neviem cim by to mohlo byt. ani uzle nemam ani nic mliecko ked odsava, krasne tecie, tak neviem kde bude pes zakopany. Moze byt, ze jej aj zubky tlacia, ale preco v noci papa a cez den spekuluje. Uvidime, co bude dnes. zatial dakujem

annag
26. feb 2009

rony, skús ju priložiť ešte ako rozospatú, ideálne v polospánku, aby zabudla protestovať, tesne pred zobudením

annag
26. feb 2009

anka, mliečka máš dosť, malý je už podvečer len unavený, preto hľadá prsník častejšie, takisto aj Ty si unavená z celého dňa a mliečko sa ťažšie spúšťa i tvorí. Neviem kedy ho kúpeš, pokús sa, aby už pred tým večerným plačom bol okúpaný, kúp ho nie dlho po prebudení, lebo unavené deti kúpeľ veľmi rozruší a aj ho ukladaj spinkať na noc skôr ak tak nerobíš. U nás malú ukladám už o 18, keby som to prešvihla, bola by tiež nervózna. Môžeš si prsníky nastaviť tak, aby večer tvorili viac mliečka, najskôr začni odsávať po každom dojčení obidva prsníky a o pár dní zostaň už len pri večernom odsávaní, stačí si odsávať večer napr. 100 ml z oboch prsníkov. myslím na Vás každý deň a zajtra budem o to viac 🙂

rony253
26. feb 2009

ahoj annag, tak dnes opät odmieta prso, ked ju prilozim, spusti plac, proste nechce. musela som uz o pol jedenastej odsat, v polke odsavanie som ju prilozila a nechcela, tak som dokoncila a potom zohrievala, aby mohla papat, bola uz urevana strasne. no tak sme papali z flase, ale som aj flasu vybrala prikladala, tak si dvakrat cucla, (aspon ze vzala bradavku) a potom uz nechcela, dopila si flasku a dala som ju zase k prsu, tak si cucla a dost bolo. teraz spinka, tak ked sa bude prebudzat, dam ju hned k prsu, no mozno uz nechce tak casto papat ako predtym, mozno jej staci raz za 3 hodiny, predtym papala aj castejsie. no uvidime, budem dnes opät bojovat. ona neplace aj ked 4 hodiny neje, ale uz ked je hladna tak spusti rev a je nervozna. Nechapem to cele ale idem ju dnes do nemocnice prevazit, som zvedava kolko pribrala.

annag
26. feb 2009

rony a nech jej skontrolujú zdravotný stav - ušká, noštek, pusinku ....

rony253
26. feb 2009

uska som jej stlacala, a ani nezaplakala a nostek jej netecie a dycha normalne, to by som pocula, keby mala plny a mozno jej tie zubky pojdu. ja idem len do porodnice a tam mi ju nikto neskontroluje, to musim ist k mojmu doktorovi, asi zajtra. Ona nema nechut na jedlo, ona len nechce prso, vsak som jej dala flasu a stiahla skoro 140 ml. keby mala nejaky problem, tak by asi ani z flase nepila ci nie? ona je inak kludna, len ked dam k prsu reve, alebo mi nieco rozprava.

rony253
26. feb 2009

annag, dnes uz aj dvakrat pekne kakala. nemyslis, kedy mala nejaky nosno-usno krcmy problem, zeby bola kludna. ona mi nerobi cirkus. ja si len myslim, ze pokial papa, je jedno akym sposobom, tak sa nechcem k doktorovi trepat, medzi tie chore deti do cakarne. pojdem do nemocnice a uvidim co mi povedia. dakujem zatial za ochotu a nervy so mnou, ale ja sa nemam s kym poradit.

vivusika
26. feb 2009

ahoj annag, už si mi super poradila pár krát, tak opäť otravujem.Náš malý má 15 týždňov, je plne dojčený, z pôrodnej váhy 3800 už má váhu 5500g. A prečo vlastne píšem. Pesledné dni sa začal v noci budiť každú hodinu. Zaspí okolo 20, o polnoci sa zobudí a každú hodinu je hore. Už tesne nad ránom som z neho hotová, už si myslím že vtedy mám veľmi málo mliečka, lebo cucne, pustí a plače. Potom sa napapá okolo 7.30 pospí hodinku a dieťa je ako vymenené. Usmievavé,pokojné. Dojčím ho vždy podľa jeho potreby. Naša dr. je za to, aby som mu od 4. mesiaca dávala na večeru kašu, cez deň poprípade zeleninku alebo ovocie. Nie je to na dojčené dieťa skoro? Dcére som podávala príkrmy od štvrtého mesiaca, ale ona bola od 3 týždňov na nutrilone. Tak ja už neviem, každá rada drahá.

zuz11
26. feb 2009

Ahoj Annag,
takze sme po dalsom ortopedickom vysetreni, sme boli n Kramaroch u Dr. Kusina a nalez mame oba Ib, takze si mozem teraz vybrat....
neviem co ale tera mam dve spravy a neviem ktorej verit 😀 bud by som mala ist znovu tej trubke ze nech mu to premeria alebo este k jednemu ortopedovi 😀 co odporucas? 🤐

annag
26. feb 2009

rony, bábo pri satí musí ďaleko viacej využívať svaly, čeľusť a preto ho môže bolieť to, čo ho pri pití z fľaše netrápi, nech už je problém akýkoľvek, mám vážne obavy, že ak dáš fľašu ešte dva - tri krát, tak začne prsník odmieatť definitívne. Zistí, že mliečko môže dostať aj inak do bruška. Takže ja by som volila určite pohárik, lebo pri tom sa tiež musí namáhať

annag
26. feb 2009

vivuska, nezastávam názor, že by bolo potrebné prechádzať na kašu, ak na niečo prejsť, tak na zeleninu a ovocie. ALe myslím, že to na 99 % nie je potrebné, malý priberá, kam sa máš ponáhľať? Skús mi napísať, ako často ho dojčíš cez deň, či z obidvoch prsníkov pri jednom dojčení a ako dlho ozaj pije z jedného prsníka. Nezdá sa mi, že by bol nad ránom hladný pre nedostatok mliečka, vtedy sa ho prirodzene tvorí veľa. Nad ránom by skôr chcel spať a nedá sa mu, alebo už ani nemá chuť spať.
Je len v rastovom špurte a takto skrátka papá. Skoro všetky deti do polnoci spia dobre a potom horšie, často sa budia. Súvisí to s ich biorytmom. Moja malá je ako kópia Tvojho, až nato, že teraz si pridala ešte dojčenie okolo 22. Od polnoci pije prakticky každú hodinu - hodinu a pol. A 100% nie preto, že by som mala málo mlieka alebo si ho nevedela vytiahnuť. Potrebujú rásť tak viac pijú.

Ešte môže byť problém v kolike či refluxe, niekedy sa nadránom zvyknú prejavovať, kolika nemusí byť večer, veľa detí ju má ráno a reflux , grckanie môže byť najmä tým, že pije veľmi často a tým ho páli záha.

misutovo
26. feb 2009

Anna 181,
aj my sme mali presne ten isty problem cez den kojenie ok a vecer som zmykala prsia az na doraz. Mala sa jedovala odtrhala od prsnika a uz od 16:00 som trpla ze co bude vecer ked zas nebude mliecko.
Vies kolko trvalo Anag kym ma presvedcila ze mliecka je dost? Vidim to na sebe ze psychika je 90% uspechu.
Trosku som sa ukludnila aj pri kupani som si taka istejsia a uz nerobim veci tak krcovito a strnulo a mala sa upokojila tiez, proste tie deti asi vsetko vnimaju. Vecer vypije to co si vytiahne a hned krasne zaspi. Ak by mala malo, tak jej kludne za pol hod az hodinu zas dam a cuduj sa svete mliecko tam opat je (to som proste nevedla pochopit) 😀 😀 😀

horalka777
26. feb 2009

ahoj annag, asi potrebujem povzbudit... 😔

dnes sme boli na poradni a za poslednych 6t pribrala len 350. Ma rovnych 6000g, pricom viem, ze pred cca tyzdnom a pol mala okolo 6150 ☹ Odvtedy mi coraz menej taha, zlosti sa, je napnuta ako luk, horko tazko ju udrzim na rukach (od narodenia je skor hypertonicka). V podstate cele prve dva mesiace bol kojenie boj, bez klobuckov sa prisala az po 8 tyzdnoch... bola som stastna, ze v januari konecne zacina byt aj pre mna kojenie pohoda. Koncom januara som prekonala crevnu chripku a pohoda bola zasa docasne fuc, nasledne bolo malo mlieka. Ale prekonali sme to, mala sa krasne roztahala a este pred 2 tyzdnami bola aj krasne baculata. Do toho vsak prisli stresy v rodine (tazka choroba svokry) a ja netusim, ci to na mna tak dolahlo - proste akoby mam stale menej a menej naliate prsia. Som ako v zacarovanom kruhu, stres z ubytku hmotnosti plodi dalsi stres.. a mlieka je naozaj malo.

Dnes nam doktorka kazala, ze mam prevazit po kazdom kojeni a to po cely tyzden do prevazenia a ak bude malo pit, tak budu nasledovat vysetrenia krvi atd... a ak nic, tak dokrmovat ☹ a to nechcem. Len neviem, ako mam byt v pohode, ked budem zapisovat po kazdom kojeni tie male cifry. Je mozne, ze malej len lezu zuby a preto ten bojkot? Ona potiahne silno 2-3 krat a odtrhne sa a toto dokolecka aj pol hodinku. To sa vsak s bradavkou len hra, zuzle a taha len slabo. Snazila som sa uz niekolkokrat odsat, ale neodsajem skoro nic 😢

Este dodavam - kojim striedavo klasicky v sede, futbalova poloha, obcas v lahu a pri kazdom kojeni vypije oba prsniky...

horalka777
26. feb 2009

zabudla som - jazyk a dasienka ma ciste, nosom dycha pekne, stravu som nijak nemenila, menzes nemam, kaka uz 2 mesiace raz za 4 - 7 dni, stolica je v poriadku. Jedine co je mimo normy - od vcera ma suchsie plienky... 😒 Musi byt uz riadne hladna, no ja som v coraz vacsom strese, uz som vecer plakala s malou..