Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zajaciq
7. okt 2011

ahojte, ahoj @strapco13

mala je v 19. mesiaci, dojcili sme sa uz len vecer, vcera sa nechcela napit vobec,...mam to chapat tak, ze sa uz odstavuje ? ☹

strapco13
7. okt 2011

@kvixa tam moze ist o to, ze dieta je dudlikom zmatene ...dudlanie dudla uskludnuje a dieta sa budi na hlad alebo dava hlad najavo prilis neskoro a potom je nervozne /nehovoriac o tom, ked musi este chvyilu dudlat prsko naprazdno, kym sa mliecko spusti..to ich vie vynervovat/
dietatko ma ist na prsnik pri prvych znamkach hladu aby sa pokojne prisalo..a dudlikom tu pokojnu fazu preskakujete a dieta moze byt potom frustrovane

strapco13
7. okt 2011

@zajaciq moj nazor je ze dojcit 19 m dieta len raz je malo ..skus jej prsnik ponukat aktivne viackrat cez den
do 2 rokov by to malo fungovat ..dojcenie na poziadnie..cize ponukat a neodmietat prsnik, potom neskor moze tiez ale da sa prejst aj na system neponukat, neodmietat 😉

31majka12
7. okt 2011

@annag ahoj annag mam taky problemik..
MOJ maly ma 8 tyzdnov a snazim sa kojit.
mam malo mliecka preto som si zakupila benedikt a senovku grecku v kapsulach...uzivam stvrty den,akurat bezo zmeny,len malicky mi zacal kakat zelenu tekutu stolicu.
Ale vaznejsi problem je ze ked mi papa na prsniku cca 10 min,zacne sa strasne zvijat a kopat nozickami,cely ocervenie a vypluvne bradavku...najprv mi poradila pediatricka aby som vynechala v strave mliecne vyrobky...uz ich nejem mesiac a aj tak ma maly pri papani take divne stavy....vies mi poradit ako pomoct v tejto situacii?
Je to totiz to jeho zvyjanie vycerpavajuce aj pre mna a aj pre maleho...
Dakujem za pripadnu odpoved.

strapco13
7. okt 2011

@31majka12 annag uz sem nechodi ..spytaj sa je bud cez jej dotaznik http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn... alebo na jej fore http://forum.dojcenie.eu/index.php

kvixa
7. okt 2011

@strapco13 doteraz nebol ziadny problem...nerozumiem tomu... dnes som ju nechala bez cumla, rano plakala ale poobede uz pri spani nepytala. no dojcenie katastrofa.zas to iste ☹ tak som jej dudku teraz vecer dala lebo zas nie a nie zaspat a to sa po nej priam vrha som myslela, ze mi aj ruku odhryzne. ako keby bola hladna ale ked som jej po hodine zas davala, tak nechcela jest.len sa rozculovala a zaspala hned ako som jej dala cumlik.

strapco13
7. okt 2011

@kvixa no zvykla si na dudel a za jeden den sa nenaucila zaspavat pekne rychlo na prsniku. Dieta potrebuje aj nenutritivne sanie..a ona sa naucila ze je ho poskytuje kus umeliny
preco je dudel skodlivy http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-... ..ale rozhodnutie je na tebe 😉

kvixa
7. okt 2011

@strapco13 ☹ 🙄 tak ako ju mam teraz oducit? nechat ju vrestat?

strapco13
7. okt 2011

@kvixa urcite nenechat vrieskat..ale ponuknut prsko..je mozne ze sa zacne zlostit ak sa spusti mliecko..tak na nenutritivne ponukni prazdnejsi prsnik /teda ten z ktoreho pila naposledy a dopila ho, nie len nacala/ a este si priskrt tok mliecka noznicovym uchopom.
vyskusaj nosenie...mas satku,, babyvako, ergo-nosic? nie klokanku ..tam sa babatko ukludni lebo sa bude citit ako v maminkinom brusku, bude ta citit, pocut tlkot tvojho srdiecka, ktore tak doverne pozna, ved spinkalo pod nim 9 mesiacov

kvixa
7. okt 2011

@strapco13 dakujem pekne za rady.. ideme skusat 😝

strapco13
7. okt 2011

@kvixa satka je super vec ..a neboj dieta si na nosenie nezvykne..raz sa osamostatni..mozno skor ako budes chciet..kamoska mala satkoholicku..a teraz ked ju chce dostat do satky ju musi nahanat 😉

michelleuk
10. okt 2011

@strapco13 ahoj mozes mi poradit?mala ma 13 mesiacov stale sa kojime a spi vo vlastnej izbe budi sa tak okolo 3 to ju berem k nam spat stava o tej 6 aj skorej.moj problem je v tom ze aj pred tym s nami spavala a ja ju teraz v noci hocikedy vezmem k nam aj ked spi neplace(priatel ma pristihol)neviem ci som namesacna alebo co.malu uspavam kojenim cez den ju kojim na poziadanie.da sa to nejako riesit?moja namesacnost

strapco13
10. okt 2011

@michelleuk jedine co ma napadlo, ze nedavat ju spat inde, spite s nou nadalej a nemusis v noci vstavat..zrejme tvoje podvedomie a matersky cit tuzi byt s malou stale..tak preco tomu nevyhoviet 😉

elinka27
10. okt 2011

@michelleuk presne toto napadlo aj mne, ze ti podvedome chyba a chces ju mat pri sebe. Tazko posudzovat ci si namesacna🙂Ale ak ju zoberies k sebe hned ako pojdes spat, nemusis nikam vstavat, bude pri tebe a budete spokojne obe. 🙂

michelleuk
10. okt 2011

@strapco13 no ved aj ja som nad tym rozmyslala ale mala sa lepsie vyspi ked je sama leo ked je snami tak sa stale budi lebo chce ist k nam,a ked je u nas tak si bud lahne krizom a jedneho z nas kope alebo sa prevracia a mrnci lebo jej stale nieco zavdzia 😅 ona najradsej spi na brusku a hlavou v rohu postielky a ked je s nami tak tiez putuje ako krtko po posteli tak sa nevyspime velmi

michelleuk
10. okt 2011

@elinka27 no to asi hej ale velmi sa s nou nevyspim ked je ako krtko nechce byt zakrita,v pohode sa s nou spi ked je oco na nocnej ale ked je doma tak je to tlacenica

strapco13
10. okt 2011

@michelleuk postielku priraz k vasej posteli, daj dolu jednu stranu a malu supni do spacieho vaku..tak sa neodkope a bude zaroven aj pri vas

elinka27
10. okt 2011

@michelleuk a keby si to vyriesila ako ja?a to tak ze som odmontovala kraj postielky a prisunula ho k posteli a je vlastne aj vo svojej posteli aj pri mne 😉

michelleuk
10. okt 2011

@elinka27 no my sme to tak mali ked mala postielku vyssie ale teraz to nejde lebo my mame vysoku postel a je tamschod ,no co musim si namontovat na dvere zvoncek a vzdy ked pojdem z izby bude zvonit a zobudi ma 😲

strapco13
10. okt 2011

@michelleuk tak podloz postielku tak aby boli rovnako vysoko

elinka27
10. okt 2011

@michelleuk tak ale zobudi aj ju potom🙂 vypodlozila by som tu postel, alebo matrac v postielke, ja som kupila preto o par cm hrubsi aby to bolo zarovno

strapco13
10. okt 2011

@elinka27 neodpisuj odo mna 😀 😀 😀 😀 je super, ze sa tak nezavisle zhodujeme v nazoroch 🙂

michelleuk
10. okt 2011

@strapco13
@elinka27 dik baby za odpovede zkusim,nieco s tou postielkou vymisliet,este raz dikes

natalii6
11. okt 2011

ahojte nedavno som sem pisala ohladom kojenia a potrebujem zase radu...uz si neviem rady co sa tyka kojenia mojho 3 tyzdnoveho synceka aj ked sa snazim ako viem mi pripada ze som cim dalej nemozna a kojenie mi nejde..co sa tyka prisatia maleho casto sa mi stava ze sa prisaje a za chvilku uz pusti bradavku a mika hlavkou alebo si ju tak zakloni dozadu ze sa bojim ze sa mu nieco stane a potom nastane plac neviem ci robim nieco zle sa mi tak zle prisaje ale som ztoho nestastna..kedze nase kojenie nie je take ako som si predstavovala tak sa dokrmujeme( nastastie cievkou) ale ked sa jeduje a je velmi nervozny tak mu dam uz flasu ☹ trapi ma este jedna vec ze by som ho chcela kojit v lahu a nejako mi to nejde ☹ uz som tu mala aj laktacnu poradkynu ktora mi povedala ze maly sa prisaje a ze mam aj mliecko ale odvtedy maly sa prisava cim dalej horsie a pripada mi to skor ako boj a nemam z kojenia ten krasny pocit ako by som mala mat 😢 a este sa chcem spytat ked mi tecu prsniky je to dokaz ze mam dostatok mliecka?inac na podporu mliecka beriem homeopatika a na odporucanie laktacnej som si aj objednala senovku a benedikt tak ked uz ani to nezaberie tak uz fakt neviem som stoho zufala ☹

elinka27
13. okt 2011

@natalii6 robis to krasne, je vidiet, ze si zodpovedna a dobra mamina a vyhladala si pomoc.Pokial ti tecie mlieko, znamena to skor, ze mas nadprodukciu mliecka, co je pocas sestonedelia uplne normalne, zvacsa potom sa produkcia mliecka upravi podla potrieb dietatka.Ak by ta to nahodou tlacilo,alebo bolelo, je dobre odsat si aspon pokial sa ti neulavi, ale viac nie, pretoze by si si zbytocne udrziavala nadprodukciu. V lahu som zacala dojcit ja az vtedy, ked si dcera vedela drzat hlavicku a neskor, skoro okolo 6 mesiacov az 😉 vobec mi to dovtedy neslo, takze sa s tym vobec netrap, ze ti to nejde. Este raz by som sa nakontaktovala na poradkynu, ze mate tento problem a ze si si nie ista a rada by si to este raz skonzultovala, aspon podla toho co pises, si skor myslim, ze netreba dokrmovat, ale babatku moze skor vadit silny tok mlieka, ja som vtedy dojciala po sediacky v polosede, cize mala akoby trochu lezala na mne.Ale flasku uz nedavaj, lebo ta ti skor pomoze ku koncu ako k uspesnemu zaciatku 🙂 Hlavu hore, a ozvi sa ako sa dari

natalii6
13. okt 2011

@elinka27 ahoj dakujem ze si sa mi ozvala 😉 kedze prveho syna sa mi nepodarilo kojit tak s kojenim nemam ziadnu skusenost ☹ co sa tyka mliecka prave toho som si neni ista ze kolko mam lebo ved keby som ho mala dost (aspon podla mna) tak by malemu stacilo sa nakojit z prsnika a nemusela by som ho dokrmit ale to je len moj nazor..dneska som ho skusila iba nakojit ale po chvili bol nervozny a zacal plakat a aj pri kojeni je taky ze otvori usta chvilku papa potom sa odtiahne alebo si tak zakloni hlavku a bojkotuje prsnik..ale skusam a skusam hadam sa raz obaja skonsolidujeme a pojde to obom 😉

elinka27
13. okt 2011

@natalii6 a to mlieko ti aj samovolne vyteka?

natalii6
14. okt 2011

@elinka27 ano obcas mi aj vytecie ale nie nejak vela

elinka27
14. okt 2011

@natalii6 no neviem, tazko sa mi to takto cez internet, ale skus este raz zavolat poradkynu a skonzultujte to spravanie sa na prsniku, myslim, ze nemas malo mlieka, skor naopak.

stanusa999
14. okt 2011

Ahojte, mam jednu otazku.Mam skoro trojmesacne dievcatko, ktore len kojim. Z flase nepapame, len mame cumlik. Obcas mame problemy s prisatim, ale to vzdy prejde, vzdy sa najdu nejake mensie problemy. No dnes mi mala papala len rano 09.00 a o 15,00a odvtedy nic. Cize za skoro 12 hodin len dva krat, co je cez den myslim si velmi malo....Chcem sa opytat, co si myslite, cim je to sposobene?je aj dost spava...co to znamena????dakujem za kazdy nazor