• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

6. marca 2017 
@beton "tucna" nemam z vlastnej hlavy, to nasa obvodna pediatricka, ked malej v 5tich mesiacoch na poradni navazila 9kil ma upozornila, ze je tucna (v tom case vyhradne kojena, ziadne prikrmy, dokrm ani nic podobne) a pohrozila mi, ze by mohla mat diabetes a ze jej mam dat dietku :grinning: Som sa vtedy schuti zasmiala a opytala sa jej, ci si mam na prsnik nakreslit odmerku,ze kolko vytiahne? Ako chepem, teraz ma asi uz cez 12 kil, ale ja mam velke deti, manzel ma takmer 2 metre a ja tiez nie som krpcek, tak preco by mala byt mala?
11. sep 2012 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Jooj, nazory dr. ze plne kojene dieta je "tucne" ma dobre vytacaju. K tym poloham pri kojeni a k spravnemu vyprazdnovaniu; ked bol syn uz trochu vacsi, tak som velakrat kojila posediacky, t.j. ja som sedel a on mi sedel na nohach obkrocmo okolo pasa, vyskusaj @strociatka mozno toto pomoze na lepsie vyprazdnovanie prsnika
11. sep 2012 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka moj maly ma 3 mesiace a 3 tyzdne a pred tyzdnom co sme boli na poradni tak vazil 8170 g a 65 cm, ale doktorka mi nepovedala ze je tucny...ale tak on mal vysoku porodnu vahu...povedala len tolko ze na svoj vek pribera az az :slight_smile: a ked su rodicia vysoky tak deti sa hadam podaju na nich,...a dobre si jej povedala :D
11. sep 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tamara2307 ja by som to neriesila, pokial si samo neziada grgnut tak ho nechaj tak...nech spinka...moj si to ziadal hoc aj zaspal ale bol nekludny, nepokojny...dala som odgrgnut a bolo dobre...
11. sep 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 len moja malicka ma este len mesiac a neviem ci si ju mozem uz posadit na kolena a kojit, ci ma dost silnu chrbticu - samozrejme, ze hlavicku by som drzala, ale zda sa mi taka krehka... skusam si malu davat odzadu, aby mi vyprazdnila prsnik aj z inej strany, no je to cervene stale.. tak uvidime
11. sep 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merilin pri takej malej este nie (to sedenie pri dojceni je pre deti, ktore uz same vedia sediet), vo vasom pripade by som sa spojila s laktacnou poradkynou, nech ta vidi pri kojeni a poradila polohy
11. sep 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, moze byt ze po 6 mesiaci sa znizi tvorba mliecka? Dcerku vylucne dojcim, zatial mi zanovito odmieta prikrmy a papa len mlieko. Ale nejak sa mi zda, ze posl dni sa mi znizila tvorba, prsia mam nezvycajne makke a prazdne. Mala cika a kaka dost, netvari sa ze by bola hladna, ale trochu sa bojim aby sa mi nestracalo mlieko. Ja chcem dojcit este aspon rok
11. sep 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28 pocit prazdnych a makkych prsnikov nic neznamena..teda tolko, ze sa prisposobili tvorbe mlieka, onio sa prestanu tak naliecvat casom
dolezite je sledovat co dieta na prsniku robi, teda ci pije alebo nenutritine dudka , kolko cika a kaka , ci prospieva
pokial to nevies rozoznat..skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk ..skontroluje, ukaze ..na tej stranke najdes aj to ako zostis ci je dieta spravne prisate, vide kedy dieta pije a pod
12. sep 2012 o 00:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 dakujem, u mna bola na zaciatku ked sa Miska narodila LP niekolkrat, takze tieto veci mam zmaknute :wink: Dojcenie sme si museli naozaj vybojovat, za cenu u mna preplakanych dni a noci a niekolkomesacneho uzivania Costi, takze preto mi tak velmi zalezi na tom aby som kojila co najdlhsie. Takze ked sa mi prestali nalievat, trochu som sa zlakla.
12. sep 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte moj syn je plne dojceni a zapeka ho kaka az uplne tvrdu stolicu raz za niekolko dni...co mam urobit aby to bolo lepsie?
12. sep 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28

ahoj, citala som tvoj prispevok a chcela som sa Ta opytat, ze ako dlho ste costi uzivali a za ako dlho sa ti podarilo ist na nulu, u mna sa to uz vlecie a raz sme hore raz dole...
12. sep 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 costi som zacala uzivat v pocte 9 tbl denne ked mala dcerka 6 tyzdnov a vysadila som ked mala daco cez 5m. Znizovala som vzdy o 1 tbl denne, po cca 4 dnoch, ale par krat sa mi stalo ze sa mi rapidne znizila tvorba, tak som opat nasadila o 1 viac a bolo to v pohode. Takze u nas to bol dlhy proces vysadzania, ale nevadi, stalo to za to. Miska ma cez 6m a je stale dojcena. A o to mi slo :dizzy_face: :dizzy_face:
12. sep 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28

ved prave, ja som uz tiez bola na 6 a som zasa na 9 a mly mi zasa nechce pit, aj ked mam, tak teraz len pumpujem mlieko, ten jeho strajk ma zabije...my to berieme uz skoro 2 mes-..
12. sep 2012 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Možno trošku mimo témy, ale skúsim sa opýtať..... Mám synčeka, ktorý má 22 mesiacov a stále ho kojím..... Ráno, pred obedňajším spánkom a večer pred spaním..... Najradšej by som ho kojila čo najdlhšie!!!!! Momentálne som tehotná - v 6tt a doktorka mi predpísala Duphaston..... na príbalovom letáku píše, že sa nesmie užívať pri dojčení..... ale na nete som sa stretla aj s názorom, že malému (ktorého kojím) to vadiť nebude..... tak neviem...... Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.....
12. sep 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 Nuz, ja ta velmi dobre chapem, co som sa ja natrapila s kojenim, niekedy si vravim ze by som si zasluzila nejake ocenenie za vytrvalost. Aj sem som niekolkrat cela zufala pisala a prosila o radu, plus moja laktacna poradkyna stale na telefone. :confounded: No, nebolo to lahke, ale oplatilo sa. Cele sa to ustalilo ked mala Miska tak 3m cca no a teraz je to ukazkove. Takze vydrzat, vydrzat, vydrzat. Drzim silno palce :wink: A z toho costi si nic nerob, ono to nakoniec znizis a vysadis. Ako mne povedala laktacna, ked to inak nepojde, budes to brat az do zavedenia prikrmov, potom to uz potreboavt nebudes :slight_smile:
12. sep 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28

ahoj tat to s tou zufalostou poznam, tiez mam take dni a prave teraz, ked mam uz 9tbl a maly mi nechce zasa pit, no nemam uz rezervu ist hore. Tak som si bola senovku a benedikt etse kupit. Tiez sme teraz na sk, tak som tu mala laktacnu a konzultujem aj na internete, moj muz by uz s tym smaril, ale mne to je take vzacne a nechcem sa tiez tak lahko vzdat..O dva t. moze aj tie prikrmy zacat, tak hadam sa to vylepsi..
13. sep 2012 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merilin podla mojich skusenosti je najlepsia poloha na vypraznenie prsnika poloha po leziacky. skus a mozno pomoze :wink:
13. sep 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 potrebujem poradit. mam 4 mes synceka, len kojeneho a uz teraz vazi 8,7 kg :D porodnu vahu mal 3900g. len v poslednej dobe je dost umrncany a uvrcany, aj si pyta castejsie papat, tak neviem ci mam malo mlieka abo co. niekedy je na prsniku dost nekludny a vrti sa. a aj v noci sa prvy krat niekedy zobudi uz po 2-3 hodinach spanku, co predtym pospal aj 5. Napadlo ma, ze ked ma taku vyssiu vahu, ci sa nemusi zacat s prikrmami skor? lebo to by som nerada. dakujem
14. sep 2012 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 tak ze obe lezime? mne to pride take nepohodlne, neviem sa ulozit a mam pocit, ze malej sa zle pije. Vacsinou kojim klasicky, zeju mam na rukach a par krat aj zo zadu som si ju vzala. Nijak inak neviem :frowning2:
14. sep 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merilin v leze na boku...moja najoblubenejsia poloha, da sa podriemat, alebo knihy, casopisy citat...
14. sep 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka
@merilin Aj ja tak kojim. Citam si pri tom a ked som velmi unavena, tak si aj pospim :slight_smile:
14. sep 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vall1319 mozes ho brat pri dojceni
16. sep 2012 o 00:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dzankamizu neklud dietaqtka nemusi znamenat hlad ..pozr do pusky ci nejdu zubky, pripadne ina bolacka
dieta sa moze casto dojcit aj z inch pricin ako je hlad ..kludne ho dojci, kedy potrebuje, z materskeho mliecka sa nepreje
pripadne sa skontaktuj osobne s laktacnou nech skontroluje dojcenie www.mamila.sk ..bez toho aby som videla dojcenie sa tazko urcuje ci potrebuje viac alebo nie..vies posudit ci pije dostatocne? teda ci roby pauzy v pohybe brady pri dojceni?
skus pri dojceni vyuzivat stlacanie prsnika
opis mi ako stredas prsniky, taky bezny den, pouzivas dudel, flasku, klobucik?
16. sep 2012 o 00:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 naozaj môžem brať Duphaston pri dojčení??????????? Vážne??????? Už tri dni "mučím " synčeka s tým, že "meme" už nie je........ :frowning2:
16. sep 2012 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vall1319 mozes brat duphaston pri dojceni, ja som ho brala niekolko tyzdnov, overovala som si to u laktacnych...
16. sep 2012 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vall1319 naozaj mozes ...duphaston je hormon, ktory sa vyskyruje v materskom mlieku v tehotenstve..len takto je umel dodany, lebo telu chyba
osobne som si to zistovala nakolko v prvom tehu som ho brala tak keby bol potrebny pri druhom..u mna nebol, ale u dost bab bol potrebny a veselo dojcili dalej ...ked to neublizi vyvyjajucemu telucku v brusku tak to neublizi ani hotovemu clovieciku co papa mluecko
studie zistili, ze tieto umelo dodavane hormony nezvysuju mnozstvo hormonov pritomnych v materskom mliecku
16. sep 2012 o 11:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte .Prosím Vás o radu. Mám 2 týždnového syna, ktorého čiastočne kojím a musím aj dokrmovať. Problémy riešim s laktačnou poradkynou..mám pocit že už týžden nespím, užívam senovku 3x3 denne najprv som mala dost mlieka ale teraz po pár prebdených nociach už aj málo odsajem..:/ Malého prikladám na požiadanie a dokrmujem nutrilonom.Mám ho nonstop na prse a už nevládzem..posledné dva dni už je viac nutrilonu ako mlieka..priloženie máme dobré, no na prse väčšinou dudluje, ked chcem odsat nevytiahnem nič.Dnes už som rozmýšlala že s tým seknem..nefungujem vôbec-len malého na prse, pomaly nič nejem-nemám čas..:/
16. sep 2012 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danjelca ešte dodám že porodná váha 2930 teraz má cca 3050 ale myslím že to má z nutrilonu skor ten prírastok ako z mojho mlieka.Malý chce byt nonstop na rukách-v noci slabo spí-len sa mrví, nedá sa pri nom pospat ani hodinu.Akonáhle ho najedeného položím tak sa zobudí a chce na ruky-prso-tam sa ukludní-dudluje.
16. sep 2012 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danjelca so svojej skusenosti viem, ze prve tyzdne su mimoriadne tazke a narocne na spanok, resp. akykolvek oddych. nie som laktacna poradkyna, ale viem ti poradit len 2 veci pre zaciatok - 1. nos babatko v satke cez den, tak moze byt stale na prsniku a aj ty si mozes v klude navarit aj zjest. 2. minimalne v noci skus spat spolu s babatkom v jednej posteli a koj po leziacky. tak mozes kludne spat aj pri kojeni. kasli na nejake babske rady, ze sa to nema, ze potom dieta na postielku nenaucis atd. teraz ide o to, aby si si ty oddychla. maleho na postielku mozes naucit aj ked bude mat niekolko mesiacov :wink:
s tym nutrilonom to neprehanaj, ja viem, je to rychla pomoc, ale nepokusaj sa vsetky problemy riesit hned takto. a skus si mlieko odstriekavat, nie odsavat. ja som tiez bola na nervy, ked mi to odsavackou neslo, a cuduj sa svete, pri stlacani prstami vyslo aj 60ml... ale tiez po tych horsich nociach resp. narocnych dnoch som citila, ze mlieka je menej. preto skus tie 2 veci, co som pisala, mozno ti pomozu oddychnut si viac.
prajem ti vela sil a drzim palce aby si to vydrzala. :wink:
16. sep 2012 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@danjelca Dokrmuješ fľašou? ak si v kontakte s laktačnou, tak fľašu zahoď (pevne verím, že ti to ona ani neradila) a dokrmuj na prsníku pomocou laktačnej pomôcky....taktiež uprav dojčenie, ak bábo len dudluje, treba skontrolovať prisatie a mohlo by pomôcť stláčanie prsníka, toto všetko by ti mala ukázať laktačná...
Pozri si tieto videá - http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/
- sú tam ukážky, kde vidieť, či dieťa pije a či len dudluje
- ukážky dokrmovania na prsníku
Stláčanie prsníka - http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/
16. sep 2012 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok