Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

bajboj
8. okt 2012

@lucinocka Ahoj.skus jej dat po papani espumisan aby jej to zlikvidovalo nahltane bublinky.ja som to malenu davala najskor pred papanim a ked som videla ze hlatl vzduch tak som mu dala aj po papani...

miskaska
8. okt 2012

@silviamudronova
@lucinocka
Ja som to uz pisala, my sa s tymto trapime od cca 2 tyzdnov. Nas maly to robil cele dni a noci a vlastne este aj robi. Podla mna to nie je len nahltanym vzduchom, ale hlavne nezrelostou crievok a niektore deticky sa takto ucia tlacit, co som sa docitala..ja som uz googlila aj po anglicky, lebo som bola zufala..doktorka tvrdi, ze to je ista forma koliky. Co som nasla napr. toto http://parentingsolved.typepad.com/parenting_so... . U nas to bolo uz take a vlastne este aj je, ze maly nedokazal spat na chrbte a boku, pretoze bol v momente hore, ak tak spal max. 20 min. Preto som ho bohuzial, musela zacat davat spat na brucho. Myslim, ze sa to pomaly lepsi, lebo uz dokaze spavat aj 3 hodiny v kociky, co bolo pred tym nemyslitelne. Pri kojeni sme tiez mali problem, ze mliecko tieklo rychlo, uz sa to naucil ako tak zvladat ako je vacsi.

svetlusska
8. okt 2012

@silviamudronova jaaaj tak to je ina vec toto

vejuska5
8. okt 2012

ja tiez davam mojej aj cumlik a v pohodicke sa mi pricucne na cicku ved toto ze ja mam tiez vela mlieka a chllce ako keby jej to isiel niekto papat aj odsavam a stale ho mam hruzu rano ked sa zobudim cela kosela je mokra tak isto aj cez den .... to kedy sa mi uz bude tvorit tolko mlieka kolko malicka vypije ????

silviamudronova
8. okt 2012

@miskaska ja som už z toho zúfalá, malá stále plače a upokojí sa len pri prsníku. A to mi doktorka kázala kojiť každé 2,5 hod. no ako by som to vydržala. Veľmi veľa kaka a je to skôr vodové a penivé.

mimi321
8. okt 2012

Baby chcem začať cvičiť na orbitreku tak hodinku každý druhý deň. Potom každý deň. Svagrina mi ale povedala, že môžem stratiť mlieko ked budem cvicit. Tak poradte. Uz som vycitala ze treba hned po kojeni cvicit aby bolo potom mliecko ok lebo pocas cvicenia vraj meni chut ale to ze mozem stratit mlieko tak to ma dost zarazilo. 😕 maly ma sedem mesiacov.

svetlusska
8. okt 2012

@silviamudronova a skusala si jej ho chvilku sekundu podrzat pokym zitila co to je aby ho zacala cmulat na nasho to zabralo tiez zo zaciatku vypluval nechcel, tak sme mu ho chvilku pridrzali a zacal cmulat...ale nie dlho fakt len tak na sekundu dve....jedine zeby pri tom plakala tak to by som nechala tak a netrapila ju..nas to nerobil....

svetlusska
8. okt 2012

@silviamudronova neviem odkial si ale na http://www.mamila.sk/ su laktacne poradkyne a ja by som sa skusila s nou spojit mozno ze mala pije len predne mliecko a preto stale chce alebo aby ti skontrolovala ci sa spravne prisava....alebo vyskusaj viacero cumlikov mozno je chyba v cumliku ked ho nechce.....

svetlusska
8. okt 2012

@vejuska5 a ako stare mas babo?mne sa mlieco ustalilo asi tak po mesiaci, sa zacalo tvorit tak normalne inac som chodila s vlozkami do podprsenky lebo som bola cela mokra, 🙂

dhaarma
8. okt 2012

Baby ahojte..mam rovnaku otazku ako mimi321..chcela by som uz zacal cvicit..klasicke zostavy na brucho, ruky a nohy po seriach..cvicila by som vecer po tom co malu ulozim..takze do dalsieho kojenia by som mala 6 hodin cas. Malicka ma 2 mesiace, no nechcem riskovat, ze by som stratila mlieko. Ake mate skusenosti?

Tiez zaujima, ci aj vy mate/mali ste bolestive nalievanie prsnikov aj po dvoch mesiacoch kazdu hodinu pocas dna..tiez mi pocas dna svojvolne vyteka mliecko z oboch prs tak ze sa cela premocim. Mate to aj vy po dvoch mesiacoch dojcenia?

silviamudronova
9. okt 2012

@svetlusska skúšala som jej ho držať a stále skúšame, ale onoa sa ešte viac jeduje. skúšali sme aj iné cumlíky, ale nepochodili sme.

ktore
9. okt 2012

@silviamudronova a pribera ti?

strociatka
9. okt 2012

bilancujem - konecne sme sa ako tak vyhrabali z desnej situacie, starsia je uz konecne OK, malinka mi este stale hnackuje a cakam na vysledky. Costi zabrali a mliecka je opat dost, mala sa krasne koji, ale nieco robim asi zle, lebo sa mi opakovane, chronicky, sustavne upchava jeden a ten isty mliekovod, uz druhy mesiac uplne rovnaky scenar. Upcha sa, navrie mi poriadna desne bolestiva hrca, musim prepichnut, mala ho odkoji a o 3 dni opat, ten isty mliekovod, opat sa upcha, opat prepichujem, mala odkoji, 3 dni je dobre a zas, trva to uz pridlho a nechapem... Co robim zle? Preco sa stale opakovane upchava len ten jeden? Preco aj ked ho prepichnem a mala ho odkoji ostava stale biela hrcka?

tin007
9. okt 2012

@strociatka asi zla poloha pri dojceni, kde ti drobec nevytiahne vsetko mlieko z tej zlazy, ktora sa upchava. to by chcelo osobnu pritomnost laktacnej, aby ti poradila polohu
@dhaarma mimovolne vytekanie mlieka som mala snad do roka (vzdy aj v noci) som mala v podprsenke tampony a spociatku som ich menila dost casto a este tusim aj po roku sa mi stavalo, ze ked som zaspala a pritlacila som si prsnik v noci, tak mi vytekalo mlieko. alebo sa mi stacilo v sprche predklonit a zacalo kvapkat... 😉

boka79
10. okt 2012

@dhaarma

ahoj, my mame 6 mesiacov a bez prsnych vloziek sa ani pohnut nemozem, ani cez den, ani v noci, uz mi lezie na nervy, ze musim stale v podprsenke spat, ale hadam to bude lepsie

beton
10. okt 2012

@strociatka tesim sa velmi. skus ju prikladat tak, aby mala bradicku tam, kde sa ti to zvykne upchavat. moze to byt aj dobra akrobacia :o))

strociatka
10. okt 2012

@beton ahoj, si zlata, velmi pekne ti dakujem, no bradicku ma presne tam , kde sa mi to upchava, pri prisati ma pekne nostek volny, bradicku v prsniku a aj napriek tomu je chronicky upchaty, asi to chce uplne inu polohu

beton
10. okt 2012

@dhaarma po dvoch mesiacoch este nemusi byt tvorba mliecka ustalena. niekomu to trva dlhsie, niekomu horsie. takze je to normalne.
cvicit mozete v pohode normalne. ziadna strata mliecka, skysnutie a pod. nehrozi. max. sa moze uvolnit kyselina mliecna, ale nepoznam konkretny pripad, ze by to nejakemu babatko vadilo. skuste nadojceit tesne pred cvicenim, aj pre vas pohodlnejsie.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/18/cvicen...
@mimi321

mimi321
10. okt 2012

@beton dakujem 🙂

beton
10. okt 2012

@strociatka tak asi len skusat, skusat. a sledovat, aby naozaj pila, pauzy v brade, ved vies.

strociatka
10. okt 2012

@beton jooooj, ale cakam uz aj navstevu laktacnej, mozno robim chybu a ani o tom nemusim vediet, tak pre istotu 😉

vejuska5
10. okt 2012

@svetlusska moja babika ma tyzden ... tak si nemusim odsavat lebo som pocula ze ked si budem odsavat tak sa mi stale bude dtvorit vela mlieka a bude mi vytekat ...a le zas ked si nebudem odsavat nedostanem zapal ???? vcera som si neodsala a uz mam tvrdsie prsia ale mi zas nevyteklao mlieko ...

ktore
10. okt 2012

@silviamudronova akej farby ma stolicu?mne doktorka kazala kojit ked aj bude chciet kazdu pol hodinu.vobec nepocuvaj ze dve hodiny.aj v nemocke mi kazali hocikedy prilozit.nenechaj ju hladovat.to nema ziadny zmysel to sa len trapi.doktorke to nemusis povedat.su este taky lekari co takto kazu ale uz to tak neni.volakedy deti hladovali lebo to bolo prikazane a bola to blbost.dat jej kojit kedy chce.aj moja furt na cicike vysela.teraz uz ale nemam tolko mliecka ale vzdy si este ziada cicik.tak jej dam a potom dokrmim este nutrilonom.

ktore
10. okt 2012

@vejuska5 ja som bola tiez tak ze keby som nechala cely den tak visi na cicke cely den.nechaj tak pol hodinu.a mas dost mliecka?moja nevytiahla vela lebo zaspala furt a nechcela sa prebrat.potom som ju dala s ciciku a furt pytala.tak som nejak vydrzala spon pol hodinu a dala zase a takto to islo cele dni.potom som si odsala a dala jej z flasky.napala sa rychlejsie a potom spala.len moje mliecko sa nejak miňa a tak musim davat coraz viac um ale cicik si pyta vzdy.aj ked na nom zaspi ako volakedy ale daco vycucka

silviamudronova
11. okt 2012

@ktore no ahoj, ako sa máte? ja kojím vždy keď mala chce, lebo ona ani ináč nezaspí len na prsníku. Včera som bola so synom u zubára a zobudila sa, spustila strášny rev, tak som ju tam musela nakojiť. pripadám si ako posledná ciganka, vyberie hocikde. no čo už. stolicu má žltú, niekedy do zelena, neviem asi sa vtedy napije lenpredného mliečka. a občas má hlieny v stolici, dnes idem do poradne, tak sa spýtam doktorky. uvidím, koľko pribrala, dúfam že ma zas nesprdne že veľa.
a ty aj dokrmuješ? prečo? nestačilo malej tvoje mliečko? a čo ručička, nebolí ju to?

silviamudronova
11. okt 2012

@ktore priberá až veľmi

ktore
11. okt 2012

@silviamudronova stolicu ma urcite dobru.aj ked je dakedy zelena.ja musim prikrmovat od zaciatku.mam malo mliecka.uz v nemocnici som mala problem ale snazim sa ju aj prikladat.ona si to aj žiada.takze sa napije ale asi len predneho mliecka a zaspinka.neviem ju zobudit a potom ani nechce.o 15 minut uz reve ze je hladna tak to ide dookola.

koran
11. okt 2012

neviete mi prosím povedať, či mi môžu robiť röntgen chrbtice keď kojím? možno je to blbá otázka a je samozrejmé že áno, ale tak človek nikdy nevie.. dakujem

lindt
11. okt 2012

mozem poprosit o radu, zajtra asi podstupim rtg pluc, ako mam postupovat kvoli kojeniu? Mam si odsat mliecko a vyliat ho? Alebo moze dcerka pit mliecko i po rtg??? dakujem!!!