Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ivv
25. jún 2010

@prsky dokonca aj sestricka, co ma rovnako stare vnuca ako adelka, sa nam pochvalila, ze to ich male na noc scucne aj stopadesiat ml kase 😅 , takze to vlastne vyzeralo, ze nasa adelka v papani zaostaaava 😀 😝

strapco13
25. jún 2010

@ivv ..ide o to, ze v tomto veku si uz drobec uvedomuje, ze mama je moja...a ja som tam pre neho chvilu nebola ☹ ..nevsimla som si, ze nam drobec prepol monitor na inu frekvenciu a nepocula som ho plakat /aj kvoli tym futbalovymtrubkam 😠 /..no a ked sme ho poculi konecne, tak to bolo uz zufalstvo..teraz nechce po prebudeni do postielky, zaspi vecer OK, ale po nocnom nakojeni, uz nechce do postielky...ale uz sa to zlepsuje..uz mu dochadza, ze to bola nahoda, a ze mama je tu pre neho stale

prikrmov sa neboj..bud ti ich bude jest..alebo nebude 😅 ..zacni pomaly, nenut..moj na zacietku nevedel co s tym..ak zjedol 3 lyzicky..tak vela..a teraz zje uz cez 200 ml bez problemov /ale iba varene, kupene mu nechutia az tak/--a este by chcel, ale nedovolim...nech sa nepreziera..lebo on by jedol kym vidi...cela mama 😀

annag
25. jún 2010

@ivv

- netráp sa, je to vec získavania informácií a celoživotného vzdelávania. Lekári majú toho veľa, namiesto vzdelávania sa často venujú nútenou a do veľkej miery nezmyselnou administratívou, vzťahmi s poisťovňami atď. Nezostáva im čas a zrejme ani energia na to, aby neustále sledovali a selektovali nové informácie. Ak si vezmeme, aké veľké nároky sú na nich kladené, aký záber ochorení a potiaží pediater musí poznať, koľko nových liekov na trh neustále prichádza, niet sa čomu diviť. Navyše, mnohí si nedokážu situáciu uľahčiť, generačne sú im výdobytky modernej doby vzdialené - počítač, internet , neovládajú cudzí jazyk .... Ako matky máme k informáciám dobrý prístup, máme možnosť si odporúčania lekára porovnávať, overovať, konzultovať s inými lekármi - takéto možnosti tu ešte pred pár rokmi neboli, buďme rady že ich máme 🙂

zajaciq
25. jún 2010

prave som skoro skolabovala , ked som si precitala zopar prispevkov v teme UM (babatka). toto je tu ako vojna Juhu proti Severu. prisamfakt ...

latvia
25. jún 2010

@zajaciq ja by som na tvoj posledny prispevok reagovala rovnako 😝

miska1981
25. jún 2010

@annag ahoj annag prosit ta pomoz mi s problemom co som ti pisala na predoslej strane,pisem z mobilu,preto ti ho nemozem skopirovat.
Som z toho zufala,neviem preco sa jeduje. Teraz som dokojila a prvykrat sa mi stalo,ze vypila oba prsniky a uz v nich neostalo nic,skusala som aj stlacat aj odsat a nic a mala si stale pytala. Prepadla som panike co teraz ked si este pyta a ja nemam. Co s tym,rano mam dost mliecka,ale vecer sa nestaci vytvorit,kojim na poziadanie. Dakujem

miska1981
25. jún 2010

@prsky dakujem. Boli ma to pri prisati akoby mi ich nozom rezali aj pri sati,ale to menej. Po kojeni ma palia,normalne oddalujem cas kojenia,lebo je to utrpenie. Mala v pusinke nic nema,aspon myslim co jej mam vytriet,dasienka? Ustupi ta bolest,lebo uz 3 dni sa nic nezlepsuje ani po canestene.
Mal niekto z vas tiez takuto bolest?

annag
25. jún 2010

@miska1981

napíšem Ti do IP, aby mi neušli súvislosti

olifcek
25. jún 2010

@latvia
@zajaciq

o com? link...?

leelo
25. jún 2010

@zajaciq je to velmi tenky lad na tuto temu sa bavit s nekojacou, lebo je tam pocit viny a z n eho prameniace vselijake emocie. ale ty si pisala o vztahu len preto, lebo oni zacali s imunitou. a uz bol ohen na streche. je to fakt strasne citliva tema a verim, ze kazda matka by 100x radsej dojcila ako nedojcila. len nie kazda si to prizna

olifcek
25. jún 2010

@leelo hm?

latvia
25. jún 2010

@olifcek 😀 ty si zvedava...chod do sekcie babatka, tema umele mlieka

@leelo kazda matka by rada dojcila, a zajacik to myslela zrejme dobre, ale podala to trosku zlym stylom. nieje pravda ze nekojene dieta si nevytvori vztah s matkou a ze nebude mat sebavedomie!!! ano, kejenie je aj o vztahu,ale nieje to o tom ze ked kojim,tak budem mat dobry vztah.....a toto prave nastvalo umelomatky

olifcek
25. jún 2010

njn...tvrdo sa slo proti nim, no....dost jednoznacne...

no nic, musim ja ist opat si lahnut...lebo moje dieta uz od osmej spi a nespi...a uz je tak unavena, ze jej to ani nejde 😝 😔 😝

olifcek
25. jún 2010

@latvia ze? hrozna som x;oD a to som len nakukla.....na chviiiilu

latvia
25. jún 2010

a nekojace maju pocit viny casto prave kvoli kojacim ktore sa snazia vsetkych presvedcit ze kojit treba za kazdu cenu...

strapco13
25. jún 2010

ono nie je dobre nic hnat do extremu..nikoho nemozte nutit do nicoho a tlacit na niekoho, ze musi kojit, je vacsinou kontraproduktivne
viac spravi snaha o pochopenie situacie a nejako pomoct..ale urcite nie natlak

leelo
25. jún 2010

@latvia ty umelomatka 😀 ja viem, ze sa ich to dotklo, preto spominam tenky lad. ale ako sa da z toho von? ja som citila, ked bol moj syn na flasi, ze ma jednoducho menej potrebuje, je to fakt. samozrejme, nehovori to nic o konecnej podobe nasho vztahu, ale dojcenim je iny uz len ten priebeh, z mojho pohladu urcite

strapco13
25. jún 2010

@leelo ..moj bol tiez prechodne na flasi..sice na striedacku s kojenim..a po flaske ma mozno potreboval este viac..chybalo mu to maznanie..takze po stiahnuti flasky sa doslova nalepil na mna...a o to ide..ak matka da UM a potom sa s dietatkom mazna..tak ten vztah bude rovnaky
lebo ine je dat UM z pohodlnosti ☹ ..a ine, ked to proste inak neslo

latvia
25. jún 2010

@leelo 😀 no to mi prischly prezyvky, uz som neuvedomela neorganicka umelomatka 😀 ja som kojila 5 mesiacov, nemam dojem ze by sa po odstaveni zmenil nas vztah.kojenie bolo prijemne,to ano, urcite lepsie nez flasa, ale extrem typu len kojenim sa vytvori vztah sa mi nepaci.
a ja sa rada obhanam nasimi obciankami z romskych osad, tie dlho koja, a vztah takmer veskery zadny 😝 😉

latvia
25. jún 2010

@strapco13 mas recht,presne takto fungujeme 😉

olifcek
25. jún 2010

nam sa smeju, ze na nas v porodnic zabudli a neodstrihli nam pupocnu snuru....stalle sme nacapene na sebe...alebo nas volaju klokania mama a klokanie mlaaada...to asi tiez nedobre...dnes nam ekg i kardio vysetrenie robili tak, ze oliv na prse bola, nech je klud 😀

latvia
25. jún 2010

fuj,hrubka,ze prischly 😝 to mam z cestiny 😀

leelo
25. jún 2010

v inej teme sa denne bavime o detoch a vysvitlo, ze uz 4 maminy nekoja kvoli nanic postupu v porodke, ci zlym odporucaniam pedky. ja sa kazdy den citim zle, ze kojim. kvoli nim. oni by totiz velmi chceli, mrzi ich to a pri 2.dietati uz to chcu robit inak.
takze je dolezite sa o tomto aj rozpravat a niekedy povedat, ze mrzi ma, nemala si dobru pomoc v nemocke, flasa vam znicila prisatie...
lebo je to proste tak. niekomu topomoze, niekto vybuchne

olifcek
25. jún 2010

@latvia vyhovorkyyy...tou cestinou 😀 😀

latvia
25. jún 2010

@leelo rozkojit sa da stale......

leelo
25. jún 2010

@latvia vo vsetkom mas pravdu

latvia
25. jún 2010

@leelo nie vo vsetkom

leelo
25. jún 2010

@latvia rozkojenie mi ani nespominaj 😉 to su rozne stare deticky, boli to sondy do minulosti kojenia. kazda ten svoj pribeh. kazda plno mlieka a kvoli prkotine koniec

olifcek
25. jún 2010

ja mam vo vsetkom pravdu 😅 😀 😀 😀

olifcek
25. jún 2010

asi mi preskocilo z olivky...snad dam v noci reset a zajtra budem normalna 😀