Vytekanie mlieka z prsníka

petrife
4. máj 2012

Ahojte, neviete mi poradiť niečo, čo by zabránilo samovoľnému vytekaniu mlieka z prsníka? Z pravého prsníka mi vyteká veľa mlieka, stále vyťahujem z podprsenky mokrý tampón. Cez deň je to ešte ako tak, ale v noci mám aj dva úplne premočené. Z ľavého prsníka mi vybehne sem tam kvapka, ale z tohoto pravého mi stále tečie mliečko. Už som z toho nešťastná, lebo mám aj tak málo mlieka a dcérku musím dokrmovať a toto vytečené mlieko mi chýba. Neviete mi poradiť, čím by sa to vytekanie dalo zastaviť? Za každú radu budem vďačná.

katren
4. máj 2012

@petrife existuju take musle na zachytavanie mlieka....nedavaj ho do tamponu, to je skoda, ale zachytavaj do musle a mozes pouzit
a ked ti z neho vyteka tolko mlieka, tak asi malo nemas....

nibiru
4. máj 2012

@petrife pokial ti mlieko vyteka tak ho urcite nieje malo ale je ho vela 😉 a bohuzial mne prestalo vytekat cca 5m. po porode ...existuju avet zberace mlieka su to take plastove mušle a do nich sa zachytava mlieko či pocas dna alebo pocas dojcenia.ja by som zrusila dokrmovanie a dietatka nech si pekne vsetko mliečko vytiahne same a dojčit na požiadanie.ak teče daj malu prisat nech sa napije od smadu ak bude hladna bude sa dojcit dalej.

monika1279
4. máj 2012

Ja som si aj v noci odsávala lebo som mala na začiatku strašne veľa mlieka, a potom som si dávala plienku lebo tampon sa mi premočil, ale tie mušle su asi najlepšie 😉

rabiva
4. máj 2012

@petrife ako mozes mat malo mlieka ked ti samovolne vyteka?? 😀 treba upravit dojcenie, aby bolo rovnomerne z oboch a nie hned dokrmovat umelym 😒 😒 Urcite sa skontaktuj s nejakou lakt. poradkynou 🙂

elephant
4. máj 2012

@petrife mysím, že ho málo nemáš. 🙂 Ale tiež to môže súvisieť so spúšťacím reflexom.
Ja mám bohužiaľ rovnaký problém, kým dojčím, (všetky deti do 15 mesiacov), tak mi pri kŕmení z druhého samovoľne vyteká mliečko. ☹ Tampóny používam deň-noc po celú dobu dojčenia, je mi to nepríjemné, neustále mám pocit, že som vo vlhku ☹ Ale ako to už poznám, do ukončeinna dojčenia s tým nič neurobím. Ale skús tie mušle, čo radia dievčatá...

kaculka46
4. máj 2012

Podle čeho soudíš,že máš málo mléka?Pokud ti malá prospívá můžeš mít naopak silný spouštecí reflex ktérý může způsobovat problém.Určitě kontaktuj laktační poradkyni myslím,že jsi se s tím dokrmováním unáhlila.

zuj
4. máj 2012

Podla coho si usudila, ze mas malo mlieka? Pokial ti vyteka, znamena to, ze ho mas dost resp. presne tolko kolko ti dcera vytiahne...Pri kazdom kojeni striedaj prsniky, pokial sa dcera dozaduje mlieka aj po vyprazdneni jedneho prsnika, ponukni jej aj z druheho...

petrife
autor
4. máj 2012

Mlieka mám naozaj málo, musím malú aj dokrmovať, lebo prvý mesiac vôbec nepriberala, stále sme chodievali na prevažovanie, ale ako som začala prikrmovať, tak sa priberanie zlepšilo. Dcérku kŕmim vždy z obidvoch prsníkov cca každé dve hodiny niekedy aj hodinu a pol a až potom dokrmujem cez cievku. Ale to mlieko mi vyteká len z toho jedného prsníka a keď malú dojčím, tak z toho jedného sa pekne napapá a v tom druhom jej len máločo zostane, lebo stihne vytiecť. S laktačnou poradkyňou som v kontakte, ale na tento môj problém mi nevedela dať odpoveď ani ona, preto som sa chcela poradiť tu. Skúsim ešte pozrieť tie mušle. Ak by ste mali ešte nejakú dobrú radu, budem vám vďačná.

nibiru
4. máj 2012

@petrife tak začinaj vzdy kojit s toho ktory vyteka a potom prejdi na ten s ktoreho nevyteka.to že nepriperala mohlo bit efektivitou dojcenia a ze bola este slaba a malinka skusaj ju postupne odctavovat od dokrmovania teraz je uz silnejsia vytiahne viac ako novorodenec.

nibiru
4. máj 2012

@petrife mne malu tiez prevazovali priberala len tak tak sa zmestila do tabulky v 3m. zacala priberat dvojnasovne nakoniec mi ju jeden lekar oznacil za obeznu ked mala 6m. tak čo ti poviem 😅

petrife
autor
4. máj 2012

@nibiru veď ja sa snažím množstvo umelého mlieka postupne znižovať, ale to nejde len tak zo dňa na deň. Ona na začiatku skoro vôbec nepriberala za 2 týždne pribrala 50g, takže si vieš predstaviť ako musela chudiatko hladovať. Teraz je to s tým priberaním už ok. Mňa len to vytekanie trochu trápi, lebo ono každý povie hneď priložiť, aby to vypila, ale to sa nedá stále, treba aj čosi uvariť, aj na prechádzku zájsť, v noci aspoň trošku pospať. A niekedy ani neviem, že mi vyteká, len si nájdem mokro v tampóne. Ono to bude asi aj tým, že na začiatku mi ho malá rozcucala do krvi a odvtedy mi z neho mlieko vyteká. No veď uvidím, kuknem tie mušle, aj keď ani to nie je riešenie, lebo to mlieko aj tak vytečie a potom jej ho musím dať inak ako z prsníka.

nibiru
4. máj 2012

@petrife možeš jej ho dat cez cievku,striekačku ja som sa neraz zobudila s complet mokrym tričkom nastastie stare na doma plno tak som prezliekala odušu skus teda odsavat a davat jej svoje nie umele ono casom ma dieta uz taky silny cuc že mlieko len tak netecie ani odsavačkou nejde odsat.tie mušle su inak perfektne ja som ich nosila na doma v podprsenke hlavne niesu bradavky v mokrom.

veronika1610
4. máj 2012

@petrife neboj sa, časom sa to upraví, pri najstaršej som mala to isté, mne vytekalo z oboch, ráno mi vytieklo aj 150ml naraz! zachytávala som to do tej mušle a večer som jej dala z fľašky, keď som už nemala v prsníkoch (15 rokov dozadu iné ako fľaška neexistovalo 😉 )po cca 4 mesiacoch sa to zlepšilo, neviem ako často kojíš v noci, bolo by lepšie kojiť častejšie, mne začala priberať, až keď som si dávala budík na nočné kojenia - aspoň2-3x za noc.

camelinka
4. máj 2012

@petrife jestli ti utika mlicko tak mas prebytek, ne nedostatek, neboj 😉 ,ja prvni ctri mesice spala s frote rucnikem narvanym v podprde a stejne sem byla kazdy rano durch mokra.ono se to casem upravi, bud rada ze ho mas dost 😉 😉 .jestli nechces prijit o utikajici mlicko tak semtam odstrikej,ale nemyslim si ze bys potrebovala delat zasoby 😉 😉

strapco13
5. máj 2012

@petrife skus si zatlacit na bradavku /akoby si ju chcela upchat/, studeny obklad, tie zberne musle su tiez super napad, lebo to vytecie do toho a tym mozes dokrmit cioevkou, kedze dokrmujes
opis mi ako vyzera dojcenie , ako striedas prsniky a pod

petrife
autor
6. máj 2012

@strapco13 ahoj, najskôr jej dám vypiť jeden prsník, potom druhý a keď vidím, že už si len tak pocuckáva, proste robí v ťahaní veľké pauzy, tak vtedy dám cievku, aby som ju dokŕmila. Viem, že by som sa mala opäť vrátiť na ten prvý prsník a až tam dokŕmiť, ale keď som to skúšala, tak ona sa už nechcela poriadne prisať, lebo jej z neho netieklo mlieko, tak len ocuckala, pustila a zasa znova, potom sa mi tam už cievka nedala zaviesť, lebo malá neťahala. Ono sa to fakt nedá ustriehnuť, kedy mi to mlieko vytečie, lebo niekedy to cítim, to mi tak zamravčí v bradavkách a viem, že tečie, ale niekedy nič necítim, iba si pred dojčením nájdem mokrý tampón. Idem vyskúšať tie mušle, aspoň časť mliečka zachránim a môžem dokŕmiť vlastným.

petrife
autor
6. máj 2012

@nibiru prosím ťa, tie mušle ti nijako nezavadzali? Držali dobre a pekne sa v nich mlieko zachytilo? Ďakujem

nibiru
6. máj 2012

@petrife nie nezavadzali len to srandovne vizeralo ja mam totiž košik H musela som to casto pozerat lebo mne zo zaciatku naozaj vela tieklo a su tam take otvory aby bradavky neboli mokre a dychali tak mne neraz ked som sa nahla mlieko preslo von ale nic tragicke.pri kojeni som mala pripravenu flasu a zlievala som to do nej dakedy som takto počas dojcenia nazbierala aj 30-50ml.tie mušle ale niesu vhodne na noc pretože mlieko by sa ti vylialo vtedy maj pripravenu odsavačku a skus trocha odsat.miesto tamponov budm maj aspon 2-3 trička alebo si daj do podprsenky plienku.

petrife
autor
6. máj 2012

@nibiru ďakujem za info, vyskúšam a som zvedavá ako to bude fungovať 🙂

ss_i_m_o_n_a
15. aug 2016

@petrife Ahoj, aj keď je to už staršia diskusia...možem sa opýtať, ako si to nakoniec vyriešila? Prestalo to mlieko vytekať? Mám podobný problém... Ďakujem vopred.

petrife
autor
15. aug 2016

@ss_i_m_o_n_a nijako, až kým som neprestala kojiť, tak som chodila s tampónom v podprsenke :( takže veľmi nepomôžem. A inak, tie mušle sa mi neosvedčili, až toľko mlieka mi nevytieklo, aby sa mi to oplatilo nosiť a nebolo to bohviečo. Tak som kupovala len tie tampóny do podprsenky.

ss_i_m_o_n_a
15. aug 2016

@petrife ...ďakujem moc, za rýchlu odpoveď.

ddanuskaa
5. nov 2016

@petrife aj ja mam podobny problem...chcem sa opytat ako dlho si dietatko kojila? A kolko prikrmov si denne davala?

petrife
autor
5. nov 2016

@ddanuskaa Ahoj, kojila som cca 15-16 mesiacov, dlhšie už malá nechcela, už sa nechcela prisať, tak som to vzdala. Na to, ako sme sa natrápili od začiatku, tak to bol pre mňa veľký úspech. Ale s tými príkrmami neporadím, nakoľko toto je už dosť stará téma, dcérka bude mať o chvíľku 5 rokov, tak to si už nepamätám.

ddanuskaa
5. nov 2016

@petrife ok nevadi ale nato ze ste prikrmovali pekne dlho si kojila..vdaka za odpoved

sonyyka
5. máj 2017

Ahojte mamicky. Tiez mam tento problem... podprsenka mokra, tampon tiez a prsnik prazdny. Len taky vechtik... tiez mi hovoria, ze urcite mliecko mam... ja ho mam, ale max 30ml v lavom a v pravom 50ml. Viac ako 100ml sme nikdy viac nespapali a to kojim niekedy aj viac ako hodinu. Vazime sa pred a po papkani, pretoze nepriberame. Tak musime prikrmovat. Pijem Matysaka, vineu, caro, caje, mlieko, benedikt a senovku uz cez mesiac, ricinus... prsia sa mi naplnia cca po 5 hod.. no pride mi, ze prsnik sa nie a nie zvacsit... akonahle dosiahne svoj objem, zacne tiect. Takze malickej mliecko nestaci, je ho malo... viete mi poradit? Prikladala som aj kazdu 1,5hod a 1hod kojenie a nasledne cievka. No uz to nezvladam...dva dni davam aj flasku... neviem, ci to ma zmysel este...

lenkao294
5. máj 2017

Ja s odstupom casu uz mozem povedat-ze to treba len vydrzat.Prikladala som casto-mlieka som mala malo-snazila som sa aj odsat a potom dat z flasky.Pomahal mi tvaroh a polievky.dokrmovala som-moje mlieko nestacilo.mal malo od narodenia.vydrzali sme takyto rezim 5-6m.a uz pil len umele.Je to tazke obdobie-nespania,mala som zapal prsnika,vtedy papal len umele mlieko-baby love.Teraz mame 2r.pije kravske 2x denne.Donedavna aj v noci-je to hlados.Snazte sa co najviac kojit-no ked je babo hladne-prikrmit.Nevydrzali by ste to fyzicky je to narocne.Prajem hodne zdravicka.Mama Lenka😇😇😇

sonyyka
5. máj 2017

@lenkao294 myslis, ze je stale nadej, ze budem kojit aj bez UM? ☹ da sa to este ovplyvnit?

alenkay7
5. máj 2017

tak si odsavaj a uskladnuj dddd

lenkao294
7. máj 2017

@sonyyka ja som to nesilila..odsavala som,kolko slo a proste som dokrmila UM.Dieta musi byt dosyta najedene.ved UM nie su taky vel.problem-nemusite sa bat.Najprv date materske a ked sa viac neda dokrmite-najdol.je predsa aby dietatko bolo spokojne a syte a priberalo.Ja som sa vycerpala nonstop nespala prikladala na prsnik a takmer skolabovala-mala som malo mliecka.Maly je twraz valibuk a nema problem-presiel plynule na kravske aj z krabice prevarim-ked nemam.Zje vsetko a som spokojna.