Zakusnutie do bradavky a otvorená rana

31. dec 2020

Maly ma strasne kusol do bradavky, isla mi krv, mam otvorenu ranu asi pol cm ktora strasne boli a stipe. Davala som si zatial len dezinfekciu ale uz to trva treti den. Pri kojeni to boli dvojnasobne. Poradite mi co si na to mozem dat aby sa mi rana rychlo zahojila? Dakujem

diaalex
31. dec 2020

U mna vtedy pomohlo kojenie po leziacky, mala na mne ležala na brušku a tak papala a samo sa mi to zahojilo

tani777
31. dec 2020

Zmena polohy pri kojeni,ak sa da,tak idealne aby ranka smerovala do kutika ust,trosku obmedzit kojenie z toho prsnika (dat napr.len kazde druhe) nech si ma sancu trosku oddychnut,vela vetrat,a ja odporucam multimam compresse,to je brutaaaaalna ulava..mne este pomohla aj lanolinova mast z dmky,ale na to pozor,lebo Ti moze vzniknut kvasinkova infekcia (ako nasledok ranky) a kvasinky lubia lanolin,tak to s mierou..ale multimam je uplny top

lala123
31. dec 2020

Mne sa to stalo asi pred dvoma mesiacmi a ešte teraz si pamatam ako to bolelo....mne pomohlo aspoň prvý deň dva klobúcik aj keď viem, že by sa nemal ale mna to brutálne bolelo ...a po každom kojení som si striekla trosku dezinfekcie a natrela framykoinom bradavku .To mi aj kamoska lekárka povedla , že mozem v pohode si dať a ani zotierať netreba. Mne sa ale potom aj tak trocha prsník zapálil a to mi pomohol babsky recept , studené kapustne listy do podprsenky , za 4 dni bol pokoj.Drzim palce aby sa ti to dalo rýchlo do priadku

janulik270
31. dec 2020

Umna top multi mam krem.Ak ti ide krv z mlieka dieta nemoze pit.Zatial ho daj na druhy zdravy prsnik a poraneni osetri.Ak je v nom vela mlieka odsaj rucne viem to boli ale koli zapalu musi mlieko von.Vlastna skusenost

zuzanka3108
3. jan 2021

Neviem ci nie je neskoro reagovat. Ale urcite zmenit polohu pri dojceni aby ranka smerovala ku kutiku ust babatka ako pisu aj dievcata. Ja by som este k tomu dala Citrovital kvapky, ako prevenciu pred vznikom kvasinkovej infekcie v ranke. Je to vytazok z grepovych semienok. Do 2 dvl vody 5 kvapiek a vypit 😊. A z takeho isteho pomeru prikladat ako obkladik. Drzim palceky 🙏🏻

autor
3. jan 2021

Dakujem velmi pekne dievcata 😘