Ako liečiť ranku na bradavke?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ranky na bradavke. Pred cca 3 dnami sa mi stalo, že som mala tvrdý prsník a strašne ma bolel. Dcéra nechcela piť, tak som si odstriekala mlieko ručne, no po stlačení bradavky som videla menšiu vyrážku. Odtiaľ sa mlieko nevedelo dostať.

Čítala som, že to môžem prepichnúť špendlíkom. Samozrejme som ho vydezinfikovala predtým. Prepichla som a nebolelo to. Veľmi sa mi uľavilo a všetko mlieko sa mi potom ľahšie odstriekalo.

Na druhý deň som si všimla, že ako keby na tej bradavke bol malý biely fľak. Myslela som, že to bol hnis. No keď to miesto stlačím, tak nič nejde. Tým že z toho prsníka dojčím, tak tá ranka ma dosť bolí. Keď sa dcérka dodojčí, tak je fľak vidieť viac. Vyzerá to ako rozmočené, zapálené to ie je.

O aký problém ide?

Aký prípravok môžem na to použiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme ide o upchatý mliekovod.

Skúste z daného prsníka veľa dojčiť. Prípadne skúste mliekovod odstriekať a uvoľniť.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová