Zápcha u 3 mesačého kojenca - už asi týždeň. Poraďte

janocka77
23. júl 2009

Kedze som v podobnych temach nenasla odpoved na nas porblem dovolim si zalozit novu temu. Moja Bambulka je plne kojena a do 2 a pol. mesiaca mavala stolicu niekolkokrat denne. Potom sa to zuzovalo raz za 2-3 dni, potom raz za 5 dni no teraz uz tusim presahuje tyzden co sa nevykakala a nic zo znamych metod nepomaha - masirovanie bruska olejcelkmi a kremikmi, cvicenie ba ani rektalna trubica nezabrala! Prosim poradte ak viete (rada by som sa vyhla prehanadlam ak to je mozne). Dakujem!!

danu
23. júl 2009

skus sa pozriet aj sem, je to sice 7-mesacne dietatko ale tiez kojene
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vinifera
23. júl 2009

Janocka a je malá zlá ?Bolí ju bruško? Prejavuje sa nejak negatívne, že sa nemôže vykakať? Možno toho len viac vypotí a zužitkuje na rast. Mojej známej pediatrička povedala, že u plne kojeného dieťaťa môže byť stolica aj raz týždenne.

janocka77
autor
23. júl 2009

sprava sa normalne, nezda sa mi, ze by ju bolelo brusko. Strach som zacala mat kedze to uz pravdepodobne presahuje tyzden..Tiez mi povedala pediatricka ked sa jej zredukovala stolica, ze to moze byt raz za tyzden.

macka23
23. júl 2009

janocka,
vinifera ma pravdu, plne kojene babatko nemusi kakat aj 7-8 dni, pokial ju nejak neboli brusko, neplace a hlavne ak prdka, tak by som si s tym nelamala hlavu 😉
V niektorej teme pisla jedna mamina, ze jej babo nekakalo aj 10dni.
Ale naozaj ak je babatko v pohode nerob si starosti 🙂

veronika81
23. júl 2009

janocka, baby majú úplnú pravdu. Mne doktorka povedala, že do dvoch týždňov je to úplne v pohode. Proste sa všetko mliečko strávi a nie je čo vylúčiť. Môj malý je tiež plne kojený, mával stolicu doslova do každej plienky a asi okolo 3 mesiacov sa to zmenilo, teraz kaká cca. každých 4-5 dní.
Nerob si starosti, ak je kľudná a nebolí ju bruško, je to určite v poriadku 😉

janocka77
autor
23. júl 2009

hej prdka ostosest 🙂

janocka77
autor
23. júl 2009

danu, dakujem za odkaz. Lenze moja mala zatial nemala nic ine okrem MM a tam sa to riesi uz s prikrmovanim. Spominaju tam ja vlozit trochu mydla do ritky - prvy krat to pocujem 🙂 prinajhorsom to mozno vyskusam.

cerkris
23. júl 2009

ahoj ja tiež tak viem, že plne kojené deti nemusia mať stolicu niekoľko dní.jednej známej poradila detská primárka podať dieťaťu prezretý banán vraj to pomôže, ostala som v šoku lebo jej dieťa malo vtady asi mesiac a pol, ale vraj kľudne banán môže dieťaťu dať .tak neviem

janocka77
autor
23. júl 2009

ja ti neviem cerkris, z takychto experimentov mam trochu strach 😖 A aj z rektalky no po tyzdni som sa na nu odhodlala. Neviem ale ci ju pouzivam spravne - namocim v olivovom oleji a velmi opatrne vsuniem do ritky - najprv som len okraj a nic, potom som isla hlbsie asi tak do polky trubicky a stale nic tak som to nechala tak aby som malej neposkodila crievko.

janocka77
autor
23. júl 2009

veronik, dakujem ukludnila som sa 🙂 az 2 tyzdne??

sofinka13
23. júl 2009

janocka skus malej natriet brusko a krize obycajnym maslom (ak by bolo kravske este lepsie), nefunguje to hned ale cca do druheho dna by sa malicka mala vykakat. mne sa to zdalo prinajmensom divne natierat babo maslom, ale nam to na moje pocudovanie pomohlo, stolica sice bola husta, ale na povrchu mastna, takze isla lahko vytlacit, akokeby to maslo preslo na tie hovienka 🙂 nemozes tym nic pokazit ani babatku ublizit, akurat ze babo bude trochu smrdiet od masla 🙂

janocka77
autor
23. júl 2009

sofinka dakujem vyskusam to! taketo neskodne recepty mam rada 😉

veronika81
23. júl 2009

janocka, ja osobne by som to do 10-11 dní neriešila. A hlavne ak vidíš na malej, že je spokojná, bruško ju nebolí, píšeš aj, že pekne prdká 🙂
Keby si videla, že tlačí a nevie sa vykakať, potom by to bola zápcha.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

tiez mam taku informaciu od doktorky ze do 10 dni je to v poriadku ak ma babo vetry

belanka
23. júl 2009

moja malá nekakala 10dní a bola v pohode.je plne kojená a u takýchto detí je to v poriadku.niekedy môže mať v každej plienke a inokedy niekoľko dní nič.

alusha
23. júl 2009

janocka, aj my sme na tom boli podobne, chapem, ze sa strachujes, ja som tiez zo zaciatku robila paniku, ked prestal kakat... tiez to bolo tak po mesiaci a az do 6. mesiaca, kym sme nezacali prikrmovat kakal raz za 7-10 dni, raz to dokonca bolo aj 12 dni, ale stolica bola vzdy uplne normalna, kasovita, nie tvrda... materske mlieko je bezzbytkova strava

jananinka
23. júl 2009

ja sa tiez pripajam, nasa mala bola tiez iba kojena a rekord mala s kakanim raz 14 dni a raz 15 dni 😀 bolesti bruska nemala, tak som to neriesila. ked som sa pytala doktorky, tak povedala, ze no raz za 10 dni by sa mala, ze jej mam vyvarit par kamiliek a to jej dat vypit, ale ani to nepomohlo. vykakala sa potom sama, ale to bola zakadena az na chrbte 😀

janocka77
autor
24. júl 2009

jananinka, no my sa uz tiez blizime k 2 tyzdnom... uz som kludna a nasu pediatricku sa mi nechce otravovat na mobil koli tomu lebo je na dovolenke.
Inak od vcera vecera ju natieram maslom no zatial nic.. 😖 iba prdi ako divoch kazdu chvilu 😀

kasis
24. júl 2009

Syn mi kakaval 2x do mesiaca od 3 mesiaca do 6 mesiaca, bol kludny, tak urcite bolo vsetko OK. Mladsia dcera presla na taketo kakanie hned v 6 tyzdnoch - kaka od vtedy 1x do tyzdna a tiez je vysmiata nic jej nechyba. Nasa Dr nam poradila dat viac kvapiek Vigantolu(5-6), sice sa na druhy den vykakal ale isiel ma zjest 😀 😉

lila794
24. júl 2009

Ked je dieta kojene, 12dnovy interval je ok. MM je bezzvyskove, ak dieta nekaka, nema problemy, tak ho cele spotrebuje.

cerkris
25. júl 2009

nechcem nejak obhajovať kakanie s rektálnou trubičou, ale prvý syn bral železo a mali sme obrovský problém s kakaním + k tomu sa pridala kolika tak sme bežne asi do 4 mesiaca kakali s trubkou a musím poklopať nemá problémy doteraz a to má akurát dnes tri roky.druhý syn sa tiež morduje , je plne kojený , má dva mesiace a väčšinou mu stačí teplý fenikolvý čajík a rektálku som použila zatiaľ dva krát.

lila794
25. júl 2009

Cerkris, mne rektalku dokonca dala dr. nam pri kolikach veeeeelmi pomahala. Problem sme mali, ked prechadzal na tuhu stravu, neslo mu kakanie, krutil sa a pod. Kakal iba pomocou rurky, samo sa to uplne upravilo. Trvalo to asi mesiac, odvtedy krasne kaka kazdy den.

susanh
25. júl 2009

My mame tiez problem s kakanim asi od 4. mesiaca, teraz rekord uz 9 dni nekaka. Ak je pravda ze babatko vsetko to mliecko stravi, potom nechapem preco po 7. dnoch nakaka naraz za 3 plne plienky???

mami.sk
25. júl 2009

susanh - to som sa aj ja cudovala 😀
vsade som citala ze ak je dietatko plne kojene a MM uplne stravi nemusi mat stolicu aj niekolko dni 😕 u nas to aj tak bolo, pravidelne kazdy piaty den.
ale kedze sme nemali ziadne bolesti bruska, mala bola spokojna, krasne prospievala a nemala ziadne problemy tak som to neriesila 😅

macina31
28. júl 2009

my sme trhli vcera rekord.my sme nekakali 10 dni.uz som bola na pokraji zrutenia.nie je to nic prijemne.dufam ze sa nam najblizsie podari tiez.maly ma 3 mesiace a je kojeny.

ludmilabb
29. júl 2009

moja raz nekakala sedem dni a potom z nej vysloooo, inak ona nekaka prazenicu ale hustejsiu niekedy redsiu zltohnedkastu stolicu aj vase babatka maju riedke stolice, ci typicke prazenice???

smily
29. júl 2009

moja mava aj riedke (napriklad dneska uz asi krat) niekedy mava aj taku hustejsiu... vzdy mava riedku ked sme v cakarni u doktorky.. tak sa okaka ze to mava skoro na krku 🙂

rovni
29. júl 2009

moja do pol roka,ked bola len kojena,bezne kakala raz za 10 dni a nemala ziadny problem
aj pediatricka povedala ze u kojenych deti je to normalne,spotrebuju vsetko mliecko co vypiju

mamatato
25. aug 2009

My mame 2 mesiace a dva týždne a už sme nekakali 11 dní sme plne kojený a mala je kludna a brusko ma tiez mäkke ale zda sa mi to už vela poprdkava a niekedy to aj vonia tak za stolicou viete mi poradit co mam robit dakujem Mata

saska.t
25. aug 2009

kocky plne dojcene babätka mozu mat stolicu aj kazdych 14 dni tak si nerobte starosti boli ak extremisti co kakali kazd. 18 dni takze tyz. nie je ziadny problem, moja mala kakala tak raz za 8-10 dni 😉