Čo by mohlo dcérke pomôcť proti zápche?

gabrielkaa
12. sep 2010

Dcera ma 20 mesiacov a uz tyzden sa poriadne nevykakala. Bud sa nevykaka vobec, alebo jej stolica su male tvrde "bobky". Vidim, ze ju boli brusko ale nejde sa jej vykakat aj ked sa snazi. Skusila som slivkovu stavu, ale tu odmietla, aj feniklovy caj, ten sice pila ale nepomaha. Nemali sme v strave ziadnu zmenu, takze neviem co sa stalo a co to sposobilo. Dakujem za radu.

junovka
12. sep 2010

pokial neni alergik, tak skus harmancekovy cajik, kvapky Hylak, probiotika, a nech skusi vypit teplejsiu vodicky , a taktiez skus ju nechat sediet vo vani v teplej vode aspon 20 minut , aby sa jej crievka nahriali a nech ma dostatok pohybu, aby sa jej creva pohli🙂My sme takto trpeli 7 dni az nakoniec som sla so starsiou na gastro, kde nam predpisali Duphalak 😉

sssimi
12. sep 2010

Júj drobček malinký. Ja som ti chcela napísať slivkovú šťavu, ale keďže ju nechce tak neviem. U nás zaberie do dvoch hodín. Inak vraj aj celkovo kompóty pomáhajú. Tak ak aj nechce šťavu skús jej dať aspoň slivku zaváranu alebo najlepšie ak máš možnosť tak čerstvú. Moja malá má teraz už dlhšie riedku stolicu, lebo sa stále napcháva slivkami.

evkacka
12. sep 2010

ahoj my sme mali rovnaký problém 😖 a hlavne ked som uvarila krupicovú kašičku z KM 😖 ale vždy nám zaručene pomáha vývar z ovsených vločiek, zarobím do neho kašu alebo sunar, ale aj takú zriedenú s vodou namiesto čajíku, a hned sa vykaká, držím palčeky 🙂

marianca
12. sep 2010

Gabrielkaa skús porozmýšľať čo a koľko papá. Potrebuje mať v strave veľa tekutín, polievky, pri zápche sa dáva vypiť aj trocha teplej vody, zaváraniny, výživa, nech žužle tmavé cerálne pečivo, kôli vláknine, tú slivkovú šťavu skús zriediť s vodou a tak jej dať vypiť, možno je to pre ňu moc sladké a keď nechce skús nejakú inú zaváraninovú šťavu hocijakú jahodovú, marhuľovú, broskyňovú....Keď papá kyselé skús jej dať piť šťavu z kyslej kapusty, nie každé dieťa to chce, ale napr. môj malý to zbožňuje... Skus jej postrúhať jablko a zmiešať ho s ovsenými vločkami, prípadne akékoľvek iné ovocie jej daj v akejkoľvek forme a hocijako pomiešané. Predávajú sa hocijaké jogurty s cereáliami-activia.....
Skús jej bruško masírovať, cvičiť s nožičkami.
Aj keď sa jej to nebude pozdávať, určite sa nájde niečo čo jej chutiť bude a určite jej pomôže...

dara76
13. sep 2010

Ak nema moc rada ovocie, tak vyvar z ovsenych vlociek, pripadne lanove semienka a probiotikami nic nepokazite.

murinka
14. sep 2010

teplá voda alebo 100% džús 😉 nam toto vždy pomôže 🙂

mam4
14. sep 2010

my sme striedavo bojovali rok so zapchou, nakoniec sme zasli k detskej gastro-neviem co a konecne nam poradil niekto kto sa vyzna, spravili nam aj ultrazvuk a konecne kakame bez placu skoro kazdy den, niekedy aj 2x za den ...
nam pomohla "dieta" cize uplne vynechanie urcitych jedal ( krav. mlieko, detske susene mlieko, tvaroh, tvarohove kremy,biele pecivo, kysnute cesta, sladkosti, ovsene vlocky, pomarance, pomaranc.dzus, ovocne caje ) namiesto toho sojove mlieko, alebo kysle mlieka(s grankom pre chut),obycajne jogurty s probio.kulturou napr.sabi, vela ovocia a zeleniny, celozrnne pecivo, ovsene vlocky len uplne rozmocene na kasu, do jedal pridavame lanove alebo sezam.semienka... rano na lacno co najtelpesiu vodu, cajik alebo "odvar" z lanovych semienok...
este stale obcas berieme duphalac sirup, zo zaciatku kazdy den 2,5 ml do napoja, ked este bola stolica tvrda po zapche, tak sme mastili ritku s lek.vazelinou "zvnutra" aby sa to lahsie smyklo von...
tiez nam poradila teply kupel + predtym podat ten duphalac + pomastit ritku
to zabralo vzdy ked bol velky problem a plac 😒
drzim palce, nech sa vam to zlepsi ale mozno by ste mali aj vy navstivit detske gastro, aby sa vylucila nejaka "vada" crievka ak to u vas pretrvava dlhsiu dobu ...

babatko37
14. sep 2010

U nás vždy zabrali slivky alebo čučoriedky, prípadne ešte so šľahačkovou smotanou.

zoeno.1
14. sep 2010

u nas zabera acidofilne mlieko a biely jogurt 😉

vejula
14. sep 2010

moj synček ma od začiatku problem s kakanim a od kedy mu davam probiotika BIOGAIA je všetko v poriadku... Skus ich su velmi dobre a možu sa brať už od 3 mesiaca života 😉

janka_pn
14. sep 2010

ako by si o nasej elle pisala ☹ predtym kakala aj 4 krat dene, take skor redsie a potom zo dna na den, bobky, ze s nimi mozem okna rozbijat 😢 , no skusim, tu slivkovu stavu, vodu a ako mam spravit ten odvar z ovsennych vlociek? 😕 akoze vyvarit ich a scedit?? a do toho susene mlieko??

kukucka26
14. sep 2010

jednoznacke BIO GAIA homeopaticke probiotika ja som mala prestrasny problem raz za dva tyzdne a to som "rodila"a krv na konecniku beriem pravidelne 5 kvapiek rano na den a mam kazdy den stolicu a vetre , dostupne v lekarni cena cca 10 eur. jednoznacne nepozerat na cenu

moncicka77
14. sep 2010

môj syn ma 15.mes.a tiež ma mesiac krvavu stolicu tvrdu...a pomahla activia bilela sladka.,ale radšej k lekarovi ak je viackrat krvave,môže byť niečo aj na črevach...

kazdovci
14. sep 2010

hrusku, jablcko...jogurty. po probiotikach v kvapkach a tabletkach by som siahala az ako posledny pokus. vela vody pit, deticky tazsie kakaju ked malo piju. daj jej pit to co jej chuti,hlavne veeeelaaaa

u2jana
14. sep 2010

u nás pomáha activia, slivkovy dzus a tiez kludovy rezim - ked chcem aby sa vykakala, tak s nou nikde nejdem, dame akctiviu, dzus a cakame, hrame sa - to vacsinou pomoze.

lea79
14. sep 2010

u nás pomohla probiotická kaša, slivkový príkrm a Infant Dophilus= probiotiká

pimpa
16. sep 2010

jednoznacne zaberaju susene slivky na noc namocene vo vode 😉

katekate
17. sep 2010

ak slivky nechce jest tak skus susene zaliat horucou vodou, nechat odstat a z danej vody pripravit mlieko alebo kasu ... vraj to zabera aj tak ...