Zastavenie laktácie bezprostredne po pôrode

dejna077
23. apr 2014

Ahojte dnes som 4den po porode od 2dna stiahnuta obvazom. Dnes ma zacali na dotyk dost boliet prsia pod obvazmi vystupuju mi hore kde obvaz nemam snazim sa obmadzit pitie pila som v tehu cez 4l tak som stiahla na 1,5l ale dnes ako ma to zacalo boliet sa snazim okolo 0,5l. Laktaciu musim mat zastavenu so zdravotnych dovodov. Netesi ma to ale co uz. Lieky mi ziadne nedali dnes mi manzel kupil ricinus communis ch30. Poradte mi co mam robit aby sa prsia nenalievali. Bojim sa zapalov. Este sme v porodnici.

sviecka
23. apr 2014

ahoj, mne tiez museli zastavit, a dali mi to injekciu aj tabletky, ktore som brala 2 tyzdne. ja som musela zastavit prave kvoli tomu, ze som mala strasny zapal... takze urcite sa sleduj a davaj na to pozor. a skus sa popytat na tie lieky.

amonda
23. apr 2014

@dejna077 nechapem,preco ti nedali lieky, ja som ich dostala a brala tusim dva tyzdne. Skus si dat sportovu podprsenku na ten obvaz, taku o cislo mensiu,mne to pomahalo.

lullu86
23. apr 2014

Rozhodne si treba mlieko odstreknut ak citite tlak v prsnikoch,nie vela pretoze cim viac sa odstrekuje tym viac sa tvori...len tolko aby prestal ten tlak a po par tyzdnoch to bude dobre. Ak mate aj hrce na prsnikoch treba ich rozmasirovat v teplej sprche a opat zviazat. Treba potom aj tesnu podprsenku a pitny rezim mozte mat aj viac ako pol litra. Aby ste zasa neuskodili sama sebe predsa telo je po porode oslabene....A pocula som?ze zabera aj pitie matoveho caju,len toto neviem ci je mytus ci pravda,ale ostatne mam odskusane..

dejna077
autor
23. apr 2014

@amonda
@sviecka nechapem ani ja vsetci mi hovorili ze dostanem nejaku injekciu a nic len citim ako mi tvrdnu prsia mam na sebe plienku a dva na fest pritiahnute elasticke obvazy. Slovenske zdravotnictvo... Vraj sa to tu riesi takto ze nie mediakmentozne... Inak nebolo vam po tych tabletkach zle vraj maju more neziaducich ucinkov.

dejna077
autor
23. apr 2014

@lullu86 odstriekavat mi zakazali tak ja som z toho jelen vsak v nemocnici by mali cosi vediet nie?

amonda
23. apr 2014

@dejna077 ja som nemala po tych liekoch vobec ziadne problemy,vsetko uplne v pohode, som prekvapena, ze to neriesia aj podporou s liekmi...drzim palec, ale byt tebou,tak sa stazujem a furt ich otravujem 🙂

amonda
23. apr 2014

@dejna077 mlieko si nesmies odstriekat, lebo to podporuje spustenie....to ucite neee

lullu86
23. apr 2014

Ak nechcete riskovat zapalenie tak to pnutie v prsiach treba uvolnit. Staci len trochu,mlieko sa strati po 2-3 tyzdnoch uplne. Odtreknite len ked bude tlak velky...urobitee to mozno par krat a potom uz ani nebude treba...bude sa tvorit menej a menej

katkas1
23. apr 2014

normalne chod k zenskemu alebo posli manzela nech ti predpise lieky na zastavenie laktacie, ja som tiez brala, prve 3 dni som isla skapat od bolesti ale potom pohoda

luba41
23. apr 2014

radšej bez liekov...prsia nechať volne a odstriekavať trošku do polavenia najväčšieho napätia..prepáč, ak to nie je tajomstvo, z akého zadravotného dôvodu je nutné zastavenie?
@dejna077

lulu369
23. apr 2014

@dejna077 ahoj, tak to je smutné...Ale skús si dať na prsia obklady z bieleho vína a stiahnúť 😉 možno ti to príde ako babský recept, ale ja ho mám osvedčení 🙂 ja som si takto laktáciu zastavila, skús možno pomôže aj tebe

lulu369
23. apr 2014

@dejna077 no to je naše slovenské zdravotníctvo...mliečko pokiaľ máš tlak v prsníkoch treba odstriekať troška, pokiaľ sa vyskytnu hrče, ale celkovo prasia budú tvdé tak rozmasírovať v teplej sprche a znova stiahnuť...a keď budete už doma skús tie zábali z bieleho vína (keď nechcú dať žiadne lieky) a ztiahnuť...mne to pomohlo a laktácia sa mi zastavila aj bez liekov

katusap
23. apr 2014

@dejna077 ak ich mas naliate velmi, ze bolia, treba odstriekat tolko, aby sa zmiernil ten tlak, inak chytis zapal a budes mat obrovske bolesti....a inak tiez som riesila zastavenie laktacie tymi homeo co mas aj ty - do dvoch tyzdnov bolo po mlieku....sice som si dala predpisat lieky na zastavenie, ale po precitani pribaloveho letaku som zhodnotila, ze take svinstvo do seba nikdy nehodlam dat a brala som len ricinus

jaruska8
23. apr 2014

Sú na to lieky... Nechápem, prečo ťa takto trápia. Mne sa zastavila laktácia pekne rýchlo po nich.

jaruska8
23. apr 2014

@katusap No tie vedľajšie účinky boli strašideľné, hlavne, že to sú lieky na Parkinsona, ale zase... Mne nič iné nepomohlo a neostávalo...

kacena4
23. apr 2014

urcite ak si este v nemocnici niekoho tam nakopni nech ti daju lieky a jasnacka popri tom aj stahovat inak sa ti zapalia prsia lebo ked ich mas uz naplnene tak co s tym mlieckom ☹ kopaj a kopaj a nedaj sa nech ti daju injekciu alebo lieky

katusap
23. apr 2014

@jaruska8 ja som sa rozhodla najprv vyskusat tie homeopatika a ak by nezabrali, tak by mi tiez ine nezostavalo, len tie hnusne lieky, ale nastastie homeo zabrali

dejna077
autor
23. apr 2014

@katusap viem tie lieky maju more neziaducich ucinkov.
@lulu369 mam pocit ze som to uz niekde pocula
@katkas1 so zenskou som volala hovorila ze som uz druha ktorej to za posledny tyzden musi takto riesit lebo lieky nedali
@luba41 nemozem u mna sa laktacia nemala vobec spustit bo ja mam zakaz od psychiatricky mam vysoku pravdepodobnost na lakt. Psychzu.
@lullu86 hovorim mne to mlieko nemalo ani nabehnut

Bojim sa neziaducich ucinkov tych liekov tych liekov lebo sa nebudem potom vediet postarat o malu. Mali mi to davat tu... Uz by som mala polku za sebou a ak by bolo zle tak by sa to dalo vysadit... Gynda mi poradila tie homeo brat kazdu hodinu nech cim skor nastupi ucinok ale to sa mi zda moc. Tiez ze mam odsat mlieko a prazdne prsia vyviazat. Tu som bola za lekarom a povedal mi ze maju silne vedlajsie ucinky na psychiku ze by aj tak pre mna neboli dobre.... Som velmi rozculena lebo toto je v mojich ociach zanedbanie zddravotnej starostlivosti. Pritom od sekcie kricim ze zastavit laktaciu. Teraz ked mam mlieko uz je neskoro plakat... Bud dam namet na reporzaz alebo podnet na urad pre zdr. Starostlivost. Lebo ako som pisala moja gynda hovorila ze tento tyzden som druha ktorej zastavuju laktaciu bez liekov. Kurva keby poviedia ze stoja xy€ a ze ich treba platit tak ich zaplatim... Ale teraz riskujem laktacnu psychozu ohrozenue dcerky a spatny navrat k anidepresivam coby som nerada snad sa tomu vyhnem... Topolcianska nemocnica nikdy viac... Zajtra pojdeme domov co i na reverz!

milota164
23. apr 2014

co sa tyka homeopatik treba sa poradit s homeopatom ale zvyknu sa brat aj kazdu hodinu , z byliniek pomaha zastavovat laktaciu salvia skus , ja som sa jej strasne vyhybala vraj dost podstatne vie ovplyvnit laktaciu

jaruska8
23. apr 2014

@dejna077 Šalvia a ľadové obklady...

lenka_21
23. apr 2014

@dejna077 teraz mam trosku chaos ... Doporucili ti zastavit laktaciu, lebo mas nabeh na laktacnu psychozu? To zistili ako? Z toho co pises chapem, ze mas nejaku psychiatricku diagnozu? Aku? Ja mam depresivno-uzkostno-panicku poruchu a brala som lieky aj pocas tehu a aj dojcenia, uz pocas tehu som sa citila Ok a potom som mala po porode par dni tazsie stavy, ale nakoniec to preslo, psychiatricka mi povedala, ze je to nasledok narkozy a ze to prejde - mala pravdu 😉
V nemocke robili paniku, vraj nemozeme kojit, dieta zomrie a podobne kraviny, ale ja som ich nepocuvala. Moje davky liekov boli na minimalnej urovni a prestup do mlieka je velmi maly. Nakoniec sa mi podarilo lieky uplne vysadit - pod dohladom psychiatricky a dnes dojcim uz 2 dieta. Hlavne sa porad s niekym kto sa rozumie laktacii, mne najviac pomohli baby z Mamily - www.mamila.sk Da sa tam napisat popr.mozes kontaktovat laktacnu poradkynu zo zoznamu.
Co sa tyka laktacie, ta sa neda zastavit svihnutim prutika, proste si porodila a laktacia sa spusti. Z toho co viem tak najrozumnejsiu radu ti tu dali @lullu86 @katusap ... Nemusis sa zvazovat, ani tlacit ziadne lieky, injekcie a pod., nepit vodu ... Vodu treba pit normalne v ramci normy, ked citis velky tlak tak si trosku mliecka odstriekaj, aby sa ten tlak uvolnil ... masaze hrciek pod sprchou ako pisali baby a laktacia bude pekne sama ustupovat (mam zopar prikladov okolo a takto to zabera najlepsie).
Taktiez sa prestan stresovat, znervoznovat a hecovat, lebo to je pri psychiatrickej diagnoze najhorsie. Urcite sa o malu perfektne postaras a aj keby si sa mala vratit k AD absolutne nic sa nestane, horsie by bolo ak by si ich nebrala a tvoj stav sa zhorsil. AD napriek tomu, ze su vnimane dost zle, nie su ziadne strasne lieky, niekto berie leky na srdce, niekto na alergiu a ty na hlavu 😀 😀 😀 Skor by som riesila ako na to prisli, ze musis mas laktacnu psychozu, kedy si prestala brat lieky, aku mas diagnozu...lebo mozno kojit by si v pohodke zvladla ...

katrinka8
23. apr 2014

Ahoj, aj šalviový a mätový čaj zastavujú tvorbu mlieka - aj som čítala A aj nás na to upozorňovala laktačná v pôrodnici. Držím päste, nech to zvládneš. A gratulujem k dcérke 🙂

radkatt
23. apr 2014

baby tie homeopatika sa mozu brat aj len na spomalenie laktacie, ked je straaasne vela mlieka? Da sa aj popri nich kojit dalej?

lucinocka
23. apr 2014

@dejna077 odstriekavat budes musiet, lebo ten tlak nevydrzis, ale len ked budu uplne plne tvrde a bolestive, len tak aby si uvolnila tlak..a supni potom do podprdy petrzlenove listky 🙂 Pomaha, osobna skusenost🙂

lulu369
23. apr 2014

@dejna077 naozaj toto naše zdravotníctvo stojí za to! ach jaj tak to nemáš závidenia hodnú situáciu ☹ prajem Ti nech všetko dobre dopadne 😉 mne tie zábali z bieleho vína poradila jedna tetuška, nie som veľmi na niečo takéto, ale lieky na zastavenie laktácie som nechcela a ani som sa v lekárni nepýtala na žiadne homeopatiká...

katusap
23. apr 2014

@radkatt to je na zastavenie laktacie....ak mas vela mlieka tak odporucaju prijimat menej tekutin

lentilka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
23. apr 2014

@dejna077 tak si trochu odstriekaj ,ked ta bolia z naliatia,ale iba trochu, aby zasa organizmus to nechapal ako dopyt(krmenie)..a postupne vzdy menej a menej odstriekaj.. ono postupne organizmus zisti,ze je maly dopyt a postupne sa tvorba utlmi..inac, neriskovala by som mastitidu, preco ti nedali lieky,ale ti zastavuju laktaciu ako v stredoveku??

samantha223
23. apr 2014

@jaruska8 NA JA SOM TIEZ MALA PARLODEL, NA PARKINSONA, AJ HOMEO, NO AJ PO ROKOCH MAM MLIEKO. AJ MNE BOLO PRISERNE ZLE Z TOHO, NO MLIEKO MAM STALE. aUTORKE ODPORUCAM, TROSKA ODSAT , ABY SA UVOLNIL TLAK A NEZACAL ZAPAL, VZDY ODSAVAT MENEJ A MENEJ ( DO UVOLNENIA) A NAKONIEC NEODSAT NIC. @dejna077 ,

jaruska8
23. apr 2014

@samantha223 Nuž, každý je iný, mne sa úplne stratilo... A ani zle mi nebolo.