ADHD a liečba liekom Strattera

maargii7
10. sep 2017

Ahojte, chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti s liekom Strattera predpisovanym deťom s ADHD... ĎAKUJEM. 🙂

liviana1
10. sep 2017

Nemam skusenosti s liekmi no namiestko chemie skus bezlepkovu dietu resp nizkosacharidovu (knizka od americkeho neurologa Psenicny mozog/Zdravy mozog od Davida Perlmuttera).

sisaka
10. sep 2017

@maargii7 ako dieťa zareaguje je veľmi individuálne, lieky na ADHD sú posledná možnosť, po ktorej by mal psychiater siahnuť, treba dobre prekonzultovať s viacerými odborníkmi kým sa rozhodnete tento liek podávať dieťaťu.

denisa098
10. sep 2017

Skuste este kruzky,tanecna,futbal,snad by to bola lepsia volba...

kamajka
11. sep 2017

@maargii7 nemali sme dobrú skúsenosť... dcéra bola ako vygumovaná, oči prevrátené, arytmia... dostala stratteru ako 7ročná kvoli problémovému správaniu ako doma tak aj v škole, testy IQ pásmo mierneho nadpriemeru.. ja som to vysadila po konzultácii s lekárkou, chvílu potom ešte brala nejaký liek už neviem ako sa volal, niečo na A... ale nepamätám si.. dnes má 13 a pol, je svojská ale trochu s z toho vyrástla, dokonca chodí už do tercie na 8roč.gymnáziu... čo jej prospelo, potrebuje razantnejší režim a prístup...a hlavne pravidlá.

jantato
11. sep 2017

@kamajka a nemali problem zobrat na 8 rocne gymnazium dieta s ADHD?

kamajka
11. sep 2017

@jantato nie... preco? Mali by mat? Ved to nie je retardovane dieta... je najlepsia v anglictine z triedy.

madeline1
11. sep 2017

Precitajte si najskor co ADHA znamena a nerobte s nadpriemerne inteligentneho ,,cudaka", retardovaneho...

ja by som dietatu s ADHA ziadne lieky nedavala. Nevnimam to ako chorob. Miestami mi to pripada skor ako dar. Zabijat to chemiou, ktora ju bude utlmovat a na ktoru si este aj zvykne?! no neviem neviem...

jantato
11. sep 2017

@kamajka nemyslim ze je retardovane a podobne, mojmu tiez ide ucenie , je 3tiak na ZS, ale jedna pani mi spominala ze niektore skoly nechcu brat deti s ADHD a to ma zarazilo,som sa cudovala tiez , hovorila mi ze nemala vela skol na vyber. Tak ma to napadlo ked som si precitala,ze na 8 rocne gymnazium, lebo 8rocne gymnazium aj mna pre mojho napadlo,v pripade ze by mu ozaj ucenie pekne islo stale....

kikusa999
11. sep 2017

@madeline1 presne S Vami súhlasím. Mám dcérku s ADHD A je neuveriteľne šikovná. Slovné úlohy rieši Z hlavy A od prvého ročníka sme vôbec nemuseli robiť s ňou DU lebo všetko zvládla sama. Od začiatku som lieky odmietla A vôbec neľutujem. 😉

jarka91
11. sep 2017

@maargii7 stratteru určite nedávajte 😱 To uz nebude vaše dieťa! My sme davno brali a boli sme s toho všetci hotoví ako syn vyzeral ako sa spraval , skuste niečo iné.... na prirodnej baze na upokojenie, drzim palce

liviana1
13. sep 2017

Este len na zamyslenie. Niekedy sa staci pozriet na nas denny zivot. Ci ADHD nesposobujeme dietatu my. Mobil, pocitac, TV, stale nejake akcie, ziadny klud, cely den len aby sa spravalo milo a disciplinovane, neustale rozkazy bez prosim a dakujem aj ked to vyzadujeme od neho, prekonany rozvod, lietame cely den, .. . Dieta je nas obraz. Ukazuje vam co VAM chyba. Mozno uvidite co mate VY zmenit. Ono je normalne, to my dospely sme nenormalny a nechceme zmenit nás, náš zivot ale jeho. Niekedy ho skuste natocit na video a putit mu spatny obraz. Natacajte pekne zazitky a namiesto TV, mobilu, pocitacu mu pustajte vase spolocne momenty stastia.

emilia25
13. sep 2017

@liviana1 kedy si nieco ako adhd neexistivalo.raz som pocula jedneho psychologa deti dnes maju 1000hraciek od vymyslu sveta a preto maju problem so sustredenostou.kedy si mali deti jedno auticko a hralo sa s tym cele hodiny a dni.dnes tak 5min a nezaujem.

madeline1
13. sep 2017

@emilia25 ale existovalo, len to nik neriesil....

a je fajn, ze maju viac hraciek...rozvija sa im tvorive myslenie...

maargii7
autor
14. sep 2017

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za podnetné odpovede a názory... mnohé som si uvedomila... Môj syn potrebuje naozaj niečo iné ako lieky. Ešte raz vám moc krát ďakujem!!🙂❤

kacena4
14. sep 2017

@liviana1 @emilia25 prepacte zienky evidentne neviete co je to adhd. existovalo aj pred 50timi rokmi len malo iny odborny nazov, dnes prevzalo medzinarodny nazov adhd (z anglictiny. je to normalny psychiatricka porucha. niekedy v najtazsych pripadoch diagnosticka dokonca aj na eeg ci mri, t.j. porucha mozgu, predtym taketo deti zatvarali do ustavov, liecebni, ci deti navstevovali specialne skoly. ako sa volali za sociku? neviem si spomenut... ☹ dnes si to nechceme pripustit ze adhd ma aj "moje" dieta bojujeme za neho a vieme mu prisposobit ucebny plat, individualny plat a studuje v beznej ZS, MS a ucitelky sa s nim snazia "bojovat" a zaclenit ho do kolektivu ostatnych deti. kto taketo dieta nema nepochopy... a ak lekar navrhne liek asi vie preco. nie pre upokojenie a odstavenie dietata, ale preto, aby mu pomoho zvladnut stres, paniku, napatie, i uskost v jeho organizme, aby mu do buducna nesposobil depresie ktore by mohli viest s sebaposkodzovaniu ci s ublizovaniu inym....

liviana1
28. sep 2017

precitajte : Knizka od americkeho neurologa Davida Perlmuttera Psenicny mozog/Zdravy mozog (nizkosacharidova, bezlepkova dieta). Vyskusajte drzat 6 mesiacov. Niekomu sa zlepsi chovanie aj priznaky uz po tyzdni,mesiaci.

kacena4
28. sep 2017

@liviana1 neviem o com je kniha ale bacha na to v amerike sa pouzivaju modifikovane obilniny, t.j. upravovane, je v nich viac cukru ako v beznych europskych obilninach, takze tato kniha je uplne bezpredmetna pre nas europanov.
a bezlepkova a nizkosacharidova je nieco uplne ine!!! zdrave deti je u nas zbytocne drzat na bezlepkovej diete je to neprirodzene pre nich, mozno zmenit druh obilniny ale nie uplne vysadit. ine je to o cukroch a adhd detoch....

liviana1
3. okt 2017

@kacena4 ja sama mam vysledky po 2 tyzdnoch diety. Nie teda pri adhd a to nemam ani celiaku ani alergiu na lepok. A nezijem v amerike. V kamoskynom bioobchode prave vcera jedna zakaznicka spomynala tuto knihu. Jej mama ma crownovu chorobu a ze doktori sa nestihli cudovat v akom je dobrom stave vdaka tejto diete. A ona sama tiez ze ma imunitne ochorenie a na chvilu to na dovolenke porusila a znova zacala mat problemy. Takze potom o com to je. To netestuju ci tolerujes alebo netolerujes rozne zlozky "normalnych" potravin. Nech kazdy skusi a nech robi podla toho co mu spravilo dobre. Ja mam tiez vlastnu skusenost, Najskor som vysadila lepok na 2 tyzdne uplne a teraz sem tam zhresim. No nemam totalnu unavu co som mala, nenafukuje ma, sama sa cudujem ako mozem fungovat den/noc pri tych mojich 3 detoch. V amerike maju a tu nie? Ze je to bezpredmetne si nemyslim.

sasajanaj
22. okt 2018

@liviana1 sýty hladnemu neverí a ďalej radšej nereagujem.