Bronchovaxom - uživanie,skúsenosti

kvetinka0099
15. feb 2018

Ahojte baby, malemu 3r. Predpisala alergo. Broncho vaxom prasky povedala ze to ma na 30 dni a rano na lacno mu to mam davat, uz to berie 2 tyzdne ale v letaku som sa docitala ze 10 dni sa berie a 20 dni pauza a tak to 3 mesiace, len teraz neviem ci mu to mam davat cely mesiac , maly ste aj vedlajsie ucinky maly sa sem tam stazuje ze ho boly brusko ale ked sa vykaka tak je ok, aj menej papa ako keby mal plny zaludok neviem ,moze to byt vedlajsi ucinok?

willino1
15. feb 2018

zaleží na druhu liečby ... ak imunolog povedal že to má brať takto tak nech to berie... pokiaľ viem sú 3 možnosti užívania... a malý má tu tretiu... moji krpci majú prvú... a vedľajšie účínky? ja nič nepozorujem.... krpci sú aj tak stále chorí (teraz konkrétne chrípkujeme...) ale inak nič... len dúfam, že to pomôže a nebudeme chorí 12 x do roka 🙂

lumma
15. feb 2018

Ja ho beriem celý mesiac vkuse, dr mi nedala žiadnu pauzu ako je písané v letáku, vždy ráno nalačno.

nelinka2009
15. feb 2018

10 dni a pauza je to super brala 2 roky a potom 3 roky v kuse zdrava

jana_eyre
15. feb 2018

moj 17m to teraz v januari bral 10dni pil, 10dni pauza a tak 3x.. pocas brania bol zdravy, ked to dobral je uz 2x chory.. ale prvy krat len lahsie a az teraz zase horsie, co. pokladam aj tak za uspech potom co ma. zasebou.. vedlajsie ucinky mal hlienity kasel, ale najma. v noci mal to tak len ked to pil, pocas pauzy nie..

najlepsie urobis ak zavolas alergologicke a opytas sa na to co ti je nejasne.. ale ta bolest bruska asi nebude suvisiet, kedze je to liek na dychacie cesty..

kris557
15. feb 2018

Aj nasa starsia to brala ked bola skolkarka.
Nepamatam si presne ako ale dala nam k tomu taku kalendarikovu schemu a podla toho sme to uzivali.
Uz je vyradena par rokov z imuni-alergo.

zankaj
15. feb 2018

Nasa to brala. No nic aj tak bola chora aj pocas brania. Teraz ma rybomunil a tiez chora stale 😩

janickacrazy
15. feb 2018

Môjmu synovi to veľmi pomohlo, bral to s prestávkami 3 mesiace, odvtedy nebýva tak často chorý ako predtým.

zuzanadringus
15. feb 2018

Syn bral tiež, 1mesiac kazde ráno a potom po 10 dní, ako je v letaku.

lindusss2016
15. feb 2018

Moja brala este v lete 10 dni a 20 pauza. Chora odvtedy nebola, ale ani dovtedy. Dostala to na zaklade krvnych testov a tie jej bude opakovat, ak sa to nezlepsilo, tak to chce este raz nasadit. Vedlajsie ucinky som nepozorovala ziadne

kvetinka0099
autor
15. feb 2018

Nema nejake vedlajsie priznaky ani kasel, akurat hlieny ale bez kaslu boly sme na orl ma zapalenu nosnu sliznicu dlhodobo aj hrdlo take zacervenane ale teraz som mu pozerala ale uz nema hadam mu to pomoze a zajtra zavolam na alergo.

kvetinka0099
autor
15. feb 2018

@zuzanadringus a pomohlo mu to?

kvetinka0099
autor
15. feb 2018

@lindusss2016 mala nejaky zapal v krvy?

lindusss2016
15. feb 2018

@kvetinka0099 nie len zlu hodnotu igg protilatok

pininka
16. feb 2018

@kvetinka0099 to urci alergolog ako sa ma brat,aj my sme brali inak ako bolo v letaku. Prvy syn na to reagoval super,nebol vobec chory,druhy dostal opacnu reakciu, strasne ho dusilo, doktorka tvrdila ze ma brat dalej,ze to nieje z toho, ale potom tri ine doktorky a aj ine mamicky mi potvrdili ze u vela deti nastane opacna reakcia. Okamzite sme ho vysadili,kaslal este 6 tyzdnov kym to z neho vsetko vyslo a to mal vsetky testy aj na orl ciste. Viac som mu to nedala a tiez je maloco chory.

kvetinka0099
autor
16. feb 2018

@pininka a on to bral ako?a po vysadeni nebol chory ? On nekasle ani nic ine, len dufam ze mu to pomoze.

pininka
16. feb 2018

@kvetinka0099 uz si presne nepamatam ako to bral,ale viem ze inak ako bolo v letaku. On nebyval vobec chory, mal ale hrozne vysledky z krvi, nasa detska povedala ze s takymi vysledkami deti uplne davaju prec z kolektivu, na gastre ho ukazovala ako unikat pre medicinskych reprezentantov. Preto som mu uz nic nedavala a nebol chory tak ako aj predtym nie. Ani starsi nebol vobec chory, takze tazko povedat,ci mu to pomohlo,alebo ma proste taku imunitu.

jankavanova
3. mar 2020

@willino1 mne to odporučil ráno a večer môže byť, není to silné? A nikde sa neviem dočítať co to vlasne obsahuje. Môžte mi napisat

janula2511
1. máj 2022

@willino1 prosím ťa vieš mi povedať ako sa berie broncho vaxon?syn má predpísaný .to viem že prvý mesiac 30 dní musí brať a potom ďalšie mesiace ako?