Liptovský Hrádok - Liptovský Ján

erikad82
28. júl 2022

Ahojte! Prosím o pár dní ideme na vytúženú dovolenku do L.Hradku. Máme v pláne ísť pozrieť Stanisovsku jaskyňu. Prosím vedie k nej len jedna cesta? Myslím z Hrádku popod horu okolo Kade a hore cez dedinu k jaskyni. Dá sa tam ísť aj inou trasou,nie cez celú dedinu? Vopred ďakujem za každú odpoveď ♥️

niekto2hy
28. júl 2022

Je aj cesta z L.H do L.J...

aduskatt
28. júl 2022

My sme inú nenašli, pred dvoma týždňami sme boli. Je to ale fajn prechádzka

erikad82
autor
28. júl 2022

@niekto2hy
@aduskatt áno prechádza prekrásna,boli sme min.rok no nazad už sme peši nezvládli s deťmi... Ono by sme aj zvládli len bolo dosť hodín a popod horu z L.J do L.H no netrúfli sme si. Teraz by som rada vedela či k jaskyni vedie aj iná cesta. Hlavne kvôli atrakciám,aby sme ich trocha obišli 🤭

aduskatt
28. júl 2022

@erikad82 z Jána len jedna, možno ale z Hrádku do Jána sa dá ísť rôzne, to ale neviem iste

sindy21
28. júl 2022

@aduskatt ono dalo by sa ísť z Jana do Podturne a odtiaľ popri hlavnej ceste do Hrádku...neviem , či je to lepšie, je to isto dlhšie, ale z Podturne ide napr autobus alebo vlak do LH

aduskatt
28. júl 2022

@sindy21 ale autorka sa pýta na opačný smer

sindy21
28. júl 2022

@aduskatt ok tak ako sa dá ísť z Jana do Podturne a do Hrádku, tak isto sa dá ísť aj z Hrádku do Podturne a odtiaľ do Jana....ja len,ak nechce ísť popod horu...napr kvôli medveďom...

gab
28. júl 2022

@erikad82 da sa smerom od Hradku, ked prides do Jana,ist popri cintorine,stale rovno popri Stiavnici,vyjdete na velku luku a hore kopcom ku Avene,cez les ku Alexandre,cestou ku Galanto a potom zase cez les,ale tam neodporucam,jednak medvede a mohli by ste zabludit,pokial to tu nepoznate. Cesta je rusnejsia,vela ludi,ale bezpecnejsia. A cesta naspät, od jaskyne - to vezmete obracene.A ak sa uz rozhodnete ist,tak sa aspon hlucne rozpravajte😉.

erikad82
autor
28. júl 2022

@sindy21
@gab hlavne to,že nepoznáme to tam a ešte ak by sme mali natrafiť na medveďa... No neviem.... Min rok sme mali šťastie,natrafili sme na autobus a ten nás vysadil na takej križovatke,odtiaľ sme išli ďalším autobusom. Ale poviem vám viezli sme sa a nevedeli sme kde,vystúpili sme a nevedeli sme kde 🤣 našťastie sme to brali akčne,no deti mi už boli unavené veľmi a aj sa báli kde skončíme...

gab
28. júl 2022

@erikad82
Da sa aj tak ,ze vystupite v dedine a pojdete smerom ku Kadi ta je pod cintorinom a mozete pokracovat ako som pisala vyssie. Alebo z Hradku cez Borovu Sihot cez hojdaci most,popri Vahu smerom popod horu do Jana
Z Hradku do Jana priame linky nechodia,jedine sa zviest do Podturne bud vlakom alebo busom a potom cez dalsi hojdaci most do Jana, alebo cez Uhorsku Polikom do Jana.

gab
28. júl 2022

@erikad82 to vas vysadil na razcesti ,tam stoja tiez vsetky autobusy smer Hradok,Poprad a okolite dediny

erikad82
autor
28. júl 2022

@gab áno na rázcestí. Ubytovanie máme na Borovej Sihoti. Do Jana pôjdeme popod tú horu,no nazad už je horšie ...

gab
28. júl 2022

@erikad82 je to dost streka,zalezi v akej kondicke su deti, lebo len z dediny hore k jaskyni to je dobra,fakt dobra hodina. Ak by ste vzali trasu ako som vam popisala treba ratat par zas dobrych minut navyse,lebo je to dlhsia trasa cele to obchadzat. + k tomu cesta z Borovej do Jana,ale na celodenny vylet to.je super, obed si mozete dat na Strachanovke alebo pod Krielom, pivko pri Kadi a super rovna ciara spæt popod horu do Hradku. A este si mozete nabrat Medokysu v studnicke.

erikad82
autor
29. júl 2022

@gab ďakujem ♥️