Mokré steny - prasknuté potrubie

gabcek_21
12. sep 2023

Zdravim, nemá niekto skúsenosť alebo riešil takúto vec. V dome nám vlhnu steny, mysleli sme si, že staci len zaizolovat dom nakoľko keď prší voda steká popri dome. No myslíme si či to nebude niekde v stene/podlahe prasknuté potrubie. Ak by ste vedeli odporučiť niekoho v Lm čo by vedel diagnostikovať bez toho aby rozbil pol domu a kúpeľne. Dakujem

lamonita
12. sep 2023

@gabcek_21 musíte osloviť firmu co ma potrubnu kameru. Ak je ozaj niekde prasknuté, nájdu to, označia a môžete začať kopať a potrubie vymeniť. Nie som z LM, neviem o nikom. Ale my sme na to šli takto. Kamerou

marsmykkok
12. sep 2023

@lamonita koľko to stojí? Ja v kuchyni som mala dlhodobo mokré steny aj do 1,2 metra. Ale ako viac vetrame, máme odvlhcovač tak to zmizlo. Proste príčina vysoká vlhkosť. Ale asi meter steny vlhne stále, je to od chodby kde sa nekuri tak neviem či je to len proste zlá výmena vzduchu a vyššia vlhkosť alebo to vlhne od kúpeľne ktorá susedí s tou stenou

lamonita
12. sep 2023

@marsmykkok 220eur to stalo u nás. Ale my sme mali fakt prasknuté potrubie. Takže u nás príčina nebola vysoká vlhkosť.

gabcek_21
autor
13. sep 2023

@lamonita robila vám to nejaká firma? Ako to prebiehalo? My sme mali len v 2 izbách vlhkú tú istú stenu ale teraz sme si všimli v inej časti domu tiež zospodu mokrú stenu.

lamonita
13. sep 2023

Áno firma. Ani nevosli dnu. Kameru strčili pred domom tam ako je šachta. A hľadali príčinu. Pred nimi tu boli vodari, rozbili steny a príčinu sme nenašli. Tak odporučili hento. Škoda, že najprv porozbijali 🤦‍♀️🤦‍♀️

gabcek_21
autor
14. sep 2023

@lamonita viete mi povedať názov firmy?

lamonita
14. sep 2023

@gabcek_21 mate ss