Zoznam do pôrodnice - Liptovský Mikuláš

dory11
26. mar 2021

Ahoj te mamičky chcem sa opýtať čo ste potrebovali do pôrodnice mám 3rozne zoznámi a v každom je niečo iné napísane vopred ďakujem za odpoveď

3petka
26. mar 2021

@dory11 tak pre dieťa plienky,látkové plienky, krém na ritku a nejaké oblečenie keď budete odchádzať. Môžeš si zobrať aj flašku a odsávačku ak by si potrebovala. Pre seba nočné košele ak nebudes chcieť tie ich. Základne vložky tie úplne najjednoduchšie aj tri balenia. Podložky pod seba. Niečo na hygienu, toaletný, uteráky, papuče. A to my asi stacilo

zuzanka3108
26. mar 2021

@dory11 Ja mam zoznam co som dostala od jednej maminy co rodila vo february. Ale spolieham sa aj na to, ze dostanem nejake instrukcie ked budem chodit na poradne uz len do nemocnice.

dory11
autor
26. mar 2021

@zuzanka3108 no práve že som dostala v pôrodnici ale je odlišný od toho čo mi dala gynekológicka a iní ako mi dala známa ktorá rodila v decembri

dory11
autor
26. mar 2021

@3petka ďakujem nájme vtom sa tie zoznámi líšia že je v každom niečo iné pre dieťa napísané

dory11
autor
26. mar 2021

@zuzanka3108 a môžem vediet kedy máte termín pôrodu ak nesom moc zvedava

3petka
26. mar 2021

@dory11 ja som sa balila podľa seba lebo som nestihla ísť na predporodne a návštevu pôrodnice nakoľko som rodila predčasne, jeden deň som si povedala že tak si niečo nabalim a o týždeň mi praskla voda. A pre dieťa som toho mala až moc, nakoľko oni obliekajú do svojich veci.

zuzanka3108
27. mar 2021

@dory11 ja mam termin 30.5.
Tak asi sa hlavne budem balit podla zoznamu, ktory dostanem v nemocnici. Myslim ze to bude najaktualnejsie 😀

zuzanka3108
27. mar 2021

@dory11 vy mate kedy terminik?

dory11
autor
27. mar 2021

@zuzanka3108 ja mám termínik12.4

zuzanka3108
28. mar 2021

@dory11 tak to uz za dverami veru. Drzim palceky 🙏🏻🙏🏻✊🏻✊🏻🍀🍀

dory11
autor
28. mar 2021

@zuzanka3108 dakujem aj ja držím palceky vam

zuzanka3108
28. mar 2021

@dory11 keby ste cokolvek potom potrebovali ohladom dojcenia. Som laktacna poradkyna, kludne mi napiste 😁. Drzim vam palce a nech hlavne vsetucko dobre dopadne

dory11
autor
31. mar 2021

@zuzanka3108 ahoj te mala sa narodila včera obe sme v poriadku
Kontrerne
Meno:Ella
Váha:asi3800g
Výška:49cm
Dátum 30.3.2021
Čas o 23:51

zuzanka3108
31. mar 2021

@dory11 jeeej to je skvele gratulujem srdecne 🍀🍀🍀. Vela zdravicka prajem ❤️❤️❤️

dory11
autor
9. apr 2021

@zuzanka3108 ahoj ja by som sa ťa chcela opýtať ak smiem po prosiť keď si ťa laktačná poradkyňa že či by ste mi mohli poslať dáky zoznam čo môžem a čo nemôžem jesť
A ďakujem
Ak sa smiem opýta ako sa máte vy

zuzanka3108
9. apr 2021

@dory11 ahoj jasne napisem 🙂. Jest sa odporuca viac menej to, co nam nerobilo problemy v tehotenstve. Ale aby som bola aj trosku podrobnejsia, tak samozrejme teraz na zaciatku sa neodporucaju jedla ktore nafukuju, napr. kapusta, strukoviny, toto by som na zaciatok uplne obmedzila. Taktie vacsi pozor na ovocie: jablcka a hrusky bez supky na zaciatok a len velmi opatrne zacat jest ovocie ako pomarance a jahody napr. teda ovocie ktore sa povazuje za alergeny. Ak uz budete trosku vacsi tak mozete papat aj jahody a citrusy, ale velmi opatrne a vzdy po troske a pockat ci sa neobjavi nejaka alergicka reakcia.
Odporucam jest jemne polievocky, ziadne zaprazky zbytocne a zahustovanie mukou. Jemne zeleninove, rascova s vajickom tiez, kremove napr mrkvova. Z hlavnych jedal naprirodno spracovane masko, ryza a zemiaky uplne ok, udusena zelenina, cestoviny. Pecivo pozor na cerstve kysnute, moze trosku nafukovat. Radsej zo zaciatku take dnove rozteky alebo chlebik. Napoje: caje na podporu dojcenia, nepit urcite matove caje a salviove caje, radsej by som sa vyhla bylinkam uplne, moze sa pit cista voda alebo aj mineralka nepreliva urvena pre dojcata, taktiez moze sa pit viena biela, ale treba ju predtym vymiesat lyzickou, aby sme ju zbavili bubliniek.

zuzanka3108
9. apr 2021

@dory11 dufam ze som napisala zrozumitelne. Keby si mala nejake dalsie otazky tak kludne pis rada pomozem 😇. My sa mame fajn. Uz nam odsypa do porodu, tak sa tesime uz na maleho.
Vam sa dobre dari?

dory11
autor
9. apr 2021

@zuzanka3108 ahoj áno napisla si to dosť zrozumiteľne dakujem pekne veľmi mi sa máme super ďakujem tak super že sa teším snami a želám ľahký pôrod a dieťatku nech sa dary

zuzanka3108
10. apr 2021

@dory11 dakujeme velmi pekne 😍. Keby bolo cokolvek rada poradim 🍀🙂😇

jankakiko
16. apr 2021

@dory11 dobrý deň môžem sa opýtať ako sa rodili cez tuto pandemiu ? A neviete či púšťajú aj oteckov k pôrodu ? A veľa zdravicka prajem

dory11
autor
18. apr 2021

@jankakiko ahojte pôrod bol v pohode mala som respirator ale vôbec mi to nevadilo a to ja mám obrovský problém z tím ruska mi dycha zle ale v každom čo som personálu povedala a bolo mi povedané že ak sa mi bude zle dichat dajú mi kyslík že bez problémov
A áno môže byť aj otecko pri pôrode ale musí mať antygenivi test nie starší ako 3dni ak bude mať starší otestujú ho keď budú testovať aj vás pri prijatí na oddelení ďakujem pekne kľudne ak máte ešte dáku otázku odpoviem vám pitajte sa ja som bola spokojná zo všetkým všetko mi vyhovalo