10 mesačné bábo ma diriguje

fronculka
9. jan 2015

Mamicky pomoc neviem si pomoct mam len 10 mesacne babo a rozkauje mi kam mam ist s nim co chce a co nie tlaci sa je schopny plakat aj pol hodiny pokym ho tam nevezmem alebo nedam mu to co on chce. Mate aj vy podobny problem? nechapem tomu

michaelkanr
10. jan 2015

@mima4 ja sa drzim nojho dietata-ma len 2 roky, o vacsich nehovorim. Unho redpektujem ked napr cez den nechce spat-nebecham ho v postielke vyrevat az k spanku. Takisto vecer-vacsinou chodieva spat okolo 9:30. Ked vsak cez den nahodou zaspi, tak sa mu vecerny spanok este posuva-a ja to respektujem. Nenutim ho spat a potlacat svoje biologicke potreby. A hovorim mu ako sa citim-dnes som unavena, dnes ma boli hlava, nemozem sa s tebou teraz hrat, nemozem ta zobrat na ruky, lebo mam nakup. Dkratka mu vysvetlujem, preco jeho potreby alebo ziadosti momentalne nemozem naplnit-som presvedcena ze aj toto z neho robi empatickeho cloveka. Dolezite je aj nechat dieta prejavit emocie-moze plakat, jedovat sa-ved nie je stroj. Nam stale hovorili-neplac, nie si uz decko.a potom maju ludia problem vyjadrit svoje emocie-cele detstvo boli nuteni potlacat ich.

bonnie1
10. jan 2015

@mima4 nuz ja mam stacku z vyvinovej psychologie plus prax ako pedagogicka na strednej skole. Svoj nazor na vychovu mam uplne jasny a utriedeny. Kedze som ucila predmet kde sme sa rozpravali tak viem ze detom chyba pochopenie a pocuvanie zo strany rodicov. A neviem kde si prisla na to ze nasa nema hranice. Ehm ma ich jasne a ide to uplne skvele aj bez nejakeho kultu dietata. Ako pisem ucila som a musim povedat ze vo vseobecnosti studenti boli v pohode. Ziadne triedy drzych hajzlikov ktori presadzuju svoju volu.

fronculka
autor
10. jan 2015

@romaniela praveze donedavna to bolo jedno ukazkove zlate dietatko a zrazu zacal neravacit a vsetko si vyzadovat vsetko chce po svojom.

mirkava
10. jan 2015

@fronculka my mame 9 a pol mesiaca a ked si maly nieco vydobija placom (napr. Mobl) tak sa ho nazim zaujat inak. Funguje toto: "aha aha co mame" a strcim mu do ruky nejaku somarinku, alebo hracku. Zatial to zabera

fronculka
autor
10. jan 2015

@mirkava no praveze na mojho toto nefunguje ked si nieco zaumieni tak to musi mat a hocico ine mu dam do rucky tak to vyhodi s nervami

mirkava
10. jan 2015

@fronculka ja sa snazim mojho naucit na slovicko "nono" ztvihnem palec a sprisnim hlas a ak sa zlosti alebo place tak ono ho to prejde, len nesmies povolit. Aj ked mam vycitky ze kricim na drobca, ved je este len malinky, ale musi sa naucit posluchat

domak2
10. jan 2015

@fronculka vec sa ma tak, ze nie on ta diriguje, ale ty sa nechas. 😉 Odputanie pozornosti nie je len dam mu do ruky nieco co ho vobec nezaujima, ale kludne ho vezmi, ukaz mu pohlad z okna, knizku, svetielka, chrumku proste nieco co je zaujimavejsie ako prave ta vec pre ktoru reve. A hlavne ked povies nie tak na tom trvaj, ale nie ho potom nechat pol hodinu revat. Zalezi samozrejme aj na tom co chce.
Inak aj teraz je zlate dietatko, len uz zacal viac pouzivat rozum a skusa aku moc ma 🙂

me_to_you
10. jan 2015

Treba počúvať 🙂 dieťa rodiča ALE aj rodič dieťa... Skúsiť zamietnuť poźiadavku inak ako bežne ..dúfam, že si autorka zachová chladnú hlavu 🙂

angelous1991
11. jan 2015

@something akoze prepac myslela si to ze ma moje dieta bude nanavidiet preto lebo mu nedovolim sa hodit v obchode o zem a vdupat si vsetko co chce ? moje dieta vie ze aj ked ho milujem viac ako svoj zivot musi vediet kde su hranice ... toto som tym chcela povedat ---- a ty mas este dieta male ... vychovavaj si ho ako chces ale aby nedoslo na to ze budes tiez hladat tieto rady ---- tym ze budes chciet aby ste boli kamosi a vsetko mu dovolis podla mna musi byt aj respekt .....