11 mesačné dieťa málo priberá

verculiq92
16. jan 2013

Maminky moja mala ma 11 mesiacov a 7 kil...nevyzera zeby bola chuda vobec....je velmi aktivna , ale problem je to ze strasne pomalicky pribera..nemate s tym nejaka skusenosti? ak ano co zistili vasim detom?

mirka1611
17. jan 2013

@verculiq92 ahoj, ja som mala ako ročná 7 kg a bola som uplne zdravé dieťa.... Problem bol že som proste nechcela jest, nepotrebovala, keby mama do mna netlačila kvapky mlieka od narodenia tak neprezijem. A to takym sposobom ze mi musela chytiť nos aby som vobec prehltla (sací reflex som nemala vyvynutý). A v zápätí som sa jej po hodinovom krmení dovracala.... Len ti chcem povedať, ze ak je tvoje babo aktivne a nie je vychudnuté , tak je váha ok, je to strasne individualne. Vzdy som bola trošku menšia , a jest mi začalo chutiť až v puberte :D ,ale dnes mi nič nie je, som zdravá, mam 160 cm a 55 kg 🙂

vefi89
17. jan 2013

@verculiq92 každé dieťa je iné, má inú postavu, inú osobnosť. keby bola hladná, tak o tom vieš, ak hladná nie je, netreba jej štopať nasilu. ja som bola do 12-tich rokov papek, a to doslova, vždy sa mi smiali, že mi len kĺby trčia a pritom som jedla normálne, len som bola tiež strašne aktívna... nerieš to, vyser sa na tabuľky, a neboj sa, malá bude v poriadku

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 moja dcérka mala v roku 8110g v 2rokoch 9,5kg a teraz v 3rokoch akoby dobehla zameškané a má 12kíl.každé dieťa je iné.moja napr.sa narodila mala 2800g a v 3mes.mala len 3110g

zkbb
17. jan 2013

Ahoj, vobec sa netrap, mam podobne dietatko, ma 9 mesiacov a 5.7kg. Je mimoriadne sikovna, vsetko robime v predstihu a lekari po vsetkych oberoch a vysetreniach sa zhodli na tom, ze je JEDNODUCHO TAK GENETICKY PROGRAMOVANA 🙂 Uzila som si stresy, mozes mi verit, ale teraz to uz vobec neriesim. Urcite to v buducnosti medzi rovesnikov zapadne. A ozaj, porodna hmotnost bola iba 2410g. Suhlasim s vefi89 - kasli na tabulky 😀

matozazzo
17. jan 2013

@verculiq92 Ahoj, ak je cula, zdrava, je to OK 🙂 Moja mala v 14m 10kg, ale je to zive dietatko, ktore neposedi, papa dobre, len to vsetko hned vytravi 🙂 A manzel je jak palicka, ma to po nom 🙂 Od malicka malo priberala, pani Dr. vravela, ze je na dolnej hranici, ze by mohla pribrat viac, len som kojila, ale mala bola spokojna, usmiata, len vkuse kopala nozickami 🙂 Takze sa tym netrap 🙂

zvedavamt
17. jan 2013

My sme mali v roku 8kg s topankami a doktorka nas nervovala od pol roka kazala prikrmovat HA mliekom,ktore aj tak mala nezanasla,ale to bolo nadlho. Nenechaj sa nervovat, pokial je dieta zdrave a aktivne,tak je to v poriadku. Mne ju doktorka pokaslala okrem mlieka aj antibiotikami, ktore jej podchvilou tisla, na hrdielko a ked uz !Osme nezabrali, tak ze to ma asi zo zubkov. Krasny zaklad zdravia jej vytvorila. A ja som jej vtedy tak slepo verila a kam nas dostala a kde teras ona skoncila - na protialkoholickom. No sila.
Inak mala /8r/ je furt take trdlo,ale ani nema byt po kom velka a ked vsecko vybeha,no co uz. Ale v skole sa nasli aj dve mensie deti ako ona.

sympa1
17. jan 2013

@verculiq92 ja ta chcem len upokojit, ze ked dieta stoji na vahe alebo len minimalne pribera ked uz ma okolo 1 roka, nemusi to vobec nic znamenat.moje mladsie dieta malo sice v roku 10 kg ale potom stala na vahe skoro 2 roky!! rastla vsetko v poriadku len priberala po gramoch...je zdrava nic jej nieje 🙂

verculiq92
autor
17. jan 2013

@vefi89
@mirka1611
@gubcikova
@zkbb
@matozazzo
@zvedavamt
@sympa1 dakujem vam baby za povzbudive slova 🙂 ja malu vobec neriesim podla tabuliek...podla mna kazde dieta je ine.. to len nasa Dr. ju stale tabulkuje a stale vypocitava nieco ...pri tom mala je uplne v poriadku vobec v nicom nezaostava , od narodenia bola normalna vo vahe ale ked zacala lozit a chodit ked mala 5 mesiacov tak vtedy to zacalo a zacala malo priberat...nasa prva doktorka to neriesila povedala ze je v poriadku lenze sme sa prestahovali a museli sme zmenit Dr. a tejto sa stale nieco nepaci...uz som z nej na nervy ze v kuse vravi ze je malicka a ma malu hlavu a malu vahu...aj ked sa narodila bola drobna a my s priatelom taktiez niesme vysoky...

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 ja som kvôli tomu menila dr.mna chcela udať na sociálku že jej nedávam jesť

verculiq92
autor
17. jan 2013

@gubcikova preboha to je uz chore...ja tiez mam pocit ze asi si mysli ze jej nedavam jest alebo co...a pritom jej uz davam vsetko papat nielen mlieko...ved ked som jej raz povedala ze jej davam kravske mlieko tak pozerala namna jak na obludu....tak teraz jej hovorim ze jej davam len to co ona hovori...ale kebyze sa mam len tym riadit tak mala nevazi ani tych 7 kil

vefi89
17. jan 2013

@gubcikova 😀 😀 😀 😀 😀 a sociálka by prišla, a akurát by si mala spoločnosť 😀 ja som mala min. rok, takého mladéého fešného pána, aj kávičku som mu spravila a bola som rada, že si mám s kým pokecať 🙂

bbtina
17. jan 2013

@verculiq92 ahoj , my mame toto iste a nasa doktorka nam predpisala NUTRINI DRINK, je to take vyzivove mliecko a od toho mi fakt Luky lepsie pribral, popritom zje 2x viac ako Dominik, ale zrejme bude mat lepsi metabolizmus a aj postavou je stuplejsi, ale toto si skus vypytat, na predpis je to zadarmo, ale asi si to mozes kupit aj sama, lenze v tom pripade stoji 200ml flasticka asi 2,5

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 no a druhá mi povedala priberať priberá načo ju riešiť.doteraz ked prídem tak sa ma len opýta no čo nájde sa už u vás 12kg 🙂 ked sme mali 2roky tak sa smiala že aby dvojročnému dávala dávku liekov ako pre ročné. 😀 ona napr.ani v pol roku nemala dvojnásobok svojej pôrodnej váhy.
@vefi89 no jej vadilo že máme psa v druhej izbe.ked sme prišli že má malá sople zvalovala to na tatina že ten za to môže proste otras

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 a neboj náš druhý syn sa narodil 2450G a dr.sa smiala že zase budeme mať slížika doma a on má rok a má 8,5kg

vefi89
17. jan 2013

@gubcikova 😀 😀 😀 so zmyslom pre humor 😀 aj môj krpec má lekára kreténa, ale ako jediný v dedine, tak tam má kartu len preto, že niekde byť musí 😀 ten mi do roka a pol hovoril, že nemám dávať decku najesť, lebo je obézne 😀 😀 😀

verculiq92
autor
17. jan 2013

@bbtina dakujem za tip 🙂 ale ona je taka ze niekedy ma dni ze sa vie poriadne najest 🙂 ale niekedy toho vela nezje....tak ti poviem ze my sme sa prestahovali z KE do BA...v KE ked sme boli jedla az som oci otvarala, stale nieco tiskala do seba...dosli sme do BA a prestala jest...nechapem

gubcikova
17. jan 2013

@vefi89 však vravím podľa tabuliek je dcérka podvyživená a sny obézny no čo zabijem sa 😀

verculiq92
autor
17. jan 2013

@gubcikova ved ako aj moja pribera..kebyze nepribera ale chudne nepoviem fakt...ale pribera aj ked malicko..ale tak ked ona stale niekde beha stale si tancuje tak co ju mam priviazat niekde aby sedela a tiskat do nej jedlo? to nema zmysel ...

kingstonka
17. jan 2013

@gubcikova presne ako u nas- dcera podvyzivena a syn obezny 😉 hlavne, ze sa o nich staram rovnako , mojej malej dr. stale kontrolovala stolicu, ci nema parazity-nemala, a ked bola starsia, tak ak krvne testy pre istotu- lepok, alergie, ... a vsetko ok

gubcikova
17. jan 2013

neriešte váhu.sú hrošie prípady ako napr.náš syn.my máme problém s obvodom hlavy.narodil sa mal 32cm a teraz má 41cm v roku.chodíme na genetiku,neurologiu a prehliadky k dr.odberi moču,xy krvi,xy son

matozazzo
17. jan 2013

@verculiq92 Moje obe maju male hlavy, aj manzel ma taku, ked si chcel kupit klobuk na dovci, najmensia panska velkost mu bola velka, tak nas poslala pani s usmevom na detske... 😀 My mame chude a vysoke deti, starsia ma 5,5 a nosi oblecenie 128/134 (na 7-8r) a tiez je chuducka, vsetko z nej leti... Mladsia bude to iste 🙂 Ak je dietatko zdrave a cule, vobec to neries, kazdy sme iny 🙂 A kazda zmena (teraz stahovanie) sa na dietatku prejavi, niektore sa prejeda, ine naopak, ako dospely 🙂

verculiq92
autor
17. jan 2013

@gubcikova no nam tiez hovori ze ma malu hlavu vraj ale mne nepripada ze ma malu,....na svoju vysku ma normalnu akuratnu kazdy hovori...

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 naša malá ma obvod hlavy 45cm a to má 3roky

verculiq92
autor
17. jan 2013

@gubcikova ahha...ale ved je v poriadku nie? je zdrava

gubcikova
17. jan 2013

@verculiq92 je a naopak je veľmi popredu

verculiq92
autor
17. jan 2013

@gubcikova tak potom si myslim ze je to uplne v poriadku 🙂 ja stale hovorim ze co je male to je zlate 🙂 ked je fakt zdrava a nic jej nieje podla mna uz to doktory prehanaju....a niektory fakt ze dost ...

sisag1
23. jan 2013

Ahoj, moja mala bude mat o dva tyzdne 12 mesiacov a ma 7,2 kg. A doktorka povedala, ze je to ok. Tiez pomaly pribera, a to este ani nebeha iba sa plazi. Takze nema ani tolko pohybu ako tvoja. Ale inak je zdrava. Doktorka mi povedala ze su dva druhy deti : deti ktore rychlo rastu ale inteligencne zaostavaju a deti ktore pomensie rastu ale vsetok vyvoj ide hlavne do mozgovej cinnosti. ...Takze je dost mozne , ze budes mat raz maleho genia. 🙂