16 mesačné dievčatko nechodí, iba kolenačkuje

megy222
10. jan 2015

Ahojte maminky ..potrebujem poradit..moja neterka ma 16 mesiacou a stale nechodi ale kolenackuje.ona sa sama postavi aj prejde popri nabytku ale sama nechodi.prestala uz aj stvornozkovat a presuva sa po kolenach..sestra sa obava aby si mala tymto sposobom neznicila kolienka..mate s takymto niecim skusenost ??ako riesit takyto problem?dakujem za kazdu radu

zutera
10. jan 2015

Co na to říká pediatr?Já osobně myslím že je to OK,16mesicu není moc.Mě dcerka začala chodit až když měla 18mesicu.Kolenačkovanim si naopak spevnuje záda.

andisko
10. jan 2015

@megy222 suhlas so @zutera. ak sa vyvija v pohode a pediater nerobi paniku, tak len cakat. nas zacal chodit tesne pred 18mes a teraz sa nezastavi. 🙂

siska53
10. jan 2015

@megy222 vymazalo mi prispevok..do 18m.ma cas.
A to kolenackovanie je co? akoze klaci a tak sa presuva? Ruky vo vzduchu a len kolenami? Ak maju pochybnosti,nech sa opytaju pediatra ci si vyziadaju konzultaciu s neurologom.

megy222
autor
10. jan 2015

mala je zdravucka..sestra uz zvazovala ze jej kupia choditko co som ju odhovorila lebo myslim ze to nepotrebuje.ona sa obava aby si nejak nezdeformovala kolienka kedze este deticky maju makke kosticky

megy222
autor
10. jan 2015

siska53 ano chodi po kolenach

siska53
10. jan 2015

@megy222 tak asi prisla na novy sposob presunu a ten sa jej zapacil, no skor je to otazka na odbornikov,ci si tak nieco nezdeformuje..inak aj to 4nozkovanie je dpbra zataz na kolena aspon teda pre dospelych, ked sa s detmi hram chodiac stvornozky,tak ma dobre bolia kolena,ale zas tie deticky tam maju este makkucko.

megy222
autor
10. jan 2015

@siska53 inak to je pravda s tym stvornozkovanim..ved aj vtedy su deti na kolenach a tak je to v poriadku 🙂 ja verim ze je to len otaka casu kedy zacne chodit..sestra byva v belgicku tak viem len to co mi napise alebo co vidim cez skype

siska53
10. jan 2015

@megy222 moja zacala chodit tyzden po 18.m. A to sme na vysetreni u neurologa boli a aj k ortopedovi nas poslali. Mala vela 4nozkovat a mali sme chodit na cvicenia s detmi ci plavanie. Len moja zaostavala v hrubej motorike od narodenia. Ale vymohli sme si to az v roku,lebo sa mi to prestavalo pacit. No a ma moju diagnozu -,slabsi svalovy tonus a hypermobilitu. No to nevyzera na vas pripad,kedze pises,ze v ostatnom bola v medziach a nie na spodku tabulky.

me_to_you
10. jan 2015

inak to kolenačkovanie je hodne náročnejšie 🙂 sa namaká 🙂 zlatíčko....asi sa jej páči, že je hlavou vyššie ako keď lozila ale ešte si sama netrúfne sa pustiť nábytku... by osm sa len spýtala pediatra a dala jej este čas...napreduje 🙂 nestersovat, a naozaj žiadne chodítka ani chodenie za ručičky, je to zbytočné, musí to sama zvládnuť

ivetoy
10. jan 2015

nic sa nedeje...klud ..ona najde svoj cas..ja zacala na 19 mesiacvo a som celkom normalna si myslim..hahahah 😀

jana_eyre
10. jan 2015

aj moja mala tak kolenackuje a stvornozkuje.. ma 14st mesicov a urcite to este potrva.. starsi syn zacal chodit v 16tich mesiacoch a pediatricka mi vtedy sama povedala, ze v norme to je do 18teho mesiaca.. to ale neznamena, ze ak zacne neskor, je to problem.. len norma je urcena do vtedy.. kazde dieta je ine.. pokial chodi okolo nabytku, vie sa postavit, je vsetko v poriadku, len este nema istotu..

farky12
26. feb 2015

ahojte mamičky..pridávam náš príbeh.. Lejko bude mať v júni 3 roky. od bábätka bolo všetko v poriadku.. pretáčal sa kedy mal, začal sa stavať na nôžky pekne "tabuľkovo", začal chodiť za 2 rúčky asi od roka, ale za jednu (stále padal do strany) až zhruba na 18 mesiacov.. čakali sme, pretože porovnávali so starším bračekom, ktorý začal chodiť na 17 mesiacov.. p. doktorka nás poslala na neurológiu, odtiaľ na metabolické vyšetrenia, to všetko dodnes absolvujeme každé 3 mesiace.. CHVALABOHU je všetko na metabolickom v poriadku, jedine mal menej vitamínu D, tak dávame vigantol.. kojený bol 2 roky.. prvé samostatné kroky urobil minulý október, normálne už bežkal, ale radosť trvala zhruba 3 dni.. určite nespadol, stále som s ním, zas sa zasekol, začal kolienkovať a doma sa pridržiavať nábytku.. zas vyšetrenia, všetko v poriadku, už nás strašili všelijakými svalovými poruchami, mňa však stále držalo a tešilo jedno, že nemá problém sa stavať na nožky, že vidím, že chce chodiť, že neplače a to znamená, že ho nič neboli emoticon len má nejaký blok v hlávke a patrí medzi opatrné detičky.. zhruba 2 týždne doma v byte už bežká, nepridržiava sa nábytku, prestal kolienkovať, ale vonku si stále opýta rúčku, (normálne mi ju pobozká, keď ho chytím za ruku, akoby prejavoval svoju vďačnosť),chce to snáď viac času a dúfam, držte palce, že je to len v opatrnosti.. máte prosím nejaké skúsenosti - poznáte niekoho v okolí s podobným príbehom? Dúfam, že v lete si už zahrá s bračekom futbal a v septembri pôjdeme do škôlky.. už som aj rozmýšľala, že je dosť na mňa naviazaný a tou rúčkou si vyžadoval neustálu pozornosť.. budem vďačná za každý názor.. ďakujem za prečítanie.. majte saJanka

lauricka
26. feb 2015

@megy222 dieta ma na to cas 18 mesiacov. Potom by som skusila fyzioterapiu.

brady1
26. feb 2015

@megy222
@megy222 problem???? to je uplne normalne každe dieta je ine, poznam x deti co nechodili v tom veku aj napr moja štvornožkovat začala 12mes a chodit sama 18mes. ono to pride samo proste začne nema zmysel to silit aj tak začne ked ona dozrie na to. kamoškin štvornoškoval velmi dlho a je uplne v poriadku tak ako x deti na svete. deti su ako z gumy.