27 mesačný syn sa nepýta na nočník

jajitko
22. aug 2013

prosim poradte. skusam odplienkovat syna cca od 24mesiaca /teraz ma 27/. najskor bol velky problem si vobec sadnut na nocnik alebo zachod. nechcel ani za svet a velmi plakal. postupne sa nejako naucil na nom najskor posediet a sem-tam sa mu podari sa aj vycikat. snazim sa ho davat co najcastejsie, ale je z toho podrazdeny a vyzvu "pod cikat" casto neguje a odmieta. nakoniec si sadne, niekedy sa vycika, vacsinou si ale len trosku cvrkne, aj ked vidim, ze sa snazi a uvedomuje si, co po nom chcem. pokial mu dam "po cvrknuti" treningove plienkove gatky, do 5 minut je uplne pocikany. pokial mu dam bavlnene, vydrzi cca hodinu suchy /medzicasom ho po 20 minutach vyzyvam, aby siel cikat/, no po tej hodine sa aj tak celkom pocika do gatiek a nevypyta sa. po kazdom uspesnom pokuse je velmi chvaleny. klasicku plienku mu davam len na spanie. po dennom spanku ma mokru plienku a po nocnom tiez. ked ideme von, davam mu treningove gatky. zaujimave je, ze vecer pred kupanim napriklad sam od seba chce ist na zachod, sadne si a vycika sa. v poslednom case zacal aj rano kricat z postele ze zachod, ked ho dame, nevycika sa. cely den sa uz potom ani raz nevypyta. bohuzial s kakanim je to este horsie, ma take miestecko, kde sa utiahne a neda sa nijako presvedcit, aby siel kakat na nocnik alebo zachod. je az hystericky a place. vykaka sa po stojacky a potom pride povedat, ze je "kakaty".
mame pokracovat v ponukani na nocnik, zachod alebo este vobec na odplienkovanie nie je zrely? dali by ste ho na zachod aj nasilu, ked vidite, ze zjavne ide kakat?

x_shushu_x
11. nov 2013

@lucinocka no ved ano...niekde som raz citala clanok o tom ako sa maminky predbiehaju v tom, ktorej dieta je genialnejsie....na konci bolo zopar rad ako sa nezblaznit a jednou z nich bola aj nasledovna: nikdy nehovor druhej matke svoj nazor alebo radu aj ked ju myslis naozaj dobre.. Musela som asi skusit v praxi 🙂.. Matka si svoje dieta pozna najlepsie, mala by sa riadit tym, co im je prirodzene, nech ide o komunisticky alebo novodoby nazor..

rusalinka
11. nov 2013

Jejda, baby, taká zaujímavá téma a vy sa tu žeriete ako supy 😀 Tiež som z tých, ktoré čakajú, synko má 16 mesiacov, nočník ešte ani nevidel. Čo ma zabijete, ja proste neviem kedy ciká. Kakanie mi oznámi už keď je po - a kaká kedy ako. Niekedy ráno, niekedy večer, niekedy celý deň nič, potom aj trikrát za deň...
Ale aj to, čo písala shushu má hlavu aj pätu. Z jej príspevkov nemám pocit, že by tu niekoho poúčala, proste sa len na vec pozerá inak, a čo? No nič. Tak isto v jej príspevkoch nevidím týranie dcérky, nemyslím si, že by plakala viac, ako plačú naše deti. Môj vie teda revať poriadne a nemám potuchy, aký má na to dôvod.
Tak majme pekný deň 🙂

siska53
11. nov 2013

@rusalinka ani,ja som nevedela,kedy maly cikal,CI kakal - len,ked bol vacsi,chodil kakat bud za zaves alebo do skrine medzi ciste tatove kosele, a neviem to ani PRI dcere. Dnes som,ju skusila doobeda dat bez plienky,no nikdy Sa do nocnika nevycikala,vzdy Len do nohavic a tam Sa aj vykakala. A proton vie,ze Sa robi csss a aj kde. A vobec jej nevadi mokro v gatiach.