3,5 ročný syn túži po bábike a kočiariku

izabela333
21. okt 2017

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť. Syn má 3,5 roka a povedal mi, že od Ježiška túži po bábike a kočiariku. Neviem, či jeho túžbe vyhovieť, alebo ju "ignorovať" kvôli tomu, že chlapci by sa s bábikami hrať nemali. Osobne nemám voči tomu žiadne predsudky, len by som chcela počuť názor aj iných mamičiek, ktoré majú chlapcov v tomto veku. Ďakujem

lenakiss
22. okt 2017

Moj maly ma aj kocik aj babo v nom. A tesil sa z neho viac ako z auta..pri tom auta ma rad 🙂 nic na tom nie je...jeho proste bavi vsetko co ma kolieska

basena001
22. okt 2017

Toto riešia len dospelí.deti,našťastie,nežijú v takých stereotypoch.ale tiež si ich vďaka nám osvoja! Mám známu,ktorá svojho 3-rocneho s pokojom nechala po ihrisku behať v ružovej suknicke.proste mal také obdobie.dnes ma 7 a k sukniam odpor😉aj to,že o sebe hovoria v inom rode je v istom období normálne.a ak by to aj pretrvávalo,to,že splnis jeho túžbu nijako neovplyvní jeho orientáciu!ja reagujem dnes na túto tému najmä preto,lebo nás dnes v tomto kontexte spolu so sestrou vytočil nás oco.ona ma syna,ja dcéru.dnes si deti po nedeľnom obede pozerali katalógy z hrackarstva a rozimali,čo im má priniesť Ježiško.ked synovec začal riešiť ružové auto s Barbie a dcéra tu klasicku oranžovú Tatry,zacal kolotoč o tom,čo je pre chlapcov a čo pre dievčatá.nechajme deťom ešte priestor,než začnú svoje túžby potláčať kvôli spoločenským stereotypom 😢ich orientáciu to nijako neovplyvní

janulik2008
5. júl 2021

Náhodou mi naskočila táto diskusia tak to dievcstko kt zbožňovalo traktory bude mať 6 a namiesto traktorov vozí toto 😁😁😁 ... Hoc autá sú jej srdcovka doteraz ❤️

moni73
6. júl 2021

@izabela333 aj mne vybehla diskusia... Ako ste na tom teraz? Maly ma uz 7 rokov.