3 ročný sa pociká od hnevu

osminka8
31. máj 2019

Stretol sa prosim niekto s podobnou situaciou? Ak ano ako ste to riesili?

Syn ma 3 roky. Rok sme odplienkovany. Pred mesiacom sa nam 1x stala situacia, ze ked sa nahneval, pretoze som na neho napr zakricala, tak sa pozrel na mna a naschval sa pocikal. (asi aby ma nahneval tiez). Prv som sa nad tym pozastavila, ze asi nehoda ale od vtedy sa to deje pravidelne. Neviem mu to vysvetlit, neda sa mu dohovorit, neda sa to po dobrom a ani po zlom. Ano uz dostal v mojom zufalstve aj po ritke. Teraz ked sa nahneva rychlo ho vyzliekam
a cikat ale to nie je riesenie. Neviem ako postupovat dalej s lekarkou som to neriesila zatial. Prechaldeny ani chory nie je, mimo hnevu sa normalne pyta cikat.

candii
31. máj 2019

Ja by som nereagovala a nechala ho pocikaneho. Keď vidí že to zaberá, tak to bude robiť stále.

nika3136
31. máj 2019

Tiež by som ho nechala tak

sense
31. máj 2019

Si si ista ze to robI naschval? Ak ano tak ho nechaj pocikaneho prip mu to.nechaj."oprat" po zadku nie je riesenie...

osminka8
autor
31. máj 2019

@candii skusila som, najskor chodil za mnou ze je mokry a potom to ignoroval hral sa dalej mokry, flegma

candii
31. máj 2019

@osminka8 tak by som ho nechala, teraz už bude teplo, že kto dlhšie vydrží 😀😀

siska25
31. máj 2019

@osminka8 a kebu si mu to dala po sebe upratat, nepomohlo by to?

luliu
31. máj 2019

@osminka8 keď mu nevadilo byť v tom, tak nabudúce nech si po sebe utrie, operie

sissy27
31. máj 2019

@osminka8 s kľudom by som ho poslala sa prezliecť, oprať si veci v rukách (jasné, že to nebude dokonalé a aj tak hodíš potom do práčky), utrieť dlážku ak treba, prípadne vyčistiť hubkou koberec a zatrhla by som mu napríklad rozprávku, sladkosť alebo nejakú drobnosť čo má rád, nech si rozmyslí nabudúce, či sa mu to oplatí (a ver, že 3ročný si to už spočítať vie).

lidia73
31. máj 2019

@osminka8 ja by som ho nechala takeho alebo by som si ho nevsimala a tak ako pisali baby chvilu na to mu to dat upratat...

malinajahoda
31. máj 2019

@candii 👍😁😁😁

bruneta880
31. máj 2019

@osminka8 ja si nemyslím, že ti to robí naschvál...mne sa podobná situácia pár krát stala v minulosti so synom, podľa mňa to z toho že kričíš a on sa v tom momente cíti bezmocný, tak ako tie jeho emócie vrú, tak jednoducho nevie zadržať a pociká sa ti...aj ja som pár krát ako píšem nezvládla situáciu a spustila som krik až sa malý pocikal, no nebrala som to ako jeho napriek, ale ako svoje zlyhanie a neskutočne som sa za seba hanbila v danom momente a nejaký trest mňa osobne ani nenapadol, len som ho bez slova prezliekla.To sebe som mala chuť dať po papuli...
Stalo sa to asi štyri krát, odvtedy sa kontrolujem a malý sa už nepocikáva. Viem sama aké je to niekedy náročné "nepustiť nervy na prechádzku" , ale prišla som na to, že tým nič nevyriešim ba práve naopak.

martinenka886
31. máj 2019

@osminka8 ignorovat, ignorovat a ignorovat. nic ine nezabere, Ale zase mozno to ani nechce urobit.

osminka8
autor
1. jún 2019

@bruneta880 ja viem urcite ze je to naschaval, staci mu povedat NIE na nieco co sa mu paci...macanie ruk napr. v sude s dazdovou vodou... hned hnev a uz pozera medzi nohy a zacne tlacit na cikanie, niekedy stihnem dat dole teplaky a vycikat

candii
4. jún 2019

@osminka8 tak toto by som vážne ignorovala. Nech je poštatý aj pol dňa, potom by si rozmyslel

candii
4. jún 2019

@osminka8 a ešte by aj dostal po riti 😀 ja by som sa s ním nesrala

jamika27
4. jún 2019

@osminka8 ignorovať a vylátať po zadku, nech si to sám utrie a preperie (samozrejme že to nebude ono a ešte operieš ty), ale si zapamätá.

rainbow82
7. jún 2019

Nechať dieťa pocikane v plienke? Z mojej strany určite nie!jJa som na to alergická.😂😂😂.A bitka tiež nič nevyrieši.Treba sa poradiť s doktorkou a poguglovat na nete lebo sto ľudí sto chutí!

slnieckogirl
7. jún 2019

@rainbow82 však nie v plienke, autorka píše že plienky nemá a že to robí schválne, tak ja by ho nechala pocikaneho, nech vidí, že to so mnou nič nerobí. Keď vidí sa mamu to nahnevá a rýchlo ho prezlieka a pod jasné že to bude robiť a čo urobí dr. ? Veď nie j chorý len trucuje

rainbow82
7. jún 2019

@slnieckogirl mozno to má nejaký psychický vplyv! Určite by som sa poradila s doktorkou.Ja som sa s mojou doktorkou o všetkom vždy poradila.A je veľmi ústretová a vždy mi dala niekoľko rád a vždy mi pomohli.Hovorim za seba z vlastnej skúsenosti.Aj tak by som dieťa pocikane nenechala či v plienke alebo vo veciach!

mediana
19. júl 2023

Autorka, prosím ta ako to dopadlo? Ako dlho to ešte trvalo? Mame ten istý problém 🙂

zuzinka888
19. júl 2023

@candii 🤦‍♀️

candii
20. júl 2023

@zuzinka888 to bolo pred 4 rokmi, ten môj komentár .. tiež sa čudujem že som mala zvláštny názor vtedy, teraz mám opačný názor 🤣 zvláštne ako sa ľudia menia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinka888
20. júl 2023

@candii 👍🤗