4,5 mesačné dieťatko málo priberá

jahodka87
11. okt 2013

jahodka87 Moja malá má 4,5mesiaca a je plne kojená len mi málo priberá za 5dni pribrala 40g čo je veľmi málo, doktorka mi kázala prikrmovať UM, čo nechcem lebo ak jej začnem dávať fľašu už mi nebude chcieť prsník a ja chcem kojiť a nie dávať UM, prosím o radu čo mám robiť aby viac priberalo bez UM, som už naozaj zúfala a záleží mi na malej veľmi. Skúšala som dávať aj mrkvičku ale zatiaľ mi ju nechce čosi spapá ale skôr všetko vypľuje...

jahodka87
autor
11. okt 2013

prešla som na diskusiu,nevšimla som si že ked zadám "otázku" nemôžem písať odpovede

saska.t
11. okt 2013

@jahodka87 musis zacat prikrmovat,urcite lepsie ako UM . To ze este moc nechce je normalne treba skusat dalej,je to predsa nieco nove co musi spoznat a musis sa zmierit aj s tym,ze uz nebude enormne priberat ako doteraz,je to uplne prirodzene.. 😉

verkom
11. okt 2013

Ak ti naozaj na malej záleží- čo určite áno, veď ktorej matke nie, tak by som určite začala prikrmovať- už má na to vek a presne ako píše saska.t chute musí spoznať, nemôžeš čakať, že hneď zje plnú misku mrkvy, a prešla by som na na to UM len v prípade ak by bola hladná viac a viac- aj po nakojení. Je to síce na tebe, ale ak by trebalo to UM tak sa s tým proste zmier a jednoducho jej ho dávaj. Ja som kojila a dávala aj UM lebo som mála mlieka a v pohode pila aj z prsnía. Je to len na tebe

katkamarek
11. okt 2013

@jahodka87 a kolko teraz vazi? Kolko pribrala za mesiac? Preco ju vazis po 5 dnoch? podla mna ju netreba vazit tak casto, ved poradne su raz za mesiac a ked mesacny prirastok bude maly, potom by som to riesila. A mozno skor mliecnymi kasickami ako mrkvickou.

jonas17
11. okt 2013

@jahodka87 nedávaš jej náhodou cumel? kojíš často? koľko priberala doteraz mesačne?

katkamarek
11. okt 2013

@jahodka87 a este by som asi kontaktovala aj laktacnu poradkynu, aspon jej opis svoj problem, ze co na to ona.

anjelicek26
11. okt 2013

@jahodka87 - zasa nepanikarit, 40g/5dni zasa neni katastrofa.. nas maly pribera narazovo, 250g/tyzden a potom tyzden zasa takmer nic, nic hrozneho na tom nie je... umele mlieko nie je riesenie, mrkvicku tiez postupne. Inak zavadzanie pokrmov moze prirastok vahy este spomalit, kym si telo na to zvykne a nauci sa vstrebavat. Skus menej vazit a prikladat na prsnik podla potreby. U piatom mesiaci uz nepriberaju kilo mesacne, ze ano 😝

siska53
11. okt 2013

@jahodka87 jezis, zas daka doktorka, ktora strasi mamicky! Radsej skus prikladat castejsie, sleduj pocet mokrych plienok a spokojnost dietatka. Moja tiez malo priberala, nastastie moja prva doktorka i druha, ku ktorej sme presli, mi nekazali prikrmovat. Prosto castejsie prikladat, ak sa nebudi, aj v noci zobudit po 3-4 hodinach. Ale to len na zaciatku. Ked uz mala tolko, co tvoja, uz sme to neriesili. Papala tolko, kolko sa jej ziadalo. Krmena bola na poziadanie, obcas na moju vyzvu, ak chcela, tahala, ak nie, nie. Mne vzdy povedali, pribera menej, ale pribera, to bolo podstatne. V 16 mesiacoch mala len nieco vyse 8 kil a ja teda teraz, ked uz papa riadnu stravu ( do toho sa dojcime stale na poziadanie, co je niekolkokrat za den), vidim, ze papa slusne. Nie je taky papkac, ako syn, ale nie je ziadna trocharka. Obcas nechce, ale nie je to ziadna katastrofa.
Takze neboj, ak pribera, ma dost mokrych plienok a je spokojna, je to ok. Ak sa ti to nezda, mas pravo poziadat o konzultaciu inu pediatricku.

jahodka87
autor
11. okt 2013

No boli sme sa ockovat zaciatkom augusta mala 6kg a nejake drobne a prisli sme po necelych dvoch mesiacoch na dalasie ockovanie a pribrala za to obdobie pol kila a teraz chodim kazdy tyzden,inac mi priberala tyzdenne 170g a teraz takto malo, ja som tiez drobna. laktacnu som uz kontaktovala odporucila prikrmovat.
Pouzivam cumel ale flasku vobec a kojim casto aj kazdu hodinu a v noci presne kazde dve hodiny. Dakujem za odpovede pomahaju mi

jahodka87
autor
11. okt 2013

Plienky som kontrolovala cika fajne vychadza to 6 plienok za 24hodin

jul11
11. okt 2013

@jahodka87 Ahoj,odporucam na prikrmovanie skor ryzovu kasicku,lahsie to ide a na zaciatku je to tak,ze skor vypluvaju.tiez sme zacali prikrmovat okolo 4mesiaca,lebo mali priberala a aj s kojenim sme sa trapili.ved ak by bolo nevyhnutne UM,mozes pouzivat cievku,aby si nezvykla na flasku.my sme tak fungovali skoro 5mesiacov.je to narocne,ale zvladnutelne.ved uvidis,ako bude priberat,ako papat a presne,treba pozorovat spokojnost babatka.ale nasa bola flegmatik.netwcie,tak nic,tak si pospim.

anjelicek26
11. okt 2013

@jahodka87 - podla mna nic nerobis zle, nas pribera posledne dva-tri tyzdne ani nie sto gramov... ale ma uz dost, takmer sedem kil, tak to vobec neriesim, je to maly bucko... podla mna by lekarki mali pozriet na dieta a nie na vahu, ked taketo komentare vypustaju... maju tabulky z roku xy sunarovych deti nasej generacie.. ja radsej budem mat kojene dietatko co najdlhsie...

mahulenka87
11. okt 2013

nemyslím si, že ak by si prikrmovala fľaškou začne odmietať kojenie. ja od 2 mesiacov dám malému najprv prsník a potom fľaškou dokrmim 😉 S cievkou papal 1.mesiac, ale pre tata to bolo moc náročné... bála som sa toho prechodu, ale Miškovy čo strčím do pusy to cucká 🙂

saska.t
12. okt 2013

@jahodka87 tak ako hovori @anjelicek26 ak je spokojna a nechudne,nie je co riesit , tabulkove hodnoty su na nic,kazde dieta ma svoje tempo a to treba respektovat 😉

jahodka87
autor
12. okt 2013

Dakujem vam za rady, velmi ste mi pomohli a podporili ma 🙂
Je taka spokojna, ziva ako zajacik Duracell 🙂, skusim tie prikrmy dufam ze to pomoze.

moni244
12. okt 2013

a koľko narástla? Lebo viem, že sa stáva, že keď viac narastie menej priberie 🙂