5 mesačné bábo je nepokojné

manchester1987
3. apr 2013

mam 5 mesacne babo a stale je nespokojna viem ze v tomto obdobi jej idu zubky ale je nespokojna so vsetkym ci sedime a hrame sa alebo sa prechadzame nic ju moc nebavi. chcela som sa opytat ci sa v tomto obdobi meni psychika dietata pretoze ked sme boli pred mesiacom na navsteve tak ju malo tolko ludi na rukach a vobec neplakala ale teraz ako sa zacal 5 mesiac place ked ju ma niekto cudzi dokonca aj ked ju ma vlastny otec tak zacne mrncat ze chce ist ku mne. a este jedna otazocka do kedy sa meni farba oci dietata?

tretiastvrta
3. apr 2013

u nás je to rovnaké, žiadna činnosť nevydrží dlhšie ako 10 min., stále len na rukách a len ku mne. to je také obdobie, začínajú si uvedomovať, že maminka je stále pri nich a už dosiahnu mrnčaním a plačom to, čo chcú, väčšinou sa stále nosiť, aspoň u nás je to tak. tiež máme 5 3/4 mesiaca. a farba očí sa u nás moc nemenila, všetky mám modrooké akurát stredný syn má už skoro zelené oči a to sa mu menilo až po 6. roku

manchester1987
autor
3. apr 2013

@tretiastvrta dakujem za odpoved ja len neviem uz cinnost vymysliet aby neplakala alebo mrncala

tretiastvrta
3. apr 2013

ja som na tom podobne, všade mám nejaké hrkálky a sedím s ňou, hrám sa, nosím ju, ukazujem kuchyňu, všetko robím s ňou na rukách, decká sa rehocú, jediného koho ako tak akceptuje a neplače pri ňom, je najstarší syn. dcéra sa s ňou vie tiež zahrať aspoň jej poukazovať hračky, inak by som nič neurobila. včera sme jej dali na zem puzzle a deku a ďalšie hrkálky, lebo nemôže len stále sedieť mne na kolenách. takže všetci už túžobne čakáme, kedy začne loziť a sedieť, no ale aj tak sú zlaté tie detičky. musíme vydržať, každých pár dní sa niečo mení a niečo iné ju vie zabaviť 🙂

ivaka333
3. apr 2013

Ahoj. Moj syn ma 4 mesiace a tiez je mrzuty, nic ho dlhsie nepobavi, vkuse musime vymyslat nieco nove, aby sme ho zabavili. Tiez nema rad cudzich ludi ani cudzie prostredie. Je to vraj normalne, treba vydrzat a brat ho k cudzim, nech si zvyka. A na rukach je spokojna? Lebo moj je najspokojnejsi v nositku, ked je na mne zaveseny ako opicka 🙂 a chodime hore dole po dome.

manchester1987
autor
3. apr 2013

@ivaka333 hej ked sa nosi je ok ale nemam taky nosic

ivaka333
3. apr 2013

@manchester1987 Skus pozriet na na bazary ci to niekto nepredava, je to fakt dobra vec a ulava pre chrbat.

lucia006
3. apr 2013

Ja am synceka ktory ma 5nmes.a tyzden tiez zacal byt umrncany a malo co ho bavi ked tak na 10minut.dakedy uz tiez neviem co snim 😒

lucia006
3. apr 2013

ja mam napriklad klokanku ,ale mojmu malemu to niejako prekaza sa vnej nosit plus ma 9kil mm dost ked ho mam 5minut tam 😝

lovula
4. apr 2013

všade po byte mám kresielko, vajíčko, hracie hrazdičky a iné hovadinky, takže ho nosím ako mačka mladé po celom byte, všade ho na chvíľu položím a rozprávam mu vkuse, že čo robím.
Minule som sa v obchode pristihla, že mu rozprávam čo kupujem a čo z toho budem variť, krpec spal a ja som vyzerala pred tými ľuďmi tam, ako pako 🙂