Nepokojné 5 mesačné bábätko

petula0905
9. dec 2020

Ahojte maminky. Chcela by som sa spýtať máme 5 mes chlapčeka ktorý je nespokojný, pri papaní sa odpája a krúti hlavičkou, rozhadzuje rukami a problémy so spánkom, časté budenie. V jednom kuse mrnči. Že by išlo o nedozretu nerv sústavu? Ako sa to u vás prejavovalo? Zlepší sa to?
Na neurologiu ideme až v januári.

jullietka
9. dec 2020

@petula0905 u nas sa takto prejavoval reflux u oboch deti. Keby mal nedozretu nervovu sustavu skor by vela plakalo vela ako toto

petula0905
autor
9. dec 2020

@jullietka mne malý nechce byť ani v polohe na brušku a to sa už pretočí z chrbátika na bruško. Keď sa pretočí tak hneď mrnčí. A tými ručičkami to mi pripadà také nekoordinovane pohyby.

jullietka
9. dec 2020

@petula0905 tak v 5 mesiacoch uz by mal vydrzat na brusku v pohode...moj 6 tyzdnovy vydrzi na brusku. To papanie moze mat kludne z refluxu aspon u mojich to tak bolo. Davala som ich pocas jedenia aj 3 krat odgrgnut. Caste budenie,moja 2 rocna sa tiez este dost casto budi 😁 asi len pockat na to vysetrenie a uvidis co dalej

petula0905
autor
10. dec 2020

@jullietka malý keď je na brušku tak stále hýbe ručičkami, neudrží sa na nich. Nevie sa tak vzoprieť. Na Rehabka nám povedali, že dobre, že chce všetko chytať, že je primeraný veku. Ako dlho ste sa trápili s reflexom, čo pomohlo?

lucylliana
10. dec 2020

Myslím že bude nejaký problém s traveniam skôr ako by bol neurologicky problém mne sa maly tiež odpája a mrnčí tiež mame reflux a keď toto spravi pri papani musím ho vziať na ruky chvíľu ho potláčať on si odgrga a potom papame ďalej a pri spani tiež sa niekedy zobudí úplne s plačom a zasa vziať ho odgrgnut a uspať nanovo a na brušku chce byť až po určitom čase keď je napapany inak mame to iste pretočí sa začne mrnčať robiť lietadlo

jullietka
10. dec 2020

@petula0905 ale to nevadi ma este cas aby sa podopieral ruckami. Tak pomohlo polohovanie,aj v postielke aj v kociari,mame klinovy vankus a ked bolo treba este viac som podkladala matrac plus sme boli na gastro a mame antirefluxne mlieko zahustene. A ked sme presli na prikrmy sa to dost zlepsilo. Tak cca do 10 mesiacov som videla ze sa jej tak odgrckava tazko aj jej ide hore mlieko.prikrmy som robila hustejsie. A pevne nervy samozrejne 😁😁teraz sa nam to deje aj s druhym babom a ten ma este horsi reflux ako dcera