5 mesačné predčasniatko prestalo priberať

kimi203
22. jan 2018

Ahojte baby, mam predcasniatko, ktore ma korigovane 5 mesiacov a uz priblizne 2 tyzdne mi stoji na vahe 6,2 kg.
Zatial ho iba dojcim, prikrmy som skusala mrkvu varenu, ale este to vypluva.. Stretli ste sa s takym niecim, je to v pohode, alebo mu mam nutit prikrmy, kedze nechcem mu davat UM a on sa viac dojcit nechce...Ked proste neni hladny, tak ma hryzne do prsa a otaca sa prec alebo sa smeje.... Celu noc zvycajne prespi, rozmyslam, ci to nie je aj tym...

grelu
22. jan 2018

@kimi203 ako pozeram, tak maly ma uz 7,5m...urcite by si mala zavadzat uz aj prikrmy...nemusi sa z toho najest, ale mal by skusat potraviny kvoli alergiam...vacsina babatiek prve lyzicky vypluva
...pri zavadzani prikrmov sa vek nekoriguje, ale zavadzaju sa normalne podla veku

maggiba
22. jan 2018

@kimi203 A hybe sa viac, ako zvycajne za tie 2 tyzdne? Nechudne? Ako ma pocikane? Nakakane? Je inak spokojny?

A ano, kludne to nočné nedojcenie moze byt tiez pricinou. Ale ak je inak v pohode, neriesila by som. Zatial.
Dat pozor aj na strajk.
Mozno si precitaj toto: https://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmie...

S tymi prikrmami nepriberie. Porozmyslaj: ty by si pribrala, ak by si si namiesto povedzme 200ml plnotucneho mlieka dala polku naparenej mrkvy? 😉 Prikrmy su zatial v tomto veku o ochutnavani a spoznavani. Mlieko stale tvori a ma tvoriť hlavnú zlozku.

daakotaa
22. jan 2018

@kimi203 Neboj, pokial nechudne si myslim ze je to ok. Aj ja mam skor narodenu dceru a tiez mi zvykla stať na vahe aj viac ako 2 tyždne...ale to myslim ze vsetky detičky maju take obdobie...Moja ma aj obdobia ze nechce moc papat a potom by zjedla aj neviem co. Poradim ti, nevaž ho stale zbytocne sa len vystresujes

katharines
22. jan 2018

Ak mu to nebude prekazat, mozes pri dojceni stlacat prsnik, ak bude papat. Tak dostane viacej mliecka.

kimi203
autor
22. jan 2018

@grelu ahoj, dakujem za koment. Pri dcere som plne dojcila do 8 mesiacov na odporucanie lekarky, ale ta priberala riadne ...5 mesacna mala skoro 8kg. No vyskusam pomaly zacat, len mi to nedalo pri takom drobcekovi...Pre mna vyzera ako 3 mesacne babo...

kimi203
autor
22. jan 2018

@maggiba ahoj, no chudnut nechudne, kaka aj 3x denne, normalna klasicka zltooranzova stolica. a cikanie...to neviem ta posudit, ma stomiu z bruska na jednej strane , takze sa mi to tazko posudzuje, ale ma ciry moc. a nemyslela som prikrmami nahradit jedno dojcenie, ale medzi dojceniami to do neho dao dostat :D

kimi203
autor
22. jan 2018

@daakotaa ahoj, dakujem, rada pocujem, ze ma niekto taku skusenost. Hlavne u predcasniatka sa clovek velmi boji a vsetko riesi. Ma aj nejake ine zdravotne komplikacie, takze ho mozno az prilis pozorujem a aj vazim :D
Vazim ho inak hlavne odvtedy, co sa mi podarilo rozbehnut dojcenie, kedze bol bohuzial skoro 3 mesiace na UM a chcela som vidiet, ci mu staci to moje, lebo som UM postupne vylucovala... a odvtedy vazim pravidelne cca kazde 3 dni...a teraz som sa zlakla , ze to takto postalo....

katharines
22. jan 2018

@kimi203 predcasniatka priberaju pomalsie, ale isto 😉

kimi203
autor
22. jan 2018

@katharines ahoj, robim aj to, ked vidim, ze taha a uz sa mi nespusta mliecko same. Dakujem

tamaraaa
22. jan 2018

Ahoj kimi, super ze sa ti podarilo rozbehnut dojcenie, muselo to byt tazke z UM prejst len na dojcenie, poznam taky pripad a fakt sa teaim ze si to zvladla a malinky ma tym padom vsetko co potrebuje. Neboj sa tej vahy, chapem ze vazis a kontrolujes, ale pohoda, predcasniatka su v tomto zaujimave. Ja mam 6 m synceka, korigovane 4,5m teraz vazi 6 800g. Ale ked mal asi 2 mesiace tak mi raz pribral 800g za tyzden !!!! A potom dva tyzdne ani gram 😂😂😂, teraz tiez posledny mesiac minimalne pribral ale je to vsetko uplne ok, neboj sa. A inak tiez mam dojcenu dcerku a v 5m mala 8 kg ako tvoja, to bol riadny maco😉

tamaraaa
22. jan 2018

A prikrmy? Ja som si povedala ze este pockam mesiac...ked bude mat maly 7m cize korigovane 5,5. Neviem preco sa vraj pri prikrmoch neberie do uvahy korigovany vek....podla mna hlupost...

katharines
22. jan 2018

@tamaraaa ja som citala, ze aj pri prikrmoch sa berie korigovany vek

deti95060810
22. jan 2018

ak stojíte na váhe tak to je ešte ten lepší prípad, my sme chudli - strácali na váhe...😲😨

kimi203
autor
22. jan 2018

@tamaraaa ahoj, no to dojcenie bolo naozaj tazke....dva mesiace, kym bol v inkubatore som odsavala kazde 3 hodiny 5 ml iba...plakat sa mi chcelo, ked som po pol hodinovom odsavani sla s injekcnou striekackou za sestrickami, nech to daju do chladnicky a raz max 2x za den sa mu nazbieralo na davku...vsetci (okrem mojho muza) ma odhovarali, ze nech sa netrapim s tym uz, sestricky mi vyslovene povedali, ze z tohto uz dojcenie nebude...no ked som s nim konecne prisla domov, zacala som mu davat cez cievku kazdu davku a asi po 6 tyzdnoch som sa odvazila UM doma uplne vysadit...a som aj ja strasne rada, ze sa nam to podarilo a maly ma moje mlieko 🙂 Mne to za to stalo.

kimi203
autor
22. jan 2018

@tamaraaa no ved aj mne sedliacky rozum vravi, ze nepchat do takeho maleho babatenka nic ine ako mlieko..ved tie 2 a pol mesiaca, co sa narodil skor, nepreskocil. Takze ja vzdy beriem do uvahy korigovany vek. Pri vsetkom. A chcela som aj pri prikrmoch, len ma zneistilo to postatie na vahe. A radsej dam zeleninu ako UM.

kimi203
autor
22. jan 2018

@deti95060810 ahoj a co si s tym potom urobila? V akom veku dietatka? Dakujem za odpoved.

katriona1
23. jan 2018

@kimi203 muj má 8 mesícu a treba za poslední mesíc pribral jenom 200g., pred tím pribíral i 1kg. za mesíc a to jí 4x denne plné porce jídla a ješte se mezitím tak 5x kojí, ale hodne se hýbe a co si pamatuji, tak ani starší po tom 6 mesíci už tolik nepribírala, do 1. roku pribrala 2kg. za 6 mesícu, takže dokud vyložene nehubne a je spokojený bych se nebála, ale začni mu dávat ty príkrmy, už má na to nejvyšší čas 🙂

maggiba
23. jan 2018

@kimi203 Krasne ste si to vybojovali. Obaja. 🙂 A s tvojimi nazormi len suhlasim. Drzte sa.
A podla mna sa nemusis stresovat. 🙂 Dal by ti najavo, ak by bol hladny, to sa neboj. Ver jemu aj sebe.

kimi203
autor
23. jan 2018

@katriona1 dakujem.

mon895
23. jan 2018

Moj sa narofil ako 1810g teraz ma 8.5m v 5m mal 2t co pribral okolo 50g dokopy potom to krasne d9behol a teraz za posledny mesiac pribral 100g ma 6620g a vraj ma vsetko ok 😊

prabinka
23. jan 2018

možno má len také obdobie, aj to sa môže stať 🙂 u doktorky si sa nebola skúsiť poradiť?

deti95060810
23. jan 2018

@kimi203 rozbehli sa vyšetrenia....dieťa malo pár mesiacov....

ada309
23. jan 2018

Deti v tomto obdobi idu tzv. "skokom" .. Nie je to nic nezvycajne, ze par tyzdnov stoja na vahe a naraz potom priberu.. Tak to moze byt aj s motorikou, chvilu sa nic nedeje a naraz prekvapia s niecim novym.. Pokial ma dostatok mokrych plienok (6-8) a je spokojny, neviesila by som.. Urcite Preto neprestavaj dojcit alebo zavadzat UM.. Moze to byt kludne aj tym, ze prespi noc a vynechava tak mliecko... Ak by ti vsak dlhsie stal na vahe, asi by som kontaktovala Dr..

Ospravedlnujem sa za preklepy..

kimi203
autor
23. jan 2018

@prabinka ahoj bola som u doktorky minuly tyzden, len to ma este tak neznepokojovalo, ze nepribera, bo to bolo len par dni. A ona ho vazila po 2 mesiacoch a 1000g pribral, tak bola spokojna.

kimi203
autor
23. jan 2018

@mon895 ahoj, dakujem za prispevok. Tvoj syncek 8 a pol mesacny ma vahu 6620? Ja som asi este taka neprestavena z mojej dcerky, ta bola extremna baculka... Musim si to nejak v hlave urovnat, ze je iny a bude chuducky slizik. Takze je v poriadku pomale priberanie? Aj 100g za mesiac iba? Dakujem

kimi203
autor
23. jan 2018

@ada309 dakujem, skusim to nateraz pustit z hlavy, odvazit tak za tyzden a uvidime... Pocikane plienky sa mi tazko hodnotia, ma vyvod na jednej oblicke..jedine zeby som vazila plienky ako v nemocnici...Ja skor zvyknem fontanelu pozerat a tu ma ok a aj slinta vela, tak hadam ma dost tekutin. Dakujem

danielka2017
23. jan 2018

Moja dcerka ma 8 m 6750 g a na poradni vsetko ok.Pribera tak 300g mesacne.Pri narodeni.mala 3120 g

kimi203
autor
23. jan 2018

@danielka2017 dakujem pekne, viem, ze deticky by sa nemali porovnavat, ale je to upokojujuce, ze je ta vaha ok.

danielka2017
24. jan 2018

@kimi203 tak isto ked som bola tehotna som bola v porodnici 2t lebo mi vraveli.ze bude mala,cca 2500 g a dotiahli sme to na tuto vahu.
Syncek mal pri narodeni 3200 g takze.tiez nebol maco.Teraz ma 4 r a 16 kg.
Ale som.rada ze pri dcerke som.si polezala v.nemocnici a je vsetko ok.Takze na predcasniatko ma.super vahu.
Prajem vam nech.ste.zdravucki a vela sil.☺

mon895
24. jan 2018

@kimi203 presne na 8m mal 6620g 😊