Aké topánočky pre dcérku na prvé kroky?

filiatko
12. jún 2017

Ahojte vien ze je tu toho vela.Prepacte ze zakladam novu temu no ak mozte mi pomoct budem vdacna.Mala ma rocik a zacina chodit resp.po stvornozkovani sa rozhodla chytit za ruky a az s nou chodime.Doma pouzivame capacky od Afela.Kupila som jej aj papucky z Deichmanu kedze v dome nieje clenity teten a vsade su plavajuce podlahu no papucky ked jej obujem tak mi pridu ze jej skor tazia ako pomahaju.Tak preto volba capaciek.No co som citala a uz spominala ake by ste skor volili na doma kedze nieje ten teren taky clenity a az jej nozkam skor neublizim ako pomozem.a ake topanocky na von?Jasne se aby mali ohybnu podosvu z prirodnych materialov.Mozu byt Superfity?alebo ake skor capackoveho typu?vsimam si u nej ze spickuje a zacala davat lavu nozku viac von😑tak uz som z toho zufala ze ake.Dakujem velmi pekne za rady a prajem pekny den.

petruldo
12. jún 2017

ja som u oboch detí išla barefoot cestou, takže ja ti odporúčam na prvé kroky akurát tak koženú podrážku /capačky/, max tenkú gumenú /tikki/.
ďalej, prestaň vodiť dieťa za ruky, nech chodí samé popri nábytku. vodením za ruky akurát "vyrobíš" sebe boľavý chrbát, a dieťaťu zlé pohybové vzorce.
špičkovanie - deti v tomto veku zvyknú experimentovať čo dokážu, ak chodí po celej ploske a občas po špičkách neriešila by som to. ak chodí prevažne, al. stále po špičkách smer lekár.
vytáčanie chodidla do vonku nie je problém - podľa mojej rehabilitačnej, problém je vtáčanie chodidla dovnútra. starší syn chodil doslova ako chaplin a zvýrazňovalo sa to hlavne pri vodení za ruky, upravilo sa to samé, prestala som ho vodiť za ruky /a to som ho nevodila veľa, len som si to pri tom vodení všimla/, jednu nôžku mu rehabilitačná tejpovala.

cianna
12. jún 2017

U nas aj na von capacky do zahrady aj doma ....bude mat 4 roky a ropanky davam len ked ideme do mesta a tak

daja07
12. jún 2017

@filiatko ja odporucam nechytat ju za ruky a nechodit s nou. posuvate jej tym tazisko a zvykne si ze ma stale oporu. neorospieva to samostatnemu chodeniu akurat to spomaluje. ked dieta skusa samo tak sa nauci aj pekne padat na zadok alebo ruky. kym dieta samotne nechodi tak topanky su zbytocne. my mame kozene capacky. pouzivame tam kde je chladno, teda u starkych alebo ak sme vonku aby sa nestaval na studeny povrch. maly uz zacal robit sam par krockov po byte a skusa sa sam pustat aj do priestoru ale to este nema nejake topanky na chodenie po vonku. az ked bude sam schopny chodit po byte vtedy pojdeme kupit topanky na von. skor je to zbytocne. nechajte malu samu skusat, objavovat a trosku sa trapit s tym ako funguje chodenie. ona na to pride 🙂 a ked zatial bude chodit po rovnej podlahe, nijako jej to neuskodi

filiatko
autor
12. jún 2017

@daja07 a potom budete volit ake topanky ak sa smiem opytat?mna preto napada volba topanirk pretoze ked som s nou vonku uz nechce sediet v kociku niekedy a chce chodit.ako ju prinutit na sedenie alebo pustit stvornozkovat aj po osvalte ked baci ze chce chodit a na rukach sa tlaci na zem?Joj tie babicky pod chodit a trraz problem aby si stvornozkovala sama😑

filiatko
autor
12. jún 2017

@petruldo dakujem za info.no ked sa stavia dava sa na spickyj ked stoji tak na celej.ale pozriem detailnejsie lebo som si vsimla ze ked sa vodi za ruky tak spickuje.popri nabytku este nechodi iba sa stavia.

daja07
12. jún 2017

@filiatko no to este neviem, musime ist do obchodu skusat, lebo maly ma siroku nohu a vysoky nart. to sme zistili ked sme chceli capacky. My tu mame blizko v Presove obchod Bosacik. Dostali sme na nho dobre referencie, a pojdeme potom poskusat a uvidime co kupime. Ja maleho zvycajne nosim v nosici, takze mi nechce utekat ked sme vonku 🙂 V kociku chodime malo aj to zvycajne ked ma spat, takze v nom spi. Kamaratka to riesila tak, ze dala hrube ponozky, oblecenie co moholo dieta zafulat a nechala ho na ihrisku nech sam chodi kade chce. Samozrejme davala pozor na to kde ide a co robi
My sme sa tiez nevyhli vodeniu za ruky par krat. ale eliminujeme to ako sa len da. Ako pisete, niekedy je to tazke s babickami a dedkami

jasminet
12. jún 2017

topanky superfit, d.d. step, geox, primigi, ciciban - skvele topanky na prve krocky... a za ruky urcite nevodit, nechat nech si chodi dieta okolo nabytku same a az bude priparavene, pojde samo...

sense
12. jún 2017

Nasa ked zacala uplne sama chodit mala na pevnom po rchu cize dlazba,chodnik pevnu obuv protetika al geox a po trave,piesku, atd boso al capacky

katarinamarkova
12. jún 2017

@filiatko na doma hrubé protišmykové ponožky 🙂 na von akékoľvek pohodlné topánočky, ktoré jej sedia na nohu.

maminka1986
12. jún 2017

ahoj moj začina chodit teda už chodi sám ale uplný chodec nie je to ešte potrvaaa....ja mam z aliexpresu capašky su super makke pohodlné ohybne žiande ťažke hrube podražky.....teraz som objednala capačky s makkou gumenou podražkou užasnee su značka FRODDO PREWALKERS su aj topanky ale prewalkers su pre začinajucich chodocv takže odporučam sice drahe ale pohodlne a žiadne otrasne ťažke...

nana1710
12. jún 2017

Ja by som nerobila vedu z toho že dva krát denne pochodi pár minút vonku za ruky. To ozaj neuškodí. Doma som nevodila za ruky ale vonku keď sa nedalo inak (tiež v kočíku nechceli sedieť) tak sme chvíľku pochodili za rúčky, občas sa aj sami hodili potom na štyri ak už nechceli cupkat. A topánky odporúčam wanda, tie sú perfektné aj cena prijateľná.

filiatko
autor
12. jún 2017

@nana1710 wandy mi spominala teraz kamaratka a co skor sandale alebo tie celorocne aspon ona to tak spominala

hanka_se
3. nov 2017

Chvalim volbu capaciek a urcite by som v tomto smere pokracovala. Aj topanky by som volila bf, je vela skupiniek aj na fb, kde su aj bazariky a maminky isto poradia. Treba hlavne premerat nozicku - aby ste vedeli, ci ma skor uzsiu alebo sirsiu, vyssi alebo nizsi priehlavok.... Hlavnu vec, ktoru tu viac mamiciek napisalo - nevodit za ruky, ani za jednu, ziadne choditka ani nic podobne. Presuva sa tazisko. Skor sama nech sa co najviac zdokonaluje 😀 Drzim palce, aby ste vybrali co najlepsie pre vasu dcerku 😀

filiatko
autor
3. nov 2017

@hanka_se dakujem velmi pekne.Volba topanok padla na superfity pretoze jej najlepsie sadli.Boli sme skusat aj barefoot zn.little blue lamb ale to jej bolo velke nakolko ma uzku nozku a vyssi nart.Na doma davama capacky z afela,ale rozmyslam nad kupou papuciek nakolko je chladno od podlahy a pride mi ze mi mala sucha nozkami ci je to bezne?A ze tie capacky jej davaju pravu nozku dnu ale nie celu ale akoby iba vnut.
stranu

hanka_se
3. nov 2017

@filiatko mozno skusit ine capacky, resp. s gumenou podrazkou. Superfity nepoznam, to asi nie su bf, vsak? tu si treba uvedomit, ze klasicka topanocka, ktora sa zuzuje na strane palca, zbytocne deformuje prsteky, nasledny vznik haluxov a to nehovorim o dopade na klby a chrbticu. Hlavne pre samostatne nechodiace deticky by som volila co najmaksiu podrazku, aby nozka citila povrch a spravne sa vyvijala. V tychto zaciatkoch sa deticky este len ucia, ako spravne pokladat nozicky, ako na ne rozlozit vahu, cize by som postavenie nozicky nejako moc neriesila. Dam nas priklad - dcerka 3,5 roka (nosi alternativy a teraz hlavne bf), viac jej pada lavy clenok, isli sme k bf pozitiv ortopedovi. Pozrel ju, dal na pristroj a povedal, ze klenbu ma uz peknu, clenok sice pada, ale do 5-6 rokov sa deti vyvijaju a netreba to riesit. Co najviac ma chodit naboso, mozme cvicit. Vlozku mi ukazoval taku specialnu, ze ak by som chcela, ale aby nemala vankusik pod klenbou, lebo to len zabranuje praci nozicky - svalov, sliach..... Takze ideme nadalej cestou bf a som presvedcena, ze je to spravna volba 😀

filiatko
autor
3. nov 2017

@hanka_se ano super fit nue su bf ale kopiruje jej to tvar nohy.a ake su prosim capacky s gumenou podrazkou znnacka?

hanka_se
3. nov 2017

@filiatko znacky moc neviem poradit, ale tikki su urcite. Ja sijem capacky a tiez podliepam gumenou, dalej siju hemed na sashe a zlatus. Ta sije aj topanocky 🙂

zuzkoch
3. nov 2017

Pre nášho ročného zacinajuceho chodca sme kúpili Dd step, rada 015. Su mäkučké, teplé, chodí v nich krásne. Ja som veľmi spokojná 🙂