Ako na zapareniny pod krkom?

chrumen
9. jún 2011

Ahojte mamičky - nechcem aby sa niektorá urazila ale určite sa tu nájde pár , ktorých detičky majú " 2 brady" 🙂 naša je riadna bacuľka a v tomto teple sa jej na krku, pod tými bradami zacali objavovat potničky 😒 zatiaľ jej to len pár krát denne umývam čistou vodou ale stále sa jej to tam zaparuje, potničky má aj vzadu na krku ☹ viete poradiť nejaký dobrý krém alebo inú radu ako jej v tomto pomôcť? Ďakujem 🙂

monacanka
22. máj 2014

ahoj ak ti mozem poradit tak jedine IMAZOL je super vecicka na take zapareniny aj moja mala ma presne to iste aj pod pazuskami ma niekedy jej to natriem a hned na druhi den nic nema

darja12
16. mar 2016

naša je tiež bacuľka a začala sa jej robiť zaparenina na krku.. dávala som jej na to kadečo, vždy sa to vrátilo.. potom som si všimla, že drží hlávku trochu na krivo a z toho to má.. lebo to má len na jednej strane... super na to zaberal repíkový čaj -obklad, rybacia masť Bepella.. Sudocrem a ani Bephanten nezaberali.. dr mám ale poradila natrieť to liehom a od vtedy ju to aj svrbí. vobec som to nemala robiť.. Museli sme ísť ku kožnej a tá nám ako dg napísala, že je to dermatis atopica. tak neviem, či to je rovno ten atopický ekzém.. ale štve ma, že 2 mesiace ju to vobec nesvrbelo a ako sme si dali poradiť od pediatričky s tým liehom, tak od vtedy si to škrabe a škrabe. Kožná jej predpísala borovu vodu, tak to jej zaberá perfektne. a tiež aj reparačný krém-dermalibour + mastičku namiešanú.. dúfam, že nebude alergik a že to nie je atopický ekzém.. lebo to začalo ako obyčajná zaparenina na krku..

suve99
16. mar 2016

..keď žiadny z uvedených krémov nezabral, skús ešte Sebamed krém na zapareniny /detskú radu/ .... Inak na ekzémy je výborný nimbový olej.....

lili007
30. apr 2016

Skuste prostriedky proti zapareninam na zadocek. Odporucam Bepanthen Care mast. Je jemna, bez konzervantov, dobre sa rozotiera a predchadza vzniku zaparenin. Mali sme s nou dobre skusenosti aj pri dlhsom cestovani v lete kedy som ju tiez nanasala do zahybov na rucickach napriklad.

lululko
19. jún 2016

Ja pouzivam na zapareniny vyvar z harmanceku a obcas ak sa nahodou objavi nejake zacervenanie, tak dam troska Sudocremu.

poky7
13. sep 2016

nam ties velmi pomaha bephanten care mast.na vsetky zahyby.vecer sme natreli a do rana to bolo OK ;)

luta13
24. sep 2016

ja som davala pod krk, aj pod pazusky krem proti zapareninam, ktory som bezne pouzivala, ked mal zapareny zadocek...Po kupani som natrela, do rana mal krasny krk, aj pazusky...Ak to maval vyraznejsie, tak som natrela aj zopar dni po sebe 😉

lilu7
18. mar 2017

Pod krk.na záhyby na nohách a samozrejme aj na zadoček som použivala krem bepanthen care, velmi pekne hydratoval a zregeneroval deťom pokožku.

doga666
6. apr 2017

Mojej dcerke sa tiez robili neskitocne zapareniny na krku, az nam dr predpisal imazol. To jedine fakt pomohlo, na tu mast nedam dopustit..🙂

lilu7
6. apr 2017

Inak veľa mamin čo čítam je spokojných s bepantehnom-na prevenciu proti zapareninám a už keď sa vyskytne tak s imazolom-s nim zatiaĺ skúsenosť nemám a verím že ani mať nebudem😉

sonulka8
6. apr 2017

@chrumen imazol crempasta alebo nam pomaha aj sudocrem..v tenkej vrstve cez den natriem a vecer umyjem...😉

evittam
6. apr 2017

@lilu7 Ja som preventivne nedavala nic-teda tak max.do pol roka som natrela raz do tyzdna alebo ak sa moc dokakali. Prave o tom "preventivnom" natierani to je- niektore (vacsina) matiek natiera pomaly pri kazdom prebalovani co je zbytocne ak je pokozka dietatka v poriadku a potom sa cuduju,ze ked sa trosku alebo viac zapari tak uz klasika nezabera. 😉

lilu7
6. apr 2017

@evittam to ano a hlavne v lete sa mozu zaparit ritky viacej😉

luta13
7. apr 2017

@doga666 IMAZOL je TOP 😉

luta13
7. apr 2017

@evittam byvam v DE, druhe dieta sa mi tu narodilo a tu vobec nekremuju zadocky ani v klinike...Len ked sa zapari a je ocividne zadok ruzovy, vtedy sa kremuje, inak vobec 😉...Ako pises Ty, naco zbytocne..

lavender273
7. apr 2017

Calendula krem od weledy je fantasticky. Nam velmi pomohol.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborenka333
8. apr 2017

Náš malý budha to isté v lete.umyvat cistou vodou.poriadne utrieť...A ja som dala bepanthen.a celkom ok.olejom som ju pod krkom nenatierala.my sme mali problém pri kúpaní krk nájsť😂😂😂

lilu7
9. apr 2017

ja som malému zvykla dať bepanthen aj pod pazušky trošku, lebo ich mal suché, aby sa mu premastili🙂

autumn11
4. máj 2017

keď sa spravia malému zapareniny alebo potničky kdekoľvek na tele, tak ho umyjem čistou vodou a ponatieram bepanthenom care. Vždy nám zatiaľ zabral a pokožku ukľudnil.

lilu7
11. máj 2017

Kamoska ma bola pozriet s malou a pestovala som si ju na rukach a mala cela vytocena - vetrala si krk😂tiez jej ho kamoska natiera bepanthenom care lebo ma zahyby velke😂pomaha jej😉

lilu74
2. jún 2017

Pod krkom mava maly casto potnicky a ked dlho cestujeme a v autosedacke sa spoti tak ma aj chrbat nepekny-natieram tenkou vrstvou bepanthen care mastou na vecer do rana su ako zazrakom prec.

lubka3232
28. jún 2017

môj malý synček má hádam aj tri brady 😀 každý večer ho poctivo umývam ale raz sa mi stalo že sa mu pod krkom spravila strašná zaparenina. našťastie na to stačilo ho riadne poumývať vodou a mydielkom a pre istotu som ho ponatierala aj masťou bepanthen care.na druhý deň to už bolo len jemne ružové a na tretí po zaparenine ani stopa.