Ako odnaučit od plienok?

gabriellkaa
9. okt 2013

Ahojte mamicky! Poradte mi ako mozem odnaucit mojho 16m. synceka od plienok?Keby som nemusela tak este by som ani neriesila tuto otazku , ale bohuzial mame zdravotny problem ☹ .V marci uz by sme mali fungovat bez plienok. Ale ako nato?Ako to dosiahnem? Proadte mi.Dakujem

miskamaj
9. okt 2013

@gabriellkaa ja som si odlozila tento link, planujem vyuzit o niekolko mesiacov
https://www.modrykonik.sk/blog/macocha/article/odplienkovanie-za-tyzden/

anjelik2509
9. okt 2013

my sme sa odúčali cez leto, malú som nechávala holatú, alebo len v nohavičkách, keď sa aj pocikala, zistila, že to nie je veľmi príjemné a aj sama sa nejak začala pýtať...A často som ju dávala cikať na nočník, každú pol hodinu som ju skúšala dávať...A najmä po spánku, keď sa zobudila sme šli na nočník...Keď sa vycikala, pochválila som ju, zatlieskala jej, aby si spojila ten pocit, že je to super vycikať sa do nočníka a keď sa nevycikala a náhodou sa pocikala, nehrešila som ju, len som jej vysvetlila, že sa treba nabudúce vypýtať...Chce to kopec trpezlivosti, držím prsty 😉

lucina7
9. okt 2013

naša má 19 mesiacov a sama od seba sa začala pýtať na nočník cez den pred dvoma týždnami. ked je doma má pred očami stále nočník. povie, že cikám stiahne gate a sadne na nočník. a ked sa vycikala tešila sa z toho. 🙂 na spánok a ked sme vonku dávame plienku. myslím, že deti až okolo 2 rokov to vedia úplne ovládať.

3kolka
9. okt 2013

asi trošku nevšedné ale nám pomohla bábyka baby born(tá čo ciká)moja malá mala 2r a stále plienku(cez deň,aj noc)skúšali sme kade čo a nič nepomáhalo tak raz som sa naštvala a kúpila ju že šak hádam ked bude vidieť ju cikať tak bude aj ona a hurááááááááááááááááááááááááááááááááá do týždňa bolo po plienkach 🙂 teraz pri malom dúfam že ked bude vidieť staršiu tak to bude lahšie ak nie kúpim tú bábiku ale s pipíkom 🙂

ivy
11. okt 2013

Dcérka mala 2 roky ked sme začali oducat.(skúšali sme aj skôr, ale je hrozný neposeda a sadnúť si na nocnik bolo pre ňu peklo), skúšali sme cez tréningové nohavicky, sťahovacie plienky, behať len naholo, nocnik, veľký záchod, za pochvalu, ci dokonca odmenu, ani to ze vidí iné deti cikat nepomohlo. Az cez leto ked sa chcela ist kúpať do bazénika, tak sme jej jednoducho nedovolili, kým sa nevycika a to bola pre ňu obrovskaaaaa motivácia. Do týždňa sa naučila ist na nocnik a do 3 týždňov sme boli uplne bez plienky aj v noci co sa pýta sama od seba, teraz uz chodíme na klasické wc.

bulaby
9. máj 2014

Moja malá sa odplienkovala v 14 mesiacoch cez deň, a mesiac na to už nemala ani plienku v noci. Podľa mňa za to mohli látkové plienky ktoré som jej od cca roka začala dávať 😉 asi jej to vadilo a postup bol nasledovný. Hneď po zobudení som ju dávala na nočník a našli sme si signál, keďže ešte nevedela rozprávať, tak či jej trebalo cikať alebo kakať bolo "ee" 😀 tiež vždy chodila somnou na WC kde ona bola na nočníku. Po prvom úspešnom hovienku v nočníku sa už nikdy nevykakala do plienky. A hlavne zo začiatku stále sa pýtať či jej netreba a dávať sedieť na nočník 😝