Ako odučiť 2 ročné dieťa od plienok?

viktoriaella
19. sep 2011

Viete mi poradiť ako odučiť 2-ročné dieťa od plienok,ktoré odmieta isť na nočník či záchod?

szisza87
25. júl 2018

ahojte, Tak môj syn bute mat v septembri tri roky, a akurát má nastúpit do škôlky, to už asi cca 3-4týždne, mu nedávam plienku cez de, všetko ysvetlené 100x za den, a si myslím že vie velmi dobre čo a ako má robit, ale jednoducho to nechce tak robit.. Ked sa opítam kam treba kakat povie pekne že na šerbel, ale sa pokaká a ani mu to nevadí, povie už vtedy ked sa už pokakal, alebo ked zbadám že tlačí tak ho dám na šerbel tam bude sediet aj pol hodinu ale nebude kakat do toho, a najlepšie že už ani do plienok nechce, len stále do gatí.. Ked mu poviem že ideme cikat tak si sadne a vyciká sa pekne, len kakat ani za boha.A to ma štve najviac že nič nepovie! Nechce povedat dopredu že musí íst kakat alebo čúrat.. Uz neviem čo mám robit. Lebo za mesiac má íst do školky a ked sa pokaká tak bojím sa že ho nezoberu!!

stellasweet
25. júl 2018

Ahoj. Syn si nechcel na nocnik ani sadnut. Proste nemozne ho nan posadit. Mal s hudbou, velky, maly, rozne farby. Reduckie na wc... Niiic. Chodil za mnou s plienkou, ze mu ju musim dat. Toto sa bavime o veku cca 1,5roka. A zrazu tesne pred 2.narodeninami, ze ide na velky zachod kakat. A od vtedy uuuuplna zmena, chodi len na velky zachod, neznesie ani ten zmensovak. Musel na to sam dozriet, nocnik uplne vynechal. A to vyzeralo, ze plienky bude mat do 3rokov minimalne. A tiez v tomto obdobi zacal sam vela rozpravat, spajat slova..... 2.narodeniny bol unho velky milnik... Kazde dietatko to ma inokedy.... Ale je to vzdy radost, byt svedkom ich pokrokov....

szisza87
25. júl 2018

no to je super že od dvoch rokov už chodí na záchod, ale môj už za mesiac má 3roky a nehce kakat nikde len do gatí, a o mesiac má íst do školky, a tam vraj nebudú tolerovat ked dieta sa pokaká

alenuska222
23. okt 2018

my máme presne to isté doma. Keď dám svojho syna na nočník, lebo zistím že tlačí, tak reve až musím zatvárať okná, aby susedia nemysleli že ho týram. Po dobrom, po zlom, vysvetlovanie a nič nepomáha. Najhoršie je to že on sa posadí na zem a tak tlačí do plienky. Čiže výsledok je taký že za den vymeníme cca 7 až 10 špinavých (nie pokakaných) plienok. Ani na redukciu nechce chodit. Bude mat za mesiac dva roky a už som vyčerpala všetky možnosti ako ho to naučit.

zuzuliennka1
7. dec 2019

@alenuska222 podla mna nijako, je to uz rok stare, ale u nas teraz aktualne syn bude mat 2 roky o par dni a vidim, ze nocnik este nehrozi.... pockam, mozno ho vynechame uplne

ako ste to nakoniec zvladli? predpokldam ze po 2. narodeninach to islo aj same 🙂

ivky
7. dec 2019

ahoj, mojmu synovi som vzala plienky ked mal 2 roky lebo kakat uz chodil na wc redukciu a po noci maval suchu plienku Trvalo cely rok kym sa prestal pocikavat cez den. Uz som myslela ze ho ani do skolky neprijmu lebo u nas je podmienka bez plienky

zuzuliennka1
7. dec 2019

@ivky takze opat priklad, ake je to strasne individualne. Mne uz kde kto radil, ze som mala skusat v lete ked mal rok a pol, teraz ze ked bude mat 2r (v strede decembra sa to paradne teda aplikuje :D), ja asi pockam aspon do jari, ked sa zbavi aspon 2 vrstiev oblecenia a paperka sa vymeni za nejaku lahku bundu

alenuska222
7. dec 2019

@zuzuliennka1 tak nakoniec mal 2 roky a tri mesiace. Trvalo to týždeň. Možno sa budete hnevať na metódu akú som použila, ale tak nejako už viem čo naňho platí. Bohužial to bol krik a aj po zadku. Pretože keď som chcela aby išiel na WC, tak že sa mu nechce a vzápätí sa pocikal. Takže pár po zadku a za 5 dní ( a to neklamem ) bol odnaučený.

ivky
8. dec 2019

@zuzuliennka1 uvidis kedy sa ti bude zdat ze ste pripraveni. Mne svokra hovorila ze jej deti boli odplienkovane uz 1,5rocne a teraz dobre videla ze jej vnuk to dokazal az v 3rokoch. Rozdiel je asi aj v tom, ze moj syn mal pampers a nie latkove plienky, teda sa necitil vlhky. A ked sa pocikal do slipiek tak som ho hned prezliekala, cize ani to mu nevadilo....pri dcerke skusim v lete a nie hned mokre prezliekat aby jej to zacalo vadit

zuzuliennka1
8. dec 2019

@ivky tiez som pocula viacero nazorov, ze niekedy boli mozno deti aj skor odplienkovane, prave pre to, ze neboli tie dnesne zalepovacie plienky, kde sa uz znacky aj predhanaju, ktora plienka udrzi dieta v suchu dlhsie, a teda aj latkovane deti sa vraj odplienkuju skor, lebo im to proste vadi mokre 🙂 ono zas si myslim, ze aj pri tych 2r a starsich detoch, ak este teda maju plienky - tak v tomto veku je uz objem stolice aj mocu omnoho vyssi, ta plienka nie je tiez nekonecna 🙂 ze to proste jednak na to dieta dozreje, vie to odkomunikovat no a samozrejme, mu to aj vadi 🙂 ja zatial ziadne znaky, ze by uz bol pripraveny, nevidim, takze pockam, casu este dost 🙂 na maturite sa ho na to nikto pytat nebude :D