Ako pomôcť 5 mesačnému synčekovi s tichým refluxom?

marionlara
13. okt 2015

U mojho synceka sa teraz velmi zhorsil reflux. Nikdy negrcka, kyselina iba neustale stupa, drobcek iba preglga vratenu kyselinu alebo mliecko neviem, ale az mlaska, rozkasle sa, napina sa ako luk, grga, jeduje sa a zasa preglga, napina sa a kasle a stale takto dookola. Na zvysene tvorenie slin si neustale cmula rucicky alebo len na prazdno saje alebo si cmula spodnu peru. Pije iba moje mliecko,ktore odsavam lebo prsnik odmietol. Citala som, ze navine moze byt aj moje mliecko kedze som posledne dni vypila viac mlieka a drazdi ho kravska bielkovina. Je to naozaj tak?Da sa proti tomu refluxu vobec nieco robit?Kamaratka mi poradila surovu zemiakovu stavu alebo kusocek postruhaneho zemiacka, mozem mu to uz dat?Mate s tym skusenosti? dakujem za kazdu radu 😉

eliska1309
13. okt 2015

Ahoj moj syncek mal tiez silny reflux a grckaaaal a grckaaal. Ja som nekojila takze papal antirefluxcny nutrilon s nutritonom. A plus som mu na kyselinu davala gastrotus baby z lekarne a nam to auper pomohlo. Dufam ze som pomohla.

maria117
13. okt 2015

Moja je dojcena, reflux ma od zaciatku, lekarka nam poradila nutriton (ja to miesam s vodou a podavam lyzickou) a ak by nepomohlo,tak mame listok na gastro (vyzera,ze nutriton pomaha a to jej ho uz ani nedavam tak casto...) to je len na zahustenie zaludocka... 5 mesacny uz moze i nejake prikrmy,tak mozes skusit i to,co si pisala, lebo ten nutriton je len na zahustenie obsahu zaludocka...pripadne sa skus poradit na poradni s lekarkou al jej zavolaj

dorotka202
14. okt 2015

aj moja mala reflux.a ako pises,ked som jedla mliecne vyrobky,alebo nieco mastne,udene, tak vracala viac.ja som vyradila mliecne vyrobky.tak skus aj ty,ked sa ti zda ze viac po nich vracia.reflux by mal ustupovat po zavedeni peikrmov.takze uz mozes pomaly zacat.nam nepomohlo nic.prikrmy uz nevracala ale mliecko este asi do osmeho mesiaca.mozes skusit aj ten nutriton,moja to nechcela zjest.a este je taky sirup proti refluxu a ten tusim je aj od tych priznakov co ty pises,skus vyguglit,zabudla som ako sa vola.nam nepomohol ani ten.ale mozem ta upokojit.reflux by mal do roka prejst.aj ked su samozrejme vynimky.moja ma rok a pol a uz vobec nevracia.uz len na to spominame,aky to bol des 🙂

pataja
15. okt 2015

@marionlara Tak o tomto by som knihu mohla pisat. Ja som si s dcerom toto zazila, tiez tichy reflux. V 3 tyzdni sme boli na sono, potom sledovany na gastre-diagn.reflux, do 4 mes.plne kojena, pred kazdym jedenim som davala lyzicku svetojanskeho chlebika-kasicka na zahustenie, neskor som prichadzala o mlieko-asi stres, unava-do teraz viem, ze to bolo velmi narocne obdobie. potom do 3 rokov Nutrilon AR-predpisane od gastro, ziadne kravske mlieko, len jogurty neskor... Nutrilon AR a aj sirup Gastrotuss- za tie roky stali vela penazi, nemyslim, ze boli az take potrebne, skor tie antirefl.opatrenia su dolezitejsie. Do 10 mes. zaspavala zasadne v stoji-teda, ze som ju cele-cele!! dni nosila, aby sa chuda aspon trochu vyspala a vecer manzel ked prisiel s prace.Ked jedla vecer posledny krat cca o 8 mej, tak od polnoci prespala tych 4-5 hodin. Chrbat mam zniceny dodnes. Zaspavala zasadne len v spriamenej polohe, potom som ju musela aspon 20-30 min este drzat az potom polozit do kocika- tam spala tak cca este 20 min. Inak nenahraditelna vec je hupacie kreslo🙂 Ked mi niekto povedal, aby som ju polozila, a nenosila stale, ze len vymysla-vtedy by som dotycneho najradsej zabila. Ked mala 10 mes.prvy krat zaspala sama v postielke. Pocas tych 3 rokov sme boli niekolko krat hospit.v nemocn., robili jej vysetrenie-dost neprijemne-hadicka az do zaludka na meranie, takto s hadickou, ktora jej trcala z nosa musela stravit v nemocn.3-4 dni, niekedy museli opakovane hadicku zavadzat, kedze si ju vytiahla...v konecnom dosledku bolo vysetrenie uplne zbytocne, lebo sa vzdy len potvrdilo to co som lekarom hovorila, predtym, a to, ze navrat zaludoc.kyseliny bola dost casty, takze lekari len skonstatovali-diagnoza-gastroezof.reflux . Priberala pomaly, vlastne doteraz jedlu nepriklada velky vyznam, je aktivna od malicka, vzdy sa krutila pri kojeni a chcela vediet co sa deje za nou...Presli sme si tym, myslim, ze ako rodicia sme spravili vsetky tie antireflux.opatrenia ake sa dali a mozno aj viac. Stale sme si hovorili, ze to prejde a vzdy, ked som bola v nemocnici a videla ovela vacsie problemy, ktore mali deti okolo nas, hovorila som si vdaka Bohu, ze "len toto".

veronder
Autor odpoveď zmazal
Zobraz