Tichý reflux či nadprodukcia

diana_81
4. júl 2014

Stalo sa vam, ze ste si mysleli ze vase babo ma (tichy) reflux a nakoniec boli problemy LEN v nadprodukcii a "prejedani sa" drobca?

Mam totiz 6-tyzdnove babatko a uz par tyzdnov sledujem ze nie je vobec spokojne. Zacalo to tak v troch tyzdnoch, predtym spinkal ukazkovo. Vsetky postrehy ma smeruju smerom k tichemu refluxu (cize negrcka, alebo ked tak len male mnozstva, ale kyselina mu ublizuje v pazeraku. Plus kedze mu ide mliecko casto nosom ma take hlucne dychanie. Je nepokojny. Tazko zaspava. Lekarka v hrdle videla podrazdenie a poradila nieco ako u nas Gastrotuss). Maly ma i problemy z plynnatostou... Ked si tak ale davam ine casti skladacky dokopy, mam pocit, ze to mozno nie je take jednoznacne. Mam totiz zrejme nadprodukciu mlieka a maly sice zvlada tok a z prsnika sa nepusta, ale pije casto hltavo, podla mna viac ako mu treba lebo sa mozno chce len upokojit/uspat a len mu tecie a tecie. Pribral za prvy mesiac 1.500kg... Mozno ta plynnatost suvisi s hltanim vzduchu, alebo sa mu dostava privela sladkeho predneho mliecka...

Mozno sa nieco podobne stalo i vam a miesto nezreleho travenia babatko skratka grckalo a malo palenie zahy, grganie, stikutanie, problemy lezat len a len pre to?

Co myslite?

diana_81
autor
8. júl 2014

Nikto s tym nema skusenosti?

alikaa
8. júl 2014

@diana_81 myslim, ze toto nie je tema cez net. Asi by si si mala zavolat laktacnu poradkynu, nech sa pozrie na vase kojenie.

diana_81
autor
8. júl 2014

@alikaa ano bola som i u laktacnej. Skor ma zaujimalo ci to je casty jav? Ze sa to nespravne diagnostifikuje. Plus pripadne ako to maminy riesili. Mne jedna laktacna poradila dojcit viackrat na jednom prsniku, ale ina hovorila ze na to mam ist velmi opatrne aby som si neznizila ponuku prilis. A zatial je nam tazko, lebo maly nevie vyuzivat ine ucely dojcenia a napriklad sa ududlat na prsniku, lebo sa na konci pogrcka. Na rukach vsak place a oci ma ako mala sovicka... :(

alikaa
8. júl 2014

@diana_81 Aha, vidim, ze si z Belgicka, takze tam laktacne mozno inak funguju a radia ine veci. Mozno by si si mohla precitat nieco na Mamile. Mozno ti tieto info pomozu
- http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflu...
- http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

danielahamar
8. júl 2014

reflux má strašne veľa detí v dnešnej dobe, daj mu hlavu hore, keď vidíš, že mu to ide nosom, do cca 3mesiacoch by sa to malo upraviť, ak nie, má ozaj reflux 😅 , kt. sa dá podchytiť úpravou stravy - mlieka