Ako to funguje na Infekčnom oddelení na Kramároch?

babulina
21. júl 2011

Ahojte, mate niekto skusenost ako to funguje na detskom infekcnom na kramaroch? zajtra sa tam mame hlasit s trojrocnou dcerou, netusim co si mozme zobrat so sebou, ako su riesene izby, a ci po cely cas budem moct byt s dcerou? dakujem za akekolvek info 😔

koniarova
21. júl 2011

Neviem, či pomôžem, ale aspoň info. Môj manžel tam ležal s malým, keď som bola ja tehotná. Malý mal rotavírus. Boli tam 4 dni. Personál veľmi milý, pochvaľoval si aj lekárov. S dcérou byť môžeš /vyžaduje to a nedaj sa odradiť/. Inak manžel vravel, že to bol des 😒 . Nechcem staršiť samozrejme. Maličké izby, za celý pobyt sa nemohol z izby pohnúť /samozrejme, keď je to infekčné/ a dosť mu z toho šibkalo. Zobrať si môžeš čokoľvek /teda myslím bežné osobné a hygienické veci/. Obedy si manžel platil /boli otrasné a vždy studené/, ale vydržal. Pevné nervy a nech ste o chvíľku doma. A čo vám je?

leteku
21. júl 2011

Ahoj. Aj ja som tam ležala s malým. Mala som zmiešané pocity, personál celkom ušiel až na to, že mi zo začiatku brali malého na vyšetrenie bez toho aby som mohla ísť s ním, to som sa vzbúrila. Mne sa izba zdala docela veľká, aj pokočíkovať som tam mohla. Obedy sú hrozné a musíš si ich zaplatiť kedže si nemôžeš ísť nič kúpiť ani ti nikto nič neprinesie, tak si radšej nabaľ to čo máte radi. Zobrať si môžeš naozaj čokoľvek.. Izby sú presklenné a celý deň tam ide telka s rozprávkami.

babulina
autor
21. júl 2011

dakujem velmi pekne, nasa ninka ma hnacky a mierne zvysenu teplotu lenze uz vlastne viac nez 5dni sa to snazime doma riesit a bez ziadneho efektu, a kedze je extremne chudulinka tak s pediatrickou sa desime toho ze schudne aj to malo co ma, takze nech radsej daju na dva tri dni infuzky

@koniarova @leteku ako to je s hrackami co si prinesies? musis ich tam potom nechat alebo mozes zobrat si ich domov, mama ma strasi ze vsetko mi poberu, tak neviem ako s oblubenymi hrackami, lebo to by ma mrzelo keby tam museli ostat

leteku
21. júl 2011

@babulina - my sme mali svoje hračky a všetko sme si zobrali domov nebol s tým žiadny problém.

koniarova
21. júl 2011

@babulina Môžeš si zobrať akékoľvek hračky. Ale radím, ber také, čo sa dajú oprať, alebo umyť. Aby ste si domov nepriniesli nejaký infekt. Ako píše @leteku, aj manželovi brali malého na vyšetrenia, bez toho, aby mohol ísť s ním. Mňa išiel šľak trafiť, keď mi vravel, že zatiaľ, čo on bol na príjme a vybavoval papiere, malému nasadili infúzky a potom ho našiel na izbe s priviazanými rúčkami o posteľ, aby sa hýbať nemohol. No strach, bohvie, koľko tam chudáčik preplakoal, pokiaľ manžel papiere vybavil. A ešt ma teda riadne naštvalo, keď odchádzali, manžel mal ešte v ten deň zaplatený obed a nepustili ich, pokiaľ to nešiel na hlavnú budovu zrušiť /je to cca 500 m/ a trvalo mu to vyše 3/4 hodiny aj s papiermi. Darmo im vravel, že aj keď má obed zaplatený, že nech prepadne, že mu je to jedno. Ale ani za svet, papierovo to museli mať v poriadku. Ale nie preto o tom píšem. Manžel to mal ísť vybaviť do tej hlavnej budovy a malého /vtedy mal 2 roky/, mal nechať samého v izbe /bola cca 3/4 hodina/, nenašla sa ani jena sestrička, ktorá by ho zatiaľ postrážila. No nachala by si tam malé dieťa tak dlho sama chúďa? Manžel povedal že neexistuje a nenechal. Napriek protestom zobral malého, vonku pred budovou ho postrážila babka a on zatiaľ vybavil ten sprostý obed. Tak pozor aj na to.

jankaslamka
21. júl 2011

@babulina to zas ja mam opacnu skusenost, hracky tam museli ostat

koniarova
21. júl 2011

@babulina Veď si tam ohľadom tých hračiek zavolaj. 😉 Ozaj by bola škoda, nechať to tam. Ako vravím, u nás s tým nebol problém.

babulina
autor
21. júl 2011

baby dakujem dakujem, som z toho na prasky, vobec netusim ako to mala zvladne, neviem si to predstavit ako bude mat tie infuzky zavedene ked ona ani obyc leukoplast neznesie na rucke,
no s hrackami to spravime ze zoberieme najnutnejsie a opytame sa priamo na mieste, inak to je na slak trafenie ze beru deti na vysetrenie same, je to na hlavu, uz vidim ze ma tam radi mat nebudu, lebo budem protestovat
este taka otazocka, kde je vlastne to infekcne nech tam nebludime? 😕

koniarova
21. júl 2011

@babulina Ja ťa naozaj nechcem strašiť, ale rátaj, že tam budete min. 4 dni. Mne teda aspoň tak vraveli. Že vždy berú výter deťom a výsledky sú známe nejskôr na 4-tý deň. ☹ Ale dúfam, že sa mýlim.

leteku
21. júl 2011

@babulina - je to úplne na konci kramárov teda toho komplexu

tatiana7
21. júl 2011

@babulina Ahoj Babulina, my sme tam lezali pre 3 rokmi so synom az 3 tyzdne a salela som. Syn mal 5 tyzdnov, nemohla som vyjst ani na chodbu, lebo to je infekcne, tam som tam bola zavreta ako v sklenenej kobke. Urcite tam dceru nenechavaj samu, deti co tam boli same velmi plakali, nechali ich cele dni zavrete v postielkach, vobec ich nevyberali ani 3 rocnych, prisli ich iba nakrmit, prebalit, hodili im hracky do postielky zavreli a dost. Nikdy by som si dieta same v nemocnici nenechala po tejto skusenosti co som videla. Tam su totiz sklene steny, vidis na kazdeho a tych deti mi bolo luto, nemal ich kto objat.
A ked budete zdravi, pridajte sa k nam na predlzeny vikend na Liptove, ZVIERATKOVO, vid:rodinnevikendysk
ahoj

babulina
autor
21. júl 2011

@tatiana7 urcite samu ju tam nenecham, to by som nedokazala, ja tazko prezijem ked pojde raz do skolky a nie este nemocnicu

@koniarova ja mam tiez od kamarata lekara z detskeho take info ze aspon 3dni kvoli poistovni inak im to nepreplatia

@leteku dakujem

koniarova
21. júl 2011

@tatiana7 Ja to tiež nikdy nepochopím, ako môže niekto nechať dieťa v nemocnici samé. 😒

angellinka
21. júl 2011

@babulina my sme lezali na detskom s dcerou,a primar vravel ,ze min 48 hod,aby im poistovna nieco preplatila.Lebo ja som na druhy den chcela ist domov,a to by ma pustili len na zaklade toho,ze by som podpisala reverz 😉
takze urcite tie 2 dni tam vydrzite,drzim palce 😉

babulina
autor
21. júl 2011

tak uz len drzte palce nech tam pobudneme co najkratsie a najma nech bambulka zdrava odide, dakujem vsetkym za info

deniskateniska
21. júl 2011

hracky by tam mali byt aj ked nemam s kramarmi skusenosti a lezali sme len na detskom ale tak hraciek je tam neurekom, izby cistia a takym pristrojom dezinfikuju tak by na nich nemali byt bakerie.. a najhorsie na nemocke je to ze ty to nevydrzis dieta hej ... izby su presklenne asi uz vsade tak sa deticky vidia a mozu saskovat 😉 hlavne nech tam nie ste dlho 😉

maznacik007
22. júl 2011

ja som tam lezala s detmi... s kazdym zvlast a naposledy tam lezala 7 rocna dcera ta tam musela byt sama uz nechceli povolit rodica...

ako hracky tam nejake maju... skor na tom oddeleni kde su deti same... tam im davali aj skladacky ... ale ja by som osobne zobrala aj svoje hracky ja som tam dcere doniesla .. aj knizky aj casopisy.. tie si zober najma ty ... lebo sa scoknes... neda sa vyjst ani na chodbu...
ja som si brala aj radio... aby sme mali nejaky ten zvuk...

hracky si vezmes potom domov

babulina
autor
23. júl 2011

tak sa hlasim z nemocnice, je to take cele divne, mam pocit ze nic s nami nerobia, nikam sa to nehybe, ale mame taku nejaku depkovu naladu tak to bude mozno aj z toho
zatial dali malej infuzky, pobrali odbery ale ze poslu to az v pondelok tak neviem na co to brali, ale budis, z toho maleho priestoru mi sice este nezasibava ale davam tomu dva dni a uz to bude psycho, mala to napodiv celkom dobre zvlada az na navstevy lekarov lebo to ruci ako by ju na noze brali, ale pokaslali si to sami ze ju zobrali samu na prve odbery a zavedenie infuzky

maznacik007
23. júl 2011

@babulina no veru v podstate ine ako infuzky a protihnackovu dietu necakaj... testy oni robia podla akutnosti stavu... nam naposledy robili tak ze vysledky boli velmi rychlo do hodiny... okrem serologii ale my sme boli s podozrenim na toho meningokoka ci co .. inak pokial je to len hnackovite tak fakt len tie infuzky... a dieta...

babulina
autor
23. júl 2011

@maznacik007 si ma nepotesila, lebo dietu viacmenej rovnaku uz drzi tyzden a bez uspechu a aj teraz to je ako na hupacke, raz lepsie potom zase uplne zle, naposledy az sestricku myklo ze co to mate v nocniku, tak ja neviem

maznacik007
23. júl 2011

@babulina no ja chapem aj ja poznam.. ako ale fakt ine ako dietu a infuzky aby nestracalo tekutiny ... a mate ryzovy odvar... ci co vam davaju...
ked som bola s malou este ked bola malicka.. tak sme museli vazit plienky... a kontrolovali kazdu ... tak tiez to bolo des... mne zasa stale hovorili dezinfikujte si ruky a vsetko aby ste to aj vy nedostali.. 😀
ja tam uz s hnackami ani nejdem... pokial dieta prijima tekutiny... nas je tiez dost chudunky ako taky chrustik .. bojujeme o kazdy gram aby pribral.. takze jeho take hnackovite dost vycerpaju.... ale on ma zasa znizenu imunitu .. takze on hned lapne taketo svinstva...

babulina
autor
23. júl 2011

@maznacik007 my sme an tom uplne presne tak isto, preto nas poslala pediatricka lebo ona ked schudne polkila tak je z nej uplna kostricka, ved ma teraz ledva 12,5kg a to ma cez 3r3m

koniarova
23. júl 2011

@babulina Tak sa držte. Ale naozaj tam s vami nič iné robiť nebudú. 😒 Len infúzky a to bude všetko. Ja som ti to aj chcela napísať, že pokiaľ ti prijíma tekutiny, nechoď tam s ňou, len som nechcela ovplivňovať tvoje rozhodnutie. Aj môj manžel podpísal na 4-tý deň reverz. Už malý nemal ani infúzky, držal len diétu a pustiť ho nechceli. A diétu môže držať aj doma.

babulina
autor
23. júl 2011

@koniarova ja som si aj myslela, ze to tak bude sice tajne som dufala ze aspon nieco ine urobia, ale asi naposledy sme tu, presne ak pises pokial pije tak to nema zmysel, ja som sa len zlakla lebo naposledy mala vyse mesiaca hnacky a skoncili sme skoro na rok na bezlaktozovej strave 😔

denisocka
23. júl 2011

ja fakt nepochopim tie hospitalizacie , zbitočne bude mať mala traumu a stresy a ty depku,ale budiš,nech vam to pomože

maznacik007
23. júl 2011

@babulina nas ma tiez tri roky a my teda sme este pod 12 kg... takze viem o com pises... nas je drobunky...

babulina
autor
25. júl 2011

tak ideme domov, som si to trosku vydupala ale uz chystaju papiere, najviac vtipne su vysledky, vsetko je negativne, takze ani nevieme co jej bolo/je 😒

koniarova
25. júl 2011

@babulina Tak sa držte doma. 😉 A polepšilo sa jej? Ako ste to zvládali?

babulina
autor
25. júl 2011

mala to zvladla v pohode, uzila si svoje milovane puzzle bez toho ze by jej to maly brat rozhadzal, takze aspon z toho sa velmi vytesovala, inac viac menej vsetko v poriadku, na par slzciek a strachu z lekarov dobre, dusevna trauma snad nebude velka, dakujem babule za vsetko este raz

mama25
10. nov 2011

ahojte baby,
my sme už ležali na infekčnom 2x. Minulý rok v septembri, ked mala dcera 1,5 roka a teraz v novebri ked ma 2,5 roka. Minuly rok mala campylobactera - hnačky - poležali sme si 4 dni a upozornujem maminky, že čakať pri hnačkach 5 dni je velmi nezodpovedne, ked si povedia že to zvladnu samy.My sme po jednodennom hnačkovani, ked behom 2-3 hodin kakala asi 10-15 krat prišli na kramare a povedali mi že v hodine dvanastej pretože už bola dehydrovana aj ked pila vela čaju. Keby sme prišli neskorej, mohli jej odist obličky.
Tento rok sme boli zas preto, že mala po šarlachu zle pečenove testy a tak sme si poležali 8 dni. Nakoniec sa z ich hroznostrašnych predpovedi nič sice nepotvrdilo, ale aj tak to dalo zabrať. Každopádne personál je velmi príjemný, hračky mala dcera od nich - bolo mi povedane, že ich od každeho dietaťa nejak špecialne dezinfikujú - resp. sterilizuju, aby deti od seba niečo nechytili - neviem, či nejakym svetlom atd. Jediné na čo upozornujem maminy, je zobrat si so sebou dávku trpezlivosti, vzhladom na to že ste tam ako v skleniku a vidite aj k susedovi, bohužial je to nemocnica a treba sa s tým vysporiadať a aj s tým , že vedla môže byť dieťa hlučné, že sa v noci svieti, lebo male babatka je treba prebaliť, alebo dovezu niekoho v noci.To jedna žena nevedela pochopiť, ked mi stale klopala, že dcera ma byť potichu lebo ona chce spať. No tak som jej povedala, že nech mi povie ako ukludniť 2,5 ročne dieťa, ktore je tyžden zavrete v ,,klietke,, a už nevie chuda čo so sebou. Nech si uvedomi že je v nemocnici a nie na hoteli. Ved aj televizor s rozpravkami išiel stale .Ale išlo o patologicku sťažovatelku, ktora nebola s ničim spokojna.Stale obtažovala sestričky svojimi telefonatmi - asi každu 0,5 hodinu. No museli z nej mať radosť. Za 4 dni vyložila svoje dieťa z autosedačky, v ktorej ho mala neustale vložene asi len 1x denne ked jej dieťa prezerali. Čo som nepochopila ako jej mohli dovoliť lekari, ale asi bola moc neoblomna.
Každopadne aj ked je pobyt na infekčnom neželany, a veľa ludi ma hrôžu, je lepšie ked vam dieťa vyšetria a viete čo s ním je, aj za cenu, že musite byt PN tak dlho ako je treba.
PS: no a tá strava je fakt hnusna, ale čo už môže človek len čakať od nemocnice 😀