Asistent do škôlky pre dieťa

mama321
24. nov 2018

Ahojte baby, náhodou nie je tu medzi vami taká, ktorá vybavovala asistenta do škôlky pre dieťa kvôli zdravotnému stavu? Máme syna s PAS, do špec.škôlky nám ho nezoberú - povedaal riaditeľka z dôvodu, že nie je agresívny, že kĺudne môže ísť do obyč. školky, čo odobrila aj naša psychologička a poradila mi vybaviť si aj asistenta. Vďaka

myj
24. nov 2018

@mama321 ahoj,môj syn má od 1ročníka asistenta a to vybavuje škola,tak si myslím,že treba dať škôlke všetky papiere a ona musí vybaviť asistenta a nie ty,v škôlke nemusel mať,lebo niektoré učiteľky boli na to skolene pre takéto deti,asi bude lepšie sa opýtať v škôlke..

mogaa
24. nov 2018

@mama321 treba sa spýtať v konkrétnej škôlke, niekde na asistenta nemajú rozpočet....Viem že u nás je jedna mamička ktorej syna zobrali len s tým že tam s ním chodí aj ona - chlapček je na tom mentálne horšie, škôlka mu veľmi nepomohla ale pomohli mu sedenia u špeciálnej psychologičky - tá ho učí aby vedel zrorumiteľne povedať čo robí napr.ráno ked vstane......

benit
24. nov 2018

Da sa dostat asistent cez upsvar. Su tam baby, ktore su nezamestnane a chodia na pol roka. U nas v skolke to vyuzivaju.

xxxkatka
2. dec 2018

Zmenit psychologicku. Dieťa s PAS (bez ohladu na to ci je alebo nie je agresivne) predsa potrebuje uplne inu edukaciu ako dieta v beznej MŠ. A riaditelka speci MŠ by tiez mala pouvazovat nad tym co hovori, na tejto pozicii by mal byt odbornik. V beznej skolke s asistentom a la UPSVAR, ktory nema odborne vzdelanie tvoje dieta bude napredovat len velmi pomaly, ak vobec. Ak uz by som isla do varianty klasicka MŠ tak jedine s asistentom specialnou pedagogickou s niekolkorocnou praxou (nie absolventka), urcite nie asistent ktokolvek. Kazdopadne by som sa zamerala skor na to, aby sa dieta dostalo do specky. Jaaaj az mi tlak stupol z riaditelky a psychologicky.

lenka0033
7. dec 2018

@benit z úradu prace asistent ku dieťaťu? To musi povoliť aj škôlka. Kto to zaplati? Ci to robia ako odpracovanie dávky v hmotnej núdzi

lenka0033
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
benit
7. dec 2018

@lenka0033 ono to bolo v ramci nejakeho projektu. Davali tam baby studujuce pedsgogiku alebo nezamestnane s pedagogickou.

lenka0033
7. dec 2018

@benit ako na zaucenie je to ok no deti maju rozne problémy a každé vyžaduje individuálny prístup. Lepšie je asistent z praxou, odborným vzdelaním. Hlavny, dôležitý je aj prístup k dieťaťu

benit
7. dec 2018

No pre ucitelky lepsi asistent takyto sko ziadny. Asi aj pre rodica, kedze by to dieta inak v skolke byt nemohlo. A kedze je asistent pre to konkretne dieta tak indiidualny pristup je k nemu.
@lenka0033

xxxkatka
7. dec 2018

@lenka0033 nerozumiem ani najmenej co si mi napisala....

xxxkatka
7. dec 2018

@benit asistent tu nie je na to, aby ulahcil pracu ucitelke a ani rodicovi. Asistent tu je pre dieta, aby pomohol jemu, aby dieta robilo pokroky v ramci svojim moznosti. Takze nesuhlasim, ze lepsi takyto asistent ako ziadny.

lenka0033
7. dec 2018

@xxxkatka comu konkretne nerozumiem? Zle som sa vyjadrila? Asistent by nemal byt hocikto . Dieta potrebuje poriadneho asistenta z adekvátnym vzdelaním. Myslela som to tak, že nie asistent za každú cenu ak by mal byť bez vzdelania. Nemoze to robit hocikto. Asisten bez vzdelania , to co som napísala, ze akoby to robila suseda. Predstavte si, ze pri Vašom dieťaťi je ako asistent zena, ktorá nema na to vzdelanie, nie je studovany asistent ako pedagóg. Robila by to napr.suseda, pani co byva oproti, ktora moze napr.predávať v obchode alebo robit nieco co absolútne nespĺňa kritériá na asistenta pre take dieťa. Teda mne by to nestačilo. Ked tak riadny asistent co študoval špeciálnu pedagogiku, a nie hocikto len aby to niekto robil, nič v zlom no dieta sa nemusi nikam dostať bez kvalifikovaného asistenta. Posun moze byt veľmi malý

benit
7. dec 2018

Bihuzial, dnes este nie je vela vystudocanych asistentov a ti co su vacsinou ani nrtusia co maju robit, ake su ich kompetencie. Vlastna skusenost. Asistent je pre dieta a ked sa mu venuje clovek so zaujmom a studuje si vevi okolo toho a ma zaujem je urcite lepdi ako vystufovana slecna bez zsujmu o dueta a pracu. Viem o com hovorim. Taku dom mala v triede. Nebola suca ani na prefocovanie. Naozaj nema zmysel sa tu o tom vadit. Pani chcela poradit. Dala som tip a je mi to jedno ako bude postupovat. Evidentne su tu premotivovane nepostradatelne asistentky ktire potrebuju rypat za kazdu cenu.

lenka0033
7. dec 2018

@xxxkatka a ze by mu bolo lepšie v špeciálnej skole. Tiez mam postihnutého syna, nie je to cisty PAS no čiastočný. Má mentálne postihnutie, ADHD, vrodenu poruchu mozgu, vyvoja mozgu, poškodenie mozgu, poruchu reči (v 7 r.stále nerozpráva), detskú inkontinenciu, vela znakov autizmu, bol zistený čiastočný autizmus. V škôlke byval bez asistenta, škôlka ho nedostala hoci 2 x žiadali.Nastúpil do prípravného rocnika špeciálnej základnej školy kde asistenta ma. Je mu tam lepsie ako v škôlke, aj sa mi venujú, individuálny prístup . Hlavne je rozdiel 30 deti a 4 v triede

lenka0033
7. dec 2018

@xxxkatka mu venujú

xxxkatka
7. dec 2018

@lenka0033 kde som ja pisala nieco ine? citala si moj prispevok? Tak ho pozri este raz, lebo presne toto v nom pisem. Preto nerozumiem, preco si mi napisala to iste co som ja napisala vo svojom prispevku.

lenka0033
7. dec 2018

@xxxkatka ospravedlňujem sa.

kaleesy
14. feb 2020

@mama321 dobrý deň, ako ste to prosím nakoniec vyriešili s tým asistentom?