Bábo narodené v zahraničí. Ako je to s lekármi?

vonavakvetinka
12. jan 2010

Prosim vas, ako je to s narodenim babatka a navstevami lekara? Ide o to, ze sa mi ma na jar narodit babo v zahranici a ja by som s nim ako mesacnym chcela letiet na Slvoensko. Nebude mat este trvaly pobyt na Svk, tak mu budem musiet vsetko platit. Viete niekto poradit alebo mate takuto skusenost?

januarova
12. jan 2010

tak tu na sk sa treba s novorodeniatkom hlasit u pediatra naneskor 2 dni po prepusteni z porodnice a potom prvy mesiac sa ide 2x na poradnu a dalej raz za 3-4 tyzdne, podla prospievania dietatka. kde chces mat pediatra?

vonavakvetinka
autor
12. jan 2010

Ja babo porodim v zahranici, budem tu cca mesiac a potom letim na Svk, takze potom staci ist raz za mesiac, ak nie su problemy? Budem v Bratisalve

nikollette
12. jan 2010

Do pol roka cca 1 za mesiac, ak nie sú problémy, po pol roku u nás stačí Raz za mesiac a pol-dva mesiace.
A po 15mesiaci, už iba ked je bábo choré a podobne...

annalena
12. jan 2010

a kde v zahranici si? je to v ramci EU? ja som tiez malu porodila v Nemecku, po mesiaci sme isli domov na SR, kde planujem byt este asi do leta. Chodim tu aj k pediatrovi, nic neplatim, ani poradne, ani ockovania.....len si treba pre babo vybavit ten preukaz poistenca platiaceho zdravotne poistenie v zahranici.
ak chces nieco vediet, pytaj sa 😉

macka23
12. jan 2010

kvetinka,
lenze ak budes rodit v zahranici, pravdepodobne budes s dietatom chodit k lekarovi tam, nejde len o navstevy poradni, ale aj ockovania a podobne, vsade je iny ockovaci kalendar, zalezi kde v zahranici budes rodit.
Vracias a potom na stalo na slovensko?
A aby som nezabudla, nie je take jednoduchce preist s mesacnym babom na svk...skus najst niekde v temach, ako dlho baby vybavovali prislusne dokumnety na to aby mohli s babatkom vycestovat domov na slovensko.
Vela stastia.

annalena
12. jan 2010

hned ako som prisla do Bratislavy, skocila som tu k pediatricke, co mala este mna a prihlasila som tam malu. a ona si nas odvtedy normalne objednava na poradne a ockovanie, presne tak isto ako aj ine babatka.

vonavakvetinka
autor
12. jan 2010

Chcela by som prist na 2 mesiace. Takze odchadzat by som mala s 3mesacnym. Som mimo EU, takze to asi zohrava velku ulohu. Na Svk mam trvaly pobyt, takze ja sa mozem asi prihlasit do zdrav. poistovne a platit si to, ci nie?

vonavakvetinka
autor
12. jan 2010

macka, ak pojde vsetko ako ma, tak by som mala mat pre male rodny list a pas do mesiaca, potom snad uz nie je problem vycestovat

vonavakvetinka
autor
14. jan 2010

a neviete mi povedat niekto ake su poplatky u lekarov, ak budem vsetko za babatko hradit z vlastneho vrecka?