Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

eliska7
autor
20. apr 2008

😕 kde ste???ja sama??mala spi od 11.30,tak len ticho sedim a štrikujem,muž v robote,maly v kostole,vonku slniečko,ale na chladku zima,doobeda sme dvakrat didi 😒 a ešte aj ked išla spať,takže vellla.uvidime poobede 😖

tretulka
20. apr 2008

eliska ahoj, pridam sa k Tebe, maly tiez spi, manzelik kuka tv a ja som si sadla k pc, lebo ked je martinko hore nemam sancu sa sem dostat 😀 ... spali sme celkom dobre, vecer maly vypil 120ml mlieka, zobudil sa o polnoci, trosku poplakal, ale v poho, potom nad ranom o pol 4tej sa posadil v postielke a mrnkal si mama, mama, musela som ho prebalit, bol cely precikany a to ma na noc origos pampersku, ale vcera sa prekonal v pitim vypil pollitra caju 😝 co je u nasho maleho hotovy zazrak, on mi malo pije, ale odkedy sa nekojime, sa to zlepsilo...tak sa tesim, verim, ze uz bude dobre...aj ked cez den ked ide okolo mna ukaze rucickami na cicky a povie mnam, ale nepyta si, len niekedy este skontroluje, ci mam naozaj bo, uz si nelepim bradavky, mam len v podprde stvorec gazy a ked je zvedavy, tak mu ukazem zakrytu bradavku 🙂 ...Boze, co vsetko musime vymysliet na tie nase deturence

tretulka
20. apr 2008

a rano si pytal mlieko, vypil 80ml...ale trvalo mu to riadne dlho, lebo sa s flasou viac hra ako pije 😠...aj tu prsalo vcera, cusali sme vonku, dnes detto, pocasie o nicom, tak sme zavolali kamosku s malou nech nas pridu kuk, mala sa vola Petka a ked som povedala Martinkovi, ze ho pride pozriet, tak isiel k dveram a vravi mi neni Pepa 🙂

eliska7
autor
20. apr 2008

jaj tretulka,uvidiš že sa ti to podari,ked to začina chapať,tak to pojde 😉 a mliečko,hlvane že aspon niečo vypije 😉 a cez den ako zaspi bez dindi?ja si to nedokažem predstaviť,mala zaspi ale to by som musela isť von kočikať,načo už nemam nervy,lebo to by musela byť uplne ko aby zaspala na čaji 😖 a potom ked ju to zas naučim,kto bude chodiť vlete vtych horučavach cez obed po vonku 😅 oničom.Inač dnes spala 30 min cez obed!som ztoho tak zle naladena,bezradna,pri nej nič a ked spi (haha)uplne nič 😢

tretulka
20. apr 2008

kde ste sa stratili????? ja som taka happy, maly vecer vypil uz 150ml nutrilonu, heureka 😵 😵 😵 , samozrejme, ze si pytal cicku, ale len tak cvicne, ci si to nahodou nerozmyslim, povedala som,z e mam bo a dostal flasu...uvidime ako bude spat...dufam, ze sa dozijem toho, ze prespi celu noc ....aspon jednu 😉

evka39
20. apr 2008

eli,moja malá dnes vôbec nespala a ked som ju o pol deviatej dávala spat,tak bola normálne naštvaná 😠 dvakrát som sa ju snažila cez den uspat skoro som o nervy prišla ale nič..Poobede sme boli na futbale,tam sa vybehala kolená zelené ale čo už...Zajtra idem mat obe deti doobeda /aj krsna/švagriná potrbuje íst k lekárovi,tak to tu bude vyzerat.Najhoršie je,že majú obe také obdobie,že sa pre všetko bijú.Hlavne Sandra lomí Emku.Som zvedavá k akému úrazu sa dopracujeme.Dúfam,že to zmáknem.Idem načerpat sily tak dobrú noc.Tretulka,super 🙂

eliska7
autor
21. apr 2008

ahojte,včera sme išli poobede na zahradu,mama sa pokušala aspon storaz uspať saru,s dedom sme sa už rehnili,každych 5 min sa jej spytala či nechce hajať a sara kukala na ňu či jej nešibe 😀 samo že do večera nevydržala o 18.10 zaspala,ešte že mam na zahrade plno veci,tak som ju poumyvala mokrymi utiekkami,dala čiste body,pančušky,teplaky a potom sme ju v autosedačke previezli domov,zobudila sa koli tomu dvakrat,druhy krat už na posteli tak sme museli didovať,ale noc na moje prekvapko bola kludna,normalne sa nadidala a neplakala no a rano bola sice od 5 na ceckoch,ale vstali sme až o 6.40 😕 take mala napuchnute očka-žeby prespata? 😀 večer ani nedostala lieky na alergiu,ani spreje do nosa-jedine čo mala vnose bola hlina 😀 😀 Evi drž sa dnes,pevne nervy,tretulka myslim na teba aby to vyšlo,a maly kludne hajal.alenik,ankam,kde steeee 😒 a ostatne,loren riusik,petova nestihate 😀

eliska7
autor
21. apr 2008

jááj aj tonicka,kde siii 😀

eliska7
autor
21. apr 2008

dnes som samostatna jednotka 😕 😀 😀 ja som už aj od lekara prišla a tu nikto 😕 vonku behate?tak som sa vytočila u dr.hodinu som čakala na recepty 😠 samo že sara začala byť nervana,musela som jej tam didi davať 😠 a to som išla von,reku bude spať v kočiku aby nenyslela na didi a ho....velke...domov,rev,obidva didi a spi 😠 😠 jaj včera dnes je len na cecku-do šlaka,kedy vydrži aspon dvadni normalne didovať.toto ma tak vytača jeden den super,už sa tešim že bude ok a potom bum 😠 juj či som nas....ešte aj migrenu mama,už tri tablety vsebe,hnusny den.a ešte som zabudla že to obdobie batia u nas znova dtupa na intezite-ked jej šibne hoci aj ked niekto hlasne prdne,už je na mne ako kliešť a zasvet sa nechce pustiť 😅 vonku kosia,tak sa ma drži za nohu a tak chodime po byte-šiši 😀

tretulka
21. apr 2008

ahojte, nejako malo prispevkov pribudlo 🙂 , maly spal do 5tej, vtedy sa prebrala pytal sa k nam do postele, napil sa vodicky a spal do 7mej, ja som uz o 6tej vstala vyspata 😀 , ale stale chodi pytat mnam mnam aj cez den, som zvedava dokedy ho to bude drzat...dnes je 6. den co nekojime, uz sme hadam za vodou 😉

eliska7
autor
21. apr 2008

jééj tak krasne spal??tešiiim sa s tebou,ano myslim že ste ztoho vonku,ked prestal plakať 😉

eliska7
autor
21. apr 2008

ako zaspi cez den 😕

eliska7
autor
21. apr 2008

ako zaspi cez den 😕 bez didi

alenik
21. apr 2008

ahojte kocendy.Nemam na vas ani cas,takze len kuk.Tretulka,za vodou ste uz urcite 😉 .Moju malu nekojim uz skoro 6 mesiacov a stale mi povie:som mala lalka,daj cicu.A musim jej dat,olize mi bradavky a ide sa popucit od smiechu... 😀 .Eli,co sa zase Sarik bojka?Moja Kamca sa mi dnes vyhrazala,ze:cestu neda rucku,jazi auto a mama place.To akoze ked pojdeme cez cestu,ona mi neda rucku,zrezi ju auto a ja budem plakat.Kam na totie deti chodia? 😕

alenik
21. apr 2008

dnes je mala stastna,lebo sme boli kupit nove topanocky.Zase jej tak nozka vyrastla...Pred mesiacom sme kupovali a este jej boli velke.Teraz ju uz tlacili.Taku ma velku nozku...Vy,maminy,kde kupujete detom topky?

eliska7
autor
21. apr 2008

aj mojej sarke nejako začali rasť,kupujem 22 normalne v obuvi a od kamošky a ešte aj na burze čo poriada materske centrum-tam kupujem vždy značkove tenisky za per šupiek(200sk)aj ja jej musim teraz všetky premerať,lebo sa mi zda že velmi podrastla 😉 s tym olizovanim to mi aj kamoška vravela,že pride k nej (po roku)a musi jej dať oliznuť 😅 preboha,dokedy budu take zavislačky 😀

tretulka
21. apr 2008

eliska - ja som ho od denneho kojenia odstavila cca pre 3 mesiacmi, lebo to bolo presne ako u Teba, ked nemal cicku v puse vrestal, uz ma mala ako dudel, bolo to na nervy, trvalo mi to asi tyzden, ale nakoniec si zvykol, no bol to uz druhy pokus odstavit...
alenik - aj ja dufam, ze uz je to ok, dokonca aj rano si pytal Martinko mlieko a vypil 150ml, musim uz zacat robit vacsiu porciu 🙂 ...maly tiez kontroluje, bola u nas znama a aj tej sa pozrel po d tricko 😀 ...
Kamilka musela byt podarena 😀 , ked sa Ti vyhrazala...mna minule maly odrovnal poznamkou, ked soms a ho spytala, ze co robi jeho nozicka na stole, povedal mi, ze buva 😀

alenik
21. apr 2008

Treti,moja vylozi nohy na stol a este si aj povie,nie,nie,deti nemozu...podarene su.Pytala som sa ohladom tych topanociek,lebo u nas je fabrika,siju tu pre zname firmy a topky stoja 440 sk,ceke kozene.Moja mala ma riadnu labku velku.25 nosi a tenisky 26 adisasky.22 nosila,ked mala rok... 😲

tretulka
21. apr 2008

alenik, aj nas Martinko ma podla mna dost velku nozku, c. 24, som zvedava, ci mu do leta podrastie...ja mu kupujem topky v obuve, teraz sme mu kupili take botasky - topanky, velmi pekne, 499,Sk, rakuske WOOLF - tusim som to dobre napisala...alenik, ako dlho si estemala mlieko po odstaveni, brala si aj nejake lieky, ci si to nechala tak nech sa to samo?

eliska, mam znamu, ktora kojila syna do troch rokov, teraz ma 17 a minule jej povedal, ze mama, preco si ma tak dlho kojila, neviem sa od Teba odputat 😀 ....a ideal zeny je pre neho prsnata dlhovlaska....asi ho to kojenie ovplyvnilo 🙂

som sa minule pytala muza, ze ci ma bude chciet aj s takymi ovisnutymi cickami 😎 ...ale zatial su v norme, tak uvidime...budemmusiet potom ostat tehu, nech sa mi zas nafuknu 😀

eliska7
autor
21. apr 2008

jaj tretulka zasmiala som sa 😀 ale stale nepišeš ako zaspi cez den 😝 len tak vložíš do postielky a jeto

tretulka
21. apr 2008

eli, vidis aka som nechapava 😀 , dam ho do postielky, vzdy protestuje, opakuje ze nie, nie, ale nedam sa 😀, ja sa asi nedozijem toho, ze moje dieta na otazku ci ide buvat odpovie ano 😀 , niekedy si zoberie flasu s vodou , niekedy nechce, objime slonika a otoci sa na bok, ja mu spievam a niekedy si mlady muz aj masaz noziciek vynuti 😎 , vacsinou zaspi do 5 minut, no stava sa, ze ho musim okriknut aby sa nevrtel, lebo si vyklada nozicky na postielku, vrti sa ako vrtulka a nevie zaspat, ked ho upozornim, nech prestane a lezka pekne, ze inak odidem z izby, tak mi povie, ze ano, ano, a nastastie zaspinka 🙂 ...vecer zaspava tak isto, na posteli vypije flasu a sup do postielky...a to som si fakt myslela, ze postielku uz ani nevyuzijeme, kedze dlho spaval s nami, potom sme mali odmontovanu prednu cast postielky a prirazili sme k nej nasu postel...

eliska7
autor
21. apr 2008

jaj ved ta postielka,ona nokdy vnej nespala,madrac za 700 sk som darovala kamoške,tak nemam ani odvahu mužovi povedať že nech donese postelku naspať,posklada a vloži do nej stary madrac po malom-šak mi ma dorazil 😀 už mame vybrany gauč pre malu,len čakam kym si pridu pre skrine čo sme predali,potom ho tam možme dať,vybrali sme taky maly164 cm širka a rozklada sa tesne nad zemou,to preto ked padne aby sa nebuchla,ona sa stava,chceme skusiť spať ako manželia 😀 a malu na novu postel,ked sa zobudi prilezem k nej ,no uvidime či zabere

eliska7
autor
21. apr 2008

ahojte,no nikde nikoho tak si napišem pre seba 😀 na zahrade bolo dobre,prišli sme ,najedli sme sa a odišli 😀 mala pobehala,najedla sa hliny 😀 obhadzala psa,ale strašny vietor bol.rano pojdeme na to očkovanie,tak sa ozvem až poobede ked muž pojde do roboty.-cele poobedie som nedidovala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 až teraz ked išla spať,no musela obidva naraz.To som už minule odpozorovala,ked dlho nedida,tak potom večer musi obidva 😀 dohanňa,no ale aj som to citila-uplne plne cecy 😀 čiže od 13-19.30 BEZ 🙂 🙂 🙂 🙂

tonicka
21. apr 2008

my sme tiez vyuzili postielku velmi malo, teraz ju pouzivame ako odkladiste na oblecenie 🙂 😀

ankam
21. apr 2008

caaavte babenky.ja som taka dnes dobita-som sa realizovala v zahradeästromceky,kricky atd.....)
ale Vikinka mi je cosi chorucka-2krat vrackala a myslim ze ju aj prehana.co by to mohlo byt podla vas???Rano zjedla len jogurt a piskotky a naobed uz ked zaspavala s mlieckom,tak vrackala..........hmmm.ved jogurt papame stale,tak mi nejde do hlavy ze jej nechutil a po zaruke iste nebol,hmmmmmmm
dufam ze uz zajtra bude OK
ale nevyzera byt ze jej nieco je.srandy ju neopustaju 😀

ankam
21. apr 2008

my mame v postielke hracky a vecer tam hodim prehoz z postele 😀 a inac je to lapac prachu 😀 😀 spali sme v nej raz,hi
a uz spekulujem ze ju odpratam tiez

ankam
21. apr 2008

alenik aj my v obuve kupujeme.a to som si myslela ze my mame velku nozicku 22,hi

evka39
21. apr 2008

Ahojte,boooooooože kým vás prečítam,.Dnes slečna zase bespala skoro ma odviezli cez obed do Kremnice od zlosti som požehlila v rekordnom čase 😀 potom sme boli cele doobedie von a ani za svet nechcela íst dnu a zostala ako sto čertov...Už konečne spí..má nejaké začervenané očká,žeby z vetra???ankam,dúfam,že jej len jogurtík trochu zaškodil a že to nebude nejaký vírus...my tiež kupujeme v obuve najčastejšie v deichmaneEmka má 22-23vwlkú nožičku.Baby,ked sme pri topkách,Emík dost chodí po špičkách ako baletka,myslíte že by som mala íst s ou k ortopédov????a postielka???aj unás je to skladisko hračiek a odkladám nan prehoz....a ten prach pod nou stále také chumáče už dva dni po vysávaní.Podla toho viem,že musím zase vysávat::

alenik
21. apr 2008

ahojky,my postielku vyuzivame na spanie,ale do nedavna bola na vsetko ine,len nie na spanok 😉 .Evka,to,ze Emka chodi po spickach,vravela si dokimu?Kdesi som citala,ze diet ma do 3 rokov prevo chodit si,ako chce ono,ale ak to pretrvava aj potom,treba to riesit.Ankam,Viki asi nieco "sadlo na zaludok" a zajtra bude fit,uvidis 😉 Eliska,blahozelam k uspechom a Tretulka,aj ja som ten pripad,ze nikdy sa nedozijem dna,ze dieta bude chciet ist spat bez protestov.Nam zaspavanie trva hodinu ☹ .Uz tu asi niko nebude,tak vam prajem dobru nocku 😔

tretulka
21. apr 2008

eliska - gratulujem k "obmedzenemu" didovaniu 🙂

evka - mna minule kamaratka psychicky pripravovala na to, ze niektore deticky uz od 18 mesiacov nespavaju cez den 😠 , som sa jej spytala, ze co som jej urobila, ze ma tak trapi 😀

alenik - ja by som ho chcela naucit, ench zaspinka sam, ale teraz ho nechcem "buzerovat" 😀 , som rada, ze sme skoncili s kojenim, ale po nejakej dobe to skusim, ja musim dokola spievat kukulienku, po takej po hodine spievania si pripadam ako trhla 😀